Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Михайлівська церква, с. Милятин
Рівненська область, Острозький р-н, с. Милятин

Михайлівська церква
ХVІІІ ст.

Милятинська церква нічим не вирізняється серед своїх блакитних волинських посестер — спокійних, лагідних і тихих. Натомість нестандартна дзвіниця із двома декоративними башточками недвозначно свідчить про європейські смаки добудовників кінця ХІХ ст.

Та на цьому милятинська «Європа» не закінчується. У 1899 році в родині тутешнього священика народився Олекса Стефанович — яскравий поет-модерніст, представник «Празької школи». Чи ж не стіни і склепіння рідної церкви навіяли йому у чужині ось такі, наприклад, чудові рядки? —

Як срібно скрізь! Куди не кинь,
Усе виблискує, іскриться…
Як чисто може засвітиться
Земне в небесну голубінь!

Душа окрилена, окріпла:
«Кому хвалу свою пошлю?!»
Не день в саду моїм, а шлюб
Блакиті ясної і срібла.

Цікаво, чи став би пан Олекса поетом нині, коли церкву його щасливого дитинства загорнули у дешеву синьо-золоту фольгу?

Усі фото

Михайлівська церква, с. Милятин
Разом із дзвіницею
Церква з південного боку: «євроремонт» 2012 року
І чого нам так тривожно за тую Україну?..
...Не знаєте, пане Олексо Стефанович?