Заупокійна літія
Тропар
Со духи праведних скончавшихся, душу раба Твоєго, Спасе, упокой, сохраняя ю во блаженной жизні, яже у Тебе, Человіколюбче.
В покоїщі Твоєм, Господи, ідіже всі святії Твої упокоєваются, упокой і душу раба Твоєго, яко єдин єси Человіколюбец.
Слава: Ти єси Бог, сошедий во ад і узи окованних разрішивий, Сам і душу раба Твоєго упокой.
І нині: Єдина Чистая і Непорочная Діво, Бога без сімене рождшая, моли спастися душі єго.
Єктенія
Помилуй нас, Боже, по велицій милості Твоей, молимтися, услиши і помилуй.
Господи, помилуй (тричі).
Єще молимся о упокоєнії душі усопшаго раба Божія (ім’я) і о єже проститися ему всякому прегрішенію вольному і невольному.
Господи, помилуй (тричі). Яко да Господь Бог учинит душу єго, ідіже праведнії упокояются. Господи, помилуй (тричі). Милості Божі я, Царствія Небеснаго і оставленія грехов єго у Христа, безсмертнаго Царя і Бога нашего, просим. Подай, Господи. Господу помолимся. Господи, помилуй.
Яко Ти єси воскресеніє, і живот, і покой усопшаго раба Твоєго (ім’я), Христе Боже наш, і Тебі славу возсилаєм, со Безначальним Твоїм Отцем і Пресвятим, і Благим, і Животворящим Твоїм Духом, нині і присно, і во віки віков. Амінь.
Премудрость.
Пресвятая Богородице, спаси нас. Честнійшую Херувим і Славнійшую без сравненія Серафим, без істлінія Бога Слова рождшую, сущую Богородицу Тя величаєм.
Слава Тебі, Христе Боже, упованіє наше, слава Тебі.
Слава: і нині:
Господи, помилуй (тричі).
Благослови
Потім священик творить отпуст: Живими і мертвими обладаяй, воскресий із мертвих Христос істинний Бог наш, молитвами Пречистия Своєя Матере, преподобних і богоносних отец наших, і всіх Святих, душу от нас преставльшагося раба своєго (ім’я) в селеніїх святих вселит і с праведними причтет, і нас помилует, яко Благ і Человіколюбец.
Потрібні молитви на сучасній українській мові, тому що людина повинна розуміти про що молиться, також відчувати, як вона молиться, з щирим серцем чи не зовсім. А молитви, які не зовсім зрозумілі, або які потребують наполегливого вивчання і зрозуміння багатьох людей спонукає находити найпростіший спосіб — не молитися взагалі.
Шановний п. Ігоре!Ми поділяємо Вашу думку — щоправда, тільки почасти,оскільки молитися треба в будь-якому випадку, хоч би і зовсім без слів, із глибини серця. Але постає питання: невже Вам здається, що на нашому сайті недостатньо українських молитвословів тощо? Якщо так, то чекаємо на конструктивні поради.
З повагою — митр. прот. Андрій Власенко
Хотілося б іще додати, що на нашому сайті, крім великої кількості молитов українською мовою, ми публікуємо ще УНІКАЛЬНІ видання: це раритетні книги 11–20 століть, які мають велику вагу для Української культури.
Цьому молитвослову немає ціни, оскільки він воскресив давньоукраїнську молитовну культуру, яку завойовники викорінювали на смерть протягом кількох віків. Читайте про це в передмові до Молитвослова, а також у доповіді автора книжки «Якою мовою молилася давня Україна…»