«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаКниги, брошуриЖиття і діяльність святих нашої землі Руси-України прославлених

Священномученик Макарій, митрополит Київський

(1497)

Боротьба, яка велася між московськими і литовськими князями, призвела до того, що Київська митрополія розділилася на дві: одна в Москві, а інша з осідком — у Вільно. В Москві залишився митрополит Іона, а у Вільно — митрополит Григорій. В Литовсько-польській державі митрополит Григорій залишився до самої смерті. Після його смерті в 1495 р. на кафедру митрополита Київського і всієї Русі собором єпископів Київської митрополії був обраний архімандрит віленського Свято-Троїцького монастиря Макарій, який відзначався побожним і святим життям, походив із багатої сім’ї. Вони жили в західноукраїнських землях, що знаходилися під владою Литви. Коли Макарій став митрополитом Київським, то відносини між Литвою і Москвою були напруженими, як церковні, так і державні.

Про обрання Макарія літописець написав так: «Собрались тогда епископы: Владимирский Вассиан, Полоцкий Лука, Туровский Вассиан, Луцкий Иона и поставили архимандрита Макария митрополитом Киеву и всей Руси, а к патриарху послали старца Дионисия и Германа диакона-инока».

У 1496 р. вони привезли благословіння від патріарха. Хоча митрополити жили у Вільно, але їхньою титулярного резиденцією й надалі залишався Київ.

Попередники Макарія не були в Києві майже сто років. Київські церкви були пограбовані татарами, особливо Софійський собор. Митрополит Макарій уважав своїм обов’язком поїхати в Київ. 1 травня 1497 р., якраз на Великодньому тижні, перекопські татари напали на село Стриголово, недалеко від Мозиря, де на той час був митрополит, який служив святу літургію. Коли його повідомили про напад татар, він відмовився залишити службу. Нападники ввірвалися в церкву і біля престолу відрубали митрополиту голову і праву руку, видно, він не випустив святої чаші. Тіло святого лежало в болоті Незважаючи на велику жару, воно залишилося нетлінним. Нетлінні мощі священномученика Макарія були перевезені до Киева й покладеш в Софійському соборі. Нині мощі священномученика Макарія знаходяться у Володимирському соборі м. Києва. Його канонізація відбулася в 1621-1622 рр. Пам’ять священномученика Макарія, митрополита Київського вшановується 14 травня (1 травня за ст. ст.).

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору