Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Київська область, Володарський р-н, с. Ожегівка

Покровська церква
1882 рік

За переказами, ожегівська церква постала стараннями простого селянина Івана Заїнчуківського (Зайончківського? — напевне українізованого поляка). Саме він назбирав гроші на будівництво по людях та монастирях. За це й був вшанований вдячними нащадками: фундатор храму спочиває на церковному обійсті під великим чавунним хрестом.

Про дату побудови свідчить напис в напрестольному Євангелії, що дивом збереглося у буревіях ХХ ст. — «Во вновь выстроенную, в селе Ожеговка Таращанского уезда Киевской епархии, деревянную церковь во имя Покрова Пресвятой Богородицы пожертвовал сие св. Евангелие, живущий в подведомой Киево-Печерской Лавры Китаевой пустыни, игумен Илларион Шубин, месяца октября, 15 числа 1884 года».

Дзвіницю до церкви прибудували пізніше, у 1906 році. Ця дата вирізьблена в орнаментальному мереживі над дверима внутрішнього тамбуру. Слід сказати, що ансамбль у його творців завдався: така майже барокова співмірність і гармонія об’ємів серед єпархіалок трапляється дуже рідко. Власне за це храм і удостоївся потрапити до нашого «історичного» розділу.

Усі фото