«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаКниги, брошуриЖиття і діяльність святих нашої землі Руси-України прославлених

Вступ

Після прийняття християнства на Русі з’явилося чернецтво. Митрополит Іларіон у «Слові про закон і благодать» говорив, що вже за часів Володимира Великого «монастирі на горах стали». А за часів князя Ярослава Мудрого, як каже літописець, «чорноризці почали множитися і монастирі почали виникати». Ченці жили при парафіяльних церквах, допомагали в душпастирстві. А справжні монастирі почали організовувати при Ярославі Мудрому. Як відомо, Ярослав Мудрий заснував перший монастир у Києві. Це були: так званий святий Юріївський монастир — для ченців і святий Ірининський монастир — для черниць.

Створення «ктиторських» (родово-приватних) монастирів запозичили з Греції. Потім появилися княжі монастирі в удільних містах Київської Русі: Переяславі, Чернігові, Володимир-Волинському, Турові, Галичі. Однак вони не користувалися такою популярністю, як монастирі, які будував «слезами, постом, молитвою і трудом» побожний народ, як про це писав літописець.

Найбільшу славу здобув Києво-Печерський монастир, який мав назву від печер у Київських горах над Дніпром. Цей монастир, якому пізніше дано назву Лавра, має велике значення в історії українського народу. Тут була не тільки духовна святиня, де процвітало християнське подвижницьке життя, а й культурний осередок науки та мистецтва. Засновником монастиря був преподобний Антоній, а впорядкував його Феодосій Печерський.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору