«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаМолитвиМолитовник ЗА СПОЧИЛИХ

Заупокійні молитви

Молитва за жертв голодоморів, репресій і воєн

Пом’яни, Господи, всіх жертв голодоморів, репресій і воєн, усіх, що полягли за волю України, за ім’я Господнє, замучених і убієнних од віку і всіх, за кого нема кому помолитися. Прости їм усі гріхи їх вільні й невільні, даруй їм Царство Твоє Небесне і причастя вічних Твоїх благ і сотвори їм вічную пам’ять.

Молитва за спокій православних воїнів, що поклали життя своє за віру та Батьківщину

Непереможний, неосяжний і могутній у боротьбі Господи Боже наш! Молимо Тебе, пом’яни у Царстві Твоєму православних воїнів, у боях убитих, і прийми їх у Свої небесні світлиці як зранених мучеників, омитих своєю кров’ю, як тих, хто постраждав за Святу Церкву Твою та Батьківщину, що її благословив Ти як насліддя Твоє. Молимо Тебе, прийми воїнів, що відійшли до Тебе, у полки ратоборців Небесних Сил, прийми їх милістю Твоєю, бо вони віддали життя в бою за незалежність землі Української, бо захищали від ворогів православну віру, в тяжкі роки боронили Вітчизну від чужинських орд. Пом’яни, Господи, і всіх, що добрим подвигом змагалися за віддавна бережене Апостольське Православ’я, за освячену і Тобою обрану, як народ Божий, українську землю, на яку вороги Хреста і Православ’я приходили з вогнем і мечем. Прийми з миром душі рабів Твоїх (імена), що воювали за мирне життя наше, за добробут і спокій наш, і даруй їм вічний спокій, бо вони рятували міста й села і собою захищали Батьківщину. Помилуй Твоїм милосердям убитих на війні православних ратників, прости їм усі гріхи, в цьому житті заподіяні словом чи ділом, свідомо чи несвідомо. Зглянься милостиво, о Премилосердний Господи, на рани їхні, муки, стогін і страждання, і визнай за подвиг добрий і Тобі вгодний. Прийми їх милістю Твоєю, бо люті скорботи й тягарі тут понесли, перебуваючи в нестатках, у скруті, трудах і неспанні, голод, спрагу і виснаження терпіли, були, як ті вівці, що на заколення. Молимо Тебе, Господи, нехай будуть рани їхні оливою та ліками, пролитими на гріховні рани їхні. Зглянься з небес, Боже, і пом’яни мужів, убитих у розквіті літ і сил, старців — у силі духу й мужности; подивись на сердечну скорботу нашу, подивись на журбу нашу і змилосердься, Всеблагий Господи! Ти забрав від нас рідних наших, але не позбав нас Твоєї ласки: осели в Царстві Небеснім усіх повік незабутніх рабів Твоїх (імена), як добрих воїнів, що мужньо потрудилися у страшних і вікопомних битвах; зодягни їх там у шати світлі й чисті, як тих, що вибілили тут одяг свій у крові своїй, і вінців мученицьких сподоби. Даруй їм бути спільниками у торжестві та славі переможців разом з усіма, хто воював під знаменом Хреста Твого проти світу, плоти й диявола; долучи їх до собору славних страстотерпців, добропобідних мучеників, праведних і всіх святих Твоїх. Амінь.

Молитва за тих, що творили нам добро

Господи Боже наш! Ти заповів, щоб ми всім віддячували, сказавши: як хочете, щоб вам чинили люди, так і ви їм чиніть. Але що я можу вчинити і чим відплатити вже спочилому рабові Твоєму, що так багато благодіяв мені. У Тебе, Господи, у Тебе, щедрий у милості Боже наш, усяка відплата. Тому молю Тебе, Подателю добра, прийми від мене моє мале моління разом з подякою за всі добродійства Твої, даровані мені через повік незабутнього раба Твого. Молю Тебе, Боже, Спасителю мій, зглянься з висоти Святої оселі Твоєї на молитву мою і відвідай милістю спочилого раба Твого (ім’я). Вияви на ньому силу благодати Твоєї та невимовне Твоє милосердя у прощенні й відпущенні гріхів і покрий його виправданням Твоїм. Даруй йому, Господи, Царство Небесне і вічний спокій, бо він допомагав мені та ближнім моїм у потребах, скруті, скорботах і немочах і подавав потрібне від наддостатку дарів Твоїх. Молю Тебе, Благосте вічна, віддай йому сторицею за добродійство його: за земні блага — небесними, за тимчасові — вічними, і подай йому вічну втіху. Пом’яни, Господи, і всіх, що відійшли до Тебе, потрудившись у вірі й побожному житті на славу пресвятого імени Твого, що добро творили безпорадним, нужденним і вбогим. Упокой на лоні Авраама, Ісака та Якова тих, що відвідували недужих, стражденних і в’язнів; прийми у світлиці Свої тих, хто приймав у свій дім подорожніх і бідних. Даруй, Премилосердний Господи, споглядати незгасне світло Твого Царства та споживати небесну трапезу Твою тим, хто в ім’я Твоє насичував спраглі й голодні душі наші, подавав добрі поради та гідний приклад християнського життя, навчаючи милосердю, лагідности, смиренномудрости, терпеливости, стриманости, вселяючи в нас дух миру й любови. Пом’яни, Господи, у Царстві Твоїм спочилих рабів Твоїх, що завжди щиро молилися Тобі за наше спасіння душевне та достойне життя, за збереження і добробут святих Твоїх церков, за мир і спасіння всього світу; упокой зо святими Твоїми рабів Твоїх, що молилися за навернення заблуканих, які відпали від віри, за спасіння тих, що гинуть у гріхах. Молю Тебе, Христе Боже наш, благаю Тебе, як Суддю, Котрий має судити світ, відплати їм зі Свого чоловіколюбства і сподоби їх почути найбажаніший голос: «Прийдіть, благословенні Отця Мого, наслідуйте Царство, приготоване вам від створення світу». Нехай увійдуть вони в нього, оспівуючи і благословляючи Твоє найдорожче ім’я в нескінченні віки. Амінь.

Молитва дітей за померлих батьків

Господи Ісусе Христе, Боже наш! Ти — Охоронитель сиріт, Пристановище скорботних і Утішитель тих, що плачуть. Звертаюся до Тебе я, осиротілий, зітхаючи й плачучи, і молюся Тобі: вислухай благання моє і не відверни лиця Твого від зітхань серця мого і від сліз очей моїх. Молюся Тобі, Милосердний Господи, вгамуй скорботу мою від розлуки з батьком моїм (ім’я), що породив і виховав мене (або: з матір“ю чи з батьками моїми — імена їх — що породили і виховали мене), а душу його, що відійшла до Тебе з правдивою вірою в Тебе і твердою надією на Твою чоловіколюбність і милість, прийми в Царство Твоє Небесне. Схиляюся перед Твоєю святою волею, що нею взято його від мене, тільки прошу Тебе: не відійми від нього милости й добросердя Твого. Знаю, Господи, що Ти, Суддя світу цього, гріхи й нечестя батьків караєш у дітях, онуках і правнуках аж до третього й четвертого роду; але Ти й милуєш батьків за молитви та доброчесність їхніх дітей, онуків і правнуків. Зі щирістю серця благаю Тебе, Судде милостивий, не карай вічною карою спочилого, незабутнього для мене раба Твого, батька мого (ім’я), але відпусти йому всі провини його вільні й невільні, які він учинив за життя свого на землі думкою, словом чи ділом, свідомо чи несвідомо, і з милосердя та чоловіколюбности Твоєї, молитвами Пречистої Богородиці і всіх святих помилуй його і визволи від вічної муки. Милосердний Отче отців і дітей! Дай мені всі дні життя мого, до останнього зітхання мого, не переставати пам’ятати про спочилого батька мого в молитвах моїх і благати Тебе, праведного Суддю, щоб Ти оселив його в місці світлім, у місці втіхи, у місці спокою, з усіма святими, де немає ні недуги, ні смутку, ані зітхання. Милостивий Господи! Прийми нині щиру цю молитву мою за раба Твого (ім’я) і віддай йому нагородою Твоєю за працю й піклування у вірі та християнській побожності, бо він навчав мене знати Тебе, свого Господа, благоговійно молитися Тобі, на Тебе одного надіятися в біді, скорботах і немочах, навчав виконувати заповіді Твої. За добре піклування його про моє зростання духовне, за теплі молитви, що він приносив Тобі за мене, і за всі дари, які він виблагав мені від Тебе, віддай йому Своєю милістю, Своїми небесними благами і радостями у вічному Царстві Твоєму. Бо Ти — Бог милости, щедрот і чоловіколюбства. Ти — спокій і радість вірних слуг Твоїх, і Тобі ми славу возсилаємо з Отцем, і Святим Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва батьків за померлу дитину

Господи Ісусе Христе, Боже наш, Владико життя і смерти, Утішителю скорботних! Із засмученим і зворушеним серцем удаюся до Тебе й молюся Тобі: пом’яни, Господи, у Царстві Твоїм спочилого раба Твого, дитину мою (ім’я) і сотвори йому вічную пам’ять. Ти, Владико життя і смерти, дарував мені цю дитину, Твоїй же добрій і премудрій волі угодно було і взяти її від мене. Нехай буде благословенне ім’я Твоє, Господи! Благаю Тебе, Судде неба й землі, з безмежної любови Твоєї до нас, грішних, прости спочилій дитині моїй всі гріхи її вільні й невільні, які заподіяла словом, ділом чи думкою, свідомо чи несвідомо. Прости, Милостивий, і наші батьківські провини, нехай не залишаться вони на дітях наших; знаю, що багато грішили ми перед Тобою, багато чого не дотримали, не вчинили, як Ти заповідав нам. Коли ж дитина наша, що померла, з нашої чи зі своєї провини служила більше світові цьому й тілу своєму, а не Тобі, Господу і Богу; коли полюбила вона принади світу цього більше, ніж слово Твоє та заповіді Твої; коли вона, віддавшись насолоді життєвій, а не жалю за гріхи свої, в нестриманості занедбала поміркованість, піст і молитву, — щиро благаю Тебе, прости, Премилосердний Отче, дитині моїй усі ці провини її. Прости й полегши, коли й інше зло вчинила вона в цьому житті. Христе Ісусе! Ти воскресив дочку Яірову за віру й молитву батька її. Ти зцілив дочку жінки-хананеянки за віру та благання матері її. Вислухай і мою молитву, не відкинь і мої благання за дитину мою. Прости, Господи, прости всі гріхи її та, простивши й очистивши душу її, визволи з муки вічної і всели її з усіма святими Твоїми, що від віку Тобі догодили, там, де нема ні недуги, ні скорботи, ані зітхання, але вічне життя; бо нема людини, що жила б і не згрішила, Ти один без гріха. Коли будеш судити світ, нехай почує дитина моя найсолодший голос Твій: «Прийдіть, благословенні Отця Мого, наслідуйте Царство, приготоване вам від створення світу». Бо Ти — Отець милости й щедрот. Ти — життя і воскресіння, і Тобі славу возсилаємо, з Отцем і Святим Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва вдівця за померлу дружину

Христе Ісусе, Господи і Вседержителю! Зі щирістю серця мого молюся Тобі: упокой, Господи, душу померлої раби Твоєї (ім’я) в Небесному Царстві Твоєму. Владико Вседержителю! Ти благословив подружню єдність чоловіка і жінки, коли сказав: недобре чоловікові бути самому, створимо йому помічника, подібного до нього. Ти освятив цей союз на образ духовного союзу Христа з Церквою. Вірую, Господи, і визнаю, що Ти благословив з’єднати і мене святим союзом цим з однією зі слуг Твоїх. З Твоєї ж милостивої та премудрої волі взято в мене цю рабу Твою, яку Ти дав мені за помічницю й супутницю життя мого. Схиляюся перед цією волею Твоєю і молюся Тобі від усього серця мого, прийми це благання моє за рабу Твою (ім’я) і прости їй, коли згрішила вона словом, ділом, думкою, свідомо чи несвідомо; коли земне любила більше від небесного; коли завдала кому жалю словом або вчинком; коли нарікала в серці своїм на ближнього свого або осудила кого чи інше щось подібне вчинила. Все це прости їй, як Милостивий та Чоловіколюбний, бо немає людини, що жила б і не згрішила. Не судися з рабою Твоєю — творінням Твоїм, не осуди її за гріхи її на вічні муки, а зглянься й помилуй з великої милости Твоєї. Благаю і прошу Тебе, Господи, дай мені силу в усі дні життя мого не переставати молитися за спочилу рабу Твою і аж до кінця життя мого просити для неї в Тебе, Судді всього світу, прощення провин її. Ти, Боже, поклав на голову її вінець з каменя коштовного, увінчавши її тут, на землі, тож увінчай її вічною Твоєю славою в Небесному Царстві Твоєму, з усіма святими, що там торжествують, нехай разом з ними і вона вічно оспівує всесвяте ім’я Твоє, з Отцем і Святим Духом. Амінь.

Молитва вдови за померлого чоловіка

Христе Ісусе, Господи і Вседержителю! Ти — втіха тих, що плачуть, сиріт і вдів захист. Ти сказав: поклич Мене в день журби твоєї, і Я спасу тебе. У дні журби своєї вдаюся до Тебе і молюся Тобі: не відверни лиця Твого від мене і вислухай благання моє, яке приношу Тобі зі сльозами. Ти, Господи і Владико всього, благозволив одружити мене з одним із рабів Твоїх, щоб нам бути одним тілом і одним духом. Ти дав мені його за чоловіка й захисника. Твоїй милостивій і премудрій волі вгодно було взяти від мене цього раба Твого і залишити мене саму. Схиляюся перед цією Твоєю волею і до Тебе вдаюся у дні журби моєї, заспокой смуток мій від розлуки з рабом Твоїм, другом моїм. Ти взяв його від мене, але не відійми від мене Своєї милости. Як колись прийняв Ти дві лепти вдовиці, так прийми і це благання моє. Пом’яни, Господи, душу спочилого раба Твого (ім’я), прости йому всі провини його, вільні й невільні, чи то думкою, чи словом, чи ділом, свідомі чи несвідомі, але з великої милости Твоєї та безлічі Твоїх щедрот полегши й прости всі гріхи його і осели його зо святими Твоїми, де немає ні недуги, ні смутку, ані зітхання, а життя безконечне. Благаю і молю Тебе, Господи, дай мені всі дні життя мого не переставати молитися за спочилого раба Твого (ім’я) і аж до кінця мого просити в Тебе, Судді всього світу, щоб Ти відпустив усі гріхи його та оселив його в небесних світлицях, які приготував Ти для тих, що люблять Тебе. Коли ж він і згрішив, але не відступив від Тебе і щиро Отця, і Сина, і Святого Духа православно аж до останнього свого подиху сповідував, тоді віру його в Тебе замість діл прийми, бо немає людини, яка б жила і не згрішила. Ти один без гріха, і правда Твоя — правда вічна. Вірую, Господи, що Ти почуєш благання моє і не відвернеш лиця Твого від мене. Побачивши вдовицю, що тяжко плакала, Ти змилосердився і сина її, якого вже несли ховати, воскресив, так, змилосердившись, заспокой і мою журбу. Як Ти відчинив двері милосердя Твого для раба Твого Феофіла, що відійшов до Тебе, і простив йому всі провини молитвами святої Церкви Твоєї, зважаючи на молитви й милостині дружини його, так і я благаю Тебе: прийми й моє благання за раба Твого (ім’я) і введи його в життя вічне. Ти бо — уповання наше, Ти Бог милости і спасіння і Тобі славу возсилаємо, з Отцем і Святим Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва за померлого наглою (раптовою) смертю

Недовідомі присуди Твої, Господи! Незбагненні шляхи Твої! Ти даєш дихання всьому творінню і всіх з небуття у буття приводиш. Ти комусь посилаєш Ангела смерти в день, якого не знає, і в час, коли не очікує; іншого ж вихоплюєш із руки смерти, даруєш життя при останньому подиху; ще іншого довго терпиш і даєш час на покаяння; когось, як пшеницю, зрізаєш серпом смерти у певний час, в одну мить; когось вражаєш громовицею; комусь допускаєш згоріти у вогні чи бути поглинутим морською безоднею чи земною прірвою; когось забираєш під час моровиць: бездиханними падають сильні світу цього, багаті й бідні. Що це все означає? Дивне і незбагненне для нас піклування Твоє, Боже, про кожну душу людську. Але, Господи, Господи! Тільки Ти один, Хто знає все, відаєш, чому й навіщо сталося, що раба Твого (ім’я) раптово поглинула смерть. Якщо караєш за численні й тяжкі гріхи його, молимо Тебе, Многомилостивий і Всемилостивий Господи: змилосердься над ним, не відкинь від лиця Твого і не покарай навіки, але з милости Твоєї і з безмежного милосердя Твого яви йому велику милість Твою у прощенні й відпущенні гріхів. Якщо ж спочилий раб Твій у цьому житті думав про Судний День, пізнав свою гріховність і бажав принести Тобі гідні плоди покаяння, але не досяг цього, бо Ти покликав його в день, якого він не знав, і в час, коли він не чекав, тоді молимо Тебе, Преблагий і Премилосердний Господи: нездійсненне його покаяння, яке бачили очі Твої, і недовершену справу спасіння його влаштуй, здійсни Твоєю невимовною благістю й чоловіколюбством. Єдину бо надію маємо на Твоє безмірне милосердя: у Тебе суд і покарання, у Тебе правда й невичерпна милість. Дай нам, Владико, омити гріхи його сльозами покори й зітханнями нашими перед Тобою, щоб не потрапив за гріхи у місце муки раб Твій (ім’я), але оселився в місці спочинку. Ти Сам, Господи, заповів стукати у двері милосердя Твого, тому благаємо Тебе, Прещедрий Царю, і не перестанемо благати Твоє милосердя та взивати з Давидом, що каявся: помилуй, помилуй раба Твого, Боже, з великої Твоєї милости. Благаємо Тебе, Господи, вірою у спасенні заслуги Твої, надією на викупну й чудодійну силу Твоєї жертви, яку Ти приніс за гріхи всього світу. Молимо Тебе, о Найсолодший Ісусе! Ти —Агнець Божий, що взяв гріхи світу та розіп’явся заради нашого спасіння! Молимо Тебе, як Спасителя і Викупителя нашого, спаси, і помилуй, і від вічної муки визволи душу повік незабутнього нами нагло померлого раба Твого (ім’я), не залиш його на загибель вічну, але сподоби його досягти тихого пристановища Твого та осели там, де всі святі Твої спочивають. Амінь.

Молитва за мертвонароджених і нехрещених діток

Господи! Помилуй діток, що померли в утробі матерів своїх, усіх мертвонароджених і нехрещених немовляток. Не позбав їх світла Твого Божественного імени Твого ради. Амінь.

Молитва жінки, що загубила діток в утробі

Пом’яни, Чоловіколюбний Господи, душі спочилих рабів Твоїх, немовлят, які в утробі матерів померли раптово чи від випадкових дій, чи від якоїсь необережности, чи свідомо були загублені й тому не прийняли Святого Хрещення. Охрести їх, Господи, в морі щедрот Твоїх і спаси невимовною Твоєю милістю, а мене, грішну рабу Твою (ім’я), що заподіяла вбивство немовляти в утробі своїй, прости і не позбав Твого милосердя. Амінь.
Боже, будь милостивий до мене, грішної.
Господи, помилуй дитя моє, що померло в утробі моїй, за віру і сльози мої, заради милосердя Твого, Господи, не позбав його світла Твого Божественного!

Молитися все життя.

Наступні дві молитви, складені Оптинськими старцями, можна читати тільки вдома з благословення священика

Молитва за самогубців

Знайди, Господи, загиблі душі (імена) і, якщо можна, помилуй! Незбагненні суди Твої. Не постав у гріх молитви цієї. Нехай буде свята воля Твоя. Амінь.

Молитва за іновірців та не охрещених

Пом’яни, Господи, якщо можна, душі (імена), що відійшли в життя вічне у відступництві від святої Твоєї Православної Церкви! Незбагненні суди Твої. Не постав у гріх цієї молитви моєї. Але нехай буде свята воля Твоя!

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору