Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Успенська церква, с. Вільховець
Київська область, Богуславський р-н, с. Вільховець

Успенська церква
Сер. ХІХ ст.

Українство вільховецької церкви подібне до українства храму в Лехнівці. Але тут, як на нас, воно висловлене з відчутно більшим почуттям та силою. Це тому, що Успенський храм — симетрично-дев’ятидільний. До того ж бічні, поставлені хрестом верхи церкви — потужні і світлові; ще й наслідують центральну баню своїми обрисами, як і належить в народній УЦА. Відтак усередині церква буквально залита світлом, що ллється золотим дощем із — страшно сказати — 40 вікон! Виходить мало не Софія Константинопольська якась… Дивовижне враження доповнюють чудові первісні розписи на стінах, розміщені не густо, як прийнято у Росії, а вперемішку з великими світлими площинами, які значно додають врочистості інтер’єрові святині.

Що вже казати про досконале розташування храму — на невисокому, але домінуючому над селом горбку, видному звідусіль.

Ласкаво просимо у Вільховець!

Усі фото

Успенська церква, с. Вільховець
Склепіння бічної бані
Початковий стінопис. Янгольський хор - «слава в Вишніх Богу, на землі мир...»