«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаМолитвиАкафістник. Том І

Акафіст Покрову Пресвятої Богородиці

Кондак 1

Обраній предвічним Царем, вищій за всяке творіння, неба і землі Цариці, що колись прийшла у Влахернську церкву на молитву, достойне поклоніння з подякою приносячи, як сущі в темряві під твій сяючий омофор з вірою і зворушливістю вдаємося; Ти ж, що маєш державу непереможну, від усяких бід визволяй, щоб ми взивали до Тебе:
Радуйся, радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним Твоїм омофором.

Ікос 1

Ангелів і архангелів велика сила, з Предтечею, Богословом, собором усіх святих, стоячи з Тобою, Царицею своєю, у церкві Влахернській і зворушливі Твої моління слухаючи, зі здивуванням взивали так:

Радуйся, Бога Отця безначального предвічне благовоління; радуйся, Бога Сина предвічного пречисте вмістилище.

Радуйся, Бога Духа всесвятого обрана оселе; радуйся, небесних чинів ангельських безперестанне здивування.

Радуйся, темних сил пекельних всегрізний страху; радуйся, бо Тебе в повітрі зустрічають многоокі херувими.

Радуйся, Їй же похвальні пісні співають шестикрилі серафими; радуйся, Її ж всеблагому покрову і ми земнородні вдячно поклоняємось.

Радуйся, радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним Твоїм омофором.

Кондак 2

Святий Андрій з Єпифанієм, побачивши Тебе у церкві в повітрі за християн Бога благаючу, пізнали, що Ти є Мати Христа Бога нашого, що на небо вознісся, і, припавши до землі, з радістю поклонялися всеблагому Твоєму покрову, взиваючи: алилуя.

Ікос 2

Розум незбагненний Ти, Богородице Діво, в захисті людей православних, заради цього вороги наші і не пізнають, якою могутньою є молитва Божої Матері; ми ж, про Твоє всемогутнє заступлення добре знаючи, так до Тебе зі зворушливістю взиваємо:

Радуйся, милосердна утішителько всіх скорботних і обтяжених; радуйся, неусипна наставнице всіх заблудлих і засліплених.

Радуйся, Ти, що праведно падаючий гнів Божий на нас Твоїм молінням швидко припиняєш; радуйся, Ти, що гріховні пристрасті наші всемогутнім повелінням приборкуєш.

Радуйся, сильне збудження сплячих совістей; радуйся, легке подолання беззаконних звичок.

Радуйся, бо заради Тебе пекло стогне і духи злоби тремтять; радуйся, бо заради Тебе врата раю всім нам відкриваються.

Радуйся, радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним Твоїм омофором.

Кондак 3

Сила Вишнього осіняє тих, що з вірою і побожністю вдаються до Твого всечесного покрову; бо тільки Тобі одній, Пречистій Матері Божій, дано, щоб усяке Твоє прохання сповнилося; тому вірні різного віку прославляють Тебе і Сина Твого, взиваючи: алилуя.

Ікос 3

Маючи багатство милосердя невичерпне, всім краям землі простягаєш руку помочі, Владичице: хворим зцілення, стражденним полегшення, сліпим прозріння, всім і кожному по потребі подаєш, хто подячно взиває:

Радуйся, країн православних незборима кріпкосте і охороно; радуйся, святих храмів і вівтарів найперша прикрасо.

Радуйся, побожних правителів вірне захищення; радуйся, благосердних градоправителів невсипна помічнице.

Радуйся, непереможна Воєводо вождів і воїнств християнських; радуйся, святе дзеркало правди для суддів безкорисливих.

Радуйся, досконалий розуме для наставників і вихователів дітей; радуйся, благословення домів і сімейств благочестивих.

Радуйся, радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним Твоїм омофором.

Кондак 4

Бурею багатьох бід охопленим нам допомагаєш, Владичице; бо стоїш перед лицем вівтаря Господнього, піднісши руки Твої, і молишся, щоб на нашу недостойну молитву зглянувся Господь Цар слави і послухав прохання тих, хто закликає ім’я Твоє і до Сина Твого взиває: алилуя.

Ікос 4

Почув Господь Бог Ісуса Навина, який молився і повелівав сонцю зупинитися, поки не помститься ворогам; чує і Твої нині моління Господь Ісус, обрана палато Духа Святого, тому і ми грішні, на Твій сподіваючись покров, Тобі як Божій Матері насмілюємося промовляти:

Радуйся, від сонця духовного осяяна і нас світлом незаходимим просвіщаєш; радуйся, сяянням пречистої Твоєї душі всю землю просвітила.

Радуйся, чистотою тіла Твого всі небеса звеселила; радуйся, святих монастирів Христових покрове і забезпечення.

Радуйся, вірних пастирів Церкви бадьоросте і напоумлення; радуйся, богобоязливих ченців і черниць наставнице.

Радуйся, тихе заспокоєння благоговійних старців; радуйся, таємна радосте чистих дів і вдовиць.

Радуйся, радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним Твоїм омофором.

Кондак 5

Боговидець Мойсей в ополченні колись на Амалика, коли руки піднімав, Ізраїль перемагав, коли ж руки опускав, тоді Амалик перемагав; укріплений тими, хто його підтримував, переміг ворога; Ти ж, о Богомати, піднісши руки Твої на благання, хоч і ніким не підтримане, завжди перемагаєш ворогів християнських, і нам є щит непереможний, що взивають: алилуя.

Ікос 5

Собори святих, бачачи Тебе у повітрі в церкві Влахернській і благальні руки до Сина Твого простягнуті, радісно з архангелами і ангелами подячну пісню Тобі заспівали; ми ж міцнішими за Мойсеєві руки, долонями Твоїми укріплені, зворушливо взиваємо:

Радуйся, Її ж руки підтримує єдина до нас любов і милосердя; радуйся, бо перед Нею ж вороги наші видимі і невидимі стояти не можуть.

Радуйся, темне полчище пристрастей і похотей наших Ти проганяєш; радуйся, вогонь Божественний Христа необпально на руках Своїх Ти держиш і нас прохолодних тим запалюєш.

Радуйся, тих, хто бореться з плоттю цнотливістю, достойне вінчання; радуйся, тих, хто подвизається в пості і безмовності, повсякчасна співбесіднице.

Радуйся, тих, хто знемагає від відчаю і печалі, швидка утішителько; радуйся, благодаттю смирення і терпіння допомагаєш.

Радуйся, радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним Твоїм омофором.

Кондак 6

Проповідником невичерпної благодаті і милості Твоєї явився святий Роман піснеспівець, коли від Тебе уві сні прийняв сувій книжний на споживу; умудрений ним, він почав натхненно співати у славу Твою, святим же писати похвалу, взиваючи з вірою: алилуя.

Ікос 6

Засяяла від істинного Сонця правди зоря Діва Богоотроковиця, що просвіщає всіх премудрістю Бога Сина Твого і до пізнання істини приводить тих, хто взиває до Неї так:

Радуйся, Божу силу і Божу премудрість Христа плоттю Ти народила; радуйся, юродиву мудрість світу цього Ти посоромила і осліплених нею на путь вірну наставляєш.

Радуйся, святої віри охороно і православних догматів наставнице; радуйся, нечестивих єресей і розтлінних розколів викоренителько.

Радуйся, таємне і непередбачене Ти все добре знаєш і кому подобає відкриваєш; радуйся, ложних прозорливців і суєтні гадання Ти посоромлюєш.

Радуйся, в час вагання благу думку Ти на серце покладаєш; радуйся, від згубного початку і нерозумних бажань Ти застерігаєш.

Радуйся, радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним Твоїм омофором.

Кондак 7

Довготерпеливий всевидячий Господь, бажаючи явити Свого чоловіколюбства недослідиму безодню щедрот, обрав Тебе єдину за Матір Собі і сотворив Тебе, людям нездоланний захист, щоб якщо хто з них і буде достойний осудження праведним судом Божим, однак Твоїм всесильним покровом зберігається на покаяння, що взиває: алилуя.

Ікос 7

Дивні діла Твої показав Ти, Господи, коли предивний Її омофор, який світився в Її руках яскравіше за сонячне проміння, явився і покрив людей, які були у Влахернській церкві; про таке знамення Її милосердного заступництва почувши, охоплені жахом і радістю, всі взивали:

Радуйся, нерукотворний омофор як хмару над усім світом Ти простягаєш; радуйся, предвічного Архієрея, Сина Свого, знамення на руках Своїх Ти тримаєш.

Радуйся, нову милість і нову благодать цим у церкві православній Ти являєш; радуйся, стовпе із хмари, що всіх нас від спокус і гріха покриває.

Радуйся, стовпе вогняний, що серед мороку гріха всім нам путь спасіння показує; радуйся, явних подвижників благочестя явне укріплення.

Радуйся, таємних серед світу цього рабів Божих таємне напоумлення; радуйся, і мене, що не має добрих діл, Ти не залишаєш Своїм покровом і благодаттю.

Радуйся, радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним Твоїм омофором.

Кондак 8

Тебе, що дивно явилася з небес у Влахернській церкві, ангели оспівували, апостоли прославляли, собор святителів і преподобних і святих жон зібрання величали, Предтеча з Богословом поклонилися, люди ж сущі в церкві з радістю взивали: алилуя.

Ікос 8

Усіма вишніми і нижніми володіючи, Господь побачив Тебе в церкві, Матір Свою, що стояла і зі зворушливістю до Нього молилася, і сказав: проси, Мати Моя, бо Я не відвернуся від Тебе, але виконаю всі прохання Твої і подячно співати Тобі всіх навчу так:

Радуйся, ковчегу Завіту, в якому зберігається освячення всього роду людського; радуйся, стамно пресвята, в якій знаходиться для жадаючих правди хліб життя вічного.

Радуйся, сосуде золотий, в якому приготувалася заради нас плоть і кров Божественного Агнця; радуйся, залишених лікарями на Свої могутні руки приймаєш Ти.

Радуйся, розслаблених тілом, але не духом і вірою з ліжка хвороби піднімаєш Ти; радуйся, тим, хто втрачає від недуги розум, новий і кращий сенс подаєш Ти.

Радуйся, на непокірному шляху гріха нам премудро перешкоджаєш Ти; радуйся, жорстокість нашого нерозкаяного серця Ти зворушуєш.

Радуйся, радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним Твоїм омофором.

Кондак 9

Усе єство ангельське похвальні пісні приносить Тобі, істинній Божій Матері і заступниці всіх, хто звертається до Тебе, знаючи, що Ти незборимим покровом Твоїм праведних звеселяєш, грішних заступаєш, тих, що в бідах, визволяєш, і молишся за всіх вірних, що взивають: алилуя.

Ікос 9

Красномовці багатослівні, як риби безмовні, не розуміють, як прославити достойно велике свято Твого всечесного покрову; все, що вони про Тебе говорять, недостатньо, щоб перелічити всі твої щедроти, ми ж, знаючи безліч благодіянь Твоїх, з радістю взиваємо:

Радуйся, від мору і всезнищення смертельного нас зберігаєш Ти; радуйся, від несподіваного землетрусу міста і села охороняєш Ти.

Радуйся, від паводків і потоплення кріпкою рукою нас виводиш Ти; радуйся, від пожежі росою молитов Твоїх нас визволяєш.

Радуйся, від голоду душевного і тілесного хлібом життя нас забезпечуєш; радуйся, удари блискавки і грому від голови нашої відводиш.

Радуйся, від нашестя іноплемінників і таємних вбивць Ти спасаєш; радуйся, від домашніх сварок і ворожнечі єдинокровних миром і любов’ю охороняєш.

Радуйся, радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним Твоїм омофором.

Кондак 10

Спасти бажаючи рід людський від ворожої омани, чоловіколюбець Господь дарував Тебе, Матір Свою, нам земнородним у поміч, покров і захист, щоб Ти була утіхою печальним, скорботним радістю, покривдженим заступницею, щоб усіх із глибини гріховної визволяла, що співають: алилуя.

Ікос 10

Царю Небесний, промовляла в молитві всенепорочна Цариця, стоячи в повітрі з ангелами, прийми кожну людину, яка молиться Тобі і закликає ім’я Твоє на поміч, щоб вона не відійшла від ікони Моєї ні з чим і непочута. Цю всеблагу молитву почувши, собор святих подячно взивав:

Радуйся, чистих руками і серцем землеробів благословенними плодами вінчаєш Ти; радуйся, поміч і праведна винагородо всім, хто справедливо торгує.

Радуйся, порушників клятви і несправедливого збагачування всенародне викривання; радуйся, тим, хто терпить біду в дорозі, на суші, на водах і в повітрі, несподівана допомого.

Радуйся, бездітних батьків плодами віри і духу веселиш Ти; радуйся, безматірних сиріт невидима вихователько.

Радуйся, міцна заступнице тих, хто в полоні і вигнанні; радуйся, невсипуча попечителько тих, хто в кайданах і в’язницях.

Радуйся, радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним Твоїм омофором.

Кондак 11

Спів зворушливий чуючи і теплу Твою молитву за нас усвідомлюючи, благаємо Тебе, Діво Богородице, не зневаж моління рабів Твоїх, бо до Тебе в напастях і скорботах звертаємось і перед Тобою в бідах наших сльози проливаємо, взиваючи: алилуя.

Ікос 11

Як світлоприємну свічку, що в молитві горить, бачачи Тебе в повітрі, Влахернська церква однодушно з великою кількістю людей, які були в ній, виголошувала: звідки це мені, що прийшла Мати Господа мого до мене? Святий же Андрій з Єпифанієм тепло молилися до Тебе, взиваючи:

Радуйся, всіх дарів духовних і тілесних подателько; радуйся, грішників, що починають каятися, вірна заступнице.

Радуйся, тих, хто бореться з пристрастями і підступами ворожими, постійна поборнице; радуйся, невидиме приборкання владик жорстоких і звіроподібних.

Радуйся, таємний спокою і відрадо рабів лагідних і страждаючих; радуйся, всежадане звершення благих шлюбів.

Радуйся, матерів, що народжують дітей, швидке і безболісне народження; радуйся, в час кончини єдина всім нам помічнице.

Радуйся, радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним Твоїм омофором.

Кондак 12

Благодать Божественну виблагай нам у Сина Твого і Бога, простягни нам руку помочі, віджени від нас усякого ворога і супротивника і умиротвори наше життя, щоб ми не загинули люто, без покаяння, але прийми нас у вічні оселі, Покровителько наша, щоб, радіючи, до Тебе взивали: алилуя.

Ікос 12

Оспівуючи Твій державний покров, хвалимо Тебе всі, як надійну нашу заступницю, і поклоняємось Тобі, що молишся за нас; віримо бо і сподіваємося, що Ти випросиш у Сина Твого і Бога благе вічне і тимчасове всім, хто з любов’ю до Тебе взиває так:

Радуйся, всій вселенній міцне заступництво; радуйся, всіх стихій земних і небесних освячення.

Радуйся, всіх пір року благословення; радуйся, всіх підступів і спокус від світу, плоті і диявола подолання.
Радуйся, несподіване примирення жорстоко ворогуючих; радуйся, незбагненне виправлення нерозкаяних грішників.

Радуйся, бо Ти не відкидаєш тих, хто всіма знехтуваний і відкинутий; радуйся, бо тих, хто у відчаї, із рову загибелі визволяєш.

Радуйся, радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним Твоїм омофором.

Кондак 13

О Всехвальна Мати, Пречиста Владичице, Діво Богородице! До Тебе підношу душевні і тілесні очі, до Тебе простягаю розслаблені руки і з глибини серця взиваю: зглянься на віру і смирення душі моєї, покрий мене всесильним омофором Твоїм, щоб я визволився від усіх бід і напастей, і в час кончини моєї, о Всеблага, захисти мене і від приготовленого заради моїх гріхів страждання визволи, щоб я завжди поклонявся, взиваючи: алилуя.

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.

Молитва до Пресвятої Богородиці чоловіка, сущого в скорботі й озлобленні

Царице моя Преблага, надіє моя Пресвята Богородице, пристановище сиріт і подорожніх заступнице, скорботних радосте, покривджених покровителько, бачиш мою біду, бачиш мою скорботу, звідусіль спокуси надходять, а захисту не маю. Ти ж Сама допоможи мені як немічному, управи мене як подорожнього; кривду мою знаєш, розріши її як хочеш, бо я не маю іншої помочі, крім Тебе, ні іншої заступниці, ні благої утішительки, тільки Тебе, о Богомати; охорони мене і покрий мене на віки віків. Амінь.

19 відгуків
to «Акафіст Покрову Пресвятої Богородиці»
 1. Анна Мигович сказав:

  Щиро вдячна всім, хто організовує цю публікацію. Набагато краще провести молитву і почитати необхідне, як з книжок..

  Нехай Бог Вам допомагає!

  З повагою Анна Мигович.


 2. Ольга Хайран сказав:

  Благодарю Вас за эту публикацию. Просто благодарю….


 3. Андрій сказав:

  Пресвятая Богородице, збережи нас пресвятою твоєю Покровою! ІсХс+Nika


 4. Олександр сказав:

  Матінка Божа, Пречиста Діва Марія, моли Бога за мене та моїх рідних.


 5. Катерина сказав:

  Дякую що маю змогу читати молитви в будь який час❤️


 6. Галина сказав:

  Дякую, дуже люблю ваш сайт. Нехай Покрова, оберігає нас усіх)))


 7. Аліна сказав:

  Пресвята, Діво Марія!
  Захисти і збережи батьків р.б. Олександра, р.б. Надію, Ірину з сім’єю, Домніку, Анастасію, Геру, Миколая, Анну, Олега, Дмитра, Дмитра, Тетяну, Любов, Андрія, Анну, Ольгу, Сергія, Світлани з чадами, Сергія і весь народ України! Заступнице наша Небесна, прикрий нас від ворогів наших чесним своїм омофором!


 8. Лариса сказав:

  Щиро дякую, що ваш сайт дає таку можливість молитися до Матінки Божої та славити її. Храни вас Бог.


 9. Аліна сказав:

  Пресвята, Діво Марія!
  Захисти і збережи батьків р.б. Олександра, р.б. Надію, Ірину з сім’єю, Домніку, Миколая, Анну, Олега, Дмитра, Ольгу, Дмитра, Тетяну, Любов, Андрія і весь народ України! Заступнице наша Небесна, прикрий нас від ворогів наших чесним своїм омофором!

  Відповіcти


 10. Аліна сказав:

  Пресвята, Діво Марія!
  Захисти і збережи батьків р.б. Олександра, р.б. Надію, Ірину з сім’єю, Домніку, Миколая, Анну, Олега, Дмитра, Ольгу, Дмитра, Тетяну, Любов, Андрія і весь народ України! Заступнице наша Небесна, прикрий нас від ворогів наших чесним своїм омофором!


 11. Ірина сказав:

  Пресвятая Богородице покрий нас від усякого зла чесним Твоїм омофором, благослови даром материнства і дітьми здоровими Катерину, благослови щасливим шлюбом Наталію


 12. Антоніна сказав:

  Велике дякую за акафіст.
  Чи можна читати акафіст 40 днів поспіль?
  Дякую, якщо отримаю відповідь.

  • прот. Андрій Власенко сказав:

   Можна. Хай Бог благословить.

   • Ольга сказав:

    Пресвята Богородиця 🙏прошу захисти воїна Марка, укрий його святим покровом, будь йому обороною і захистом на всіх путях його, приведи додому живим і неушкодженим с перемогою. Амінь.🙏
 13. Тетяна сказав:

  Пресвята Богородице, молюся до тебе, дякую тобі, прошу для нас Пресвятого твого Омофору!!! Амінь!!!


 14. Людмила сказав:

  Матінко Божа! Прости провини мої і не наказуй моїх дітей і онуків за гріхи мої. Зішли нам з неба Твою благодать. Амінь.


 15. Іоанна сказав:

  Дякую, що українською, зробіть будь ласка всі святкові канони та акафісти на рідній мові, бо вже на мові ворога, це вже нестерпно, дякую.


 16. Інна сказав:

  Дякую за Акафіст украінською мовою🙏


 17. Олександра сказав:

  Дякую 🙏

  Нарешті можна читати своєю рідною мовою. Це прекрасно 🥰


Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору