Ігор Соневицький
Народився як син Михайла Соневицького й Ольги (з Ласовських). Учився у Вищому Музичному Інституті ім. Лисенка у Львові, Музичній Академії у Відні і Державній Музичній Академії у Мюнхені (диплом, 1950); Доктор філософії в Українському Вільному Університеті в Мюнхені, (1961). З 1950 у США, співзасновник та викладач Українського Музичного Інституту в Нью-Йорку (у роках 1959–61 — його директор).
Диригент хору «Думка» в Нью-Йорку, «Трембіта» в Ньюарку, «Українського Хору ім. Тараса Шевченка» в Клівеленді. Професор Українського Католицького Університету в Римі (1971–1980), дійсний член Української Вільної Академії Наук в США і Наукового Товариства ім. Т. Шевченка, член Американського Музикологічного Товариства та Асоціяції Американських Композиторів, засновник і керівник Центру Української Культури в Гантері (1983–2003).
Твори: Опера «Зоря», балет «Попелюшка», кантата «Любіть Україну» до слів Сосюри, для фортепіана: Варіації, Триптих, Мініатюри, зб. п’єс «Пори Року» (1999), фортепіановий концерт «Солоспіви» (1993), «Духовні Твори» (Літургія, Панахида та Canti Spirituali, 1999) солові та хорові твори на слова Т. Шевченка, І. Франка, Л. Українки, Є. Маланюка, Б. І. Антонича, В. Симоненка та ін.; близько 30 музичних оформлень для театру до драми Лесі Українки «Лісова пісня», Івана Франка «Іван Вишенський» та ін., обробки народних пісень.
Друковані праці: «Артем Ведель і його музична спадщина» — перша в історії монографія про геніального композитора (1966), «Композиторська спадщина Нестора Нижанківського» (1973), «Словник Українських Композиторів» (1995), «Мирослав Скала-Старицький» (2000); редактор 2-го видання «Історія Української Музики» M. Грінченка, «Ми йдемо в бій» (пісні Романа Купчинського), статті та рецензії в пресі.
У 2011 р. архів Ігоря Соневицького передано Інституту літургійних наук УКУ у Львові.
Життя і творчість Ігора Соневицького (1926–2006)
Це відео люб’язно надала дружина композитора — Наталя Соневицька. Текст до фільму, сценарій, добір світлин, документів тощо — Н. Соневицька. І вона ж — диктор фільму. Дизайн і технічне втілення — Олекса Геврик. Фільм створено 2011 року.
У фільмі звучать твори Ігора Соневицького: Колискова (фортепіано — виконує Володимир Винницький); Фотепіановий концерт зі струнним квартетом (фортепіано — Володимир Винницький); музика з вистави «Лісова Пісня» на слова Лесі Українки; солоспіви «Твої Очі» та «Під Твою Милість»; піснеспіви Літургії (виконує Львівський камерний хор «Gloria», диригент В. Сивохіп).
Ігор Соневицький. Танок двох сестер з дитячого балету «Попелюшка»
Виконує автор — Ігор Соневицький.
Це відео створено як вступ до фільму «Життя і творчість Ігора Соневицького». Та оскільки фільм динамічний, а вступ ніби змушує зупинитися і вслухатися, — подаємо його окремо. До того ж, хотілося особливо виділити твір, який виконує сам композитор.