«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиПравильник

Час шостий

Прийдіть, поклонімось… (тричі).

Псалом 53

Боже, в ім’я Твоє спаси мене і силою Твоєю допоможи мені. Боже, почуй молитву мою і вислухай слова уст моїх. Бо чужі повстали на мене, і сильні шукають душі моєї, і не мають вони Бога перед собою. Та ось Бог помагає мені, і Господь підкріпляє душу мою. Він відплатить за зло ворогам моїм. Істиною Твоєю, Боже, Ти погубиш їх. Від серця принесу жертву Тобі і прославлю ім’я Твоє, бо воно благе. Бо Ти визволив мене від усякої скорботи, і на ворогів моїх сміливо дивиться око моє.

Псалом 54

Вислухай, Боже, молитву мою і не зневаж благання мого. Прихилися і вислухай мене, я плачу від туги моєї. І тривожуся від голосу ворожого і від утисків нечестивців. Бо вони чинять мені беззаконня й у гніві ворогують проти мене. Серце моє стривожилося в мені, смертельні страхіття напали на мене. Страх і трепет прийшли на мене, і жах огорнув мене. І я сказав: хто дав би мені крила, як у голуба, я б полетів та відпочив би. Полетів би якнайдалі, став би жити в пустелі, ждучи Бога, щоб спас мене від слабкодухості і від бурі. Розбий, Господи, і роз’єднай змову їхню, бо беззаконня та ворожнечу бачу я в місті. Вдень і вночі вони обходять його по мурах його, а усередині його — беззаконня та кривда. І не зникають з вулиць його насильство і зрада. Та якби це ворог ганьбив мене, я стерпів би, або якби це ненависник мій величався наді мною, я не зважав би на нього. Але ти, чоловіче — однодумцю мій, приятелю і друже мій, з яким ми щиро сходилися і до дому Божого разом ходили! Нехай загибель прийде на них, бо лукавство в оселях їхніх посеред них. Я ж до Бога взиваю, і Господь почує мене. Увечері, і вранці, і опівдні буду благати й молити, і Він почує голос мій. Він визволить миром душу мою від напасників моїх, бо їх багато в мене. Почує мене Бог, і упокорить їх Той, Хто перебуває вічно, бо нема в них каяття, і не бояться вони Бога. Підіймають руки свої на невинних і оскверняють завіт Його. Уста їх масніші від масла, а в серці їх злоба. Масні, як олива, слова їх, але то гострі стріли. Покладайся на Господа у скорботах твоїх, і Він підтримає тебе. Ніколи не дасть Він упасти праведникові. Ти, Боже, кинеш їх у яму погибелі. Кровожерні й підступні не доживуть і до половини віку свого. Я ж, Господи, уповаю на Тебе.

Псалом 90

Хто живе під охороною Всевишнього, той під покровом Бога Небесного оселиться. Каже він до Господа: «Ти Пристановище і Захист мій, Бог мій, і я уповаю на Нього». Він спасе тебе від сіті ловця і від пошесті згубної. Плечима Своїми Він захистить тебе, і під тінню крил Його ти надійно спочиватимеш. Обороною тобі буде правда Його. Не побоїшся страху вночі, ані стріли, що летить удень. Ані пошесті, що ходить у темряві, ані напасті духа зла опівдні. Впаде біля тебе тисяча, і десять тисяч праворуч тебе, але до тебе не наблизиться. Тільки очима твоїми будеш дивитися і помсту над беззаконними бачити. Бо ти сказав: «Господь — надія моя», і Всевишнього ти обрав за оборонця собі. Отже, не прийде до тебе лихо, і пошесть не наблизиться до оселі твоєї. Бо Він ангелам Своїм звелить, щоб охороняли тебе на всіх путях твоїх. На руках вони понесуть тебе, щоб нога твоя не спіткнулася об камінь. На гаспида й василиска ти наступатимеш і потопчеш лева й змія. Бо каже Господь: «За те, що він поклав надію на Мене, Я визволю його і захищу його, бо він знає ім’я Моє. Буде кликати Мене, Я почую його; буду з ним у скорботі, визволю його і прославлю його. Довгим життям обдарую його і дам йому спасіння Моє».

Слава: і нині.

Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (тричі).

Господи, помилуй (тричі).

Якщо співається Бог Господь, то читається:

Слава… і тропар дня, свята або святому, а потім:

Інині…

Богородичний:

Через превеликі гріхи наші…

А коли Алилуя, то виголошуємо цей тропар шостого часу, глас 2:

Ти, що в шостий день же і годину на хресті розіп’яв Адамів гріх безрозсудний у раю, і гріхів наших рукописання розірви, Христе Боже, і спаси нас.

Стих: Вислухай, Боже, молитву мою і не зневаж моління мого.

Стих: До Бога взиваю, і Господь вислухає мене.

Слава: і нині.

Через превеликі гріхи наші сміливості не маємо, але Ти, Богородице Діво, благай Народженого від Тебе: бо багато може молитва Матері до благосердя Владики. Не відкинь благання грішних, Всечиста, бо Милостивий і спасти може Той, Хто й страждати за нас зволив. Скоро пошли нам щедроти Твої, Господи, бо зубожіли дуже ми. Поможи нам, Боже, Спасителю наш, задля слави імені Твого; Господи, визволи нас і очисти гріхи наші заради імені Твого.

Трисвяте. Пресвята Тройце. Отче наш.

Бо Твоє є Царство.

Читець: Амінь.

Потім кондак дня або святого.

А під час Великого посту читаємо ці тропарі на глас 2-й:

Спасіння вчинив Ти посеред землі, Христе Боже; на хресті простер Ти пречисті руки Твої, збираючи всі народи, що взивають: «Господи, слава Тобі».

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу.

Пречистому Твоєму образові поклоняємось, Благий, просячи прощення провин наших, Христе Боже, бо Ти з волі Своєї тілом зійшов на хрест, щоб визволити створених Тобою з ворожої неволі. Тому вдячно співаємо Тобі: Ти радістю наповнив усе, Спасе наш, прийшовши спасти світ.

І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Богородице, Ти є джерело милосердя! Сподоби і нас Твоєї милості, зглянься на грішних людей, покажи, як завжди, силу Твою, на Тебе-бо надію покладаючи, співаємо Тобі: «Радуйся», як колись Гавриїл, безтілесних Архистратиг.

Останній тропар читаємо в понеділок, вівторок і четвер.

А в середу та п’ятницю замість: Богородице, Ти єси джерело милосердя…читається цей хрестобогородичний, глас 2-й:

Препрославлена Ти, Богородице Діво, в піснях славимо Тебе: хрестом бо Сина Твого зруйновано пекло, і смерть умертвлено; ми, умертвлені, встали й життя сподобилися; рай — давню насолоду — здобули. Тому, дякуючи, прославляємо Христа Бога, як Могутнього й Єдиного Многомилостивого.

Господи, помилуй (40 разів). І цю молитву:

Ти, що кожного часу й кожної години на небі й на землі поклоняємий і славимий, Христе Боже, Довготерпеливий, Многомилостивий і Премилосердний, що праведників любиш і грішників милуєш, що всіх кличеш до спасіння обітницею прийдешніх благ. Прийми, Господи, в цю годину й наші молитви, і направ життя наше до заповідей Твоїх. Душі наші освяти, тіла очисти, помисли направ, думки очисти, і визволи нас від усякої скорботи, біди й страждання. Оточи нас святими Твоїми ангелами, щоб ми, бережені і проваджені ними, прийшли до єдності віри й до пізнання неприступної Твоєї слави, бо Ти благословенний на віки віків. Амінь.

Господи, помилуй (тричі).

Слава: і нині.

Чеснішу від Херувимів і незрівнянно славнішу від Серафимів, що без істління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Іменем Господнім благослови, отче.

Священик: Молитвами святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас.

Якщо є Великий піст, священик виголошує молитву святого Єфрема Сиріна з поклонами, як указано:

Господи і Владико життя мого, духа лінивства, безнадійності, владолюбства й марнослів’я не дай мені (земний поклін).

Дух же доброчесності, смиренномудрості, терпіння й любові даруй мені, рабу Твоєму (земний поклін).

Так, Господи Царю, даруй мені бачити провини мої і не осуджувати брата мого, бо Ти благословенний на віки віків. Амінь. (земний поклін).

Після нього 12 малих (поясних) поклонів, молячись:

Боже, очистимене грішного і помилуй мене.

Після цього всю молитву:

Господи і Владико життя мого…

І великий поклін.

Молитва Василія Великого:

Боже й Господи Сил і всього творіння Сотворителю! Ти з милосердя і незрівнянної милості Твоєї послав на спасіння роду нашого Єдинородного Сина Твого, Господа нашого Ісуса Христа, і чесним Його хрестом рукописання гріхів наших розірвав і переміг ним начало й владу темряви. Сам, Владико Чоловіколюбче, прийми й від нас грішних ці вдячні та благальні молитви, і визволи нас від усякого всезгубного й темного гріха, і від усіх видимих і невидимих ворогів, що бажають вчинити нам зло. Пригвізди до страху Твого тіла наші й не допусти сердець наших до слів або помислів лукавих, але любов’ю Твоєю пройми душі наші, щоб повсякчас на Тебе дивлячись і світлом Твоїм просвітлені, бачачи Тебе, неприступне й вічне Світло, ми безперестанно Тобі похвалу й подяку возсилали — Безпочатковому Отцеві з Єдинородним Твоїм Сином і Всесвятим, і Благим, і Животворчим Твоїм Духом нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Після цього, якщо співалося Бог Господь, одразу починаємо зображальні. А якщо було Алилуя, по зображальні читаємо після часу 9-го, а час 9-й після часу 6-го починається так:

Трисвяте. Отче наш.

Бо Твоє є Царство.

Господи, помилуй (12 разів).

Слава: і нині.

Прийдіть, поклонімось… (тричі), псалми та інше.

Кінець шостого часу


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору