«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиЛітургікон, або Служебник

Освячення плодів на Преображення

Перші плоди освячуються після заамвонної молитви. Священик кадить плоди, а співці співають тропар і кондак свята.

Диякон: Господеві помолімось.

Люди: Господи, помилуй.

Священик: Боже Премудрий і Всемогутній Створителю світу! Ти створив небо й землю і все, що на них. Ти виростив дерева і трави й уквітчав їх красними квітами, а з них овочам зволив виспіти на втіху і споживання роду людського і всякого живого створіння Твого. Сам, Господи, благослови початки плодів цих, подай багатий врожай на них в місці цьому, по всій Україні нашій і на всьому світі Твоєму. Тих, що працюють коло них, благослови в добрім здоров’ї й спокою зібрати і скористувати їх, а всіх людей Твоїх благослови споживати ці дари Твої на здоров’я тілу, душі на спасіння, щоб вдячні Тобі були і на честь і на славу Твою споживати їх сподобилися.

Бо Ти є Податель всякого добра, і Тебе ми славимо, Безначального Отця, з Єдинородним Твоїм Сином і Пресвятим, Милосердним і Животворчим Твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Люди: Амінь.

Диякон: Господеві помолімось.

Люди: Господи, помилуй.

Священик: Господи, Ісусе Христе, Боже наш! Ти благоволив назвати Себе виноградом і під виглядом соку виноградного й хліба пшеничного Тіло і Кров Свою ученикам, а через них і нам подав. Ти навчаєш усіх, щоб на квітах заповідей Твоїх плоди добрі в своєму житті приносили. Ти й Церкву Твою Святу садом назвав, а нас усіх деревами в Твоєму саді, що повинні приносити добрі плоди на славу Твою. Сам, Господи, початки плодів цих, що вірні раби Твої до церкви принесли в цей день пресвітлого Преображення Твого, благослови і в добрім здоров’ї й спокою спожити їх сподоби, а Тобі плід нескверного життя принести й добру відповідь дати в день страшного суду Твого. Ти бо єдиний Милосердний і Чоловіколюбець, і Тебе славимо з Отцем і Святим Духом нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Люди: Амінь.

Священик кропить свяченою водою овочі, виголошуючи: Благословляються і освячуються овочі ці окропленням води цієї свяченої в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь. (Тричі).

Люди співають тропар свята.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Сторінки

Важливе

Останні відгуки

Канали RSS

Нагору