«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиОктоїх

Глас 2. Субота

У суботу на ранній

Після 1-ї кафизми сідальний. Глас 2

Тебе, що одягаєш небо хмарами, святі мали своїм одягом у світі, муки від беззаконних перетерпіли і оману ідольську знищили; їхніми молитвами і нас визволи, Спасе, від невидимого ворога і спаси нас.

Стих: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів.

Апостоли, мученики і пророки, святителі, преподобні і праведні, ви добрий подвиг звершили і віру зберегли, маючи сміливість перед Спасом; благайте Його за нас як Благого спастися душам нашим, молимось.

Ти, що живими і мертвими володієш як Бог, владою Життєдавця, прийми молитву рабів Твоїх; покажи Твоє милосердя, Чоловіколюбче, і подай прощення гріхів тим, кого преставив з надією на Тебе, заради благосердя, як Благий.

Слава, і нині… Богородичний: Все незбагненне, всі Твої славні таїнства, Богородице: чистота запечатана і дівство збережене, і Матір’ю стала дійсною, народивши Бога істинного; Його моли спастися душам нашим.

Після 2-ї кафизми сідальний. Глас 2

Ти, що просвітив святих Твоїх більше за золото і прославив преподобних Твоїх як Благий, будучи умолений ними, Христе Боже, життя наше втихомир, як Чоловіколюбець, і молитву прийми, як кадило, Єдиний, що у святих перебуваєш.

Стих: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів.

Страстотерпці Господні, блаженна земля, напоєна вашою кров’ю, і святі храми, що прийняли ваші тіла: бо ви на судилищі ворога викрили і Христа сміливо проповідували; Його як Благого моліть спастися душам нашим, молимось.

Стих: Блаженні ті, кого Ти обрав і прийняв, Господи.

Пом’яни, Господи, як Благий, душі рабів Твоїх, і чим у житті згрішили, прости: бо ніхто не безгрішний; тільки Ти можеш дати спокій померлим.

Слава, і нині… Богородичний: Богородице Діво Маріє, народивша Христа Визволителя і Спаса, благай Його благість з апостолами, і мучениками, і пророками, з преподобними і священномучениками дарувати нам очищення і велику милість.

Канон святим мученикам, святителям,
преподобним і померлим. Глас 2

Пісня 1

Ірмос: Мойсеєву пісню сприйнявши, взивай, душе: Помічник і Покровитель був мені на спасіння, Цей мій Бог, і прославлю Його.

Мученичий: Перетерпівши люті гоніння і тяжкі рани, ви, страстотерпці, відігнали силою божественною всю оману від країв землі.

Святителям: Божі служителі і святителі, осяяні духовним світлом, ви просвітили світлом благочестя всіх вірних.

Преподобним: Смиривши гордий розум, преподобні, ви успадкували землю, уподібнившись божественному образу, і завжди допомагаєте смиренним.

Слава… Померлим: Вчини як Бог причасниками найсвітлішого Світла і вічної радості тих, кого преставив від тимчасового життя, рабів Твоїх вірних, Преблагий Боже наш.

І нині… Богородичний: Подвизаючись у пості, чесні жони терпеливо подолали ворога і нині предстоять перед Тобою, Богородице, радіючи.

Другий канон померлим співається на ряду, де немає канону в Мінеї

Пісня 1

Ірмос: Непроходиме бурхливе море Бог Своїм повелінням висушив і настановив пройти по ньому ізраїльських людей; Господеві співаймо, бо Він прославився.

Приспів: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів.

Смертю смерть подолав і споконвічне життя виточив; Його ж подай, Благий, душам спочилим, молитвами мучеників Твоїх, прощення гріхів даруючи.

Приспів: Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх.

Ти, що завжди виточуєш багату милість, подай, Владико, як Благоутробний, рабам Твоїм, які завжди жили у Твоєму благочесті, упокоєння у домі Твоєму, Христе, у дивній Твоїй скинії, у місті спокою.

Слава… Ти, Христе, був сильніший за смерть; зв’язавши її, Ти визволив нас; і нині визволи від неї спочилих, як Благий, і даруй причастя Твого сяяння.

І нині… Утвердивши непостійний мій розум, Мати Божа, укріпи божественними повеліннями Того, Хто народився з Твоєї освяченої утроби і зруйнував пекельне темне царство, Владичице.

Пісня 3

Ірмос: Неплідний мій розум покажи, Боже, плідним, Творче добра і насадителю блага, Твоїм благосердям.

Розпалившись вогнем Христової любові, о страстотерпці, ви погасили полум’я мук, зрошенням Вседержителя Духа.

Святі Христові святителі і чесні собори преподобних, за всіх нас Чоловіколюбця Бога благайте.

Священний собор божественних пророків звеличився, і безліч жон постраждалих славу одержали.

Слава… Умертвившись на хресті, Ти, Христе, дарував померлим безсмертя; його ж сподоби отримати тим, що відійшли до Тебе з вірою.

І нині… З усіма пророками і святими жонами нині старанно благай, Діво, Бога, Який народився від Тебе, щоб ущедрити нас.

Інший.

Ірмос: На камені віри утверди мене, розшири уста мої на ворогів моїх, бо звеселився дух мій, коли співаю: нема святого, як Ти, Боже наш/і немає праведного крім Тебе, Господи.

Благозволи, Господи, просвітити сяянням краси Твоєї померлим у вірі, з мучениками Твоїми, бо Ти Бог наш, багатий у милості, і немає праведного крім Тебе, Господи.

На місці прохолодження, на лоні Авраама, Твого обраного, сподоби оселитися рабам Твоїм, як щедрий, які до Тебе взивають: Ти бо єси Бог наш, і немає праведного крім Тебе, Господи.

Слава… У чертогах небесних оселитися з мудрими дівами, які ввійшли в них, Владико, сподоби рабів Твоїх — свічконосців, яких Ти преставив волею Твоєю від тимчасового життя, єдиний Чоловіколюбче.

І нині… Мене, умертвленого і в землю поверненого, Ти підняла, народивши Життєдавця, і вивела мене із пекла підземельного, що вірою славлю Тебе, Богородице, і шаную Тебе, Пречиста.

Пісня 4

Ірмос: Пророк, прозрівши Твоє Різдво від Діви, проповідуючи, взивав: почув слух Твій і убоявся, бо Ти прийшов, Христе від півдня, із гори святої, покритої зеленню.

Ви, страстотерпці славні, добре уподібнилися стражданням Христовим, у великих муках радувалися, сподіваючись на вічну нагороду, яку одержавши, завжди блаженствуєте.

Керуючись законами Духа, ви, святителі, були премудрими пастирями людей, як добрі керманичі на божественній ниві, і, відійшовши від житейської суєти, перейшли до тихого життя.

Ви, преподобні отці, були на землі як подорожні, дбаючи про ваше життя на небесах, як написано, вгамувавши плотські пристрасті подвигом стриманості силою Христовою.

Тих, кого Ти, Владико, взяв від тимчасового життя — незліченну кількість, що послужили Тобі, Слове, у православній вірі, до всіх спасенних приєднавши, сподоби вічного життя.

Слава… Божественної мертвості бажаючи і воістину дбаючи про безкінечне життя, чесні жони сподобились його через Тебе, Пречиста Владичице Богородице, благаючи за нас Сина Твого і Бога нашого.

І нині… Гору, покриту чеснотами, бачив Тебе, Богородице, пророк Авакум, з Якої невимовно явився Бог, Який покрив чеснотами небеса і спас від тління рід людський.

Інший.

Ірмос: Оспівую Тебе, почувши слухом, і вжахнувся, Господи, бо Ти до мене йдеш, шукати мене, заблудлого; тому прославляю Твоє велике сходження до мене, Многомилостивий.

Тих, що жили з надією, і любов’ю, і православною вірою, Ти, Христе, сподоби незбагненної Твоєї слави, великим Твоїм чоловіколюбством і молитвами обраних мучеників.

Маючи споконвічне джерело солодкості, Ти, Господи, завжди напоюєш обраних, з ними ж і нині преставлених до Тебе, Христе, насити Твоїм невимовним милосердям при водах прощення.

Слава… Ти, Владико, живими і мертвими володієш; Ти силою Твоєю воскресиш і те, що перетворилося на порох; тому, Спасе, осели в оселях Твоїх тих, хто перейшов до Тебе.

І нині… Ти зцілила Євину недугу і давнє окаянство, бо народила Сотворителя, Який може оновити нас, згрішивших, єдина Богородице Мати і Діво.

Пісня 5

Ірмос: Морок душі моєї, Спасе мій, розігнавши, світлом заповідей Твоїх просвіти мене, як єдиний Цар миру.

Полюбивши Тебе, Щедрий, і зненавидівши все мирське, мужні мученики пішли на страждання, зневаживши плоть.

Святителі, пророки, преподобні богоносці, ви духовним промінням просвіщаєте світ, розганяючи темряву пристрастей.

Преподобні отці, пророки, і святителі, і преславні жони за нас до Тебе, Владики всіх, моляться тепло.

Слава… Молимо Тебе, Слове, тих, кого Ти прийняв, приєднай до собору обраних Твоїх і покажи їх спільниками кращого життя.

І нині… Пречиста, Діво Мати, похвала мучеників і преподобних, і праведних, визволи нас від усяких мук лукавого.

Інший.

Ірмос: Світла подателю і віків Творче, Господи, у світлі Твоїх повелінь настанови нас, бо крім Тебе іншого бога не знаємо,

Умертвлених нас і покладених у тління Ти вивів із темного пекельного царства і приєднав до воїнства святих ангелів.

Ти прийшов, Христе, щоб спасти нас; прийми нині тих, хто побожно до тебе преставився, на лоні Авраама, як єдиний Благий, і осели їх з Лазарем.

Слава… Ти, Владико, завершив багатолітню і довгу мою боротьбу, будучи заступником і звершителем примирення; і нині упокой рабів Твоїх і помилуй.

І нині… Під покровом Твоїм, Мати Божа, спасаються ті, що на Тебе надіються: бо Ти народила нам Життєдавця, Який оживляє всіх з волі Своєї.

Пісня 6

Ірмос: У глибині гріховній знаходжусь я, Спасе, і в безодні житейській; але як Іону від звіра, і мене від пристрастей визволи і спаси мене.

Кріпкістю серця страстотерпці ополчилися проти ворога, його подолали і прийняли вінці від Бога; і нині тепло моляться за всіх земнородних.

Божих святителів ушануймо вірно і преподобних Його ублажімо, спасаючись їхніми молитвами від усякого гніву, і скорботи, і ворожих підступів.

Постраждав собор святих жон, і в пості догодив Богові, і одержав Царство Небесне; їхніми молитвами ущедри, Боже, Твій світ.

Слава… Ти, Життєдавче Христе, створив людину із землі, упокой тих, кого преставив від нас, подаючи їм прощення гріхів, як Милосердний і Чоловіколюбець.

І нині… Пресвята Богородице, освяти наші помисли, і укріпи розум, і спаси нас від стріл лукавого неураженнми, що прославляємо Твою, Всеславна, велич.

Інший.

Ірмос: У безодні гріховній валяюся, недослідиму милосердя Твого закликаю безодню: від тління визволи мене, Боже.

Невимовної і божественної світлості, де перебувають собори мучеників, сподоби тих, кого Ти преставив від землі всемогутньою Твоєю волею, Чоловіколюбче.

Слава… Сподоби осяятися добротою слави Твоєї тих, що покинули життя, і упокой їх, що прийшли до твого невимовного світла, Владико.

І нині… Ти, Пречиста Владичице, визволяєш тих, хто тепло призиває Тебе, бо Ти народила Бога, Який володіє життям і смертю.

Пісня 7

Ірмос: Уподібнюючись херувимам у печі, юнаки, торжествуючи, взивали: благословенний Ти, Боже, бо істиною і судом навів усе це за гріхи наші, оспіваний і прославлений по всі віки.

Терпінням перемогли святі ворога, терплячи всі болі лютих мук, бо вони воістину полюбили Бога, Який постраждав за гріхи наші; їхніми молитвами спаси всіх нас, Слове, Тебе славлячих, від напастей і бід.

Світлосяйні святителі, і преподобні, і пророки, і священномучеників достославне множество, і святих жон священний собор, що в стражданнях і в пості мужньо засяяли, завжди моліться за нас Богові, щоб Він помилував нас.

Мучеників безліч благає Тебе, Христе Благодійнику: спаси мене, загиблого, Слове, від усіх печалей, і скорбот, і лютих напастей, і всіх гріхів, і від усякої шкоди.

Слава… Звідки хвороба втекла, і зітхання, і печаль, де сяє світло лиця Твого, Христе, і де нині торжествує собор святих, вчини душі усіх спочилих рабів Твоїх, Чоловіколюбче, простивши їм усі гріхи, як Єдиний милостивий.

І нині… З мучениками, і з преподобними отцями, і з усіма пророками, і зі святими жонами ублагай Єдиного, що у святих перебуває, освятити всіх нас, що святими голосами Тебе, Чиста, оспівують по всі віки.

Інший.

Ірмос: Богопротивне повеління беззаконного мучителя високе полум’я розпалило, Христос же послав богочесним юнакам духовну росу; благословенний Він і препрославлений.

Ти, що всюди сущий, зійшов, Господи, щоб спасти людський рід, який був у давнину спокушений; тому Тебе благають мученики: тих, кого Ти преставив від землі, упокой в землі лагідних, Спасе.

Смерті умертвлення Ти стряхнув, будучи свобідним серед мертвих, Сам єдиний, Христе; і нині визволи від гріховної смерті рабів Твоїх, Владико, являючи їх спадкоємцями Царства Небесного.

Слава… Великим Твоїм і невимовним милосердям і невичерпною безоднею Твого чоловіколюбства, Христе, подай прощення гріхів спочилим і покажи їх очищеними Твоєю благодаттю.

І нині… Світильником божественної слави була Ти, Діво, носячи Духом Сяяння, Яке явилося нам у плоті і знищило світлістю Свого Божества пекельну темряву, Богорадувана.

Пісня 8

Ірмос: У купині на Синайській горі колись Мойсей прообразував чудо Діви; оспівуйте, благословляйте і прославляйте по всі віки.

Вашою кров’ю, страстотерпці Господні, ви освятили все творіння, і висушили явно оману, і вірних душі напоїли.

Собор посників, і святителів, і святих жон, і славних пророків явився єдиночесним ангелам, бо вони пожили на землі Духом як ангели.

Визволіть усіх нас, страстотерпці Господні, святителі, і пророки, і преподобних безліч, і святих жон, від стріл ворожих, що вас прославляють.

Слава… Тих, кого Ти, Спасе, прийняв від нас, вчини на лоні Авраама і упокой з усіма обраними, подаючи всім їм прощення гріхів, як Всещедрий.

І нині… Богородице Чиста, з усіма святими, пророками, і мучениками, і преподобними, і святими жонами, і священномучениками благай Спаса ущедрити нас.

Інший.

Ірмос: Піч вогняна колись у Вавилоні дійства розділила: Божим повелінням халдеїв обпалила, вірних же зросила, що співали: благословляйте, всі діла Господні, Господа.

Ти показав нам ворогів смерть сходженням Твоїм як Безсмертний, божественною Силою Твоєю показавши входи до життя, Безсмертний; його ж Твої мученики нині достойно одержали.

Сподоби насолодитися Твоєю духовною добротою спочилим, очистивши від сорому гріха, як Чоловіколюбець; бо Ти єдиний, Владико, явився без гріха.

Слава… Ти, Христе, оновив нас, що впали у смерть тілесну, даруючи нам життя Твоєю смертю, і споживу безкінечну, і радість споконвічну; її ж нині сподоби спочилих, як Милостивий.

І нині… Велика і страшна таїна Твого, Богомати, Різдва: бо Ти Бога народила, Його ж смерть не стерпіла, і гроб не розтлів; тому Тебе, Пречиста, всі народи славлять.

Пісня 9

Ірмос: Тебе, що надприродно зачала плоттю в утробі Слово, Яке безлітно засяяло від Отця, невмовкними піснями величаємо, вірні.

Ви, страстотерпці, явилися кріпкими в стражданнях і сильними на ворогів; ви одержали перемогу, постраждавши за правду, увінчалися від Бога.

Як Божі священнослужителі і подібні до Доброго Пастиря, упасли його овець праведно, святителі, прославлені Богом.

З преподобними, посниками і святими пророками шануємо безліч постраждалих жон і тих, хто постом переміг ворога.

Слава… Преславне множество святих Твоїх, Христе, безперестанно благає Тебе: тих, кого Ти, Господи, преставив, вчини їх причасниками вічного життя.

І нині… Народивши Щедролюбивого Бога плоттю, з усіма святими благай Його завжди спасти нас від бід, Мати Діво Чиста.

Інший.

Ірмос: Ти, що раніше сонця Світильник, Який від Бога засяяв і до нас у плоті прийшов, із боку дівочого воплотила, Благословенна Всечиста, Тебе, Богородице, величаємо.

Життя Начальнику, Ти маєш владу над живими і мертвими, подай, Владико, Небесне Царство тим, кого Ти взяв від землі, і світлість святих, і преславних Твоїх страстотерпців.

Слове Божий, що в давнину мені дав живоначальне буття і знову мене оновив, на лоні Авраама осели спочилих рабів Твоїх, як Милостивий.

Слава… Ти, Спасе, вся моя найсвітловидніша солодкість, усе моє ненаситне бажання, напій водою прощення і насити Твоєю їжею померлих, які безперестанно Тебе славили.

І нині… Тебе, Богородице, нині достойно ублажаємо, йдучи за Твоїми богонатхненними словами: Ти бо єдина нам земнородним народила Бога, що зруйнував смерті силу, Мати Діво.

Далі: Достойно є… Єктенія, світильний дня і звичайні псалми.

На хвалітех стихири мученичі. Глас 2

За Христа постраждавши аж до смерті, о мученики страстотерпці, ви маєте душі на небесах в руках Божих, і по всьому світу шануються ваші мощі; святителі поклоняються, і всі люди, радіючи, взивають: сон чесний є смерть перед Господом преподобних Його.

Всякі міста і країни шанують ваші мощі, о мученики страстотерпці: ви бо постраждали праведно і прийняли вінці небесні, і тому є похвалою святителів і красою церков.

Хрест Христів узявши, святі мученики, зброю непереможну, всю силу диявола знищили, і прийняли вінці небесні, і стали нашою стіною, за нас завжди моліться.

Померлим: Горе мені, який подвиг має душа, розлучившись із тілом! Горе мені, як тоді вона плаче, і немає милуючого її! До ангелів очі підводить, і даремно молиться; до людей руки простягає, і немає допомагаючого. Тому, улюблені мої браття, розуміючи наше коротке життя, просімо у Христа упокоєння померлим і душам нашим велику милість.

Слава, і нині… Богородичний: Прийдіть, піснями невмовкними всі прославимо Матір Світла, бо Вона народила наше спасіння; і принесімо Їй: радуйся, як єдиній народившій начало всього — Бога, Який є раніше віків; радуйся, бо Ти народила Єву оновлену; радуйся, Пречиста Діво безневісна.

На стиховні стихири померлим. Глас 2

Смерть і тління Твоєю живоносною смертю Ти знищив, Владико; всім же виточив життя вічне і померлим земнородним воскресіння дарував; тому молимось до Тебе, Спасе: упокой тих, що з вірою до Тебе преставилися, і сподоби їх нетлінної Твоєї слави, Чоловіколюбче.

Стих: Блаженні ті, кого обрав і прийняв Ти, Господи.

Щоб вчинити спільниками божественного Твого Царства, Христе, Ти перетерпів розп’яття і прийняв смерть з волі Своєї; заради цього молимось: Твоїм милосердям вчини причасниками Царства Твого тих, що з вірою преставилися, і сподоби їх солодкої Твоєї доброти, Чоловіколюбче.

Стих: Душі їх у блаженстві перебуватимуть.

Бажаючи спасти Твоє творіння, Ти, як Преблагий, звершив, радіючи, воістину страшне таїнство Твого провидіння і весь світ відкупив ціною чесної Твоєї крові; тому молимось; з усіма святими сподоби визволення.

Стих: І пам’ять їх з роду в рід.

Стоячи перед грізним, тремтячим і страшним Твоїм престолом, Христе, ті, що від віку померли, очікують правдивого Твого слова, щоб прийняти божественне правосуддя; тоді, Спасе, упокой рабів Твоїх, які з вірою перейшли до Тебе, де святих собори і радість невимовна.

Слава, і нині… Богородичний: Коли душа моя захоче розлучитися від союзу з плоттю, тоді предстань, Владичице, і зруйнуй наміри безплотних ворогів, і їхні щелепи сокруши, які прагнуть мене нещадно пожерти, щоб я безперешкодно пройшов по повітрю, де стоятимуть князі темряви, Богоневісто.

Далі: Благо є сповідатися Господеві… та інше, час 1-й і відпуст.

У суботу блаженні. Глас 2

Голосом розбійника взиваємо до Тебе і молимось: пом’яни нас, Господи, у Царстві Твоїм.

Стих: Блаженні гнані за правду, бо їхнє є Царство Небесне. Христовим стражданням уподібнившись, мученики пристрасті людські завжди зціляють.

Стих: Блаженні ви, коли ганьбитимуть вас і гнатимуть та зводитимуть на вас усяке лихослів’я і наклепи — Мене ради.

З пророками, апостолами, з преподобними учителями всі добре вгодили Сотворителю.

Стих: Радуйтесь і веселіться, бо велика ваша нагорода на небесах.

З усіма святими Твоїми, як Чоловіколюбець, Господи, вчини всіх, що спочили, рабів Твоїх, молимось.

Слава… О Тройце споконвічна, ущедри тих, хто шанує Тебе, і завжди визволяй всіх від омани ворожої і сітей.

І нині… Моління рабів Твоїх не зневаж, Всенепорочна, спасаючи нас від усяких бід і скорбот.

Кінець другого гласу


Глас 2. П’ятниця | Зміст | Глас 3. Субота


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору