Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Київська область, м. Київ, вул. Видубицька, 40 (Видубецький монастир)

Трапезна Спасо-Преображенська церква Видубецького монастиря (К)
1696 – 1701 рр.

Як і Георгіївський собор, трапезна церква збудована коштом стародубського полковника Михайла Миклашевського. Про це недвозначно свідчить уміщений над головним входом герб ясновельможного пана-фундатора, — лук із перехрещеними стрілами. Філігранна ліпнина фризу і розкішного порталу явно наслідує різьблення дерев’яних козацьких храмів Наддніпрянщини і Гетьманщини. Надвірний, двоповерховий фасад церкви (бо вона стоїть на крутосхилі) набагато скромніший за декором, натомість монументальніший за архітектурною композицією.

Всередині церкву і власне трапезну прикрашають прегарні барокові розписи із досить рідкісним розгорнутим циклом на теми Апокаліпсиса. Що й казати — чудовий храм у чудовому місці.

P.S. Дуже шкода, що й славне українське місто Стародуб вже сто років як за поребриком, та й зарплатня у нинішніх полковників явно не меценатська…

Усі фото