Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Рівненська область, Млинівський р-н, с. Добрятин

Покровська церква
XVIII ст.

Покровська церква досить суттєво відрізняється від більшості своїх волинських «колежанок». Подивіться на неї у профіль: бабинець і нава сполучені в один об’єм і іззовні відокремлені лише простенькою пілястрочкою. З огляду на це церкву можна було б зарахувати і до поліської школи, та волинського в ній усе ж більше.

Звідки узявся такий архітектурний нюанс, сказати важко. Можливо, справа у прокатолицьких смаках замовників чи будівничих храму? На це тонко натякає мурована дзвіниця — типова католичка.

В Добрятині гарно і цікаво. На церковному обійсті у траві ховаються старезні кам’яні хрести, а неподалік храму, прямо із річки б’є потужний фонтан.

???

Відповідь знаходиться швидко. Як пояснюють симпатичні пейзани, що рядочком мирно сидять на лавочці навпроти дивного явища природи, у 1970-х «совіти» пробурили на березі свердловину, шукаючи чи то нафту, чи вугілля, та натомість отримали водний струмінь з-під землі. За 50 років річка розмила берег, та фонтану байдуже — він чесно б’є і з-під води. Хай б’є і далі — на радість і тубільцям, і ненормальним подорожнім, які попри жахливу дорогу таки дістаються цього напрочуд мальовничого куточку Волині…

Усі фото