«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаЖиття святих і подвижників

Священномученик Макарій, митрополит Київський — святий України, Білорусі та Литви

Анна Троїцька

Ще дві статті цього ж автора:
Спроба відродити Київське князівство наприкінці XV сторіччя,
Колись і Московська митрополія була «розкольницькою» та під анафемою

Видання присвячується 515-ій річниці мученицької кончини святого (14 травня 2012 р.)
Київ – 2012
Видано з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

Мощі святого митрополита Макарія без будь-яких ознак тління вже більше 500 років є київською святинею. Віруючі завжди шанували його не менше, ніж Києво-Печерських святих чи великомученицю Варвару. Обставини життя і смерті цієї людини породжують безліч запитань і версій у дослідників, і дивовижно перегукуються з подіями сучасності.

Чому поставлення сщмч. Макарія митрополитом Київським у 1495 р. відбулось із порушенням традиційної процедури? Чи не пов’язана його подорож до Києва й загибель з намірами еліти Русько-Литовської держави щодо юридично-політичного відновлення удільного князівства Київського?

Авторка спробувала відгадати ці загадки. Коротко викладено історію Великого князівства Литовського і Руського, причини і процес поділу Київської православної митрополії (відокремлення в XV ст. невизнаної автокефальної Московської).

Рекомендовано до друку редакційним комітетом Видавничого відділу Київської Патріархії (протокол № 9 від 19 жовтня 2012 року)

© Анна Троїцька (текст, крім додатків), 2012
© Видавничий відділ УПЦ Київського Патріархату, 2012
Т – 70 Троїцька А. Священномученик Макарій, митрополит Київський – святий України, Білорусі та Литви. – К.: [Видавничий відділ Київської Патріархії УПЦ Київського Патріархату], 2012. – 128 с.
Науково-популярне видання
УДК 264-912
ББК 86. 372
Т – 70

ЗМІСТ

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору