«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиПравильник

Час дев’ятий

Священик: Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.

Царю Небесний. Трисвяте. Пресвята Тройце. Отче наш.

Бо Твоє є Царство.

Читець: Амінь.

Господи, помилуй (12 разів).

Слава: і нині.

Прийдіть, поклонімось… (тричі).

Псалом 83

Які любі оселі Твої, Господи Сил! Жадає і лине душа моя до двору Господнього. Серце моє й тіло моє возрадувалися Богу Живому. Бо й пташка знаходить собі домівку, і ластівка гніздо собі, щоб вивести пташенят своїх біля вівтарів Твоїх, Господи Сил, Царю мій і Боже мій. Блаженні ті, що живуть у домі Твоїм, повіки вони будуть хвалити Тебе. Блаженний муж, який має заступництво своє у Тобі і в якого у серці дорога до Тебе. Ідучи долиною плачу, вони знаходять джерела води, Законодавець покриває їх благословенням. Вони перейдуть від сили в силу і являться перед Богом на Сіоні. Господи, Боже Сил, почуй молитву мою! Зглянься, Боже Яковів. Захиснику наш, Боже! Прихилися і поглянь на лице Христа Твого. Бо один день у дворах Твоїх краще за тисячі (днів). Бажаю краще стояти біля порога в домі Бога мого, аніж перебувати мені в палацах грішників. Бо Бог є сонце й захист. Милість і правду любить Господь Бог і подає славу й благодать. Господь не позбавить блага тих, що ходять у чистоті. Господи, Боже Сил! Блаженна людина, яка уповає на Тебе.

Псалом 84

Господи, Ти змилувався над землею Твоєю, повернув з неволі синів Якова. Ти простив беззаконня народу Твого, покрив усі гріхи їх. Ти спинив увесь гнів Твій і відвернувся від гніву ярості Твоєї. Поверни нас, Боже, Спасителю наш, і спини гнів Твій проти нас. Чи ж довіку будеш гніватися на нас? Невже ж продовжиш гнів Твій від роду до роду? Боже, повернися і оживи нас, щоб зрадувався Тобою народ Твій. Яви нам, Господи, милість Твою і Твоє спасіння дай нам! Почую, що скаже про мене Господь Бог. Він скаже мир народові Своєму і преподобним Своїм, тим, що звертають серця свої до Нього. Так близько спасіння Його до тих, що бояться Його, щоб слава Його перебувала на землі нашій. Милість і істина зустрілися, правда і мир поцілувалися. Істина від землі засяяла, а правда з неба прихилилася. Бо Господь пошле нам добро, і земля наша дасть плід свій. Правда піде перед Ним і направить на путь стопи наші.

Псалом 85

Прихили, Господи, вухо Твоє і почуй мене, бо я немічний і вбогий. Охорони душу мою, бо я відданий Тобі. Боже мій, спаси раба Твого, що уповає на Тебе. Помилуй мене, Господи, бо я взиваю до Тебе кожного дня. Звесели душу раба Твого, бо до Тебе я підношу душу мою. Бо Ти, Господи, Благий і Лагідний і Многомилостивий до тих, що призивають Тебе. Почуй, Господи, молитву мою і вислухай голос благання мого. В день скорботи моєї я взиваю до Тебе, бо Ти почуєш мене, Боже. Немає між богами такого, як Ти, Господи, і ніщо не може зрівнятися з ділами Твоїми. Всі народи, що їх створив Ти, прийдуть і поклоняться Тобі, Господи, і прославлять ім’я Твоє. Бо Ти Великий і твориш чудеса. Ти — Бог Єдиний. Настав мене, Господи, на путь Твою, і буду ходити в істині Твоїй. Утверди серце моє в страху перед іменем Твоїм. Буду вихваляти Тебе, Господи, Боже мій, всім серцем моїм і прославлятиму ім’я Твоє повіки. Бо велика милість Твоя наді мною: Ти визволив душу мою з пекла найглибшого. Боже! Беззаконники повстали проти мене, і натовп сильних шукає душі моєї, і не мають Тебе перед собою. Ти ж, Господи, Щедрий і Милостивий, Довготерпеливий і Многомилостивий, і Істинний. Зглянься на мене і помилуй мене; дай силу рабу Твоєму, спаси сина раби Твоєї. Покажи на мені ознаку милости Твоєї, щоб побачили ненависники мої і посоромилися, бо Ти, Господи, допоміг мені і втішив мене.

І знову:

Покажи на мені ознаку милості Твоєї, щоб побачили ненависники мої і посоромилися, бо Ти, Господи, допоміг мені і втішив мене.

Слава: і нині.

Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (тричі).

Господи, помилуй (тричі).

Якщо співається Бог Господь, то читаємо:

Слава… і тропар дня, свята або святому, а потім:

І нині…

Богородичний: Милосердний, що ради нас народився…

А коли Алилуя, то читаємо тропар часу, глас 8:

Ти, що о дев’ятій годині ради нас тілом смерти зазнав, умертви плоті нашої пристрасті, Христе Боже, і спаси нас.

Стих: Нехай наблизиться молитва моя до Тебе, Господи, за словом Твоїм врозуми мене.

Стих: Нехай дійде благання моє до Тебе, Господи, за словом Твоїм визволи мене.

Слава: і нині.

Богородичний:

Благий, що ради нас народився від Діви і розп’яття перетерпів, смертю смерть подолав і воскресіння явив як Бог; не зневаж тих, що їх створив Ти рукою Своєю. Покажи чоловіколюбство Твоє, Милостивий, прийми молитву за нас Богородиці, що Тебе породила, і спаси, Спасе наш, людей зневірених.

Не залиш нас до кінця ради імені Твого Святого, не порушуй завіту Твого й не віддаляй милості Твоєї від нас заради улюбленого Тобою Авраама, і ради Ісаака, раба Твого, й Ізраїля святого Твого.

Трисвяте. Пресвята Тройце. Отче наш.

Бо Твоє є Царство.

Читець: Амінь.

І якщо свято, то читається кондак свята. Якщо ж ні, то ці кондаки:

Побачивши Начальника життя, що на хресті висів, розбійник мовив: «Якби розіп’ятий з нами не був Богом у тілі, сонце не сховало б проміння своє і не тряслася б, тремтячи, земля. Але Ти, Господи, Який все терпиш, пом’яни мене у Царстві Твоїм».

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу.

Посеред двох розбійників мірилом праведним став хрест Твій; один з них тягарем хули до пекла був приведений, а другий звільнився від гріхів для пізнання Тебе Богом. Христе Боже, слава Тобі.

І нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Агнця, і Пастиря, і Спасителя світу на хресті бачачи, Мати Твоя мовила, плачучи: «Світ радіє, приймаючи визволення, але Моє серце горить, дивлячись на розп’яття Твоє, яке Ти за всіх терпиш, Сину й Боже Мій».

Господи, помилуй (40 разів). І цю молитву:

Ти, що кожного часу й кожної години на небі й на землі поклоняємий і славимий, Христе Боже, Довготерпеливий, Многомилостивий і Премилосердний, що праведників любиш і грішників милуєш, що всіх кличеш до спасіння обітницею прийдешніх благ. Прийми, Господи, в цю годину й наші молитви, і направ життя наше до заповідей Твоїх. Душі наші освяти, тіла очисти, помисли направ, думки очисти, і визволи нас від усякої скорботи, біди й страждання. Оточи нас святими Твоїми ангелами, щоб ми, бережені і проваджені ними, прийшли до єдності віри й до пізнання неприступної Твоєї слави, бо Ти благословенний на віки віків. Амінь.

Господи, помилуй (тричі).

Слава: і нині.

Чеснішу від Херувимів і незрівнянно славнішу від Серафимів, що без істління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Іменем Господнім благослови, отче.

Священик: Боже, ущедри нас і благослови нас, просвіти лице Твоє на нас і помилуй нас.

Якщо є Різдвяний піст або святих апостолів, то виголошуємо молитву святого Єфрема Сиріна з усіма великими й малими поклонами, а у Великий піст — тільки три великі поклони.

А якщо посту немає, то після виголосу священика: Боже, ущедри нас…читається:

Молитва Василія Великого:

Владико Господи, Ісусе Христе, Боже наш, Довготерпеливий до наших гріхів, що сподобив нас дожити до цієї години, коли на животворчому древі розіп’ятим був, вхід у рай відкрив Ти благорозумному розбійникові і смертю смерть знищив, очисти нас, грішних і недостойних рабів Твоїх. Бо нагрішили ми й беззаконня натворили, і недостойні ми піднести очі наші й глянути на височінь небесну, тому що залишили путь правди Твоєї і пішли з волі серця нашого. Але молимо Твою безмірну благість: пощади нас, Господи, з безмежної милості Твоєї і спаси нас заради імені Твого святого, бо марно минають у світі дні наші. Визволи нас із рук супротивника і прости нам гріхи наші. І умертви тіла нашого пристрасті, щоб, ветхої позбувшися людини, в нову ми зодягнулися та жили для Тебе, нашого Владики й Благодійника, і так, ідучи за Твоїми повеліннями, досягли вічного спокою, де оселя всіх, що радуються. Бо Ти є істинна втіха і радість для тих, що люблять Тебе, Христе Боже наш, і ми славу возсилаємо Тобі з Безпочатковим Твоїм Отцем і Пресвятим, і Благим, і Животворчим Твоїм Духом нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Слава: і нині.

Господи, помилуй (тричі).

Благослови.

Відпуст.

Кінець Дев’ятого часу


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору