«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиМінея святкова. Частина I

Місяць жовтень, 1-й день. Покров пресвятої Богородиці

На великій вечірні

Блажен муж… антифон 1.

На Господи, взиваю… стихири на 8, глас 1.

О, велике заступництво ти є для опечалених, Богородице чиста, скора помічнице, спасіння світу й утвердження, милосердя безодня, Божої мудрости джерело, для світу покров; оспіваємо, вірні, світлий омофор Її хвалячи; радуйся, Благодатна, з Тобою Господь, Який подає світові велику милість (двічі).

Дивний Ісая прорік, говорячи, що в останні дні явиться гора Господня, і дім Господній буде на вершині гори. Це пророцтво на Тобі збулося, Владичице; гора бо і пагорби прикрасилися церквами, на Твою честь побудованими. Тому радісно співаємо Тобі: радуйся, Благодатна, з Тобою Господь, Який подає світові через Тебе велику милість.

Ти є дивна прикраса для всіх вірних: пророків провіщення на Тобі збулося; Ти — для апостолів слава і мучеників краса, дівства похвала і покров дивний для всього світу. Покрий, Владичице, омофором милости Твоєї всіх людей, які взивають до Тебе: радуйся, Благодатна, з Тобою Господь, Який через Тебе подає світові велику милість.

Інші стихири, глас 4.

Як Богом насаджений рай і місце древа життя, напоєне Духом Святим, Тебе, Богородице чиста, знаємо: Ти Творця всіх породила, Який годує хлібом життя вірних; Йому ж за нас з Предтечею молися, чесним омофором покриваючи православних людей від усякої напасти (двічі).

Освячуються небо і земля, церква ж світиться, і люди всі веселяться, ось бо Мати Божа з Предтечею Господнім і Богословом, з пророками і апостолами невидимо за християн молиться Христу, щоб помилував Він місто і людей, що прославляють свято Її Покрова.

Патріархові Якову у сні ліствиця явилася, Тебе прообразуючи, через Тебе бо Господь зійшов на землю; тому всі ангели небесні Тебе, що Бога породила, прославляють разом з людьми, Ти бо за весь світ молишся, покриваючи милістю тих, що шанують чесне свято Твоє.

Слава: і нині, глас 8.

Радіють з нами всі небесні чини, духовно з’єднавши земний хор, бачачи Царицю і Владичицю всіх, різноманітно вірними славлену, радіють же і душі праведних, що бачать видіння, як на небі Вона в молитві всечесні Свої руки простягає, благаючи миру для світу, православним християнам утвердження і спасіння душам нашим.

Вхід. Прокимен дня.

Паремії три.

Буття читання (28, 10-17).

Вийшов Яків із Вирсавії і пішов у Харан, і прийшов на одне місце, і залишився там ночувати, тому що зайшло сонце. І взяв один із каменів того місця, і поклав собі під голову, і ліг на тому місці. І побачив сон: ось, ліствиця стоїть на землі, а верх її торкається неба; і ось, ангели Божі піднімаються і сходять по ній. І ось, Господь стоїть на ній і промовляє: Я Господь, Бог Авраама, отця твого, і Бог Ісаака; не бійся. Землю, на якій ти лежиш, Я дам тобі і твоєму потомству; і буде потомство твоє — як пісок земний; і поширишся ти до моря і на схід, і на північ, і на південь, і благословляться у тобі й у твоєму потомстві всі племена земні; і от, Я з тобою, і збережу тебе всюди, куди ти не підеш; і поверну тебе в цю землю, бо Я не залишу тебе, доки не виконаю того, що Я сказав тобі. Яків прокинувся від сну свого і сказав: істинно Господь присутній на цьому місці; а я не знав! І убоявся він і сказав: яке страшне це місце! Це не що інше, як дім Божий, це врата небесні!

Пророцтва Єзекиїля читання (43, 27 — 44, 1-4).

Так говорить Господь: після закінчення цих днів, у день восьмий і далі, священики будуть приносити на жертовнику всепалення ваші і мирні жертви ваші; і Я буду милостивим до вас, говорить Господь Бог. І привів Він мене назад до зовнішніх воріт святилища, що звернені на схід, і вони Були зачинені. І сказав мені Господь: врата ці будуть зачинені і не відкриються, і ніяка людина не пройде крізь них,  бо Господь, Бог Ізраїлів, увійшов через них, і вони будуть зачинені. Лише князь — як князь — сяде в них, щоб їсти хліб перед Господом; увійде через притвор цих врат і тим самим шляхом вийде. Потім привів мене через північні ворота до храму, і я бачив, і ось слава Господня наповнила дім Господа.

Притч читання (9, 1-11).

Премудрість збудувала собі дім, витесала сім стовпів його, заколола жертву, розчинила вино своє і приготувала у себе трапезу; послала слуг своїх проголосити з височин міських: хто нерозумний, звернися сюди! І нерозумним вона сказала: йдіть, їжте хліб мій і пийте вино, мною розчинене; залишіть безумство, і живіть, і ходіть шляхом розуму. Той, хто повчає кощунника, наживе собі безславність, і хто викриває нечестивого — пляму собі. Не викривай кощунника, щоб він не зненавидів тебе; викривай мудрого, і він полюбить тебе; дай наставляння мудрому, і він буде ще мудріший; навчи правдивого, і він примножить знання. Початок мудрости — страх Господній, і пізнання Святого — розум; тому що через мене примножаться дні твої, і додасться тобі років життя.

На літії стихири. Глас 1.

Початок нашого спасіння нині стався, ось бо передречена від родів давніх Мати і Діва, оселя Господня, від неплідної народжується, цвіт від Єссея, і від кореня його жезл проростає, нехай радіє Адам праотець, і Єва нехай веселиться радістю, ось бо створена від ребра Адамового дочка онука ублажає: народиться бо від Мене, говорить, Визволитель, Яким від кайданів пекельних визволюся. Нехай радіє Давид, б’ючи в гуслі, і нехай благословляє Бога; Діва бо народжується з утроби неплідної на спасіння душ наших.

Глас 2.

Прийдіть, усі любителі дівства і чистоти ревнителі й воздайте дівству похвалу, джерелу життя, що тече від каменя твердого, і від бездітної купину Божественного вогню, що очищає і просвічує душі наші.

О, велике торжество, Іоаким і Анна торжествують таємно, радійте з нами, — закликають нині Адама та Єву. Бо вхід до раю, закритий з їхньої вини, благословенний плід, Богоотроковиця Марія відкриває для всіх.

Пронаречена всіх Цариця, Божа оселя, нині з неплідної утроби народжується, від Анни славної Присносущого Божественне перебування; Нею ж безсоромне пекло переможене, і прамати Єва в безкінечне життя вводиться; до Неї ж достойно взиваємо: блаженна Ти між жонами, і плід утроби Твоєї благословенний.

Слава: і нині, глас 8.

В благознаменний день свята нашого заспіваємо пісню духовну, бо від сімені Давидового нині народжується Мати Життя, темряву розвіюючи: Адамове оновлення і Євине визволення, і нетління джерело. Заради Неї ми обожились, і від смерті визволилися, тому взиваємо до Неї разом з Гавриїлом: радуйся, благодатна, Господь з Тобою, і через Тебе подає нам велику милість.

На літії стихири, глас 3.

Настало нині пресвітле свято Твого, Діво, пречистого покрову. Більше сонця Ти освітлюєш людей, які з вірою від чистого серця сповідують Тебе істинною Матір“ю Божою, і до Сина Твого взивають: Христе Боже, молитвами Приснодіви, що без зотління Тебе породила, не віддай ворогам насліддя Твого, але як Милостивий у мирі спаси душі наші.

Глас 4: Хвалячи Тебе, люди бажають достойно оспівати Сина Твого, Пречиста Владичице, але не можуть. Ти ж завжди за вірних заступаєшся і покриваєш чесним Твоїм омофором, і молишся, щоб спаслися всі, хто з вірою Тебе, істинну Богородицю, сповідує.

Глас 2: Пренепорочну, всіх Царицю і Пречисту Діву, зійшовшись, вірні, нині прославимо Матір Христа Бога, Вона бо завжди руки до Сина простягає. Її ж предивний Андрій бачив у повітрі, як вона чесним Своїм омофором людей покривала, Їй з розчуленням і ми співаємо; радуйся, покрове і заступнице, і спасіння душ наших.

Слава: і нині, глас 2.

Розум очистивши, з ангелами і ми радіємо, співаючи Діві пісню Давида, як Невісті всіх Царя і Бога нашого; воскресни, Господи, промовляючи, Ти, і кивот святині Твоєї: бо величну цю палату Ти прикрасив, і причислив Її до града Твого, Владико. Охорони нас від супротивників силою Твоєю, молитвами Її.

На стиховні стихири, глас 2.

Ти є вищою від усіх земних і небесних, за херувимів славніша і за всяке творіння чесніша; Тебе, заступницю і покров усьому роду християнському, Христос дарував, щоб покривала і спасала людей грішних, які до Тебе прибігають. Тому оспівуємо Тебе, як пристановище для всіх, і свято Твоє святкуємо радісно, до Христа ж молимося, щоб дарував нам велику милість.

Глас 5.

Стих: Слухай, дочко, і споглянь, і прихили вухо Твоє. Заспіваймо, люди, пісню Давида Діві, невісті Божій, Матері всіх Царя Христа; стала Цариця праворуч Тебе, Владико, в ризах, прикрашених золотом, оздоблена Божественною красою; Її Бог обрав, щоб із Неї народитися, великої ради милости, і Її як помічницю людям Своїм подарував, щоб покривала від усякої біди рабів Своїх, єдина Благословенна.

Глас 7.

Стих: Лицю твоєму помоляться багаті народи. Ти, Богородице, велика і преславна, більша за гору Синайську. Бо вона не стерпіла Божественної слави в образах і тіні і загорілася вогнем, громом і блискавкою. Ти ж у Собі Божественний вогонь вмістила, Боже Слово в утробі неопальним носила; і як Мати Його, маючи сміливість, поможи, Владичице, тим хто вірно святкує чесне свято Твоє, і не забудь відвідувати їх Твоєю молитвою, бо Ти прийняла від Бога дар покривати христоіменитих людей, рабів Твоїх. Слава: і нині…

Як вінком пресвітлим, Пречиста Богородице Церква Божа покровом Твоїм покривається і радіє взиваючи до Тебе, Владичице: радуйся, одіяння чисте і вінок Божественної слави; радуйся, вічна радосте; радуйся, пристановище і визволення тих, хто до Тебе прибігає; радуйся, спасіння наше.

Тропар, глас 4: Нині, благовірні люди, радісно святкуємо, осяяні Твоїм, Богомати, пришестям, і, на Твій споглядаючи образ, розчулено промовляємо: покрий чесним Твоїм покровом і визволи нас від усякого зла, благаючи Сина Твого, Христа Бога нашого, спасти душі наші (тричі).

На ранній

На Бог Господь… тропар свята (тричі).

Після 1-ї кафизми сідальний, глас 3.

Божественним сяйвом ангельського воїнства Ти оточена, з чинами пророків та апостолів службу приймаючи як Мати Божа, відвідай нас, Твоїх рабів, і моли Христа Бога нашого, щоб дарував нам велику милість.

Слава: і нині, той самий.

Після 2-ї кафизми сідальний, глас 6.

Усім безпомічним Ти є воістину підкріпленням Пречиста Богомати, тому в смиренні Тобою підносимось і на висоті Тобою утримуємось. Для всіх Ти є покров і перед Богом заступниця.

Слава: і нині, той самий.

Полієлєй і величання.

Величаємо Тебе, Пресвята Діво, і шануємо покров Твій чесний, Тебе бо святий Андрій бачив у повітрі, як Ти за нас Христу молишся.

Псалом вибраний: Пом’яни, Господи, Давида і всю лагідність його.

Після полієлея сідальний, глас 4.

Воістину чесніший Твій омофор за древній кивот: він сяє світлом нечуттєвим, духовно Твоїми нетлінними руками простягається і покриває всіх, хто світло шанує свято Твого покрову, Владичице, яке ми урочисто святкуємо.

Слава: і нині, той самий.

Ступеневі, антифон 1, глас 4: Від юности моєї…

Прокимен: Пом’яну ім’я Твоєму у всякому роді і роді.

Стих: Лицю Твоєму помоляться багаті народи.

Євангеліє від Луки, зачало 4 (1, 39-49, 56).

Після 50-го псалма стихира, глас 8

Радіють з нами всі небесні чини, духовно з’єднавши земний хор, бачачи Царицю і Владичицю всіх, різноманітно вірними славлену, радіють же і душі праведних, що бачать видіння, як на небі Вона в молитві всечесні Свої руки простягає, благаючи миру для світу, православним християнам утвердження і спасіння душам нашим.

Канон Богородиці, глас 4

Пісня 1

Ірмос: Відкрию уста мої, і наповняться духом, і слово промовлю до Цариці Матері і, світло радіючи, прославлю Її чудеса.

З чинами святих ангелів і собором пророків та апостолів у великій славі Ти як Мати Божа в Церкву нині входиш і за християн молишся, всіх визволяєш від напастей і печалей, покриваючи Твоєю милістю.

Скинією і жезлом Аароновим Тебе Мойсей назвав, бо від Тебе процвіло древо життя — Христос Бог наш; перед Ним сміливість маючи, молися за нас, Владичице, щоб позбавитися нам від усякого зла, і щоб ми покров Твій світлий шанували.

Не як колись перед кивотом зібрав Давид левітів, граючи, а перед Тобою нині чини святих входять у церкву і, Тобі кланяючись, взивають: молися, Владичице, за людей, які прославляють Твій покров і радісно святкують.

Оспівують Тебе, Богородице, ангельські чини, і славословлять патріархи зі святителями, перед Тобою входячи в церкву. З ними ж Тебе тоді святий Андрій бачив, як за нас, грішних, Ти Богу молилася, щоб помилував Він усіх, хто покров Твій вшановує.

Катавасія, ірмос той самий.

Пісня 3

Ірмос: Богородице, живоносне й достатнє джерело, співців Твоїх, що врочисто Тебе прославляють, духовно укріпи і в Божественній Твоїй славі вінців слави сподоби.

Ти Колос проростила Божественний, будучи явно неораною нивою; радуйся, одушевлена трапезо, бо Ти хліб життя вмістила; радуйся, бо Ти стала джерелом води живої для вірних, Владичице.

Твої раби, Владичице, з вірою стоячи в Церкві, Твоєї очікують милости: відвідай наше смирення і Твоїм святим покровом захисти православних від усякого зла.

Багатоіменита Діво, Тебе пророки прообразували чесно, вони нині служать Тобі з ангелами; за нас Богу молися з ними, що Твого покрова святий день радісно святкують.

Гедеонове руно Тебе прообразувало, на Тебе бо Христос, як роса, зійшов. До Нього ж, Богородице, молися, щоб перемогу подав православним християнам над ворогами і, як мідіян колись знищив, щоб усі святкували Твоє свято.

Більше, ніж промінням сонячним, освічуються Церква і люди Твоїм святим омофором, і темряву гріхів відганяєш Твоїм завітанням, Богородице, до Сина Твого і Бога за нас молися.

Сідальний, глас 5: Тепла і непереможна заступнице, уповання відоме і неосоромне, стіно, покров і пристановище для тих, хто до Тебе прибігає, Приснодіво чиста, Сина Твою і Бога благай з ангелами, щоб помилував світ і подав спасіння і велику милість.

Слава: і нині, той самий.

Пісня 4

Ірмос: Ісус, як Бог істинний, що сидить у славі на престолі небесному, зійшов на хмарі легкій, на руках Пречистої, і спас тих, що взивають: слава, Христе, силі Твоїй.

У піснях співаємо Тобі, Діво всехвальна: радуйся, Божественна горо, плодоносна Духом; радуйся, свічнику і стампо, що манну носиш і всіх усолоджуєш почуттям благочестя.

Більше Ааронового кивоту освятив Тебе Бог Духом Святим, Богородице, і повелів ангелам служити Тобі, з ними ж молися за місто і людей, що покров Твій прославляють.

Прийди нині, Богородице, у славі до Твоєї Церкви з собором усіх святих, як колись Тебе бачив святий Андрій у повітрі, коли Ти за християн молилась, і подай нам велику милість.

Укріпи, Владичице, православних християн, що славословлять Тебе, в боротьбі з ворогами, як Давида на Голіафа, щоб взивали до Тебе: радуйся, покрове святий і заступнице місту нашому.

До тебе припадаємо, Владичице, з вірою і, поклоняючись, з вдячністю взиваємо до Тебе: радуйся, богоблагодатна Діво, покров і захист наш, і помічниця сущим у бідах, спаси всіх, хто до Тебе прибігає і на Тебе надіється.

Пісня 5

Ірмос: Здивувалось усе Божественній славі Твоїй, Ти бо, нетлінна Діво, носила в утробі Бога всіх і породила відвічного Сина, подаючи мир усім, що Тебе прославляють.

Колись Соломон, щоб сказати про Тебе, Богородице чиста, намалював образ Твій у величній пісні, тому нині молимо Тебе, Мати Божа Всесвята, покрий нас від усяких бід.

Найвищі ангели і пророки з апостолами Тобі чесно служать, бачачи, як Ти за світ молишся: Твоє бо прохання чує Господь, спасає місто і людей, що на Тебе надіються.

Ісая, великий серед пророків, провістив, що Ти народиш Бога, не знаючи мужа. Ти бо, чиста Маріє, була святішою за всіх, бо Бога в утробі й на руках носила; Йому ж за нас молися, покриваючи Твоїм покровом усіх, хто з вірою Тебе прославляє.

На духовних крилах собори святих таємно прилітають, щоб Тобі, Богородице, послужити, бачачи Тебе на легкій хмарині слави, як Ти до Сина свого молишся, щоб подав православним християнам перемогу над супротивниками, що воюють проти нас.

Пісня 6

Ірмос: Божественне це і всечесне справляючи свято Богоматері, прийдіть, богомудрі, руками заплещемо, народженого від Неї Бога прославимо.

Ієреї богомудрі разом з побожними людьми в Церкві Твоїй предстоять, Твоєї чекаючи, Богородице, милости. Зміни на радість нашу печаль, бо Ти породила радість — Того, Хто всім гріхи відпускає.

Тобі вся земля дари приносить як Цариці і Божій Матері: царі й князі кланяються, і люди всі веселяться. Покрий нас від усякого зла, Богородице, Твоїми молитвами.

Горою великою назвав Тебе Даниїл, із Тебе бо без мужа народився Христос, і всю оману диявола знищив, і вірою істинною всю землю наповнив. До Нього ж, Богородице, молися за нас, що прославляємо свято Твого покрову.

Ангельським гласом взиваю до Тебе, Пречиста: радуйся, престоле Божий, на ньому ж Єзекиїль бачив Господа на херувимах у подобі людській. З ними ж за нас, Богородице, молися, щоб спастися душам нашим.

Кондак, глас 3: Діва нині предстоїть у Церкві і невидимо за нас молиться Богу: ангели з архиєреями поклоняються, апостоли ж з пророками радіють, нас бо ради молить Богородиця предвічного Бога.

Ікос: Прийдіть, люди, насолодимося преславними чудесами Богородиці; Нею бо Адам від тління визволився, Вона є і ковчег, який не Ной, а Бог сотворив. Колись Мойсей у купині Бога бачити не міг, сьогодні вся земля пізнала через Неї Сина Божого, Якому за нас молиться. Заради цього прославляємо Її як Божу Матір, нас бо ради молить Богородиця предвічного Бога.

Пісня 7

Ірмос: Не поклонилися тварі замість Творця побожні юнаки, але, вогненну погрозу сміливо зневаживши, радувалися, співаючи: преславний Господи, Боже отців, благословен єси.

Неописаною багатьма пророками і незбагненною була Ти, Діво, для ангелів, що служать Богу; сьогодні ж усі знаємо Тебе, Богородице, і Твоєї потребуємо допомоги і заступництва, благословенна.

Ти є гора, Духом збагачена, яку бачив божественний Авакум, що виточуєш вірним вічну насолоду; Богородице Діво, зціли нас, що до Сина Твого взиваємо: благословенний Ти, Боже отців наших.

Той, Хто небеса сотворив, в утробу Твою вселився; і нині Він чує Твої, Богородице чиста, і сповняє Твої, Всецарице, прохання. Йому ж за нас щиро молися, на Тебе бо надіємося, благословенна.

Творче, Спасе наш, Христе Боже, прийми молитву Твоєї Матері, Яка молиться за нас грішних, щоб ми Тебе з радістю оспівували: оспіваний отцями нашими Боже, благословенний Ти.

Пісня 8

Ірмос: Юнаків побожних у печі спасло Різдво Богородичне: тоді провіщене, а нині здійснене, воно весь світ спонукає співати: всі творіння, хваліть Господа і прославляйте повіки.

З ангельськими чинами, славними пророками, верховними апостолами, зі священномучениками й архиєреями Богу молися за нас грішних, що Твого покрову свято радісно святкуємо.

Гординю і розбрат подолай, раду нечестиву князів, що розпочинають війни, знищи, Божа Мати і Царице Всечиста, щоб Твоє свято славити, Богородице Діво, взиваючи: Господа оспівуйте діла і прославляйте по всі віки.

Вустами приносимо Тобі спів, і душею вірно поклоняємося, бо серця наші горять, Мати Божа, Пречиста, помилуй нас, що молимося Тобі й Господа оспівуємо і прославляємо по всі віки.

Безліччю обтяжений гріхів, не можу достойно написати похвалу Твого покрову, Богородице. Але як Мати Божа прикрась Твоє свято чудесами, щоб усі, радіючи, оспівували Господа і прославляли Його по всі віки.

Пісня 9

Ірмос: Всякий, на землі народжений, нехай звеселиться, Духом просвічений. Нехай зрадується безплотних ангелів собор, шануючи священне торжество Богоматері, і заспіває: радуйся, найславніша Богородице, Пречиста Приснодіво.

Величний Царю, що з Отцем на престолі сидиш, серафимами оспіваний, почуй молитву Матері, яку Вона за нас грішних Тобі приносить, очисти гріхи наші, спаси місто і людей примнож — за молитвами Тієї, що Тебе народила.

Ангельським гласом взиваємо до Тебе, Діво Богообрана: радуйся, бо Ти Адамові вхід у рай відкрила; радуйся, бо демони проганяються Твоїм іменем; радуйся, надіє християн; радуйся, освячення душ; радуйся, охороно міста нашого.

Пом’яни нас у Твоїх молитвах, Владичице Богородице Діво, щоб ми не загинули через безліч гріхів наших; покрий нас від усякого зла і лютих напастей, бо на Тебе надіємось і, свято Твого покрову радісно святкуючи, Тебе величаємо.

Дар від Бога прийняла Ти як Мати Божа — всіх християн недуги зціляти і від бід визволяти, і гріхи відпускати, і полонених спасати; і на нас зглянься, Владичице, бо Ти знаєш, що нам потрібне: здоров’я для тіл і для душ спасіння.

Світильний: О, Пречиста Владичице, Діво Богородице, покрий нас чудесним Твоїм омофором, охороняючи православних людей від усякого зла, бо бачив Тебе святий Андрій, коли у Влахернському храмі Ти за вірних молилася; і нині нам, Владичице, пошли велику Твою милість (тричі).

На хвалітніх стихири на 4, глас 8.

До Тебе припадаємо, Владичице, і, з розчуленням кланяючись, молимо Тебе: радуйся, Богоблаженна Владичице, пророками прообразована, на Тебе бо, як роса, Христос Бог зійшов, і народила Ти, безневісна чиста, і на руках носила Творця і Господа; Йому ж нині молися за нас, що святкуємо свято покрову Твого.

Оспівують Тебе, Діво Богородице, всі ангельські чини, славлять патріархи з архиєреями, і святі апостоли як Матері Божій вірно служать Тобі, споглядаючи, як Ти за світ молишся до Спаса всіх Христа Бога; Його ж благай, щоб Він визволив місто і людей, що прославляють Тебе вірно і шанують свято Твого покрову.

Більше Ааронового кивота Бог освятив Тебе Духом Святим, Богородице, і краще за сонячне проміння просвічуєш світлосяйним омофором Твоїм Церкву і людей, і темряву гріхів наших відганяєш. Визволі ж від бід і скорбот тих, хто з вірою святкує свято Твою покрову.

Слава: і нині, глас 6.

Як бачив Тебе предивний Андрій у Церкві з безліччю архангелів і пророків, і апостолів, і мучеників, коли ти Сину Твоєму і Богу нашому за град і людей молилася, Владичице, і чесним Твоїм покровом покривала всіх, так і нині, Пречиста, врятуй насліддя Сина Твого, що пречисте свято Твоє святкує, всеоспівана.

Славослів’я велике, і відпуст.

На літургії

Блаженні від канону, пісні 3 і 6.

Прокимен, глас 3: Величає душа Моя Господа, і зрадів дух Мій у Бозі, Спасі Моїм.

Стих: Бо зглянувся на смирення раби Своєї, ось бо віднині ублажатимуть Мене всі роди.

Апостол: Послання до Євреїв, зачало 320 (9, 1-7).

Алилуарій, глас 8.

Слухай, дочко, і споглянь, і прихили вухо Твоє.

Стих: Лицю Твоєму помоляться багаті народи.

Євангеліє від Луки, зачало 54 (10, 38-42).

Причасний: Чашу спасіння прийму, ім’я Господнє призову.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору