Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Покровська церква, с. Червона Мотовилівка
Київська область, Фастівський р-н, с. Мотовилівка

Покровська церква
Сер. ХІХ ст. (1862?)

Церква належить до групи історичних церков, які наслідують давню поліську архітектуру. Усі вони тридільні, з потужною навою, перекритою наметовим верхом, подібним до верхів храмів із Дорогинки і Качина (див. відповідні статті нашого каталогу). Іззовні перекриття виглядає чотиригранним, тоді як насправді воно має вісім рівнозначних площин. Цікаво,чи є це первісним задумом, чи «зайві» грані приховали з метою економії?

Усі фото

Покровська церква, с. Червона Мотовилівка
Нава крупним планом
Північно-західний ракурс. І нащо тут силікатна цегла?
Склепіння нави
Св. Арх. Михаїл - первісний розпис нави
Хори у наві
Яка чудова Покрова збереглася у цій Покровській церкві! - гранично щира, народна...