Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Київська область, м. Київ, вул. Видубицька, 40 (Видубецький монастир)

Дзвіниця Видубецького монастиря (К, ЕК)
1727 – 1733 рр.

Ктитором видубецької дзвіниці став передостанній український гетьман — Данило Апостол. Початково вона була проїзною, триярусною, із церквою пророка Даниїла, небесного патрона фундатора (на другому поверсі).

Класицистичний четвертий ярус зі шпилем дзвіниця здобула у 1829 -1833 рр. (проект Андрія Меленського). На відміну від багатьох своїх інших проектів, в даному разі зодчий постарався максимально узгодити форми добудови із початковим стилем споруди. Симпатична веранда із західного боку дзвіниці постала у 1902 році (архітектор Євген Єрмаков) — в такий спосіб розширили монастирську бібліотеку.

Будь-якої пори року синій із золотими зорями купол напрочуд владно зупиняє погляд усіх відвідувавчів цього прекрасного куточка Києва, нагадуючи про те Небо, яке починається на землі…

Усі фото