«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиОктоїх

Глас 4. Понеділок

У понеділок на ранній

Після 1-ї кафизми сідальний. Глас 4

Смиренну мою душу відвідай, Господи, яка все життя прожила в гріхах; як блудницю прийми мене і спаси мене.

Стих: Господи, не викривай мене в люті Твоїй і не карай мене гнівом Твоїм.

Перепливаючи безодню теперішнього життя, думаю про безодню моїх гріхів і, не маючи керманича моїх помислів, взиваю до Тебе Петровим гласом: спаси мене, Христе; спаси мене, Боже, як Чоловіколюбець.

Слава, і нині… Богородичний: Стіна незборима Ти для нас, християн, Богородице Діво; бо, до Тебе звертаючись, ми буваємо неушкодженими, і знову, впадаючи в гріхи, маємо Тебе молитовницею; тому вдячно взиваємо до Тебе: радуйся, Благодатна, Господь з Тобою.

Після 2-ї кафизми сідальний. Глас 4

Незабаром увійдемо в невісник Христів, щоб усім почути божественний голос Христа Бога нашого: прийдіть, хто любить небесну славу, і прийміть її разом з мудрими дівами, засвітивши світильники свої вірою.

Стих: Господи, не викривай мене в люті Твоїй і не карай мене гнівом Твоїм.

Безліччю гріхів моїх засуджуюсь, і страх мук засмучує мене; Христе Боже, сльози покаяння від серця приношу Тобі, що маєш владу життя і смерті, і взиваю до Тебе у зворушливості: згрішив я, Господи, спаси мене.

Стих: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів.

Нині ангельські воїнства прийшли в пам’ять святих страстотерпців, вірних думки просвітити і вселенну осяяти благодаттю; їхніми молитвами даруй нам велику милість.

Слава, і нині… Богородичний: Ти, Діво, прийнявши від ангела слово в утробі Твоїй, народила втіленого Христа Бога Еммануїла; Богородице, молися за душі наші.

Після 3-ї кафизми сідальний. Глас 4

Нетілесними устами, Тройце пребожественна, безперестанно оспівують Тебе собори безплотних і зі страхом стоять, взиваючи: свят, Триіпостасне єство; їхніми молитвами помилуй Твоє творіння, єдиний Чоловіколюбче.

Ангельські чини зі страхом стоять перед престолом Твоїм, Владико, і, звідти завжди зорею просвіщаючись, пісню перемоги невмовкно Тобі співають; Господи, їхніми святими молитвами даруй мир світові і прощення гріхів наших.

Слава, і нині… Богородичний: Діво Всенепорочна, Ти народила споконвічного Бога; з безплотними Його благай безперестанно подати прощення гріхів і виправлення життя раніше кінця нам, що з вірою і любов’ю достойно оспівують Тебе, єдина Всехвальна.

Канон покаянний до Господа нашого Ісуса Христа
і святих Його мучеників. Глас 4

Пісня 1

Ірмос: Колісниці кріпкі тричасної душі нехай потопить у глибині безстрастя Той, Хто народився від Діви, щоб як у тимпані, в умертвленім тілі я співав Тобі пісню перемоги.

Спасе мій Ісусе, Ти спас блудного і прийняв плач блудниці, і митареве зітхання, і повелінням Твоїм виправдав; і мене прийми, що безмежно згрішив і навертаюся, і спаси мене.

Як речі спалює душу мою злобний вогонь і творить підпалення майбутньому полум’ю; Чоловіколюбче, погаси його зрошенням Твоїх милостей, Довготерпеливий, подаючи мені сльози покаяння.

Мученичий: Великим розумом наповнений собор святих страстотерпців цнотливо відкинув нерозумну раду і супротивне мудрування всіх беззаконників і одержав божественне шанування.

Мученичий: Ви, мудрі страстотерпці і прехвальні, зневажили красу світу вірою і успадкували небесне життя; всякої мирської суєти позбавте ж і мене, що щиро вас ублажає.

Богородичний: Пресвітлий світильник Сонця слави, вогонь душі моєї, погашений смутком, запали, Пречиста, завжди напоюючи єлеєм божественних діл, щоб я вірою і любов’ю прославляв Тебе.

Другий канон святим Безплотним ангелам. Глас 4.

Ірмос той самий.

Як чисті розуми, ангели, ви стоїте перед великим і першим Розумом і насичуєтесь божественним сяянням; просвітіть мене вашим промінням, оспівуючи причину всього — Слово, преславні (двічі).

Поклоняючись любов’ю Богу і явно відображаючи божественну доброту, о архангели славні, ви стоїте і старанно оточуєте престол, співаючи пісню перемоги Сотворителю.

Богородичний: Ти єдина прийняла в утробу Слово, Його ж завжди славлять ангельські воїнства; душу мою просвіти, прощаючи гріховні, темні і злі помисли, Всенепорочна, і просвіщаючи пізнанням Різдва Твого.

Пісня 3

Ірмос: З висоти зійшов Ти волею на землю, вищий за всі начала, і підніс із пекла підземного смиренне людське єство; бо немає святого, крім Тебе, Чоловіколюбче.

Ніч життя огорнула мене мороком пристрастей, Христе Боже, Світло незаходиме, просвітивши мене промінням покаяння, спаси мене, як Чоловіколюбець, щоб я прославляв Тебе.

Покажи мене, Христе, наслідником долі обраних, від долі ж супротивників відлучи мене, Спасе, очищеного сльозами і милостинею, щоб я похвалами завжди прославляв Тебе.

Мученичий: Окривавились воістину ноги ваші кров’ю і скоріше пішли па небеса, залишивши землю з гріхами, мученики, співрозмовники божественних сил.

Мученичий: Роздерте ранами ваше тіло засохло, Христові страстотерпці; душевна ж сила укріпилася, міцно прив’язана любов’ю до Творця, Який усе створив волею.

Богородичний: Маріє Господине, Ти народила Господа всіх; сотвори мене свобідним, охопленого пристрастями розуму мого і очорненого злобою, і просвіти.

Інший. Ірмос той самий.

Ти, Христе, Якого оспівують небесні сили, вчини, щоб вірних зібрання з їхніми чинами богомудрено оспівували Тебе, Слове: бо немає святого, крім Тебе, Чоловіколюбче (двічі).

Божественні архангели, ви, зв’язані теплою любов’ю, причащаєтесь із першого джерела, як служителі стоїте, невмовкно оспівуючи єдину істоту безначального Божества.

Богородичний: Євину древню клятву Ти пресвітло розрішила, народивши Христа, Мати Чиста, Який вінчає всіх благословенням: бо немає, Пречиста, крім Тебе помічниці.

Пісня 4

Ірмос: Той, Хто сидить у славі на престолі, на хмарі легкій прийшов, Ісус Пребожественний, нетлінною рукою спас тих, що взивають: слава, Христе, силі Твоїй.

Як до Судді праведного нині припадаю до Тебе, Господи: ущедри мене, засудженого і у відчаї, і позбав мене від праведного Твого присуду, і сподоби стояти з обраними.

До розбійників невсипних попав я, Чоловіколюбче, і був уранений; зціли мене, Христе, поливаючи мене вином покаяння і єлею і одягаючи в одежу спасіння мого.

Мученичий: Одяглися з висоти в ризу спасіння, звільнившись від тіла, всехвальні мученики, і роздягли того, хто раніше роздягнув праотця, і зробили його бездиханним.

Мученичий: Прикрашені благочестям, мученики, проповідуючи Слово Боже, посоромили мудреців і всіх нечестивих ораторів і ворога умертвили.

Богородичний: На Тебе, як дощ, зійшла безодня Премудрості; Ісус знайшов Тебе єдину чисту, Богородице Діво, і закрив потоки лютого нечестя божественною благодаттю.

Інший. Ірмос той самий.

Неосяжною силою Ти привів до буття небесні розумні істоти, Слове Божий споконвічний, і прикрасив їх невимовною Твоєю славою, які взивають: слава, Христе, силі Твоїй.

Вишні сили, керовані Духом і Його віжками, осяяні божественною зорею, не відпали, шануючи єдине начало всіх і Божество.

Служителі Твоєї світлості, сподобившись бачити прекрасну доброту Твого лиця і звідси сприймаючи пізнання, взивають до Тебе: слава, Христе, силі Твоїй.

Богородичний: Цариця Діва, золотим одягом прикрашена, нині стоїть перед Сином Царем, Яка є незрівнянно вищою за ангелів, що взивають: слава, Христе, силі Твоїй.

Пісня 5

Ірмос: Нині воскресну, провіщаючи, говорить Бог, нині прославлюся, нині вознесуся, прийнявши від Діви упавшого, і до духовного світла мого Божества Його вознесу.

О, як я засуджений стану перед Тобою, Суддею, Богом усіх, і буду викритий у всіх гріхах, які нерозумно звершив свідомо і зробив себе всього негідним.

Спаси мене, Господи, бо я сповнений безлічі гріхів; зціли мої гріхи і люте гноїння і не залиш мене єдиного на загибель, Ісусе мій, великого грішника.

Мученичий: Страстотерпці знайшли блаженну кончину і славу одержали, своїми тілами прославляючи Христа, страстоположника, язвам і ранам Якого уподібнилися.

Мученичий: Блаженні страстотерпці Христові, ви успадкували божественним житієм багатство небесне, вінці нев’янучі, і світло невечірнє, і оселю нерукотворну і ніколи не старіючу.

Богородичний: Твої чудеса прорекли пророчі голоси, назвавши Тебе, Пречиста, горою, і дверима, і світильником світлим, з якого воістину світло чудесне просвіщає весь світ, Чиста.

Інший. Ірмос той самий.

З тремтінням славлять херувими, і серафими з престолами, і божественні архангели, і влади, і сили, і начала, і господства з ангелами чесне єдине і тройчеське Божество (двічі).

Явилися ангели, світловидно сяючи, Твоє, Христе, воскресіння проповідуючи в світі преподобним жонам і наводячи страх на Твоїх ворогів сяянням Твого Божества.

Богородичний: Нині збережи ополченням архангелів Твою Церкву, яка прославляє Тебе православними голосами, що від Діви невимовно народився і людей із тління визволив.

Пісня 6

Ірмос: Зійшов я в глибину морську, і буря безлічі гріхів потопила мене; але як Бог визволи із глибини життя моє, Многомилостивий.

Будучи мертвим, не розумію і не відчуваю я, окаянний, і совість завжди маю осквернену; Боже, Сотворителю мій, не до кінця погуби мене.

Діяння мої, як вороги, хочуть засудити мене на суді Твоїм, Щедрий; від них же скоро визволи мене, Христе, закликавши мене до покаяння.

Мученичий: Сокрушило кістки страстотерпців зібрання беззаконників, але не сокрушило їхню віру, заради якої вони стали наслідниками Бога і Спаса душ наших.

Мученичий: Як коштовні камені, страстоносці богомудро утвердилися на камені непохитної надії і, як храми Святого Духа, оселилися в храмі Божому.

Богородичний: Затьмарене гріхом моє серце просвіти Світлом, яке з Тебе, Богоневісто, бо Ти народила Сонце — Христа.

Інший. Ірмос той самий.

Навколо Владики стоять ангельські воїнства і чисто насолоджуються сяянням світлого начала; просвітіть тих, що вірою вас оспівують (двічі).

Премудрістю Твоєю Ти сотворив ангельські чини, господства, і сили, і серафимів, як Владика, Ти показав їх, що шанують Тебе похвалами.

Богородичний: Ти, Христе, що на престолах прославлених спочиваєш і божественним провидінням все зберігаєш, спочив, Владико, на руках Діви.

Пісня 7

Ірмос: Три юнаки у Вавилоні повеління мучителеве перетворили на безумство, посеред полум’я взивали: благословенний Господи, Боже отців наших.

Кому уподібню тебе, душе окаянна, горе мені, що любиш нечестя, а не шукаєш добре? Тому раніше кінця поспіши показати благий образ.

Дай мені, Христе, хмару сліз, щоб я омився від гріхів моїх, і не залиш мене, Спасе, нині загинути, що згрішив перед Тобою багато, більше за всіх людей.

Мученичий: Мертвість умертвленого Слова носячи на своєму тілі, ви, мученики, умертвили оману: живете ж, славні, і після смерті і зціляєте умертвлених пристрастями.

Мученичий: Яке місто нині не мас вас, мученики, як просвітителів і ограду? Яка країна не освячується вашими стражданнями і зціленнями, славні?

Богородичний: Ти єдина, Владичице, перебуваєш після Різдва, сяючи добротою дівства; Ти єдина не зазнала материнських болістей: бо Ти народила Бога Визволителя душ наших.

Інший. Ірмос той самий.

Маючи духовних свідків вчиненого ангелів, душе моя, обери чисте житіє, взиваючи: благословенний Господи, Боже отців наших (двічі).

Очищений палаючим вугіллям божественний Ісая бачив серафимів, які стояли перед Твоїм престолом, і взивав: благословенний Господи, Боже отців наших.

Богородичний: Ти, Діво, перевершуєш чини всіх безплотних, бо народила Творця і Господа; благословенний, Пречиста, плід Твоєї утроби.

Пісня 8

Ірмос: Визволителю всіх всесильний, Ти, зійшовши, зросив посеред полум’я побожних юнаків і навчив співати: всі діла, благословляйте, оспівуйте Господа.

Став я подібним до безсловесних тварин, підкорившись пристрастям; Слове Божий безначальний, навернувши, спаси мене, що взиваю: благословляйте, всі діла Господні, Господа.

Пожер дикий кабан, пожер мене носоріг, Спасе, як не оброблений духом виноград; визволи мене від нього, Слове, і покажи мене плодоносним чеснотами.

Мученичий: Окривавили вашу боготкану багряницю, якою ви прикрасилися, прийнявши вінці перемоги, в яких стоїте на небесах перед Царем Небесним.

Мученичий: Священний собор мучеників зруйнував несвященне зібрання, що беззаконно чинило, і, праведно постраждавши, Владикою всіх законно увінчаний.

Богородичний: Благословляє все творіння Різдво Твоє, яке увінчало нас благословеннями і визволило нас від клятви, єдина Всеблагословенна і препрославлена, Яка рід наш просвітила благодаттю.

Інший. Ірмос той самий.

Ти, як Життя безсмертне, сотворив ангелів, які причастилися життя безсмертного під час творіння, і навчив співати: благословляйте, оспівуйте Господа (двічі).

Духовно оточують Тебе архангели і безперестанними голосами Тебе оспівують, боголіпно шануючи Тебе як Владику всіх: благословляйте, оспівуйте Господа.

Богородичний: Образи, що в законі, прообразували Тебе, Всеблаженна, що народила Бога, Який з’єднався з плоттю, будучи раніше безтілесним Божественним єством; благословляємо, Діво, Різдво Твоє.

Далі співаємо пісню Богородиці: Величає душа моя Господа…

Пісня 9

Ірмос: Єва недугом непослуху оселила клятву, Ти ж, Діво Богородице, через народження зачатого в утробі, зацвіла світові благословення; тому Тебе всі величаємо.

Ось час покаяння, чого лінуємось, чому спимо? Відкиньмо відчай, прикрасімо світильники, як написано, єлеєм добрих діл, щоб не залишитися нам поза дверима, ридаючи.

Доки є час покаятися, навернися від гріхів твоїх, душе моя, які ти вчинила свідомо і несвідомо, і взивай до Того, Хто знає все: згрішив перед Тобою, прости, Владико, і не погордуй мною, недостойним.

Мученичий: Христос зібрав святих, які страждали, зі всіх країн і міст на місця славні і на місця упокоєння, і нині вони просвіщають Церкву первородних, радіючи.

Мученичий: Всечесна рака мощей чесних Твоїх мучеників, Господи, осяяна промінням Божественного Духа, славно подає світлість зцілень і руйнує недуги хвороб, єдиний Многомилостивий.

Богородичний: Світлом, що із Тебе, Богоневісто, просвіти душу мою зорею і підніми мене, що лежу у рові загибелі, подолавши моїх ворогів, які завжди засмучують серце моє і штовхають мене до пристрастей. Інший.

Ірмос: Утаємничене невимовне Боже таїнство звершується в Тобі явно, Діво Пречиста; бо Бог втілився із Тебе заради милосердя; тому Тебе величаємо як Богородицю.

Тебе, Отче, що є началом розуму, а Син і Дух є співначалами Твоїми, оспівують ангели, які нині подають нам божественну благодать, приймаючи її від Тебе.

Божественні архангели, прикрашені даром нетління і благодаттю, оспівують Тебе, Христе, споконвічне джерело нетління, і як благоподателя величають.

Богородичний: Знаємо Тебе, Богомати, як Богоневісту невимовного втілення, і чертог одухотворений, і ковчег благодаті, що в законі; тому Тебе безперестанно величаємо.

Далі: Достойно є… і поклін. Єктенія, світильний і псалми звичайні.

На стиховні стихири покаянні. Глас 4

Омий мене сльозами, Спасе, бо я осквернився багатьма гріхами; тому і припадаю до Тебе: згрішив, Боже, помилуй мене.

Стих: Наповни нас вранці милістю Твоєю, Господи, і зрадіємо та звеселимося. Звесели нас у всі дні наші: за ті дні, коли Ти смирив нас, за літа, коли ми бачили зло. І подивись на рабів Твоїх і на діла Твої, і навчи синів їх.

Я є ягня словесної Твоєї пастви, і до Тебе вдаюся як до Доброго Пастиря: знайди мене, заблудлого, Боже, і помилуй мене.

Стих: І нехай буде милість Господа Бога нашого на нас, діла рук наших виправ, і в ділах рук наших допомагай нам.

Мученичий: Хто не жахається, святі мученики, дивлячись на ваш подвиг, яким ви подвизалися? Як, будучи у плоті, ви перемогли безплотного ворога, Христа сповідуючи і хрестом озброївшись? Тому ви стали достойними прогонителями бісів і протиборцями ворогів, безперестанно молячись за спасіння душ наших.

Слава: і нині… Богородичний: Богородице, Царице всіх, православних похвало, хитання єретиків зруйнуй і лиця їхні посором, які не поклоняються Тобі і не шанують чесний образ Твій, Пречиста.

Далі: Благо є сповідатися Господеві… Трисвяте по Отче наш… Тропарі і єктенії. Потім час 1-й. Псалми звичайні та інше і відпуст.

У понеділок блаженні. Глас 4

Через дерево Адам був вигнаний із раю, древом же хресним розбійник оселився в раю: один, скуштувавши плід, відкинув Творця; другий же, розп’ятий з Ним, сповідав Його Богом утаємниченим: пом’яни мене, взиваючи, у Царстві Твоїм.

Стих: Блаженні гнані за правду, бо їхнє є Царство Небесне. Я згрішив на землі більше за всіх людей і боюся безпристрасного суду, Преблагий; не засуди мене на ньому тоді і визволи від мук, подаючи мені покаяння, яке омиває всяку скверну, як Чоловіколюбець.

Стих: Блаженні, коли ганьбитимуть вас і гнатимуть та зводитимуть на вас усяке лихослів’я і наклепи — Мене ради.

Херувими і серафими, влади, престоли, архангели, господства разом і сили, святі ангели, високі начала, ви стоїте нині перед Владикою всіх, виблагайте прощення гріхів і виправлення життя всім, хто з вірою взиває: пом’яни нас у Царстві Твоїм.

Стих: Радуйтесь і веселіться, бо велика ваша нагорода на небесах.

Доторкнувшись вогню, ви, страстотерпці Христові, попалили хворост омани; і великою вашою кров’ю, всехвальні, ви потопили глибинного змія; і, отримавши перемогу, з небесними воїнствами радієте, благаючи за спасіння душ наших.

Слава… Трисонячна зоре, що сяєш у творінні світу, відігнавши від душі моєї пристрасті, пошли мені сяяння світла і очищення гріхів, що нині з вірою взиваю до Тебе, безначального Отця, Сина співпрестольного і Духа: Тройце, вседіюча сило, спаси нас.

І нині… Мене, що завжди грішу і перебуваю у великому лінивстві, ущедри, Пречиста, даруй мені образ покаяння, подавши зворушення нерозумній душі моїй, Пречиста, надіє неосоромлена; бо ми з любов’ю оспівуємо Тебе і з вірою взиваємо: пом’яни і нас, Діво Всехвальна.

У понеділок на вечірні

На Господи, взиваю…

стихири покаянні. Глас 4

Стих: Коли на беззаконня наші зважатимеш, Господи, Господи, хто встоїть? Бо в Тебе очищення є.

Хананеянці поревнуй, душе, доторкнися до Христа ззаду і часто взивай: помилуй мене, о Владико! Дитя маю — безчинно біснуючу плоть, віджени від неї розпалення, молюся, і, втихомиривши безчинне загравання, вчини її мертвою страхом Твоїм, молитвами пречисто зачавшої і народившої Тебе, Христе, і всіх святих, благоподателю Многомилостивий.

Стих: Ради імені Твого страждаю за Тебе, Господи, страждає душа моя за Слово Твоє, бо уповає душа моя на Господа.

До ніневитян, колись згрішивших, Ти, Христе, послав Іону проповідувати їм, які, покаявшись, перемінили лютість на благосердя і позбавилися згубного гніву. Пошли ж, Чоловіколюбче, і мені недостойному державну Твою допомогу, щоб я навернувся від безлічі моїх гріхів, і був настановлений на путь покаяння, і оплачу, гірко стогнучи, щоб визволитися від моїх многих гріхів милістю Твоєю.

Стих: Від ранньої зорі до ночі, від ранньої зорі нехай уповають люди на Господа.

Ти, Благоутробний, прийшов у світ, щоб спасти людей, що згрішили, і закликати їх до покаяння; і мене, Щедрий, ущедри, що більше за всіх Тебе прогнівав, спаси мене заради благості, і настанови мене на путь покаяння, і дай мені помисли зворушення, утвердивши моє серце смиренним, простим, лагідним і непідступним, Спасе мій, благістю Твоєю, як Благоутробний.

Інші стихири святому і великому Іоану Предтечі. Глас 4

Стих: Бо в Господа милість, і велике в Нього визволення. Він визволить нас від усіх беззаконь наших.

Маючи до Господа сміливість, ти бо, Предтече, вищий за всіх народжених жонами; Його моли безперестанно за тих, що з вірою моляться тобі, подати нам навернення і покаяння, щоб ми завжди тебе оспівували, одержавши спасіння.

Стих: Хваліть Господа, всі народи, прославляйте Його, всі люди.

Тебе було наречено пророком і проповідником від лона і утроби батьків, Предтече і апостоле пришестя Господнього; мене, відданого бісам, і раба гріха багатодіючого, від обох виправ мене, як сильний воїн, щоб я проповідував швидке твоє заступництво.

Стих: Велика милість Його над нами, й істина Його перебуває повік.

Ти, суща лопата Божественного Духа, плевеловидні діла розвій від серця мого і збери від мене божественні діяння, як пшеницю в житницю Божу, щоб я став благоприємною споживою Владики, збагачений твоїм заступництвом, блаженний Хрестителю Христів.

Слава, і нині… Богородичний: Сльози від серця подай мені, і зітхання з глибини, Діво, і душі скрушення і сповідання за всі мої гріхи, вчинені в житті; щоб я з Твоєю допомогою, Пречиста, в покаянні пройшов моє життя і отримав послаблення.

Далі: Світло тихе… Прокимен дня. Сподоби, Господи, у вечір цей…

На стиховні стихири покаянні. Глас 4

Бажаю сльозами омити рукописання моїх гріхів, Господи, і в останок життя благовгодити Тобі покаянням, але ворог лестить мені І поборює душу мою; Господи, раніше ніж до кінця не загину, спаси мене.

Стих: До Тебе, що перебуваєш на небі, зводжу очі мої. Як очі рабів звертаються до рук господарів їхніх, як очі рабині до рук господині її, так очі наші — до Господа Бога нашого, аж поки помилує нас.

Хто, знаходячись у бурі і вдаючись до цього пристановища, не спасеться? Або хто, будучи хворим, припадаючи до цього лікування, не зцілиться, Сотворителю всього і Лікарю недужих; Господи, раніше ніж до кінця не загину, спаси мене.

Стих: Помилуй нас, Господи, помилуй нас, бо багато ми маємо приниження. Надміру має душа наша ганьби від багатих та зневаги від гордих.

Ти, що прийняв терпіння мучеників, і від нас прийми спів, Чоловіколюбче; і даруй нам їхніми молитвами велику милість.

Слава, і нині… Богородичний: Визволи нас від бід наших, Мати Христа Бога, що народила Творця всіх, щоб ми всі взивали: радуйся, єдина Заступнице душ наших.

Далі: Нині відпускаєш… Трисвяте по Отче наш… Тропар, єктенія і відпуст.

У понеділок на повечір’ї

Канон до Пресвятої Богородиці. Глас 4

Пісня 1

Ірмос: Моря Червоного безодню древній Ізраїль пройшов як по сухому; хрестовидними руками Мойсея Амаликову силу в пустелі переміг Ти.

Ти єдина захищаєш у напастях і скорботах тих, що тепло вдаються під Твій покров, Пречиста; прийми як блага наші моління від нашого щирого серця.

Пристановище тихе знайшов я, окаянний, у Тобі, Богомужня Богородице, яке відганяє напасті і тяжкі обставини; тому подячну пісню співаю Тобі.

Слава… Милостивим і лагідним оком Твоїм подивись на мене, Богородице, обтяженого і в скорботі перебуваючого, і визволи незабаром: Тебе бо закликаю на допомогу.

І нині… Єва і Адам визволилися від засудження Тобою, Чиста, з ними ж і я припадаю до Тебе: сльози печалі моєї нині переміни на радість і визволи від бід.

Пісня 3

Ірмос: Лук сильних ослаб, а немічні опоясалися силою; заради цього утвердилося моє серце в Господі.

Зброю міцну і стіну придбав я в Тобі, Богородице безневісна, і перемагаю полки супротивників; і оспівую Твою велич.

Ти, Богородице Діво, руйнуєш піч печалі і погашуєш спеку відчаю: бо хто як Ти уповання наше.

Слава… Почуй волання раба Твого, що потребує Твоєї допомоги, Богомати; уповання моє, почуй мене і поспіши спасти мене.

І нині… Зглянься, Чиста, і спаси мене; бо Ти воплотила Того, Хто божественним повелінням утримує все, Боже Слово, незбагненно і невимовно.

Пісня 4

Ірмос: Вознесеного на хресті побачила Тебе, Сонце правди, Церква, стала в чині своєму, достойно взиваючи: слава силі Твоїй, Господи.

Подолай тих, що даремно проти мене ворогують і намагаються поневолити душу мою; збережи мене, Богородице, в безпеці, щоб я, радіючи, прославляв Тебе.

Визволяючи мене від язика облесливого, як блага Заступниця, вчини мене неушкодженим у житті; бо Ти много можеш, як Мати Творця.

Слава… Знаючи Тебе як безболісну Цілительку, я, немічний, взиваю духом і устами: зціли мене, Владичице, помилуй і спаси мене, бо до Тебе звертаюся, раб Твій.

І нині… Як похвалу ангелів і людей всі оспівуємо Тебе, Діво Маріє, і з вірою молимось: молися, Владичице, визволитися нам від усякої скорботи.

Пісня 5

Ірмос: Ти, Господи мій, Світло, прийшов у світ, Світло святе, навернути із мороку невідання тих, що оспівують Тебе.

Направ молитву раба Твого, Чиста, до Господа, Сина Твого, щоб я отримав прощення многих гріхів.

Визволи мене, Богоневісто, від пристрастей і бід: бо Тебе поставив Бог заступницею перед Ним за моє смирення.

Слава… Ти моя Покровителька і безперестанна похвала, о Владичице Богородице, бо ніколи не зневажаєш мене, сущого в печалях.

І нині… Нині виблагай нам прощення гріхів і визволи від напастей і нечистих пристрастей молитвами Твоїми, Всехвальна.

Пісня 6

Ірмос: Принесу Тобі жертву похвали, Господи, Церква взиває до Тебе, від бісівської крові очистившись, заради милості витеклою кров’ю із ребер Твоїх.

Ти Сама, Пречиста Владичице, є кріпкість моя в несподіваних скорботах, що охопили мене, і взиваю до Тебе: Ти бо велика помічниця раба Твого.

Зціли мої душевні рани, Владичице, захисти мене, Діво, і визволи раба Твого від наклепів, неправди і нечестивої розбещеності.

Слава… Сокруши неправедних наклепників, які проти мене, що завжди звертаюся до Тебе, Чиста, і не залиш мене загинути, бо для Тебе все можливе, Богородице.

І нині… Втихомир люту хвилю душі моєї, бо безліч гріхів, спокус і печалі повстало проти мене, але Ти Сама, Владичице, спаси мене.

Далі: Господи, помилуй (тричі). Слава, і нині…

Сідальний, глас 4

Під покров Твій вдаючись, усі взиваємо до Тебе: прийми благання наші і не переставай молитися до Чоловіколюбця, щоб спастися рабам Твоїм.

Пісня 7

Ірмос: Ти спас у вогні Авраамових трьох юнаків, а халдеїв погубив, бо правда праведно покарала, оспіваний Господи Боже отців наших.

Нашестя агарян Ти швидко подолала мечем молитов Твоїх, Маріє; людей і паству Твою збережи, що до Сина Твого взивають: Боже отців наших, благословенний Ти.

Рівновелична скиніє, прийми мене, що до Тебе вдаюся, щоб Він не дав загинути мені від ворогів, що оспівую Сина Твого, Богомати: отців наших Боже, благословенний Ти.

Слава… Богородице Маріє, попередь раба Твого незабаром, що утопає у хвилях напастей і не має допомоги; бо до Тебе взиваю: уповання моє, Богородице, помилуй мене.

І нині… Богородице блага, зруйнуй нині божественними Твоїми молитвами людські напасті, які є причиною гріхів, і визволи рабів Твоїх від болісних гріхів і всякої напасті.

Пісня 8

Ірмос: Визволителю всіх всесильний, Ти зросив, зійшовши, посеред полум’я побожних юнаків і навчив співати: всі діла, благословляйте, оспівуйте Господа.

Повстав на нас народ беззаконний і хвалиться погубити служителів Твоїх; його ж знищивши, покрий тих, що взивають: всі діла Господні, благословляйте Господа.

Великі Твої щедроти, єдина Богомати, спасають нас милостиво від гріховного суду і різних напастей: бо Ти, народивши Бога, милуєш Його світ.

Слава… Змилосердься на моє благання і даруй мені радість замість печалі, щоб я оспівував Тебе, Владичице, і взивав до Сина Твого: всі діла Господні, благословляйте Господа.

І нині… Ти моя кріпкість і помічниця, тому я не боюся ворожого гніву, але оспівую Тебе, Владичице, і взиваю до Сина Твого: всі діла Господні, благословляйте Господа.

Пісня 9

Ірмос: Єва недугом непослуху оселила клятву, Ти ж, Діво Богородице, виростила із утроби Твоєї благословення світові; тому Тебе всі величаємо.

Аравитянин беззаконний, зброю на нас загостривши, облесливо замишляє; Ти ж, Діво Богородице, силою хреста Сина Твого і Твоїми молитвами озброюєш на нього рабів Твоїх; тому проповідуємо славу Твою.

Ти моя кріпкість на ворогів і визволення в напастях; що ж я принесу Тобі, Чиста? Не знаю; однак, що маю, приношу Тобі подяку: прийми її від раба Твого і спаси мене.

Слава… О Мати Творця всього! О Всечиста, скорботних утіхо, утопаючих заступнице і поневолених покров, збережи життя моє.

І нині… Обтяжений многими гріхами, Пречиста, і лютими напастями, нині приношу Тобі жертву хвали і тепло взиваю до Тебе: свята Богородице, допоможи мені, бо, прославляючи Тебе, закінчую пісню.

Далі: Достойно є… Трисвяте по Отче наш… Тропарі та інше звичайне і відпуст.


Глас 4. Неділя | Зміст | Глас 4. Вівторок


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору