«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиОктоїх

Глас 4. Неділя

У неділю ранком на полуношниці

Канон Троїчний. Глас 4

Пісня 1

Ірмос: Моря Червоного безодню древній Ізраїль пройшов як по сухому; хрестовидними руками Мойсея Ти Амаликову силу в пустелі переміг.

Прославимо Тройцю Богоначальну у трьох іпостасях, єдине ж єство трьох, співспоконвічну, співпрестольну; Її ж благаючи, промовляємо: спаси тих, що вірою Тебе прославляють.

Помазався Ти Отцем Духом радування, богодіючим єлеєм, Син, і став людиною, і навчив нас триіпостасної єдності Божества.

Слава… Серафими не можуть дивитися на неприступну доброту слави Твоєї, Єдинице трисонячна, закриваються крилами і трисвятими піснями безперестанно Тебе славлять.

І нині… Ти, Пречиста, невимовно народила Творця всіх, Який визволяє людей від древньої клятви і смертного тління; Тобою ми пізнали єдиного Бога триіпостасного.

Пісня 3

Ірмос: Не мудрістю і силою і багатством хвалимось, але Тобою, Христе, Отчою триіпостасною мудрістю; бо немає святого, крім Тебе, Чоловіколюбче.

Силу з небес послав Ти, Христе, святим Твоїм апостолам, Утішителя від Отця, і явив єдине єство трисонячне.

Коли Ти явився патріарху Аврааму в образі трьох мужів, Троїчна Єдинице, показав незмінну Твою благість і володіння.

Слава… Ти, що у трьох образах, є єдиний Бог, неописанний, незбагненний, визволи душі наші від усякої скорботи.

І нині… Богородичний: Настановлені Сина Твого премудрим богопізнанням, славимо єдине і триіпостасне Богоначало, і Тебе, Приснодіво, ублажаємо.

Далі сідальний, глас 4

Трисонячна, нестворена і єдиносущна Єдинице, триіпостасна і неосяжна, ущедри рабів Твоїх: спаси від бід як Бог милостивий; Тебе бо, Господи, єдиного Визволителя і Владику маємо, взиваючи: будь милостивим до нас.

Слава, і нині… Богородичний: Оточені многими тяжкими обставинами і лютими напастями, Діво, і впадаючи часто у відчай, маємо Тебе, Богородице, єдине спасіння, і надію, і стіну; і Тебе нині з вірою благаємо: спаси рабів Твоїх.

Пісня 4

Ірмос: Той, Хто сидить у славі на престолі Божества, на хмарі легкій прийшов Ісус Пребожественний, нетлінною рукою спас взиваючих: слава, Христе, силі Твоїй.

Тебе, споконвічну Тройцю, в єдиному Божестві і владоначалії, славимо з серафимами, як нероздільне єство, як неприступне, як рівнославлене, Боже незбагненний.

Розділену невимовно лицями Божества і з’єднану разом державою єдиним володінням, безмежно єдину, неописанну, оспівуємо Тебе, Творця всього творіння.

Слава… Розум безначальний невимовно народжує Слово і Божественного Духа рівносильного випускає; і заради цього проповідуємо Тройцю єдиносущну, Владику всіх Бога.

І нині… Богородичний: Древніми видимими прообразами провіщано втілення із Тебе Слова, але явилося людям в останні часи і відкрило триіпостасне єдиноначало.

Пісня 5

Ірмос: Вжахнулося все від божественної слави Твоєї; бо Ти, безневісна Діво, мала в утробі Бога, що над усім, і народила безлітного Сина; всім оспівуючим Тебе мир подаєш.

Пізнавши вірою все творче Божество, єдину неприступну істоту, три ж живоначальні іпостасі, з’єднані, шануймо: Отця, і Сина, і Духа Святого, співприсносущне буття.

Світло трисонячне, засяй мені світло єдиного Божества, нествореного єства і світлодіюче джерело всякої світлодательної зорі, щоб я споглядав Твою невимовну доброту.

Слава… Як до єдиного Творця всього, і Вседержителя, і премудрого Керманича, воістину і життя подателя, взиваємо вірно: Владико трисонячний, збережи тих, що оспівують Тебе.

І нині… Богородичний: Бажаючи обожити у давнині зітлілу людину, Діво, заради благості Творець показав божественний образ, ставши Людиною із Тебе, проповідуючи єдине трисонячне Богоначало.

Пісня 6

Ірмос: Взивав, прообразуючи триденне погребіння, пророк Іона в киті, благаючи: із тління визволи мене, Ісусе Царю сил.

Отець явив Синівство, проголосивши, Дух став видимим, коли хрестився Христос; Тому єдине і тройчеське Богоначало славимо.

Коли побачив Ісая Тебе, оспіваного трисвятими голосами, що сидиш на високому престолі, то пізнав троїчність іпостасей єдиного Богоначала.

Слава… Покажи піднесеним серце наше, рабів Твоїх, високий Царю триіпостасний, щоб ясно побачити світлість Твоєї слави.

І нині… Богородичний: Благозволив Син Божий, як Чоловіколюбець, воплотитися від Діви і вчинити людей причасниками божественної слави.

Сідальний, глас 4

Отця нерожденного, Сина ж рожденного, і Духа Святого, Який від Отця походить, розуміємо, і проповідуємо безначальне Царство і єдине Божество, Яке єдинодушно прославляючи, взиваємо: Тройця єдиносущна, спаси нас, Боже.

Слава, і нині… Богородичний: Вищого за літа і раніше віків Бога Ти, Пречиста, надприродно народила плоттю в літо, Богочоловіка; тому всі Тебе сповідуємо істинною Богородицею і тепло взиваємо до Тебе: сподоби нас вічної слави.

Пісня 7

Ірмос: У печі персидській Авраамові юнаки, опалені любов’ю до благочестя більше, ніж полум’ям, взивали: благословенний Ти в храмі слави Твоєї, Господи.

Всі земнородні, уподібнюючись православно небесним розумним силам, славімо єдине Божество у трьох рівнодіючих іпостасях (двічі).

Слава… Слова святих пророків у давнині проповідували в образах Тебе, єдиного Сотворителя всіх віків, невимовного Бога і Господа, Богоначального у трьох іпостасях.

І нині… Богородичний: Ти, за істотою невидиме і вседіюче Слово, явився людям як Людина від чистої Богородиці, закликаючи людей бути причасниками Твого Божества.

Пісня 8

Ірмос: Руки простягнув Даниїл, пащі левів у рові закрив; вогняну ж силу погасили юнаки, ревнителі благочестя, чеснотами опоясавшись, взиваючи: благословляйте, всі діла Господні, Господа.

Світло єдиноначальне і трисяйне, істота безначальна, доброта неосяжна, оселися в серці моєму і покажи мене храмом Твого Божества світловидним і чистим, що взиваю: благословляйте, всі діла Господні, Господа, оспівуйте і прославляйте Його повіки.

Слава… Тройце нероздільна, Єдинице незлитна, визволи мене від різних пристрастей і від затьмарення гріхами, і осяй Твоїм божественним промінням, щоб я зображав Твою славу і оспівував Тебе, Господа слави.

І нині… Богородичний: Розум — Отець нерожденний, і Слово Його Образу, і Дух співпрестольний, істота, сила, буття: споконвічна, невимовна, великодійственна Тройце, Єдинице, зберігай паству Твою молитвами Богородиці, бо Ти за природою Чоловіколюбець.

Пісня 9

Ірмос: Всякий, на землі народжений, нехай звеселиться, Духом просвічений. Нехай радується безплотних ангелів собор, шануючи священне торжество Богоматері, і заспіває: радуйся, найславніша Богородице, Пречиста Приснодіво.

Нині все серце моє, і думки, і всі бажання душі і тіла мого направляю до Тебе, Творця і Визволителя мого, Єдиноначального і трисвітлого, і взиваю до Тебе: спаси мене, раба Твого, від усяких спокус і скорбот (двічі).

Слава… Піднеси наш розум і думку до Тебе, Всевишнього, просвіти Твоїм пречистим сяянням, Отче, Слове, Утішителю, що у світлі живеш неприступному, слави Сонце, світлодержцю, завжди славити Тебе, єдиноначального і триіпостасного Бога.

І нині… Богородичний: Спаси тих, хто в Тебе вірує, Господи, і проповідує безначальну, споконвічну єдину істоту, три ж Особи Богоначальні і єдиного образу, Твого володіння, і сподоби Твоєї Божественної слави молитвами Чистої Богоматері.

Далі приспіви Григорія Синаїта: Достойно є… та все інше полуношниці написано в кінці цієї книги.

У неділю на ранній

Після Шестипсалмія та єктенії співаємо Бог Господь…

і воскресний тропар (двічі), і богородичний (один раз). Потім читаються кафизми. Після першої кафизми читається сідальний неділі:

Поглянувши на вхід до гробу і на сяйво ангельське дивитися не в силі, мироносиці з трепетом дивувалися, промовляючи: невже вкрадено Того, Хто розбійникові рай відкрив? Невже не воскрес Той, Хто й перед стражданням про воскресіння проповідував? Воістину воскрес Христос Бог, подаючи сущим у пеклі життя й воскресіння.

Стих: Воскресни, Господи, Боже мій, нехай піднесеться рука Твоя, не забудь убогих Твоїх до кінця.

З доброї волі Своєї Ти, Спасе, хрест перетерпів, і люди смертні в гробі новому поклали Тебе, Який словом кінці світу зіставив. Тому ворог зв’язаний, смерть у тяжкий полон потрапила, і всі, що в пеклі, взивали до живоносного воскресіння Твого: воскрес Життєдавець Христос, Який перебуває повік.

Слава, і нині… Богородичний: Здивувався Йосиф, надприродне побачивши, і в безсіменному зачатті Твоєму, Богородице, думкою бачив дощ на руні, купину, в огні неопалиму, Ааронів жезл, що розцвів, і свідчив священикам — обручник Твій і охоронитель, — взиваючи: Діва народжує і після Різдва залишається Дівою.

Після другої кафизми сідальний:

Воскрес Ти, Спасе, як безсмертний із гробу; Твоїм воскресінням, Христе Боже наш, Твій світ із Собою воскресив; Твоєю силою Ти, милостивий, владу смерті знищив і воскресіння усім показав. Тому й прославляємо Тебе, єдиний Чоловіколюбче.

Стих: Славитиму Тебе, Господи, всім серцем моїм, розповідатиму про всі чудеса Твої.

З неба зійшов Гавриїл і до каменя, де був Камінь життя, приступивши в одежі блискучій, взивав до тих, що плакали: не плачте і не ридайте більше, бо маєте нині милість; Того, Кого шукаєте, плачучи, знайдете, бо Він воістину воскрес. Тому сповістіть апостолів, що воскрес Господь, воскреслому поклоніться, радість прийнявши, дерзайте, нехай же дерзає і Єва.

Слава, і нині… Богородичний: Здивувалися всі ангельські сили таїнству Різдва Твого дивного, Чиста; як це — Той, що все тримає одним словом, на руках Твоїх тримається як людина; і як приймає початок Предвічний і молоком живиться Той, Хто з невимовного милосердя Свого живить усе живе? І тому вони прославляють Тебе як істинну Божу Матір.

Потім Ангельський собор здивувався… мала єктенія та іпакої:

Мироносиці, що раніше прийшли, апостолам проповідували про Твоє, Христе, преславне воскресіння, — бо воскрес Ти як Бог, подаючи світові велику милість.

Ступеневі. Антифон 1:

Від юності моєї многі борють мене пристрасті, але Сам мене заступи і спаси, Спасе мій.

Ненависники Сіону, осоромитесь від Господа і, як трава від вогню, посохнете.

Слава… Святим Духом всяка душа оживляється і чистотою підноситься, світліється Троїчною єдністю священнотайно.

І нині… те саме.

Антифон 2:

Із глибини душі моєї щиро взивав я до Тебе, Господи, і нехай вислухають мене Божественні вуха Твої.

Всякий, хто покладає надію на Господа, вищий за всіх скорботних.

Слава… Духом Святим проливаються благодатні потоки і напоюють усе творіння на оживлення.

І нині… те саме.

Антифон 3:

Нехай піднесеться серце моє до Тебе, Слово, і нехай ніщо із земного не звабить мене до слабкості.

Як любить хто свою матір, то Господа повинен більше любити.

Слава… У Святому Дусі багатство Богопізнання, дослідження й премудрості, бо в Ньому всі веління Отця відкриває Слово.

І нині… те саме.

Прокимен: Воскресни, Господи, поможи нам і визволи нас імені Твого ради.

Стих: Боже, вухами нашими почули ми, і отці наші сповістили нам.

Після Все, що дише… Євангеліє воскресне чергове, а потім: Воскресіння Христове бачивши, поклонімося святому Господу Ісусу, єдиному безгрішному. Хресту Твоєму поклоняємося, Христе, і святе Воскресіння Твоє оспівуємо і славимо, Ти бо єси Бог наш, крім Тебе іншого не знаємо, ім’я Твоє призиваємо. Прийдіть, усі вірні, поклонімося святому Христовому Воскресінню, бо через Хрест прийшла радість усьому світові. Завжди благословляючи Господа, оспівуємо Воскресіння Його, бо, перетерпівши розп’яття, Він смертю смерть переміг.

Потім 50-й псалом і Слава… Молитвами апостолів, Милостивий, очисти безліч провин наших.

І нині… Молитвами Богородиці, Милостивий, очисти безліч провин наших.

Потім: Помилуй мене, Боже, з великої милості Твоєї і з великого милосердя Твого прости провини мої.

Після цього стихира:

Воскрес Ісус із гробу, як і провістив, подав нам життя вічне й велику милість.

Потім Спаси, Боже, людей Твоїх… виголошення священика: Милістю, щедротами і чоловіколюбством… і починаються канони: воскресний на 4, хрестовоскресний на 3, богородичний на 3, святого дня на 4, а як святий святкується, то на 6, хрестовоскресний на 2, богородичний на 2.

Канон воскресний.

Пісня 1

Ірмос: Моря Червоного безодню сухими стопами древній перейшовши Ізраїль, хрестовидними Мойсеєвими руками Амаликову силу в пустелі переміг.

Приспів: Слава, Господи, святому Воскресінню Твоєму.

На пречесному древі хресному піднесений Ти був, Владико, наше падіння виправляючи і спасаючи від повної загибелі, що сталась через дерево, як милосердний і всесильний.

У гробі тілом, у пеклі душею, як Бог; у раю ж з розбійником, і на престолі був Ти, Христе, з Отцем і Духом, усе наповняючи, неописанний.

Богородичний: Безсіменно, з волі Отця від Духа Божественного Ти зачала й тілом породила Божого Сина, що від Отця без матері, задля нас від Тебе без отця народився.

Канон хрестовоскресний.

Пісня 1

глас 4

Ірмос: Відкрию уста мої, і наповняться духом, і слово промовлю до Цариці Матері і, світло радіючи, прославлю Її чудеса.

Зцілив Ти, Господи, загибле людство, Божественною Твоєю кров’ю його оновивши, і силою Твоєю знищив володаря, що колись зруйнував Твоє творіння.

Через смерть став Ти воскресінням мертвих; бо знищено силу смерті, що стала боротися з вічним Життям, із втіленим Богом, Владикою всього.

Богородичний: Величнішим за Сили Небесні став Божественний одушевлений храм Твій, Діво, бо в утробі носила Ти, горо свята, Бога нашого.

Канон Богородичний.

Пісня 1

глас 4

Ірмос: Ти, що від Діви народився, потопи, молюся, у глибині безстрастя колісниці — ознаки душі, щоб, тіло умертвивши, немов на тимпані, я Тобі пісню перемоги співав.

Затремтіли люди, стривожилися народи, і могутні царства від страху захиталися перед народженим Тобою, Чиста; бо прийшов Цар мій, і знищив мучителя, і світ від тління визволив.

Христос, що на небесах перебуває, до людей зійшовши, оселю Свою освятив і непорушною показав, бо Та, що Творця породила, одна після Різдва скарбом дівства залишилася.

Катавасія: Відкрию уста мої…

Канон воскресний.

Пісня 3

Ірмос: Веселиться Тобою Церква Твоя, Христе, взиваючи: Ти моя сила, Господи, і пристановище, й утвердження.

Дерево життя, істинний Виноград духовний, на хрест піднесений, всім проливаючи безсмертя.

Який великий, Який страшний Той, що гординю пекельну знищив і як Бог нетлінний нині тілом воскрес.

Богородичний: Мати Божа, Ти одна для сущих на землі подателькою благ надприродних стала; тому співаємо Тобі: радуйся.

Канон хрестовоскресний

Ірмос: Богородице, живоносне й достатнє джерело, співців Твоїх, що врочисто Тебе прославляють, духовно укріпи і в Божественній Твоїй славі вінців слави сподоби.

Змій схопив мене зубами, повними отрути, Ти ж, Спасе Вседержителю, Владико, зламав їх цвяхами рук Твоїх; бо між святими нема святішого за Тебе, Чоловіколюбче.

Ти, Чоловіколюбче, добровільно у гробі мертвим показав Себе, Животворче, і врата пекельні відкрив душам, що від віку там перебували; бо між святими нема святішого за Тебе, Чоловіколюбче.

Богородичний: Ти явилася незораним полем, що породило Колос життя, Посередника всім, що безсмертя причащаються, Святого, що у святині свято спочиває.

Канон Богородичний

Ірмос: З висоти добровільно на землю зійшов Ти, вищий від усякого начала, і з пекла найглибшого визволив Ти смиренну природу людську: нема бо святішого за Тебе, Чоловіколюбче.

Очищається людська природа, що через Тебе з’єдналася з Божественним огнем нестерпним і, немов хліб таємний, у Тобі, Пречиста Діво, випікся, — Тебе ж вогонь зберіг неушкодженою.

Хто Вона, що воістину до Бога близька, вища за всі чини ангельські? Це Вседержителя єдина Мати, що красою дівства сяє.

Канон воскресний.

Пісня 4

Ірмос: Вознесеним Тебе бачила Церква на хресті, Сонце праведне, і стала в чині своєму, достойно взиваючи: слава силі Твоїй, Господи.

Зійшов Ти на хрест, зціляючи пристрасті мої стражданнями Твоєї Пречистої плоті, в яку з волі Твоєї зодягнувся Ти. Тому взиваємо до Тебе: слава силі Твоїй, Господи.

Доторкнувшись до безгрішного й животворчого тіла Твого, Владико, смерть достойно знищена була, ми ж взиваємо до Тебе: слава силі Твоїй, Господи.

Богородичний: Мужа не знавши, породила Ти, Діво, і після Різдва залишилася Дівою; тому невмовкними голосами з вірою твердою до Тебе, Владичице, взиваємо: радуйся.

Канон хрестовоскресний

Ірмос: Недослідиму Божу раду про Твоє, Вишній, втілення від Діви побачивши, пророк Авакум взивав: слава силі Твоїй, Господи.

Ізраїль, що мав закон, Тебе, Христе, законодавця Бога не пізнав; але, закону недостойний, Тебе, як беззаконника, він на хресті розіп’яв беззаконно.

Обожена Твоя, Спасе, душа, узявши в полон скарби пекла, воскресила з Собою душі, що були там одвіку, а живоносне тіло усім нетління подало.

Богородичний: Тебе, Приснодіву й істинну Богородицю, всі славимо, Яку прообразувала боговидцеві Мойсею неопалима купина, що в огні палала, Пречиста.

Канон Богородичний

Ірмос: Ісус Пребожественний, що у славі на престолі Божества возсідає, прийшов у хмарі легкій, рукою нетлінною носимий, і спас тих, що взивають: слава, Христе, силі Твоїй.

Невидимий видимим став і пожив з людьми; в образі незбагненного Божества перебуваючи, Він прийняв від Тебе, Діво, тілесний образ і спасає тих, що визнають Тебе як чисту Богоматір.

Тілесно Діва зачала Безтілесного, що через прийняття від Неї тіла Дитиною став. Тому Він визнається Єдиним у двох єствах: зодягнений у тіло Бог і Чоловік надприродний.

Бог і Слово, що в Тобі, Діві, оселився і безсіменно народився, Тебе Дівою після Різдва залишив і в Різдві Дівою зберіг як Владика і Творець усього творіння.

Канон воскресний.

Пісня 5

Ірмос: Ти, Господи мій, Світло, що у світ прийшло, Світло святе, що виводить з темряви невідання тих, хто з вірою оспівує Тебе.

Ти, Господи, милостиво на землю зійшов; Ти підніс природу людську, коли був на древі піднесений.

Ти, Христе, осудження за провини зняв із мене; Ти, милосердний, недуги смертельні знищив Божественним воскресінням Твоїм.

Богородичний: Тебе, Богоневісто, як непереможну зброю на ворогів маємо; в Тобі придбали ми утвердження і надію спасіння нашого.

Канон хрестовоскресний

Ірмос: Здивувалося все Божественній славі Твоїй, бо Ти, неневісна Діво, мала в утробі Бога всіх і породила вічного Сина, даруючи спасіння всім, що Тебе прославляють.

Тебе всього прийняло вустами пекло безумне; побачивши Тебе на дереві розіп’ятого, списом пробитого, бездиханного, Живого Бога прийняло за просту людину; але, пізнавши, зрозуміло силу Твого Божества.

Зруйнований храм Твого тіла, Чоловіколюбче, гріб і пекло розділили, невільно обоє підлягають суду: одне віддає душі святих Твоїх, а другий — тіла звільняє, безсмертний.

Богородичний: Нині справдилося пророче віщування: Ти, Діво неневісна, мала в утробі Бога всіх і породила вічного Сина, що мир подає всім, хто Тебе оспівує.

Канон Богородичний Ірмос: Нині воскресну, говорить пророче Бог, нині прославлюся, нині вознесуся, загибле прийнявши від Діви, і до світла мисленого Мого Божества його піднесу.

Син Божий, що в Тобі, Чиста, оселився, вчинив Тебе домом слави, святою горою Божою, невістою, світлицею, храмом освячення і раєм вічної для нас насолоди.

Ти, Христе, від дівственної крові тіло безсіменне прийняв, пречисте й іпостасне, словесне й розумне, одушевлене, що діє і волю має, самовладичне й самовладне.

Дівственна утроба гордощі мучителя посоромила; Дитя бо душогубної рани змієвої досягло правицею і, гордого відступника подолавши, під ноги вірних підкорило.

Канон воскресний.

Пісня 6

Ірмос: Приношу Тобі жертву голосом похвали, Господи, — взиває Церква до Тебе, від бісівської крові очистившись кров’ю, що витекла з ребер Твоїх ради милості Твоєї.

Опоясавшись могутністю, на хрест Ти зійшов і, в боротьбу з мучителем вступивши, Ти, як Бог, скинув його з висоти і непереможною силою Адама воскресив.

Красою осяяний, із гробу воскрес Ти, Христе, Божественною силою Своєю всіх ворогів розігнав і як Бог усе наповнив радістю.

Богородичний: О чудо, з усіх чудес найдивніше. Діва, без мужа зачавши, в утробі Своїй вмістила Невмістимого.

Канон хрестовоскресний

Ірмос: Дійшов я до глибин моря, і потопила мене буря гріхів многих, але Ти, многомилостивий, виведи як Бог з погибелі життя моє.

Розкрило пекло гортань свою, і пожерло мене, і ув’язнило душу, безумне, але Христос, зійшовши, визволив життя моє як Чоловіколюбець.

Переможена смертю смерть, бо Той, що вмер, воскрес, даруючи мені нетління, а, явившись, жінкам Він — безсмертний — радість сповістив.

Богородичний: Храмом Божества неосяжного стала Твоя, Богородице, чиста утроба, що на неї не можуть без страху дивитися Сили Небесні.

Канон Богородичний. Ірмос той самий Колись спокусив і умертвив мене змій через праматір мою Єву, нині ж через Тебе, Чиста, Творець мій із тління покликав мене.

Безодня милосердя несказанно показала Тебе, обрана Діво, безоднею чудес: із Тебе бо сяйвом Божества перлина — Христос — засяяв.

Кондак: Спас і Визволитель мій із гробу як Бог воскресив від смерті земнородних і врата пекельні сокрушив, і як Владика на третій день воскрес.

Ікос: Христа Життєдавця, що з гробу на третій день із мертвих воскрес і силою Своєю врата смерті нині сокрушив, і пекло умертвив, і жало смерті знищив, і Адама з Свою визволив, прославимо, всі земнородні, з любов’ю взиваючи: Він бо як єдиний сильний Бог і Владика на третій день воскрес.

Канон воскресний.

Пісня 7

Ірмос: У печі персидській юнаки Авраамові, опалені любов’ю благочестя більше, ніж полум’ям, взивали: благословенний Ти у храмі слави Твоєї, Господи.

До нетління людство було покликане, Божественною кров’ю омите, вдячно співаючи: благословенний Ти у храмі слави Твоєї, Господи.

Як життєносець, як кращий від раю і воістину світліший від усякої палати царської, явився, Христе, гріб Твій джерелом нашого воскресіння.

Богородичний: Свята Божественна оселе Всевишнього, радуйся, бо через Тебе, Богородице, дано радість тим, що взивають: благословенна Ти в жонах, пренепорочна Владичице!

Канон хрестовоскресний

Ірмос: Не поклонилися тварі замість Творця побожні юнаки, але, вогненну погрозу сміливо зневаживши, радувалися, співаючи: преславний Господи, Боже отців, благословен єси.

На древі піднесений, Ти горде око упокорив, чоловіка ж спас; горду пиху принизив до землі, всехвальний отців Господь і Бог, благословен єси.

Ти, Владико, що з мертвих воскрес і велелюдне колись багатство пекла спустошив, зміцнив Твоєю силою і нас, що служимо Тобі; всехвальний отців Господь і Бог, благословен єси.

Троїчний: Слова Божественні наслідуючи, прославляємо єдине Божество незлитне, нероздільне, як у трьох світильниках сяйво вічне, яке просвітлює все творіння, що співає: Боже, благословен єси.

Канон Богородичний

Ірмос: Три юнаки у Вавилоні, веління мучителя відкинувши, серед полум’я взивали: благословен єси, Господи Боже отців наших.

Закликає мене до співу вогонь сердечний, щоб прославляти дівственну любов Матері й Діви, взиваючи: благословенна, Господь Сил з Тобою.

Як Та, що породила Творця й Господа, Ти явилася вищою за творіння: благословенна, Господь Сил з Тобою.

Троїчний: Твою єдину державу прославляю, у трьох лицях нероздільне триіпостасне Єство, до Тебе взиваючи: благословенне триіпостасне Єство, що всім править.

Канон воскресний.

Пісня 8

Ірмос: Руки розпростерши, Даниїл пащі левів затулив у рові; вогненну ж силу погасили, опоясавшись доброчесністю, благочестиві юнаки, взиваючи: благословіть, усі творіння Господні, Господа.

Руки розпростерши на хресті, Ти, Владико, всі народи зібрав і єдину явив Церкву, земну і небесну, що прославляє Тебе і однодушно співає: благословіть, усі творіння Господні, Господа, співайте і величайте Його повіки.

У білі ризи одягнений, осяяний неприступним світлом воскресіння, ангел явився жінкам, взиваючи: чого живого шукаєте у гробі, як мертвого? Воістину воскрес Христос, Якому співаємо: всі творіння, прославляйте Господа і величайте по всі віки.

Богородичний: Ти єдина в усіх поколіннях, Пречиста Діво, Матір’ю Божою стала; Ти, Всенепорочна, оселею Божества явилася, вогнем неприступного світла неопалимою. Тому всі прославляємо Тебе, Маріє Богоневісто.

Канон хрестовоскресний

Ірмос: Юнаків побожних у печі спасло Різдво Богородичне: тоді провіщене, а нині здійснене, воно весь світ спонукає співати; всі творіння, хваліть Господа і прославляйте повіки.

Побачивши Твоє неправедне розп’яття, творіння, сумуючи, ридало, земля стряслася, сонце в темряву, немов у ризу чорну, зодягнулося; ми ж безперестанно прославляємо Тебе, Христе, і величаємо повік.

До мене аж до пекла зійшовши і всім дорогу до воскресіння відкривши, Ти знову вознісся і, взявши мене на плечі Свої, до Отця привів. Тому взиваю до Тебе: прославляйте діла Господа і величайте по всі віки.

Троїчний: Прославляємо всевишній Розум, причину всього — єдиного Отця, що причини не має, Слово безначальне і Духа Утішителя, єдиного Бога і Господа і Творця всього, нероздільній Тройці поклоняючись, і по всі віки величаємо.

Канон Богородичний

Ірмос: Визволителю всіх всесильний, Ти, зійшовши, поборникам благочестя подав росу серед полум’я й навчив їх співати: всі творіння, благословіть, прославляйте Господа і величайте Його повіки.

Господь усіх, що Тебе з ребра Адамового створив, від Твого дівства тіло прийняв. Його прославляючи, взиваємо: всі творіння, благословіть, прославляйте Господа і величайте Його повіки.

У шатрі побачив Авраам таємницю, що в Тобі, Богородице; прийняв бо безтілесного Твого Сина, співаючи: всі творіння, благословіть, прославляйте Господа і величайте Його повіки.

Прообраз дівства Твого, Діво, спас юнаків, рівночисельних Тройці, бо вони тілами дівственними полум’я перемогли, взиваючи: благословіть, прославляйте Господа і величайте Його повіки.

Потім співаємо пісню Богородиці: Величає душа моя Господа… з приспівом Чеснішу від херувимів…

Канон воскресний.

Пісня 9

Ірмос: Камінь нерукосічний від Тебе, Діво, нерозсіченої гори, відсікся і став наріжним каменем — Христос, і роз’єднані єства з’єднав; тому, радіючи, Тебе, Богородицю, величаємо.

Усього мене прийняв Ти, Боже мій, з’єднавшись весь незлитно, всьому мені подав спасіння стражданнями Твоїми, які Ти тілом на хресті перетерпів з великого Твого милосердя.

Твої ученики, побачивши відкритий гріб Твій і богоносні плащаниці, зняті через воскресіння Твоє, з ангелом промовляли: воістину воскрес Христос.

Троїчний: Усі ми, вірні, поклоняємось Одній Божественній Істоті, але в Трьох Іпостасях рівносильних, рівночесних, незлитих Особах; Тройцю нині, шануючи, величаємо.

Канон хрестовоскресний Ірмос: Кожен, на землі народжений, нехай веселиться, Духом просвічений, нехай торжествує безплотних духів єство, шануючи священне торжество Богоматері, і нехай взиває: радуйся, всеблаженна Богородице, чиста Приснодіво.

Оманою змій полонив мене в Едемі; на лобному твердому камені розбив його Вседержитель Господь, як дитину, і древом хресним знову вхід до блаженства відкрив мені.

Нині Ти, Христе, міцні твердині ворога розбив і всемогутньою рукою багатство його спустошив, воскресивши мене з глибин пекельних, а його, що колись безмежно хвалився, показав осміяним.

Прийди, Христе, і відвідай людей Твоїх убогих, у недолі сущих, і зміцни милостивою і сильною рукою Твоєю православних християн проти богохульних ворогів, і визволи обране насліддя Твоє, — як Чоловіколюбець.

Канон Богородичний

Ірмос: Таємне, Божественне, несказанне таїнство в Тобі, Діво Пречиста, явно відбувається: бо з Тебе Бог із милосердя тіло прийняв. Тому Тебе як Богородицю величаємо.

Як лілею, зодягнену в ризу багряну Божественного Духа, бачимо Тебе, Пречиста; Ти серед тернин сяєш і пахощами наповнюєш тих, які щиро Тебе величають.

Тлінне людське єство прийнявши з утроби Твоєї, Всенепорочна, Нетлінний показав його в Собі нетлінним з милосердя Свого. Тому Тебе як Богородицю величаємо.

Ти, що всім творінням володієш, даруй людям Твоїм перемогу над ворогами, з Церквою примиривши їх, щоб ми Тебе як Богородицю величали.

Після катавасії мала єктенія, а потім Свят Господь Бог наш… і екзапостиларій ранній.

Стихири хвалитні воскресні

Стих: Виконати над ними суд написаний. Слава ця буде всім преподобним Його.

Всесильний Господи, Ти хрест і смерть перетерпів і воскрес із мертвих, славимо Твоє воскресіння.

Стих: Хваліть Бога в святих Його, хваліть Його в утвердженні сили Його.

Хрестом Твоїм, Христе, Ти визволив нас од давнього прокляття і смертю Твоєю диявола, що мучив нашу природу, переміг; а воскресінням Твоїм наповнив усе радістю. Тому взиваємо до Тебе: Ти, що воскрес із мертвих, Господи, слава Тобі.

Стих: Хваліть Його в могутності сили Його, хваліть Його за безмежну велич Його.

Твоїм хрестом, Христе Спасе, настави нас на істину Твою і визволи нас із тенет ворожих. Ти, що воскрес із мертвих, воскреси нас, що впали у гріх, простягни руку Твою, Чоловіколюбче Господи, молитвами святих Твоїх.

Стих: Хваліть Його голосом сурми, хваліть Його на арфі та гуслях.

Не відділившись від лона Отця Твого, Ти, Єдинородне Слово Боже, з чоловіколюбства на землю прийшов, незмінно став людиною, хрест і смерть перетерпів тілом, не страждаючи Божеством; воскресінням же з мертвих подав безсмертя родові людському, як єдиний всесильний.

Стих: Хваліть Його хором під тимпани, хваліть Його на струнах і органах.

Смерть прийняв плоттю Ти, Спасе, безсмертя нам дарував, у гробі Ти оселився, щоб нас із пекла визволити, воскресивши з Собою; як людина — постраждав, але воскрес — як Бог. Тому взиваємо: слава Тобі, Життєдавче Господи, єдиний Чоловіколюбець.

Стих: Хваліть Його на органах милозвучних, хваліть Його на органах і зі співом. Усе, що дише, нехай хвалить Господа.

Каміння розпалося, коли на лобному місці поставлений був хрест Твій, Спасе: убоялися вартові пекельні, коли Тебе, як мертвого, поклали у гробі, бо Ти, Спасе, силу смерті знищив, Твоїм воскресінням подав безсмертя усім померлим. Життєдавче Господи, слава Тобі.

Стих: Воскресни, Господи, Боже мій, нехай піднесеться рука Твоя, не забудь убогих Твоїх до кінця.

Жінки бажали побачити Твоє воскресіння, Христе Боже; випередивши їх, прийшла Марія Магдалина і знайшла камінь, відвалений од гробу; ангел, що сидів, промовив: чого шукаєте живого між мертвими? Він як Бог воскрес, щоб усіх спасти.

Стих: Славитиму Тебе, Господи, всім серцем моїм, розповідатиму про всі чудеса Твої.

Скажіть, юдеї, де Ісус, Якого ви задумали охороняти? Де Той, Кого поклали ви у гріб, камінь запечатавши? Віддайте мертвого ви, що від Життя відреклися; віддайте похованого або увіруйте у воскреслого. Коли ви будете мовчати про воскресіння Господа, то каміння буде взивати, особливо ж камінь, від гробу відвалений. Велика милість Твоя, велика таємниця Твого Провидіння, Спасе наш. Слава Тобі.

Слава… і рання євангельська стихира. І нині… і оцей богородичний: Преблагословенна єси, Богородице Діво, бо Той, Хто воплотився від Тебе, пекло полонив, Адама покликав, прокляття знищив, Єву визволив, смерть умертвив, і ми ожили. Тому ми, співаючи, взиваємо: благословенний Христос Бог наш, що так благоволив, слава Тобі.

Потім велике славослів’я і цей тропар недільний:

Воскрес із гробу і кайдани розбив пекла; зруйнував осуд смертний, Господи, всіх од сітей ворожих визволивши. Явивши Себе апостолам Твоїм, послав їх на проповідь і ними мир Твій дав світові, єдиний многомилостивий.

Потім єктенії і відпуст.

На літургії блаженні

Через дерево Адам був із раю вигнаний і через древо хресне розбійник у раю вселився. Один, плід споживши, заповідь Творця порушив, а цей, розіп’ятий поруч, прославив Бога сокровенного, взиваючи: пом’яни мене у Царстві Твоїм.

Стих: Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать.

Ти, єдиний Чоловіколюбче Господи, що був на хрест піднесений, і силу смерті зруйнував, і як Бог рукописання проти нас знищив, покаяння розбійника подай і нам, що з вірою служимо Тобі, Христе Боже наш, і взиваємо: пом’яни і нас у Царстві Твоїм.

Стих: Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться.

Ти, Чоловіколюбче Господи, на хресті списом рукописання наше розірвав і був зачислений до мертвих; Ти мучителя тамтешнього зв’язав, усіх із кайданів пекельних воскресінням Твоїм визволив; через нього ми просвітилися і взиваємо до Тебе: пом’яни і нас у Царстві Твоїм.

Стих: Блаженні гнані за правду, бо їхнє є Царство Небесне.

Ти, єдиний безсмертний Господи, був розіп’ятий, але як всемогутній на третій день воскрес із гробу і воскресив первоствореного Адама; сподоби й мене навернутися до покаяння і від усього серця мого і з теплою вірою завжди до Тебе взивати: пом’яни мене, Спасе, у Царстві Твоїм.

Стих: Блаженні ви, коли ганьбитимуть вас і гнатимуть та зводитимуть на вас усяке лихослів’я і наклепи — Мене ради.

Той, Хто стражданням не підлягає, задля нас зазнав як людина страждань і, добровільно на хресті розіп’ятий, нас із Собою воскресив. Тому й прославляємо разом з хрестом страждання й воскресіння, бо через них ми оновилися і через них спасаємося, взиваючи: пом’яни і нас у Царстві Твоїм.

Стих: Радуйтесь і веселіться, бо велика нагорода ваша на небесах.

Той, Хто з мертвих воскрес, і силу пекла полонив, і явився жінкам-мироносицям, промовляючи: радуйтеся, Того благаймо, вірні, щоб визволив від смерті душі наші, завжди взиваючи до Нього голосом благорозумного розбійника: пом’яни і нас у Царстві Твоїм.

Слава… троїчний: Усі вірні, достойно помолимось, щоб однодушно прославляти Отця, і Сина, і Святого Духа, єдине Божество в Трьох Іпостасях, що перебуває незлитним, простим, нероздільним і неприступним. Ним же від муки вогненної ми визволяємось.

І нині… Богородичний: Матір Твою, що тілом безмужньо Тебе, Христе, породила і після Різдва Дівою воістину залишилася нетлінною, Її заступницею перед Тобою маємо, многомилостивий Владико; даруй відпущення гріхів тим, що завжди до Тебе взивають: пом’яни і нас у Царстві Твоїм.

Прокимен: Як величні діла Твої, Господи! Все премудрістю створив єси.

Стих: Благослови, душе моя, Господа. Господи Боже мій, звеличився Ти вельми.

Алилуя.

Стих: Натягни лук, і встигай, і царюй істини ради, і лагідності, і справедливості.

Стих: Ти полюбив правду і зненавидів беззаконня.

У неділю на вечірні

На Господи, взиваю…

стихири покаянні. Глас 4

Стих: Коли на беззаконня наші зважатимеш, Господи, Господи, хто встоїть? Бо в Тебе очищення є.

Згрішив я перед Тобою, Чоловіколюбче, не за єством, як людина, щоб міг випросити прощення, а гірше, ніж людина, і неприродно, і непрощенно; але Ти, Спасе мій, Який вище природних законів і для розуму незбагненно людиною став і чоловіколюбність недосяжну маєш, помилуй мене, що до Тебе навертається.

Стих: Ради імені Твого страждаю за Тебе, Господи, страждає душа моя за Слово Твоє, бо уповає душа моя на Господа.

Встановив Ти, Христе, покаяння для грішних, а не для праведних; тому приклад маю розбійника й блудного, Манасії та блудниці, гонителя, митаря й відступника, тому не впадаю у відчай. Знаючи Твої, Спасе мій, чоловіколюбність і милосердя, я звертаюся, і сльози проливаю, і надію покладаю, що Ти приймеш мене.

Стих: Від ранньої зорі до ночі, від ранньої зорі нехай уповають люди на Господа.

Дай мені зворушення, і стримання від зла, і повне виправлення, бо я потопаю нині у пристрастях тілесних і віддаляюся від Тебе, Боже всіх, Царю, і ніякої надії не маю, але спаси мене, блудного, з великої благості, Ісусе всемогутній, Спасителю душ наших.

Інші стихири святим небесним Безплотним ангелам

Стих: Бо в Господа милість, і велике в Нього визволення. Він визволить нас від усіх беззаконь наших.

Ти, Безсмертний, учинив ангельські воїнства оселями радості, всечесним вмістилищем Божественного світла, і Божественним Промислом призначив їх самовидцями й слугами слави Твоєї, для могутнього здійснення Твого слова і виконання всемогутньої й пресвятої волі Твоєї.

Стих: Хваліть Господа, всі народи, прославляйте Його, всі люди.

Тебе, Вседержителю, оточують Серафими шестикрилі, Херувими многоокі й Престоли славні, безперестанно насолоджуючись Твоїм сяйвом всемогутнім; ще й Господства, Начала, Власті, Архангели, Ангели й Божественні Сили оспівують Твою славу і Тебе за нас благають.

Слава, і нині… Богородичний: Ти, Всенепорочна, що вища за ангельські чини, благай завжди разом з ангелами Владику ангелів і всього творіння, щоб Він дарував нам відпущення гріхів і від страстей визволення, і вчинив нас достойними оспівувати славу Його і спадкоємцями нетлінної поживи.

Потім Світло тихе… і прокимен: Прославляйте нині Господа, всі раби Господні.

Стих: Що стоїте в храмі Господньому, у дворах дому Бога нашого.

Потім Сподоби, Господи… і єктенія.

На стиховні стихири покаянні. Глас 4

Хотів я, Господи, сльозами омити рукописання гріхів моїх і останок життя мого покаянням благовгоджувати Тобі; але ворог спокушує мене і нападає на душу мою; Господи, раніше, ніж зовсім загину, спаси мене.

Стих: До Тебе, що перебуваєш на небі, зводжу очі мої. Як очі рабів звертаються до рук господарів їхніх, як очі рабині до рук господині її, так очі наші — до Господа Бога нашого аж поки помилує нас.

Хто, терпляча напасті і звертаючись до пристановища Твого, Господи, не спасеться? Або хто, страждаючи і до Тебе, Творця всього й Лікаря недужих, звертаючись, не вилікується? Господи, раніше ніж зовсім загину, спаси мене.

Стих: Помилуй нас, Господи, помилуй нас, бо багато ми маємо приниження. Надміру має душа наша ганьби від багатих та зневаги від гордих.

Ти, Христе Боже, що прославляєшся в пам’яті святих Твоїх і виконуєш їхні благання, пошли нам велику милість.

Слава, і нині… Богородичний: Радуйся, хмаро світла. Радуйся, світильнику світлий. Радуйся, сосуде для манни. Радуйся, жезле Ааронів. Радуйся, купино неопалима. Радуйся, палато. Радуйся, престоле. Радуйся, горо свята. Радуйся, раю. Радуйся, Божественна трапезо. Радуйся, двері таємничі. Радуйся, радосте всіх.

Потім Нині відпускаєш… Трисвяте по Отче наш… тропар святому. Слава, і нині… богородичний на глас тропаря.

Потім єктенія і відпуст.

У неділю на повечір“ї

Канон до Пресвятої Богородиці. Глас 4

Пісня 1

Ірмос: Моря Червоного безодню древній Ізраїль пройшов як по сухому, хрестовидними руками Мойсея Амаликову силу в пустелі переміг.

Прийми від душі благання моє, Владичице, що Бога народила плоттю: бо до Твоєї державної допомоги вдаюся, не посором надії моєї.

Припадаю до Тебе. Пречиста Богородице, як раб, бо Ти маєш велику сміливість: визволи мене Твоїми молитвами від усяких скорбот, заступаючи мене перед Сином Твоїм.

Слава… Потоплюваний хвилями житейського моря, охоплений лютими напастями, я спрямовуюсь до тихого пристановища — покрову Твого: тому визволи мене, Богородице, віл бід.

І нині… Милостивим і тихим Твоїм оком подивись на раба Твого і поспіши почути, Блага, виконуючи благання раба Твого, і зруйнуй раду лукавого.

Пісня 3

Ірмос: Веселиться Тобою Церква Твоя, Христе, взиваючи: Ти моя кріпкість, Господи, і пристановище, і утвердження.

Ти, Владичице, вірним помічниця на ворогів, і на війні поборниця, і пристановище сущим у печалях, Того, Кого Ти народила плоттю — Бога всіх, як Сина мати подати мені визволення від бід моїх і від житейських напастей.

Слава… Зглянься милостиво на смирення наше. Владичице, щоб позбавитися рабам Твоїм від гніву, що надходить.

І нині… Покровом Твоїм завжди спасаємось від усяких скорбот і Сину Твоєму приносимо хвалу.

Пісня 4

Ірмос: Почув слух про Тебе, і убоявся, пізнав діла Твої і вжахнувся, Господи.

Ти, Пречиста Богородице, маючи сміливість перед Сином Твоїм, визволи мене від теперішніх спокус, руйнуючи часті напади ворогів, які завжди борються зі мною.

Собори ангельських чинів, мученики і праведники, з апостолами і собором божественних пророків, і преподобних з Богородицею Марією, моліть за нас Христа.

Слава… Преславну Твою Матір, Христе, прийми, бо Вона молиться за світ і милостиво до Тебе взиває: Сину Мій, прийми Моє благання і втихомир гнів, що надходить на землю.

І нині… Припадаю до Тебе, Богородице, і молюся із глибини мого серця: визволи мене від теперішньої спокуси, щоб я позбавився бід і приносив пісню Твоїй світлості.

Пісня 5

Ірмос: Нечестиві не побачать Твоєї слави. Христе, але ми Тебе, Єдинородний, Отчої слави сяяння Божества, з ночі до ранку оспівуємо, Чоловіколюбче.

Уповання земнородних і заступнице, Чиста, змилосердься над нашим смиренням, молимось, і від теперішнього гніву визволи нас.

Стіну незбориму — молитву Твою маючи, взиваємо до Тебе: змилосердься. Владичице, і прожени видимих ворогів.

Слава… Нас, що хвалимося завжди упованням на Тебе, не посором, молимося зі сльозами і поклоняємось Твоїй благості.

І нині… Пречистою Твоєю рукою, Всехвальна, розжени ворогів, що повстають проти нас. і нехай зрозуміють окаянні, що ми на Тебе покладаємо уповання.

Пісня 6

Ірмос: Взивав, прообразуючи триденне погребіння, пророк Іона, у киті благаючи: від тління визволи мене, Ісусе Царю сил.

Очисти наші гріхи, Чоловіколюбче, молимось, молитвами без сімені народившої Тебе: бо Ти заради нас пролив, Слове, Твою чесну кров.

Соборище лукаве неправедно зібралося проти нас, Богоневісто: але розжени їх, як Симона волхва у давнині

Слава… Почуй нашу молитву, Владичице, молимось, і втихомир хвилі бур різноманітних хвороб, якими воюють проти нас вороги.

І нині… Печаль мою переміни на радість, як Щедрий, і плач на веселість, і змилосердься заради Богородиці, бо Ти, Христе, в Кані Галилейській воду перетворив на вино.

Далі: Господи, помилуй (тричі). Слава, і нині…

Сідальний, глас 4

Многими гріхами я, блудний, затьмарив розум, взиваю до Твого кріпкого заступництва, Богородице: просвіти очі душі моєї, і засяй мені світлу зорю покаяння, і одягни мене у зброю світла, Богородице Чиста.

Пісня 7

Ірмос: Не відкинь нас до кінця заради імені Твого, і не зруйнуй завіту Твого, і не позбав нас милості Твоєї, Господи, Боже отців наших, оспіваний повіки.

Я, що знаходжусь у різних напастях і скорботах, нині звертаюся до Тебе, Чиста, спасіння мого, і взиваю: не осором мене від надії моєї, але почуй і визволи мене із сітей тих, що ловлять мене.

Як раб схиляю шию, окаянний, і від серця мого взиваю, руки простягнувши і коліна преклонивши, і благаю Тебе, Пречисту Діву, щоб визволитися від скорбот, які завжди находять на мене від наклепів ворожих.

Слава… Преславна Чиста Маріє, земнородних похвало, молимось, подай нам Твою поміч, що благаємо і побожно кланяємося Різдву Твоєму, бо іншої надії не маємо і заступниці, крім Тебе.

І нині… Ти, що незбагненно і надприродно народила Бога, безневісна Маріє, Заступнице вірних, визволи нас, що шануємо Тебе, Чиста, від несподіваних спокус і збережи неушкодженими від різних ворогів, видимих і невидимих.

Пісня 8

Ірмос: Руки простягнув Даниїл, левів пащі у рові закрив; вогняну ж силу погасили юнаки, ревнителі благочестя, опоясавшись чеснотами, взиваючи: благословляйте, всі діла Господні, Господа.

Руки підняти не наважуюся до Сина Твого, Чиста, бо весь я осквернений; тому насмілююся звертатись до Тебе, Владичице: заступись перед щедрим Богом і благоперемінним, щоб Він визволив нас від супротивних ворогів, які соромлять нас.

Очі, і серце, і душу покладаю на Тебе, Пречиста, тому змилосердься, Владичице Чиста, припадаючи до Щедрого за мене, поганого і нетерпеливого, щоб Він спас мене від усякої біди, і хвороб, і печалей.

Слава… Зброєю Твоєю, як сильний, подолай тих, що поборюють нас, Господи, і перемогу даруй, Владико, тим, що вірою надіються на Тебе, бо Богородиця молиться з Предтечею Іоаном і собором апостолів і мучеників Твоїх.

І нині… Колись Гавриїл приніс Тобі радість Благовіщення, Чиста Діво, і праматерня печаль зруйнувалася Твоїм Різдвом; тому засмучення і моєї душі очистивши, покажи мене непосоромленим Твоїми молитвами.

Пісня 9

Ірмос: Камінь нерозсічений від нерозсіченої гори — Тебе, Діво, наріжний відсікся, Христос, Який з’єднав роз’єднане єство; тому, радіючи, Тебе, Богородице, величаємо.

Яви Твою поміч, Богородице Діво, незабаром; прихили старанно вухо Твоє, і почуй тих, що тепло взивають, і переміни люті напасті, визволяючи нас Твоїми молитвами.

Весь я лінивством охоплений і знаходжусь у глибині відчаю через мої гріхи; тому, Діво Мати, простягни мені руку, як Христос Петрові, і з глибини гріхів визволи мене.

Слава… Язик незагнузданий і багатослівний, гострий, як стріла, приборкай, Діво, що хоче уранити мене і умертвити; розмий, як віск, і раду його вчини суєтною.

І нині… Зруйнуй всі ради, які ополчилися проти нас, Мати Бога Всевишнього; наповни ж радістю тих, що уповають на Тебе; щоб ми всі старанно проповідували Твоє заступництво.

Далі: Достойно є… і поклін до землі. Трисвяте по Отче наш… Тропар та інше звичайне і відпуст.


Глас 4. Субота | Зміст | Глас 4. Понеділок


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору