БібліотекаСвяте ПисьмоНовий Завіт. Херсон, 1919 (переклад Пилипа Морачевського, Пантелеймона Куліша, Івана Пулюя)

Посланнє святого Апостола Павла до Филимона

Текст Нового Завіту перекладу Пилипа Морачевського розпізнано за виданням «Новий Завіт Господа нашого Іисуса Христа українською мовою. — Херсон. Видання кооперативного товариства «Українська Книгарня», — 1919».

Електронна форма тексту поширюється на умовах ліцензії «Attribution-ShareAlike 3.0 Unported». Посилання на електронне джерело (цю сторінку) обов’язкове.

© Наша Парафія

Глава 1

Павел, вьязник Іисуса Христа, та Тимоөей брат Филомонові, нашому любому і помічникові,

2. Та любій Апфіі, та Архинові товаришові воіну нашому і домашній твоій церкві:

3. Благодать вам і мир од Бога Отця нашого і Господа Іиуса Христа.

4. Дякую Богові моєму всякого часу згадуючи тебе в молитвах моіх,

5. Чуючи про любов твою та віру, що маєш до Господа Іисуса і до всіх святих,

6. Щоб спільність віри твоєі була дійсвенна в розумінню всякого добра, яке в вас є через Христа Іисуса.

7. Велику бо маємо радість і втіху з любови твоєі: бо серця святих дізнали одради через тебе, брате.

8. Тим, хоч велику сміливість маю в Христі наказувати тобі, що треба,

9. Та ради любови лучче благаю, бувши таким, як Павел старець, тепер же і вьязник Іисуса Христа.

10. Благаю тебе про мого сина, котрого я породив у кайданах моіх, Онисима,

11. Колись топі непотрібного, тепер же тобі й мені вель ми потрібного, котрого я послав.

12. Ти ж його, чи то серце моє, прийми.

13. Хотів був я при собі держати його, щоб замість тебе служив мені в кайданах благовістя;

14. Та без твоєі волі не хотів я нічого зробити, щоб не мов по неволі добро твоє було, а по волі.

15. Бо може тому розлучивсь на час, щоб на віки прийняв єси його,

16. Вже не яко слугу, а вище слуги, яко брата любого, найбільше мені, скільки ж більше тобі, і по тілу, і в Господі.

17. Коли ж маєш мене за спільника, прийми його, як мене.

18. Коли ж чим скривдив тебе, або (чим) винуватий, на мені те полічи.

19. Я Павел написав рукою моєю, я оддам, щоб не казати тобі, що і сам себе мені завинуватив.

20. Так, брате, нехай маю потіху з тебе в Господі; звесели серце моє в Господі.

21. Надіявшись на слухняність твого, написав я тобі, знаючи, що й більш, ніж кажу, зробиш.

22. Разом же наготов мені і Господу: надіюсь бо, що молитвами вашими буду дарований вам.

23. Вітають тебе Єпафрас товариш неволі моєі в Христі Іисусі, Марко, Аристарх, Димас, Лука, помічники моі.

24. Благодать Господа нашого Іисуса Христа з духом вашим. Амінь.