БібліотекаЖиття святих і подвижниківСвященномученик Макарій, митрополит Київський --- святий України, Білорусі та Литви

Володимирський патріарший кафедральний собор Української Православної Церкви Київського Патріархату

Української Православної Церкви Київського Патріархату

Розклад богослужінь:1

Понеділок — субота 9-00
Літургія. Молебень за здоров’я. Панахида. Вечірнє богослужіння.
Неділя, великі свята 7-00
Рання Літургія. Пізня Літургія. Панахида. Вечірнє богослужіння.
Щовівторка 8-00 Акафіст великомучениці Варварі біля її мощей
Щочетверга 17-00 Акафіст священномученику Макарію, митрополиту Київському, біля його мощей
Щонеділі 17-00 Акафіст Покрову Пресвятої Богородиці,

у Великий Піст — Акафіст Страстям Христовим

Собор відкритий щоденно з 6-15 до 19-30.
Проводяться екскурсії.

При храмі працює безкоштовна недільна школа для дітей, дорослих та молоді.

Адреса: м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 20, біля станції метро «Університет»,

Веб-сайт: www.katedral.org.ua

Собор святого рівноапостольного князя Володимира є одним з найвеличніших храмів світу. Той, хто хоч раз відвідав його, ніколи не забуде величезної, вражаючої красою й духовною силою постаті Пресвятої Діви Марії з Христом-немовлям під стелею у вівтарі (ікона «Благодатне Небо» роботи В. Васнєцова). Вона першою зустрічає вас у соборі, ніби Сама йде назустріч. Внутрішній простір храму і сонячне світло, яке щедро ллється крізь високі вікна, чудові настінні розписи та невидима благодать Святого Духа створюють відчуття перебування в іншому світі та сприяють зосередженості молитви. Враження від богослужіння в соборі (особливо від святкового) порівнюють з тими, які були в послів св. князя Володимира від служби в Святій Софії Константинополя: «Не знаємо, на землі ми були чи на Небі».
На другому поверсі розташовані храми-приділи: на честь св. рівноапостольної княгині Ольги та свв. князів-страстотерпців Бориса і Гліба.
Священнослужителі по можливості надають допомогу вдовам, сиротам, хворим і немічним людям та іншим потребуючим. Щодня в соборі підноситься до Господа молитва за тих, хто дари (пожертви) приносить і добро діє у святому храмі цьому, за мир у всьому світі, за Україну, її владу, військо і весь народ, живих і спочилих.

1. Під час Великого посту розклад змінюється. []