Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Київська область, Васильківський р-н, м. Васильків, вул. Шевченка, 11

Миколаївська церква (ЕК)
1792 рік

Про історію храму добре написано у Вікіпедії:

«Більша частина коштів на будівництво церкви надійшла від протоієрея Іоана Колосовського, який був родом з одного із сіл Васильківщини.

Прослуживши 30 років корабельним священиком на Далекому Сході і отримавши платню за ці роки, він закінчив місіонерське служіння та повернувся на рідну землю. Зароблені гроші він віддав на будівництво храму на честь Святого Миколая, покровителя мореплавців і мандрівників. Будівництво храму було завершено у 1792 році. За понад двостолітню історію жодна куля або снаряд не торкнулися його стін, хоча військові сутички не раз точилися в місті. Церква діяла до 1937 року і була закрита за часів сталінських репресій. Відновилися богослужіння у 1943 році».

Виглядає на те, що історія Миколаївської церкви цікавіша за її архітектуру — провінційно-барокову із суттєвим домішком класицизму (форма куполу, люкарни, карнизи). Усередині храм теж нічим не здивує — «середньо-статистичні» розписи виконано наприкінці ХІХ ст.

Натомість краєвид Василькова із Миколаївською церквою в якості шляхетно-срібної домінанти, що відкривається із давньоруського городища, — просто чудовий.

Усі фото