«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаМолитвиАкафістник. Том І

Акафіст преподобному Серафиму Саровському

Кондак 1

Обраний чудотворцю і предивний угоднику Христів, скорий помічнику і молитвенику наш, преподобний отче Серафиме! Величаючи Господа, Який прославив тебе, оспівуємо тебе похвалами. Ти ж, маючи велику сміливість перед Господом, від усяких бід визволи нас, що взиваємо:

Радуйся, преподобний Серафиме, Саровський чудотворцю.

Ікос 1

Ангелів Творець обрав тебе спочатку, щоб своїм житієм ти прославив ім’я Святої Тройці, бо ти воістину явився на землі у плоті серафим, як промінь світлий вічного Сонця правди просвітилося житіє твоє. Ми ж, дивлячись на славні труди твої, з благоговінням і радістю промовляємо до тебе так:

Радуйся, правило віри і благочестя; радуйся, образе лагідності й смирення.

Радуйся, преславне вірних величання; радуйся, претиха скорботним утіхо.

Радуйся, найулюбленіша ченців похвало; радуйся, тим, хто живе у світлі, дивна поміч.

Радуйся, Російської держави славо і огороже; радуйся, Тамбовського краю священна окрасо.

Радуйся, преподобний Серафиме, Саровський чудотворцю.

Кондак 2

Мати твоя, преподобний отче Серафиме, бачачи теплу твою любов до чернечого життя, пізнала святу волю Господню про тебе і Богу, як дар довершений приносячи, благословила тебе на вузьку путь чернечого життя своїм хрестом, який до кінця життя ти носив на грудях своїх, знаменуючи велику любов твою до розіп’ятого за нас Христа Бога нашого; Йому ж усі зворушено взиваємо: алилуя.

Ікос 2

Розум небесний тобі було даровано, святий Божий; від юності ти не переставав думати про небесне; залишав ти дім батьківський заради Царства Божого і правди Його. Тому прийми від нас похвалу цю:

Радуйся, міста Курська дитя богообране; радуйся, батьків благочестивих паростку пречесний.

Радуйся, бо ти чесноти матері твоєї успадкував; радуйся, бо ти благочестя і молитви нею навчений.

Радуйся, бо ти на подвиги матір’ю хрестом благословенний; радуйся, благословення це як святиню до смерті ти зберіг.

Радуйся, заради любові до Господа дім батьківський ти залишив; радуйся, всю красу світу цього ти у ніщо ставив.

Радуйся, преподобний Серафиме, Саровський чудотворцю.

Кондак 3

Сила Вишнього від юності твоєї воістину берегла тебе, преподобний; з висоти храму коли ти впав, Господь зберіг тебе неушкодженим, і коли ти страждав тяжко, Сама Владичиця світу явилася і принесла зцілення тобі, бо ти з дитинства вірно служив Богу, завжди взиваючи Йому: алилуя.

Ікос 3

Маючи стремління до подвигу чернечого рівно-ангельського життя, у святий град Київ заради поклоніння преподобним Печерським прийшов ти, і з уст преподобного Досифея прийняв повеління йти у Саровську пустинь, вірою здалека поцілував ти це святе місце і, там оселившись, закінчив своє богоугодне житіє. Богові ж зі зворушливістю взиваємо так:

Радуйся, бо ти відмовився від мирської суєти; радуйся, бо ти зажадав Небесної Вітчизни.

Радуйся, бо ти Христа полюбив усім серцем; радуйся, бо ти благе ярмо Христове на себе взяв.

Радуйся, бо ти був сповнений досконалим послухом; радуйся, бо ти був виконавцем заповідей Божих.

Радуйся, бо ти розум свій і серце молитовно утвердив у Бозі; радуйся, стовпе благочестя непохитний.

Радуйся, преподобний Серафиме, Саровський чудотворцю.

Кондак 4

Бурю всіх напастей втихомирюючи, ти пройшов усю путь тісну і скорботну, путь чернечого подвигу, несучи тягар пустельного житія, затвору і мовчання, багатонічного бдіння, і так благодаттю Божою піднімаючись від сили в силу, від діяння до богоспоглядання, ти переселився у горні оселі, де з ангелами співаєш Богові: алилуя.

Ікос 4

Почувши і побачивши святе житіє твоє, преподобний отче Серафиме, вся братія дивувалася тобі і, приходячи до тебе, повчалася від тебе словами і подвигами, прославляючи Господа, дивного у святих Своїх. І ми всі з вірою і любов’ю величаємо тебе, преподобний отче, і так до тебе взиваємо:

Радуйся, бо ти приніс усього себе в жертву Богу; радуйся, бо ти піднявся на висоту безстрастя.

Радуйся, воїне Христів доброподібний; радуйся, Небесного Домовладики рабе благий і вірний.

Радуйся, заступнику наш перед Господом непосоромний; радуйся, до Богородиці молитвенику наш невсипущий.

Радуйся, предивної духмяності лілеє пустельна; радуйся, благодаті Божої сосуде непорочний.

Радуйся, преподобний Серафиме, Саровський чудотворцю.

Кондак 5

Божественне світло осяяло оселю твою, преподобний, коли ти, будучи хворим, лежав на смертному одрі. Сама Пречиста Діва, прийшовши до тебе зі святими Петром та Іоанном, сказала: «Цей є з нашого роду», і до голови твоєї доторкнулася. Відразу ж ти зцілився і подячно співав Господеві: алилуя.

Ікос 5

Ворог роду людського, бачачи чисте і святе твоє житіє, преподобний Серафиме, захотів згубити тебе, бо навів на тебе людей злих, які беззаконно мучили тебе і залишили ледве живим; ти ж, отче святий, як лагідний агнець, все перетерпів і за кривдників своїх Богу молився. Тому і ми, дивуючись такій твоїй незлобливості, взиваємо до тебе:

Радуйся, у лагідності й смиренні Христу Богу ти уподібнився; радуйся, бо ти своєю незлобливістю духу злоби переміг.

Радуйся, чистоти душевної і тілесної хранителю старанний; радуйся, пустельнику, дарами благодатними переповнений.

Радуйся, подвижнику богопрославлений і прозорливий; радуйся, наставнику ченців предивний і богомудрий.

Радуйся, святої Церкви похвало і радування; радуйся, Саровської обителі славо й окрасо.

Радуйся, преподобний Серафиме, Саровський чудотворцю.

Кондак 6

Проповідує пустеля Саровська подвиги і труди твої, богоносний угоднику Христів; бо ти дебрі й ліси її молитвою одухмянив, пророку Божому Іллі і Хрестителю Господньому Іоанну уподібнюючись, і став ти, пустелі породження, багатоплідними дарами Духа Святого, Його ж дією велике і преславне звершив ти, спонукаючи вірних оспівувати благ Подателя Бога: алилуя.

Ікос 6

Засяяв у тобі новий боговидець, Мойсею подібний, Серафиме блаженний, непорочно бо служіння вівтарю Господньому звершуючи, ти сподобився побачити Христа, грядущого у храмі з безплотними силами. Цьому Божому благоволінню про тебе дивуючись, оспівуємо тебе так:

Радуйся, боговидцю преславний; радуйся, світлом Трисяйним осяяний.

Радуйся, Пресвятої Тройці служителю вірний; радуйся, Духа Святого оселе прикрашена.

Радуйся, Христа з ангелами тілесними очима бачив ти; радуйся, у земному тілі райської насолоди наперед спожив.

Радуйся, хлібом Життя насичений; радуйся, життям безсмертя напоєний.

Радуйся, преподобний Серафиме, Саровський чудотворцю.

Кондак 7

Чоловіколюбець Господь, бажаючи явити в тобі, преподобний, Своє до людей невимовне милосердя, показав тебе воістину богосвітлим світилом, бо ти ділами і словами твоїми усіх приводив до благочестя і любові Божої. Тому, сяяням подвигів твоїх просвіщені й хлібом вчення твого насичені, тебе щиро величаємо і до Христа, що прославив тебе, взиваємо: алилуя.

Ікос 7

Нового обранця Божого в тобі бачачи, здалеку приходили до тебе вірні в скорботах і хворобах; і їх, бідами обтяжених, ти не відігнав, виточуючи зцілення, даруючи втішення, заступаючись у молитвах. Тому по всій землі Російській розходилися вісті про чудеса твої, і так тебе прославляли духовні діти твої:

Радуйся, пастирю наш добрий; радуйся, отче, милостивий і лагідний.

Радуйся, лікарю наш скорий і благодатний; радуйся, немочей наших цілителю милосердний.

Радуйся, в бідах і обставинах помічнику скорий; радуйся, душ засмучених заспокійнику найсолодший.

Радуйся, грядуще як теперішнє передбачав ти; радуйся, гріхів таємних викривачу прозорливий.

Радуйся, преподобний Серафиме, Саровський чудотворцю.

Кондак 8

Дивне чудо бачимо на тобі, преподобний, бо, будучи старцем немічним і утрудженим, тисячу днів і тисячу ночей на камені ти перебував на молитві. Хто може висловити боріння і труди твої, блаженний отче, які ти перетерпів, підносячи преподобні руки твої до Бога, Амалика мисленого перемагаючи і Господеві співаючи: алилуя.

Ікос 8

«Весь Ти бажання, весь Ти солодкість, Найсолодший Ісусе!» — так на молитві взивав ти, отче, у твоїй пустельній безмовності, ми ж, суєтою затьмарені й у гріхах усе життя проживши, прославляючи любов твою до Господа, так взиваємо до тебе:

Радуйся, бо ти є заступником тих, хто любить і шанує тебе; радуйся, бо ти приводиш грішників до виправлення.
Радуйся, молитвенику за нас старанний.

Радуйся, бо ти показав гарячу любов до Господа; радуйся, бо ти вогнем молитви стрíли ворога попалив.

Радуйся, свічко невгасима, що молитвою в пустелі полум’яніє; радуйся, світильнику, що горить і світить духовними даруваннями.

Радуйся, преподобний Серафиме, Саровський чудотворцю.

Кондак 9

Все єство ангельське здивувалося дивному видінню: старцю, сущому в затворі, явилася Цариця неба і землі, повеліваючи, щоб він відкрив затвор свій і щоб не перешкоджав православним людям приходити до себе, але щоб усіх навчав співати Христу Богу: алилуя.

Ікос 9

Красномовці багатослівні не можуть висловити силу любові твоєї, блаженний, бо ти віддав усього себе на служіння всім, хто приходив до тебе, виконуючи повеління Богоматері; і був ти для тих, що не розуміють, радником благим, зневіреним утішителем, заблудлим лагідним напоумленням, хворим лікарем і цілителем. Заради цього взиваємо до Тебе:

Радуйся, від світу оселився ти в пустелі, щоб придбати чесноти; радуйся, бо ти повернувся із пустелі в обитель, щоб насіння чеснот сіяти.

Радуйся, благодаттю Духа Святого осяяний; радуйся, лагідності й смирення сповнений.

Радуйся, тим, хто приходив до тебе, ти був люблячим батьком; радуйся, словами любові ти подавав їм бадьорість і втіху.

Радуйся, тих, хто приходив до тебе, ти називав їх радістю і скарбом; радуйся, бо ти за твою святу любов сподобився радості Небесного Царства.

Радуйся, преподобний Серафиме, Саровський чудотворцю.

Кондак 10

Спасительний твій подвиг, преподобний, дійшов до закінчення, на молитві, стоячи на колінах, ти віддав святу твою душу в руки Божі, яку ангели святі вознесли на небеса до престолу Вседержителя, щоб ти предстояв у славі невечірній з усіма святими, співаючи пісню хвали святих Святійшому Слову: алилуя.

Ікос 10

Стіна всіх святих і ченців відрада, Пресвята Діва явилася тобі перед кончиною твоєю, сповістивши про близьке твоє до Бога відходження. Ми ж, дивуючись такому відданню Богоматері, взиваємо до тебе:

Радуйся, бо ти бачив Царицю неба і землі; радуйся, явленням Божої Матері обрадуваний.

Радуйся, вістку від Неї про переселення на небеса прийняв ти; радуйся, праведною кончиною святість житія твого показав ти.

Радуйся, на молитві перед іконою Богоматері зворушений дух твій Богу віддав ти; радуйся, безболісним відходом пророцтво твоє ти виконав.

Радуйся, вінцем безсмертя від руки Вседержителя увінчаний; радуйся, райське блаженство з усіма святими успадкував ти.

Радуйся, преподобний Серафиме, Саровський чудотворцю.

Кондак 11

Спів постійний Пресвятій Тройці возносячи, преподобний, ти явився великим подвижником благочестя всім твоїм житієм, заблудлим для напоумлення, хворим душею і тілом на зцілення. Ми ж, будучи вдячними Господеві за таку Його милість до нас, завжди взиваємо до Нього: алилуя.

Ікос 11

Світлостраждальним світильником був ти в житті, богоблаженний отче, і після смерті твоєї ти засяяв як світлосяйне світло Російській землі, бо виточуєш від чесних твоїх мощей потік чудес усім, хто з вірою і любов’ю до тебе звертається. Тому ми, як теплому молитвенику за нас і чудотворцю, взиваємо до тебе:

Радуйся, бо ти безліччю чудес від Бога прославлений; радуйся, любов’ю твоєю ти всьому світу засяяв.

Радуйся, любові Христової вірний послідовнику; радуйся, утіхо всім, хто потребує твоєї допомоги.

Радуйся, джерело чудес невичерпне; радуйся, хворих і недужих зцілителю.

Радуйся, води цілющої колодязю невичерпний; радуйся, бо ти всі краї землі нашої любов’ю твоєю обійняв,
Радуйся, преподобний Серафиме, Саровський чудотворцю.

Кондак 12

Благодать і велику твою сміливість перед Богом знаючи, преподобний отче, молимося: молися тепло до Господа, щоб Він охороняв свою святу Церкву від невір’я і розколу, від бід і напастей, щоб ми оспівували Бога, благодіючого через тебе: алилуя.

Ікос 12

Оспівуючи Твоє прославлення, ублажаємо тебе, преподобний, як великого і сильного молитвеника за нас перед Богом, утішителя і заступника, і з любов’ю виголошуємо так:

Радуйся, Православної Церкви похвало; радуйся, вітчизни нашої щите й огороже.

Радуйся, дороговказе, що всіх направляє до неба; радуйся, ризою твоєю недужих зціляв.

Радуйся, бо ти переміг усі підступи диявольські; радуйся, диких звірів ти своєю лагідністю підкорив.

Радуйся, преподобний Серафиме, Саровський чудотворцю.

Кондак 13

О предивний угоднику і великий чудотворцю, преподобний отче Серафиме! Прийми це мале наше моління, що на похвалу тобі підносимо, і, стоячи нині перед престолом Царя царюючих, Господа нашого Ісуса Христа, молися за нас, щоб ми знайшли милосердя Його в день судний, в радості співаючи Йому: алилуя.

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.

Молитва до преподобного Серафима Саровського

О предивний отче Серафиме, великий Саровський чудотворцю, всім, хто до тебе звертається, скоропослушний помічнику! У дні земного твого життя ніхто від тебе без нічого і непочутим не відходив, але для всіх був солодким вигляд лиця твого і благопривітним голос слів твоїх. До цього ж ти мав великий дар лікування немічних душ, дар зцілення, дар прозріння. Коли ж покликав тебе Бог від земних трудів до небесного упокоєння, любов твоя до нас ніколи не переставала, і неможливо перелічити чудеса твої, що примножилися, як зірки небесні: ось бо ти являєшся людям Божим усіх країв землі нашої і даруєш їм зцілення. Тому ми взиваємо до тебе: о пре тихий і лагідний угоднику Божий, сміливий перед Ним молитвенику, що ніколи не відганяєш тих, хто закликає, піднеси за нас благомогутню твою молитву до Господа сил, щоб Він дарував нам усе благоподібне для цього життя і все, що корисне для душевного спасіння, щоб Він оберігав нас від гріховних падінь і істинного покаяння навчив нас, щоб нам безперешкодно ввійти в Небесне Царство, де ти нині у незаходимій славі сяєш, і там оспівувати з усіма святими Живоначальну Тройцю до кінця віків. Амінь.

5 відгуків
to «Акафіст преподобному Серафиму Саровському»
 1. Олександр сказав:

  Святий Преподобний Серафиме Саровський Чудотворцю, моли Бога за мене та моїх рідних.


 2. Тетяна сказав:

  Кондак 8
  Дивне чудо бачимо на тобі, преподобний, бо, будучи старцем немічним і утрудженим, тисячу днів і тисячу ночей на камені ти перебував на молитві. Хто може висловити боріння і труди твої, блаженний отче, які ти перетерпів, підносячи преподобні руки твої до Бога, Амалика мисленого перемагаючи і Господеві співаючи: алилуя.

  Перепрошую, що таке Амалика чи це якась опечатка??


 3. Таня сказав:

  Будь ласка, помістіть ще Акафіст до Амфілохія Почаєвського.
  Про нього у вас так цікаво і багато написано.
  Дякую.


 4. Julia сказав:

  Святий Серафиме моли Бога за Юлію,Андрія,Марту,Петра.


Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору