Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Церква св. мц. Параскеви, с. В'юнище
Київська область, Переяслав-Хмельницький р-н, с. В'юнище

Церква св. мц. Параскеви
1891 рік
Нині в Переяславському музеї просто неба

Чому цілком пересічна єпархіальна церква, то того ж сплюндрована розміщеним у ній Музеєм космонавтики (отакий чорний гумор побутував в Переяславі у радянські часи) потрапила до нашого каталогу? Причина цьому — не Тарас Шевченко, який хоч і побував у Вьюнищі у серпні 1845 року, майбутню церкву, природно, бачити не міг. (Хоча деякі фантазери цілком таке припускають, позначуючи храм 1833 роком). Та варто глянути на пам’ятку неупередженим оком — і всі сумніви стосовно її віку розвіюються вмить.

А от традиційні українські хрести на храмі та прибудованій дзвіниці — над усі похвали. Їх то ми і являємо світові.

Усі фото

Церква св. мц. Параскеви, с. В'юнище
Попередня ілюстрація - хрест над дзвіницею. А тут хрест над церквою
А ондечки і сам храм