Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Михайлівська церква, с. Щекичин
Рівненська область, Корецький р-н, с. Щекичин

Михайлівська церква
1655 рік

Трохи фізики. Якщо дата правильна, Михайлівський храм входить у десятку найдавніших волинських храмів (звісно, дерев’яних). Особисто ми в датуванні не сумніваємося, бо спираємося на один загальновідомий факт: чим старіше храм, тим ліпші у нього пропорції. А Михайлівська церква має настільки гарні пропорції, що навіть прибудована у ХІХ столітті дзвіниця виглядає досить пристойно.

А тепер лірика. Схоже, у ХVІІ — ХVІІІ ст. в українській архітектурі працював якийсь таємничий генератор високоестетичного поля, згодом чи то вимкнений, чи поламаний. Після того запустити його вдалося хіба модерністам початку ХХ віку — і те на короткий термін.

Чи ж довго той генератор не діятиме? Хтозна: нині із слюсарями-естетами іще сутужніше, ніж сто років тому.

P.S. Коли писалася ця стаття, ми іще не знали, що зроблять із щекичинською церквою її нинішні господарі. Словесному описові це не піддається — дивіться самі. Погано, що усі наші просторікування виявляються пророчими. Але ж і мовчати не можна! Що ж його робити із тими бідолашними церквами, точніше, з їхніми злими «рабовласниками»?

Усі фото

Михайлівська церква, с. Щекичин
Церква з південного боку: скромна волинська красуня