«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаСвятоотцівські твори

Преподобний Єфрем Сирин — Вибрані твори

Преподобний Єфрем Сирин
Єфрем Сирін (Прибл. 306, Нізібія – 9 червня 373, Едеса) – один з великих учителів церкви IV століття, християнський богослов і поет.

Преподобний Єфрем Сирін народився на початку IV століття в місті Нізібії (Месопотамії) у християнській родині бідних хліборобів. Ще юнаком він подався в навколишні гори і став відлюдником, щоб цілком присвятити своє життя Богові.

Серед пустельників особливо вирізнявся знаменитий аскет, проповідник християнства і викривач аріан єпископ Низибійської Церкви святий Яків. Преподобний Єфрем став одним з його учнів. Під благодатним керівництвом святителя преподобний Єфрем здобував християнську лагідність, смирення, покору Промислу Божому. 14 років преподобний Єфрем був послушником святителя Якова, до його кончини.

Преподобний Єфрем Сирін поєднував з подвижницькими подвигами безперестанне заглиблення у Слово Боже. Господь дав йому дар наставництва, і преподобний і усно й письмово вчив усіх покаянню, вірі та благочестю, могутньо викривав аріанську єресь. Він багато подорожував, щоб повчитися у великих відлюдників і видатних учителів Церкви. Задля цього він відвідав свт. Василя Великого, який хотів навіть висвятити преподобного Єфрема у пресвітери, але преподобний, аби ухилитися від високого сану, щиро вважаючи себе негідним такої честі, прийняв на себе юродство. Після завоювання Нізібії персами 363 року преподобний покинув місце свого відлюдництва та оселився в монастирі поблизу міста Едесси у Сирії, через що його й прозвали «Сиріним». Там святий і залишався до кончини (бл. 373-379 рр.).

Св. Єфрем залишив після себе неоціненне духовне багатство — свої твори: богословські та повчальні. Чимало потрудився преподобний і в тлумаченні Святого Письма, написав багато піснеспівів і молитов, які збагатили Церковне Богослужіння. Але ні про що він так багато не говорив і не писав, як про сердечне впокорення. Преподобний Єфрем Сирін був великим вчителем покаяння. Його покаянну молитву «Господи і Владико життя мого» читають протягом усього Великого посту.

  1. Про боротьбу з дияволом
  2. Про монахів
  3. Про подвижника Юліана
  4. Про терпіння
  5. Різні види Божого промислу
  6. Слово на прихід Господній, на кінець світу і прихід антихриста
  7. Чому Бог одні прохання наші приймає, а інші відхиляє?
Вибрані твори взято із сайту Храму Великомученика Дмитрія Солуньского

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору