«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиВоскресний Октоїх і Загальна Мінея

Служба загальна святам Богородичним

Вечірня

На Господи, взиваю… стихири, глас 4.

Божественними дійствами оберігаючи і покриваючи від ворожих нападів тих, хто з любов’ю святкує преславне Твоє (назва свята) і взиває до Тебе: Ти єси кріпкість наша, й утвердження, і радість боголіпна, єдин Син Твій и Бог наш; Йому ж поклоняючись, промовляємо: Ісусе всесильний, спаси душі наші як милосердний.

Нині, зібравшись священно, прославимо Богородицю: пресвята Діво, велика Твоя велич і чудес безодня; Ти бо для нас огорожа і похвала, слава і джерело зцілення; святкуючи свято Твоє (назва свята), молимося, промовляючи: Ісусе всесильний, спаси душі наші як милосердний.

Благочесно, Пречиста, святими Твоїми молитвами огороди і збережи, і страшними для ворогів та нездоланними зроби тих, хто святкує свято Твоє (назва свята) , щоб до Сина Твого взивати: Ісусе всесильний, спаси нас як милосердний.

Слава: і нині, глас 6.

Як вінцем пресвітлим, Пречиста Богородице, (назва свята) Твоїм Церква Божа прикрасилась і, світло радіючи, нині таємно веселиться, взиваючи до Тебе, Владичице: радуйся, чесна діадемо і вінець Божественної слави; радуйся, єдина сповнена славою і вічне радування; радуйся, пристановище тим, що до Тебе звертаються, заступнице і спасіння душ наших.

Вхід. Прокимен дня.

Паремії три

Буття читання (28, 10-17).

Вийшов Яків із Вирсавії і пішов у Харан, і прийшов на одне місце, і залишився там ночувати, тому що зайшло сонце. І взяв один із каменів того місця, і поклав собі під голову, і ліг на тому місці.

І побачив сон: ось, ліствиця стоїть на землі а верх її торкається неба; і ось, ангели Божі піднімаються і сходять по ній.

І ось, Господь стоїть на ній і промовляє: Я Господь, Бог Авраама, отця твого, і Бог Ісаака; не бійся. Землю, на якій ти лежиш, Я дам тобі і твоєму потомству;

і буде потомство твоє — як пісок земний; і поширишся ти до моря і на схід, і на північ, і на південь, і благословляться у тобі й у твоєму потомстві всі племена земні; і от, Я з тобою, і збережу тебе всюди, куди ти не підеш; і поверну тебе в цю землю, бо Я не залишу тебе, доки не виконаю того, що Я сказав тобі.

Яків прокинувся від сну свого і сказав: істинно Господь присутній на цьому місці; а я не знав!

І убоявся він і сказав: яке страшне це місце! Це не що інше, як дім Божий, це врата небесні!

Пророка Єзекиїля читання (Єз. 43, 27–44, 4).

Так говорить Господь: після закінчення цих днів, у день восьмий і далі, священики будуть приносити на жертовнику всепалення ваші і мирні жертви ваші; і Я буду милостивим до вас, говорить Господь Бог.

І привів Він мене назад до зовнішніх воріт святилища, що звернені на схід, і вони були зачинені.

І сказав мені Господь: врата ці будуть зачинені, і не відкриються, і ніяка людина не пройде крізь них, бо Господь, Бог Ізраїлів увійшов через них, і вони будуть зачинені. Лише князь — як князь — сяде в них, щоб їсти хліб перед Господом; увійде через притвор цих врат і тим самим шляхом вийде.

Потім привів мене через північні ворота до храму, і я бачив, і ось, слава Господня наповнила дім Господа.

Притчей читання.

Премудрістю створив собі дім і утвердив стовпів сім…

На стиховні стихири, глас 3

Прийдіть, усі краї землі, чесне (назва свята) Божої Матері прославимо, бо Вона, піднімаючи руки до Сина, молиться; тому святим (назва свята) Її світ був оживлений; псалмами, і піснями, і співами духовними зі всіма святими святкуємо радісно.

Стих: Приведені будуть діви вслід за нею, подруги її.

Вельми прикрасив Тебе добротою Бог, бо Світло в людях — на руках Твоїх; Ти єдина у світлі Його — уповання християн, помічниця сущим у бідах і скорботах, пристановище для тих, хто з любов’ю оспівує (назва свята) Твоє всечесне.

Стих: Слухай, дочко, і споглянь, і прихили вухо твоє.

Всечесне Твоє (назва свята), пресвята Діво чиста, прославляють безліч ангелів на небесах і рід людський на землі; бо Ти стала Матір’ю Творця всього — Христа Бога. Його благати не переставай за нас, молимося Тобі, що на Тебе і Бога надію покладаємо, Богородице преславна і неневісна.

Слава: і нині, глас 2.

Думки очистивши і розум, і ми з ангелами святкуємо радісно, починаючи пісню Давида Діві — невісті Царя всіх, Христа Бога нашого: воскресни, Господи, — промовляючи, — у спокій Твій, Ти і кивот святині Твоєї. Як палату прекрасну, Ти прикрасив Її і причислив Її до града Твого, Владико, спасати і покривати від супротивників нечестивих всемогутнього силою, Її молитвами.

Тропар свята за уставом, якщо ж ні, промовляй цей тропар, глас 4:

До Богородиці щиро нині звернімося ми, грішні й смиренні, і припадім, у покаянні з глибини душі взиваючи: Владичице, поможи, змилосердившись над нами, поспіши, бо гинемо від безлічі провин; не відпусти рабів Твоїх ні з чим, бо Тебе за єдину надію нашу маємо.

Слава: і нині.

Не замовкнемо ніколи, Богородице, про силу Твою говорити ми, недостойні; бо коли б Ти не предстояла, молячись, хто нас врятував би від стількох бід? Хто ж охоронив би нас донині вільними? Не відступимо від Тебе, Владичице: Твоїх бо рабів спасаєш завжди від усякої біди.

Рання

На Бог Господь… тропар.

Слава: і нині.

Не замовкнемо ніколи… (один раз)

Після 1-ї кафизми сідальний, глас 4.

Зорями засяяла всесвітня радість (назва свята) Твого, Діво Мати Маріє: просвіти на землі думки тих, що з любов’ю оспівують Тебе.

Слава: і нині, той самий.

Після 2-ї кафизми сідальний, глас 4.

Діва Марія, воістину Богородиця, як хмара світла нам засяяла; тому Адам не осуджується, і Єва від пут звільняється; заради цього і ми взиваємо, промовляючи зі сміливістю єдиній чистій: пресвята Діво, молися Синові Твоєму, щоб Він подав нам очищення гріхів.

Слава: і нині, той самий.

Після Хваліте ім’я Господнє… приспів:

Всяку пісню духовну принесемо Богородиці… або святу за уставом.

Псалом вибраний: Пом’яни, Господи, Давида і всю лагідність його.

Після полієлея сідальний, глас 1.

Із дівочого Твого лона прекрасний колосок з’явився, бо Ти виростила світові Життя; заради цього Сили Небесні взивають до Тебе, Богородице, славлячи чесне Твоє свято, Пречиста: слава (назва свята) Твоєму; слава дівоцтву Твоєму, Мати неневісна.

Слава: і нині, той самий.

Ступеневі, 1-й антифон, глас 4.

Прокимен: Пом’яну ім’я Твоє у всякому роді і роді.

Стих: Вилилось із серця мого слово благе, говорю я про діла мої Цареві.

Все, що дише…

Євангеліє від Луки, зачало 4 (Лк. 1, 39-49, 56).

Після 50 псалма стихира, глас 6.

Нині небесні врата відкриваються, і двері небесні йдуть попереду. Нині починається благодать радости, являючи світові (назва свята) Божої Матері, через Неї з’єднується земне з небесним, на спасіння душ наших.

Канон Пресвятій Богородиці, глас 8.

Ірмоси (по двічі). Тропарі на 12.

Пісня 1

Ірмос: Воду пройшовши наче сушу і єгипетського лиха уникнувши, Ізраїль взивав: Визволителю й Богу нашому співаймо.

Божою силою укріпи мене благочесно і радісно оспівувати (назва свята) Твоє, пресвята, подай заступництво граду Твоєму і всім людям Твоїм силу непереможну, Пречиста, і стаду Твоєму утвердження.

Милосердя і милість черпаємо Твоїми молитвами; Ти бо Бога всемогутнього породила, Який спасає всіх православних молінням Твоїм, Всенепорочна; Його ради всі прославляємо Тебе, Владичице.

Твоє Божественне (назва свята) святкуємо, Пречиста Богородице, Тобою спасіння нетлінне даровано, непорушна радість і надія, покров і сила і душам нашим пристановище.

До Твого покрову звертаємося, Владичице, люди Твої, Всенепорочна, будь помічницею нам, рабам Твоїм, подаючи спасіння тим, хто з любов’ю прославляє Тебе.

Катавасія: Відкрию уста мої… Або за уставом.

Пісня 3

Ірмос: Небесного кола Верхотворче, Господи, і Церкви Зиждителю, утверди мене в любові Твоїй, Ти найвище бажання, вірних утвердження, єдиний Чоловіколюбче.

Вірою серце оновимо, бо (назва свята) святої Богородиці подає визволення всім, хто з вірою просить: від ворогів видимих і невидимих збережи нас, Пречиста.

Освячених благочестям, що з вірою приходять до храму Твого і припадають з любов’ю до (назва свята) Твого, визволи від усяких бід, і перемогу даруй православним християнам над нечестивими, і милостивим вчини до нас Сина Твого і Бога нашого.

З Тебе Боже Слово втілилося, і створило Собі дім у святому лоні Твоєму, і благозволило народитися як бажало, і дарувало нам день бачити Твоє (назва свята), його ж з любов’ю святкуючи, молимося Тобі.

Радісними душами, в чистоті серця і розуму приймаючи Твоє чесне й Божественне (назва свята), всі вірні молимо Тебе, Богородице, бо Ти давала молоко Пречистому Сину Твоєму, Який нас оживляє милістю Своєю.

Сідальний, глас 4.

Церква Твоя радісно святкує Твоє славне (назва свята), і всі вірні, співаючи, взивають до Тебе щиро, Пречиста Діво: всіх вірних укріпи проти ворожої сили, і раду беззаконників зруйнуй, і життя наше направ, щоб ми творили Божественну волю Сина Твого.

Слава: і нині, той самий.

Пісня 4

Ірмос: Почув я, Господи, про Провидіння Твого таїнство, зрозумів діла Твої і прославив Твоє Божество.

Ти, Діво Пречиста, прийшовши до Світла, що не заходить, пом’яни нас, благаючи Сина Твого і Бога нашого подати прощення гріхів тим, що святкують Твоє чесне (назва свята).

Як сонце світлосяйне, проходячи небо, сяє, так і Твоє Божественне свято промені випромінює, темряву пристрастей від нас відганяє, дарує душам нашим очищення і від бід визволення.

Нині морок злобний розвіявся і сонячне душевне світло засяяло всенепорочної Божої Матері свята чесного (назва свята); його ж ми благочесно святкуємо.

Велике пристановище і похвала Ти, Пречиста і пренепорочна Мати всеславна: Ти кивот духовної святині, Ти джерело зцілень невичерпне тим, хто святкує Твоє чесне (назва свята).

Пісня 5

Ірмос: Навіщо Ти відкинув мене від лиця Твого, Світло незаходиме, і покрила темрява ворожа мене окаянного; але наверни мене й до світла заповідей Твоїх путі мої направ, молюся.

Наповнюються святістю всі, що приходять до Тебе, і прощення вірні приймають, святкуючи Твоє чесне (назва свята); через нього благаємо Тебе надати нам благодать і милість в день судний.

Прикрасилася Ти дівоцтва чистотою, породивши величного Сина Твого і Бога нашого, прикраси свято Твоє чесне (назва свята) , і чин священства звесели, і людей Твоїх від усяких бід визволи.

Як другий рай сприймається всіма Твоє чесне свято, яке має всередині запашну квітку, що наповнює Божественними пахощами серця вірних, які з любов’ю прославляють Тебе, всенепорочна Владичице.

Була Ти, Діво, хмарою дощу Божого; Ти, всенепорочна Владичице, спасительною водою напоюєш землю, висушену гріхами, подаючи творінню плоди чеснот; ради цього прославляємо Тебе.

Пісня 6

Ірмос: Очисти мене, Спасе, безліч бо беззаконь у мене, і з глибини зла визволи, молюся; до Тебе бо взивав, і Ти почув мене, Боже спасіння мого.

Сущого раніше всіх віків Ти породила як дитя і оновила наші серця, безліччю гріхів осквернені; прийми спів від нас, оновлених, який ми приносимо Твоєму святу, Богородице Приснодіво.

Церква Твоя свята і дивна воістину є; нам, що Твоє всечесне (назва свята) благочесно святкуємо, і всім, хто прославляє Тебе, подаєш Ти сердечні зцілення, Пречиста; і від усяких бід збережи рабів Твоїх.

Душі всіх радіють, зійшовшись у Церкві Твоїй; Твоє, Богородице Діво, свято святкуючи, оспівуємо чесне (назва свята), що, як сонце, світиться і, як світло, сяє благодаттю Духа Божого; і нас осяй, і серця наші просвіти, Діво Мати Владичице.

Оспівуємо Твоє пречисте (назва свята) і прославляємо непорочне Твоє зачаття і Різдво Твоє, Богоневісто Діво; славлять же з нами й ангельські чини, і всіх святих собор.

Далі кондак свята. Якщо ні, промовляй цей кондак, глас 1:

Ти була чесною оселею невимовного єства Божественного, яке вище за слово і більше за розум, і для грішників поручителькою; як Мати Того, Хто над усім царює, Ти подаєш благодать і зцілення: моли Сина Твого, щоб ми одержали милість у день судний.

Інший кондак, глас 6.

Не маємо іншої помочі, не маємо іншої надії крім Тебе, Владичице; Ти нам допоможи, на Тебе надіємось і Тобою хвалимось — Твої бо ми раби, щоб не осоромились.

Ікос: До Тебе, Богородице, взиваємо з любов’ю: радуйся, граде Господній; радуйся, скіпетре Давидів; радуйся, палато одушевлена; радуйся, стампо Божественної манни; радуйся, неопалима купино; радуйся, свічнику золотий; радуйся, вогненосний престоле; радуйся, ліствице і двері небесні; радуйся, жезле Ааронів, що сухим зацвів; радуйся, бо Ти всіх спасаєш від бід усіляких і скорбот; і благай, Пречиста, Сина Твого, щоб ми одержали милість у день судний.

Пісня 7

Ірмос: Божого зшестя вогонь посоромився колись у Вавилоні; тому юнаки в печі, немов у квітнику, веселими ногами ходили і, радіючи, співали: благословен єси, Боже отців наших.

Цариця всіх, прийшовши, небесний покров на славу нам установила — свято Свого Божественного (назва свята), яким ми спасаємося від навали невидимих ворогів, взиваючи до Сина Твого: благословен єси, Боже отців наших.

Різдвом Твоїм, Владичице Богородице Діво, і всіма Твоїми святами коло літа увінчалося; і нині прикраси день чесного (назва свята), благодать виточуючи; ми ж, вірні, у храм Твій приходимо.

Всі Сили Небесні восхваляють Ту, що народила Господа, і роди людські прославляють Її, що явила нам день чесного Свого (назва свята), пристановище наше, надія, і покров, і охорона від ворожих нападів.

Благодатна хмаро, окропи з неба росою благодаті й милости Твоєї нас, що шануємо день свята Твого славного (назва свята), його ж оспівує і славить всяка душа, радіючи: благословенна Ти в жонах, і благословен плід утроби Твоєї.

Пісня 8

Ірмос: Безначального Царя слави, від Якого тремтять Небесні Сили, отроки, благословляйте, священики, оспівуйте, люди, прославляйте по всі віки.

Ти єдина Цариця всіх, Богородиця чиста, святий престіл Бога і палата Христа Бога; Його ж благай за тих, хто шанує Твоє чесне (назва свята), щоб Він подав нам відпущення гріхів.

Руками святими Ти, преславна, істинно носила на землі втіленого з Тебе Господа; і нині вознеслася вище небес і залишила людям радісний день чесного Твого (назва свята), його ж прославляючи, співаємо: Господа оспівуйте і прославляйте Його повіки.

Божественні пророки, радійте, святкуючи Богородиці Діви чесне (назва свята), бо Вона сповнила ваші пророкування, народивши Того, Кого ви провіщали, — Христа Царя всіх; Його ж прославляємо повіки.

Ти є загиблим спасіння, упалим духом радість, заблудлим наставниця, хворим відвідання і зцілення і всім християнам спасіння; збережи нас, Владичице, що взиваємо і святкуємо Твоє (назва свята), і визволи нас від нападу чужинців.

Пісня 9

Ірмос: Затремтіли всі Сили від невимовного Божого сходження, коли Вишній зійшов добровільно аж до плоті, від дівочого лона ставши людиною: тому Пресвяту Богородицю ми, вірні, величаємо.

Величне промовляється про тебе, граде Божий, і про Того, Хто вічно царює над небесним і земним, Який від Тебе народився і від землі на небо Тебе возніс; Йому безперестанно молися за тих, що святкують чесне (назва свята), з Ним же Тебе величаємо.

Безплотних чини, патріархів собор і апостолів Божественне зібрання, пророків хор і мучеників полки, святителів та преподобних собор і всі святі, радійте з нами, святкуючи Божої Матері (назва свята) і величаючи.

Ти все освятила Різдвом Твоїм, Пречиста Діво, і явила більше просвічення — пречесний день (назва свята) Твого; Його ж святкуючи, Тебе величаємо.

Піднеси силу православних християн і подолай чужинців хитання, Богородице Пречиста; мирними збережи міста Твої і всі країни християнські охорони, в яких велике Твоє і многославне ім’я величається і з вірою всіма прославляється, Владичице чиста.

Світильний.

Адаме, оновися, і Єво, веселися, пророки з апостолами і мученики, радійте, і преподобні зі святителями, торжествуйте; бо (назва свята) Пречистої Богородиці Марії є радість і веселість для ангелів і людей .

На Хваліте… стихири, глас 1

Джерело світла і потік світлости невичерпний приносить свято (назва свята), цього ради моли, Богородице, визволити мене із темряви нерозумности і від пристрастей душевних і темних і в будучому віці позбав нас безмежних мук.

Ти джерело премудрости благої, розуму ж безодня і благодаті, тому іпостасна Божа Премудрість, Той, Хто народився із Тебе плоттю, показав Тебе, Богородице, безоднею: свято (назва свята); заради свята Твого (назва свята) подай мені краплину премудрости Твоєї і розуму і до життя настанови мене.

Начало тайних Христових чудес, дивну основу ми бачимо, Владичице, у сповненні чесного прообраза свята (назва свята) і Божественних чудес; шануємо і поклоняємось: від хвороб і скорбот визволи, наставнице, і майбутньої муки позбав нас, Богородице.

Слава: і нині, глас 8.

Богородицю Марію всі прославмо: радуйся, Мати Божа; радуйся, ліствице одухотворена і розумна; радуйся, купино неопалима; радуйся, стамно всесвята; радуйся, цвіте віри; радуйся, жезле, що розквітнув; радуйся, золота кадильнице; радуйся, горо Божа, осяяна Діво; радуйся, розрішення першої Єви; радуйся, престоле Божий; радуйся, многомилостива красо; радуйся, Владичице.

Славовослів’я велике і відпусти.

Літургія

Блаженні… з канону пісня 3-тя і 6-та.

Прокимен, глас 3: Величає душа Моя Господа, і зрадів дух Мій у Бозі, Спасі Моїм.

Стих: Бо зглянувся на смирення раби Своєї, ось-бо віднині ублажатимуть Мене всі роди.

Апостол до Филип’ян, зач. 240.

Браття, у вас повинні бути ті самі почування, як і в Христі Ісусі: Він, будучи образом Божим, не вважав за захват бути рівним Богу, але принизив Себе Самого, прийнявши образ раба, зробившись подібним до людей, і з вигляду став як чоловік; упокорив Себе, був слухняним аж до смерти, і смерти хресної. Тому і Бог звеличив Його і дав Йому ім’я вище над усяке ім’я, щоб перед іменем Ісуса схилилося всяке коліно небесних, земних і пекельних і всякий язик сповідував, що Господь Ісус Христос у славу Бога Отця.

Алилуя, глас 8. Слухай, дочко, і споглянь, і прихили вухо Твоє.

Стих: Лицю Твоєму помоляться багаті народи.

Причасний: Чашу спасіння прийму й ім’я Господнє призву.

Євангеліє від Луки, зач. 54.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору