«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиОктоїх

Глас 8. Четвер

У четвер на ранній

Після 1-ї кафизми сідальні апостольські. Глас 8

Оспіваймо божественних учеників Бога нашого, які від початку, як світил світу і наставників нашого спа­сіння, які засяяли нам, сущим у темряві, світло і проповідали всім Сонце слави; тому й оману ідольсь­ку прогнали, і Тройцю проповідали в єдиному Божестві; заради цього благаємо вас, апостоли, моліть Христа, Бога нашого, щоб Він дарував нам прощен­ня гріхів і велику милість.

Стих: По всій землі розійшлося віщування їх, і в краях вселенної слава їх.

По всіх краях землі розійшлося премудре ваше віщування, воістину вселенної всехвальні Господні апостоли; ви всім проповідали богопізнання і приве­ли до зав’янення язичницьке невідання; тому, розі­гнавши ідольський морок, засяяли світло розуму су­щим у темряві; заради цього молимося: моліться Христу Богу дарувати прощення гріхів тим, хто з лю­бов’ю шанує святу пам’ять вашу.

Слава, і нині… богородичний: У багатосплетені спо­куси від ворогів видимих і невидимих упав я, і буря безлічі моїх гріхів охопила мене, Пречиста, але як до теплої заступниці, і покрову, і пристановища мого звертаюся до Твоєї благості: моли, Пречиста, втіле­ного із Тебе безмужньо за всіх рабів Твоїх, які безпе­рестанно оспівують Тебе, Пречиста Богородице, бла­гаючи Його старанно дарувати прощення гріхів тим, хто з вірою поклоняється Різдву Твоєму.

Після 2-ї кафизми сідальні. Глас 8

По всій землі, як говорить пророк, розійшлося віщування премудрих апостолів, бо, проповідуючи Слово, вони просвітили всі народи; тому, достойно їх прославляючи, вшануймо піснями, бо вони завжди молять Христа спасти душі наші.

Стих: Проповідують небеса чудеса Твої, Господи.

Господнє повеління прийнявши в душу з вірою, як скарб багатий, апостоли стали для всіх благодійниками, відганяючи бісівську убогість, збагачуючи усіх багатством Божим; усі ж до них взиваймо: збагатіть і нас добрими ділами, нині зубожілих, молимося.

Стих: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів.

Мученичий: Стриманням ви, мученики, умертви­ли вогнепальні пристрасті і, прийнявши благодать Христову, відганяєте недуги хворих і, живучи після смерті, творите чудеса; воістину чудо преславне, коли голі кістки виточують зцілення; слава єдиному пре­мудрому Сотворителю Богу.

Слава, і нині… богородичний: Заступнице вірних, Богородице, скорботних радосте, тих, хто плаче, ве­лика втіхо, моли безперестанно, Діво, зі святими апо­столами Всесвятого, надприродно народженого із Твого лона, визволити нас у час випробування від страшного засудження.

Після 3-ї кафизми сідальні апостольські. Глас 8

Христові самовидці, ви явилися світлими світила­ми, завжди всю землю просвіщаючи і темряву бага­тобожжя розганяючи світлом благочесного вчення; тому мене, сущого у темряві пристрастей, що ходжу без страху Божого, просвітіть вашими святими мо­литвами, богоносні апостоли.

Мережею божественних словес, як рибу, ви улови­ли словесних і привели їх як початок до Бога нашо­го; Христові рани полюбивши і в них одягнувшись, ви стали спільниками Його страждань; тому, зійшов­шись на ваше торжество, славні апостоли, одностайно взиваємо: моліться Христу Богу дарувати прощен­ня гріхів тим, хто з любов’ю шанує святу пам’ять вашу.

Слава, і нині… богородичний: Недослідиме Слово, Сина Божого, Який невимовно і незбагненно від Тебе народився, Богородице, моли з апостолами подати вселенній примирення, і нам дарувати прощення гріхів раніше кінця, і сподобити рабів Твоїх Царства Небесного заради крайньої благості.

Канон святим славним і всехвальним апостолам.
Творіння Феофанове. Глас 8

Пісня 1

Ірмос: Воду пройшовши як сушу і єгипетського зла уник­нувши, Ізраїль взивав: Визволителю і Богу нашому спі­ваймо.

Собор апостольський світлоносний, стоячи перед великим світлом, просвіти моє серце затьмарене і настанови мене на спасительні стежки (двічі).

Щирі друзі Визволителя, визволіть мене від при­страстей, спокушеного многими оманами життя, по­критого ніччю нерозуміння.

Апостоли божественні, будучи стрілами, зціліть уранених зброєю лукавого, що з вірою до покрову вашого звертаються.

Богородичний: Той, Хто має повноту величі, при­нижується і з Твого лона виходить плотоносцем, Мати Діво, щоб спасти благосердям тих, які спокусилися злобою змія.

Другий канон святому Чудотворцю Миколаю. Глас 8

Ірмос: Ударом жезла нерозсічене розділив, і сонце поба­чило землю, яку раніше не бачило; лютого ворога потопив і непроходиме море Ізраїль пройшов, пісню співаючи: Гос­пода оспівуємо, бо Він славно прославився.

Стоячи з небесними силами перед Царем усіх, бла­женний Миколаю, спасай від усяких злих спокус нас, що завжди на землі тебе призивають, благаючи про­щення наших гріхів.

Ми, що збагачуємося твоїм заступництвом, Мико­лаю, і вдень і вночі з вірою призиваємо: нині попе­редь нас, що дуже бідуємо від лукавих бісівських підступів і нечестивих людей, щоб у тиші прославля­ти тебе.

Кріпкими жилами молитов твоїх, Миколаю, оста­точно удави тих, що намагаються нас удавити, і виз­воли нас від їхніх лукавих наклепів, щоб ми, прослав­ляючи, взивали: Господеві співаємо, бо він славно прославився.

Богородичний: Перевершуючи закони природи, Ти народила Бога і Законодавця, Який став Людиною; Його моли, Всенепорочна, як блага, простити наші беззаконня, що завжди взиваємо: Господеві співаємо, бо він славно прославився.

Пісня 3

Ірмос: Ти утвердження тих, хто звертається до Тебе, Гос­поди; Ти світло затьмарених, і оспівує Тебе дух мій.

Силою підпережіть, Спасові апостоли, серце моє, що знемагає від пристрасті і помислів гріховних (двічі).

Проповідуючи єдине трисвітле Боже сяяння, уче­ники знищили темряву багатобожжя.

Лукавий гній серця мого видавіть, ученики Бога нашого, як лікарі божественного дійства.

Богородичний: Спаси мене, Владичице чиста, бо Ти надприродно народила Визволителя всіх, і Владику, і Спаса, і Господа.

Інший. Ірмос той самий.

Подай нам руку помочі, святителю Миколаю, щоб ми завжди шанували і оспівували тебе.

Приспи, Миколаю, твоїми невсипущими молитва­ми напасті, що повстають проти нас, благаємо тебе.

Твоїм заступництвом, святий Миколаю, визволи мене, охопленого пристрастями і спокусами лукавих людей.

Богородичний: Моли, Пречиста, Визволителя дару­вати мені прощення гріхів і позбавлення житейсь­ких лютих напастей.

Пісня 4

Ірмос: Почув, Господи, про таїнство Твого провидіння, пізнав діла Твої і прославив Твоє Божество.

Прикрасилися ви, славні апостоли, божественною світлістю Того, Хто просвітив вас зорею і показав світилами (двічі).

Божественні апостоли, керманичі усіх, визволіть мне із бурі, що бідую в безодні і хитаюся від житейсь­ких напастей.

Коні богообрані, які розбурхали море багатобожжя, потопіть вашими молитвами безодню моїх гріхів.

Богородичний: Рівнодіюче Отця Слово Ти, Діво, во­плотила із Твого лона; тому явилася вищою за все творіння, Владичице.

Інший. Ірмос той самий.

Від безлічі гріхів моїх я впадаю у великі і численні скорботи; поспіши, святий Миколаю, допомогти мені, уподібнюючись Благодійнику Богу.

Себе самого оплакую, гинучи, живучи в лінивстві; твоїми молитвами, Миколаю, направ мене до пока­яння.

Ти, отче Миколаю, трьох юнаків визволив від смерті; визволи і мене від усякого утиску і вічного засудження.

Богородичний: Укріпи мене, Пречиста, уподібнюва­тись небесним силам, направляючи душу мою до вхо­ду у вічне життя.

Пісня 5

Ірмос: Зранку взиваємо до Тебе, Господи: спаси нас, бо Ти Бог наш, крім Тебе, іншого не знаємо.

Стисненого многими гріхами, направте мене до спасіння, святі апостоли, як керманичі (двічі).

Боговидці апостоли, визволіть від усякого нечис­того діяння мене, що шаную всечесний собор ваш, молюся.

Святі апостоли, ви уподібнилися Спасовим страж­данням; відженіть від моєї душі всяке сладострастя.

Богородичний: Болящу душу мою зціли, Пречиста Владичице, бо Ти народила Того, Хто взяв недуги всіх.

Інший. Ірмос той самий.

Укріпи нас твоїми молитвами, богоблаженний Миколаю, зберігати повеління Христа, єдиного Бога нашого.

Ти, Миколаю, пожив у Мирах; наповни божествен­ним миром нас, що побожно оспівуємо тебе.

Ущедри нас молитвами твоїми, святителю Мико­лаю, Бога щедрого благаючи, щоб Він визволив нас від бід і скорбот.

Богородичний: Будучи сповнена животочною водою, Діво, напій усіх нас, що оспівуємо Тебе побожно.

Пісня 6

Ірмос: Молитву проллю до Господа і Йому сповіщу про печалі мої, бо душа моя злом наповнилася, і життя моє до пекла наблизилося, і молюся, як Іона: від тління виведи мене, Боже.

Ученики Христові, ви вашими молитвами зруйну­вали храми ідольські, але молюся з вірою: зруйнуй­те ідолів душі моєї і покажіть храмом Божим мене, винного у гріхах (двічі).

Ви, обрані боговидці, основані на камені непохит­ному, як камені, спасіть моє серце, побудоване на піску затьмареного розуму; бо збираються ріки на­пастей і сильно збурюють мене.

Визволіть мене, друзі Слова, від улесливої любові до плоті, бо я став мерзотним заради злоби; і прив’яжіть до любові Того, Хто полюбив грішних, зара­ди великої милості прощення.

Богородичний: Як паросток, як чисту лілею, як за­пашні пахощі квітучих долин, обрав Тебе, Діво, Тво­рець, оселився в утробі Твоїй і народився, наповнив­ши всіх пахощами.

Інший. Ірмос той самий.

Серце твоє, Миколаю, явилося раєм, маючи посе­редині древо життя Христа Визволителя; Його ж мо­ли безперестанно сотворити всіх нас жителями раю, що збагатилися твоїм теплим заступництвом.

У лінивстві життя своє проводжу і безбоязно грішу, окаянний, але, думаючи про тамтешнє незаперечне судилище, наповнююся страхом; ущедри мене, Боже, молитвами Миколая, як Благоутробний.

Несподівано найшла на мене буря різноманітних спокус через безліч моїх гріхів, тому взиваю до тебе, блаженний Миколаю: не залиш мене без заступниц­тва, але як милостивий подай мені руку помочі і спа­си мене.

Богородичний: Палато великого Царя і вогневидний престоле, Діво, Ти вища за херувимів і серафимів незбагненно; тому Тебе славить усе, що дише, як Матір Сотворителя.

Пісня 7

Ірмос: Юнаки єврейські в печі сміливо подолали полу­м’я і на росу вогонь перемінили, взиваючи: благословен­ний, Господи Боже, повіки.

Ніч лінощів охопила мене, і покрила мене темрява гріховна; премудрі апостоли, ви є світло світові, поспішіть просвітити затьмарене моє серце

Другим небом явилися ви, богопроповідники, спо­віщаючи славу Бога нашого; визволіть нас від безславія пристрастей тих, хто з вірою звертається до дер­жавного вашого покрову.

Вогняним вугіллям були ви, апостоли, розпалені вогнем утішителя; попаліть нашу злобу і визволіть нас від вогню невгасимого навіки.

Богородичний: Горою, покритою зеленню нерукосічною, явилася Ти, від Якої відсікся камінь — Христос; тому, Владичице, подай зворушення затьмареній душі моїй, закам’янілій гірким сластолюбством.

Інший. Ірмос той самий.

Виточив ти струмки вчення, висушив потоки єре­сей і напоїв душі вірних щедро, святителю Миколаю; заради цього тебе шануємо.

Укріпившися силою тройчеською, ти знищив ідолів омани, тому з вірою молюся тобі, отче: відже­ни від моєї душі ідолів пристрасних.

Для мирян був ти, преподобний, первосвятителем, після смерті виточуєш миро божественне, яке відга­няє наші злосморідні недуги, Миколаю всеблаженний, що з вірою до тебе звертаємося.

Богородичний: Приборкала Ти смерть, народивши безсмертного Бога; Його ж благай, Чиста, умертвити пристрасті смирення мого тіла і сподобити життя.

Пісня 8

Ірмос: Семикратно розпалив піч халдейський мучитель побожним юнакам, побачивши їх спасенними силою вели­кою, Творцю і Визволителю взивав: юнаки, благословляй­те, священики, оспівуйте, люди, прославляйте по всі віки.

Розхитану пристрастями душу мою, святі апосто­ли, будучи непохитною основою Церкви, стовпи незахитані, вірних огорожа, ловці тих, що у глибині за­гибелі, благовтішне пристановище вірно співаючих: юнаки, благословляйте, священики, оспівуйте, люди, прославляйте Його повіки (двічі).

Ученики Спасові, змилосердіться і виведіть мене, що лежу в глибині падіння через пристрасті і знахо­джусь у темному гробі відчаю, вашими молитвами, бо ви сподобилися збагатитися благосердям Учите­ля, апостоли боговидці, по всі віки (двічі).

Богородичний: Ти, Пречиста, явилася світлою у красі чеснот, умістивши в утробі всемогутню велич; Його ж старанно благай просвітити величчю душу мою, затьмарену гріховними пристрастями, яка шукає давню доброту, по всі віки.

Інший.

Ірмос: Богопроповідники юнаки у печі, вогняне полум’я подолавши, співали: благословляйте, діла Господні, Господа.

Просвіщенний світлосяйним промінням трисонячного божества, богомудрий святителю Миколаю, роз­жени твоїми молитвами темряву моїх пристрастей.

Ти, що страшним твоїм пришестям визволив від смерті трьох воєвод, святителю Миколаю, позбав і нас усякого смертоносного пошкодження.

Всеблагий Миколаю, твоїми молитвами утверди нас, що хитаємося бісівськими спокусами і кривда­ми людей, і спаси неушкодженими.

Богородичний: Пресвята Богородице, принеси бла­гання Господеві ущедрити і спасти тих, хто з вірою до Тебе звертається, Помічнице людей.

Далі співаємо пісню Богородиці: Величає душа Моя Господа…

Пісня 9

Ірмос: Ужахнулося від цього небо, і здивувалися краї землі, бо Бог явився людям у плоті, і лоно Твоє стало про­сторішим за небеса; тому Тебе Богородицею ангелів і лю­дей чиноначала величають.

Щелепи душетлінних левів розбивши силою Бо­жою, апостоли, як поставлені Христом князі на землі, підкорили її побожно духові, так написано у псалмах; тому підкоріть божественному закону безчинні діян­ня мого серця.

Слова Божого, прекраснішого за всіх синів, Який явився у світ, ви, богомудрі апостоли, проповідали, прикрасивши ноги у благовісті миру і життя; тому примиріть вашими молитвами засмучену пристрас­тями душу мою.

Умертвивши тіло на землі, богоблаженні апосто­ли, ви одяглися у вічне життя, стражданнями уподібнившись чесним стражданням Христовим; тому мене, умертвленого злобною стрілою лукавого, ожи­віть ліками істинного покаяння.

Богородичний: Душу мою, недужу лютими пристра­стями, зціли, Пречиста, народивши преблагого Бога, як Милостива, і завжди визволяй від ворогів, що підбурюють мене, щоб, спасенний, я щиро величав Тебе, Яка звеличила рід наш.

Інший.

Ірмос: Воістину Богородицею сповідуємо Тебе, спасенні Тобою, Діво Чиста, з безплотними силами Тебе величаючи.

Як визволитель тих, хто у скорботах з вірою мо­литься тобі, визволи мене, Миколаю, від усякої зло­би, благаючи благого Бога і Господа.

Будучи нині з небесними чинами, святий отче Миколаю, умоли благого Бога спасти нас.

Суд біля дверей; пильнуй, душе моя, і взивай до Бога Судді: молитвами Миколая спаси мене, Господи,

Богородичний: Будучи вмістилищем світла, Діво, просвіти мою душу, затьмарену пристрастями, щоб я з вірою і любов’ю завжди прославляв Тебе.

Далі: Достойно є… Єктенія, світильний і псалми зви­чайні.

На стиховні стихири апостольські. Глас 8

Господи, Тебе апостоли щиро полюбили на землі, усе ні у віщо поставивши, щоб Тебе єдиного придба­ти, і за Тебе тіла свої віддали на рани; заради цього прославилися і моляться за душі наші.

Стих: Наповни нас уранці милістю Твоєю, Господи, і зра­діємо та звеселимося. Звесели нас у всі дні наші: за ті дні, коли Ти смирив нас, за літа, коли ми бачили зло. І поди­вись на рабів Твоїх і на діла Твої, і навчи синів їх.

Господи, Ти пам’ять апостолів звеличив на землі; всі, зійшовшись на ній, славословимо Тебе, бо Ти подаєш через них нам зцілення і всьому світові мир і велику милість їхніми молитвами.

Стих: І нехай буде милість Господа Бога нашого на нас, діла рук наших виправ і в ділах рук наших допомагай нам.

Мученичий: У броню віри добре одягнувшись і хрес­ною зброєю озброївшись, ви явилися мужніми воїна­ми, мучителям сильно протистоячи, оману диявольсь­ку знищили, стали переможцями і вінців сподобилися; моліться завжди за нас спастися душам нашим.

Слава, і нині… богородичний: Вирви мене, Влади­чице, із рук змія чоловіковбивці, який хоче лукавством поглинути мене до кінця; сокруши його щелепи, молю Тебе, і зруйнуй його підступи, щоб, позбавившись його кігтів, я величав Твоє заступництво.

Далі: Благо є сповідатися Господеві… Трисвяте по Отче наш… Тропар, єктенія, час 1-й, псалми звичайні та інше і відпуст.

У четвер Блаженні. Глас 8

Пом’яни нас, Христе, Спасе світу, як Ти пом’янув розбійника на хресті; і сподоби всіх, єдиний Щедрий, Небесного Твого Царства.

Стих: Блаженні гнані за правду, бо їхнє є Царство Небесне.

Ви, апостоли, явилися сурмами Христовими, і су­щих у гробах зловір’я підняли, і вчинили їх спільни­ками божественного життя.

Стих: Блаженні ви, коли ганьбитимуть вас і гнатимуть та зводитимуть на вас усяке лихослів’я і наклепи — Мене ради.

Таємничим сім’ям Слова ви, богопроповідники, неплідні серця усіх народів зробили плодоносними богопізнанням; тому достойно ублажаємо вас.

Стих: Радуйтесь і веселіться, бо велика ваша нагорода на небесах.

Скинувши з себе всяку злобу, страстотерпці, ви мужньо подолали муки і одяглися в ризу спасіння з небес.

Слава… Умертви злотворні пристрасті душі моєї окаянної, чесна Всесвята Тройце, молитвами Твоїх божественних апостолів, щоб я, спасенний, славив Тебе.

І нині… Радуйся, кліще божественного вугілля, радуйся, печать пророків і апостолів проповідь, Пре­чиста Богородице, бо заради Тебе ми визволилися із тління.

У четвер на вечірні

На Господи, взиваю… стихири хресні. Глас 8

Стих: Коли на беззаконня наші зважатимеш, Господи, Господи, хто встоїть? Бо в Тебе очищення є.

О преславне чудо! Живоносний сад, чесний хрест нині на висоту підноситься; славословлять усі кінці землі, устрашаються демонські полчища. О, який дар дарувався земнородним! Ним же, Христе, спаси душі наші, як єдиний Благосердний.

Стих: Ради імені Твого страждаю за Тебе, Господи, страж­дає душа моя за Слово Твоє, бо уповає душа моя на Господа.

О преславне чудо! Як гроно, наповнене життям, нині бачиться піднесений на землі хрест, що носив Всевишнього; ним же всі прийшли до Бога, і до кінця була пожерта смерть. О древо всечесне! Ним ми, прийнявши безсмертну їжу, Христа славимо.

Стих: Від ранньої зорі до ночі, від ранньої зорі нехай упо­вають люди на Господа.

О велика Твоя благість до нас, Ісусе Благий! Як Ти Себе принизив, і став Людиною, і постраждати зво­див, хрест і смерть ганебну за негідних рабів пере­терпів? Який достойний богоподібний дар принесемо Тобі? Тільки прославляємо Тебе, вірні, дякуючи.

Потім стихири святому з Мінеї якщо нема в Мінеї, інші стихири Пресвятій Богородиці:

Стих: Бо в Господа милість, і велике в Нього визволен­ня. Він визволить нас від усіх беззаконь наших.

О невимовна благість втіленого із Тебе, Богороди­це Всехвальна! Хрест і смерть Він як Чоловіколюбець перетерпів, щоб спасти світ, який створив; Його благай, щоб визволив і мене, окаянного і багато­страждального, від муки і оселив, де сяє світло невечірнє.

Стих: Хваліть Господа, всі народи, прославляйте Його, всі люди.

О Владико, яке видіння я бачу очима моїми! Той, Хто тримає все творіння, розпинається на хресті і помирає: хто дає всім життя! Богородиця, плачучи, промовляла, коли побачила на хресті розп’ятого Того, Хто невимовно засяяв із Неї, Бог і Людина.

Стих: Велика милість Його над нами, й істина Його пе­ребуває повік.

Стадо, яке придбав і окропив кров’ю Син Твій і Бог, визволи, Пречиста, чесними Твоїми молитвами від бід, і віджени видимих і невидимих ворогів, як звірів, і наповни їх безчестям, як у давнині проголо­сив Давид піснеспівець, Чиста.

Слава, і нині… богородичний: Бачачи Ісусе, прицвяхованого на хресті і терплячого страждання добровільно, Діва і Мати Твоя, Владико, горе Мені, взивала, Сину найсолодший, як Ти терпиш несправедливі рани, Лікарю, Який зціляв неміч людей і від тління визволив усіх милосердям Твоїм?

Далі: Світло тихе… Прокимен дня. Сподоби, Госпо­ди, у вечір цей…

На стиховні стихири хресні. Глас 8

Піднісся Ти на хрест, Христе Боже, і спас рід людсь­кий; славимо страждання Твої.

Стих: До Тебе, що перебуваєш на небі, зводжу очі мої. Як очі рабів звертаються до рук господарів їхніх, як очі рабині — до рук господині її, так очі наші — до Господа Бога нашого, аж поки помилує нас.

Прицвяхувався Ти на хресті, Христе Боже, і від­крив райські двері, тому славимо Твоє Божество.

Стих: Помилуй нас, Господи, помилуй нас, бо багато ми маємо приниження. Надміру має душа наша ганьби від ба­гатих та зневаги від гордих.

Мученичий: Мученики Господні, ви всі місця освя­чуєте і всякі недуги лікуєте; і нині моліться визволи­тися душам нашим від сітей ворожих, благаємо вас.

Слава, і нині… хрестобогородичний: Агниця нескверна, побачивши Агнця, прицвяхованого на хресті во­лею, жалібно ридаючи, взивала: горе Мені, улюбле­ний Сину, що Тобі зробив невдячний народ єврейський, бажаючи сотворити Мене бездітною, Найулюблені­ший?

Далі: Нині відпускаєш… Трисвяте по Отче наш… Тропар і відпуст.

У четвер на повечір’ї

Канон до Пресвятої Богородиці. Глас 8

Пісня 1

Ірмос: Співаємо Господеві, Який провів людей Своїх крізь Червоне море, бо Він єдиний славно прославився.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Милостивим до мене Христа вчини, Діво Всенепорочна, в день суду і визволи від страшного засудження.

Пошли мені, Владичице, краплі зворушення, щоб омити мою скверну і щоб я прославляв Тебе.

Слава… Просвіти мене, Діво, бо Ти народила незаходиме світло, і розжени глибоку темряву мого лінив­ства.

І нині… Спаси мене, Богородице, що гину у безлічі гріхів, і визволи від усякої муки і страшного засу­дження.

Пісня 3

Ірмос: Небесного кола Верхотворче, Господи, і Церкви Сотворителю, Ти мене утверди в любові Твоїй, кінцеве ба­жання, вірних утвердження, єдиний Чоловіколюбче.

Від праведного життя відпав я, Пречиста, зійшов­ши до тваринного, і був засуджений, але Ти, Яка на­родила Суддю, визволи мене від усякого засудження і спаси мене.

До Тебе звертаюся, Владичице, ущедривши, спаси мене, охопленого завжди великими бідами, бо Ти на­родила Спаса всіх і Господа, єдина Всехвальна.

Слава… Непроходимі двері, що приводять до Бога, Діво, відкрий мені двері покаяння, молюся, і очисти скверну гріхів моїх хмарами милості Твоєї, Богоблагодатна.

І нині… Визволи мене від пристрастей невідання, Владичице, і подолай ворогів, які нині поборюють мене; утверди мене на камені повелінь Божих і душу мою просвіти, двері Божественного світла.

Пісня 4

Ірмос: Почув, Господи, про тайну Твого провидіння, пізнав діла Твої і прославив Твоє Божество.

Душі моєї рани зціли, Богоблагодатна Діво: розум мій просвіти, Чиста, затьмарений пристрастями.

Сплячого у відчаї і гріхом покритого, приведи мене до покаяння, Пречиста, як Мати Слова.

Слава… Безневісна Владичице, Яка народила вті­лене Слово, просвіти мою душу і визволи від геєни і муки.

І нині… На Тебе покладаю всю мою надію, Мати Діво: душу мою збережи, бо Ти народила Бога, Спаса мого.

Пісня 5

Ірмос: Навіщо Ти мене відкинув від лиця Твого, Світло незаходиме, і покрила мене ворожа темрява, окаянного; але наверни мене і до світла заповідей направ путі мої, молюся.

Душі моєї пристрасті зціли, Діво, і запали світиль­ник мій, погаслий від лінощів, і направ на путь пока­яння, Діво, щоб я з вірою і любов’ю прославляв Тебе.

Себе засуджую раніше випробування, Богообрадувана, бо єдиний ношу діла засуджені, але допоможи мені, як Заступниця всіх, і визволи мене від страш­ного засудження.

Слава… Визволи мене від полону, і від душотлінної суєти, що охопила мене, і лютих пристрастей, що умертвляють мене, Пресвята Діво, заступнице гріш­ників і щира помічнице людей.

І нині… Оживи мене, Пречиста, умертвленого смер­тоносним жалом беззаконня, бо Ти зачала життя — Визволителя світу і Царя, і приведи мене до світла.

Пісня 6

Ірмос: Очисти мене, Спасе, бо великі беззаконня мої, і з глибини зла виведи, молюся, до Тебе бо взивав, і почув мене, Боже спасіння мого.

Оживи мене, Пречиста Діво, умертвленого многи­ми беззаконнями, бо Ти, Богородице, невимовно на­родила життя людям, і настанови мене творити волю Господню.

Усі вірні придбали Тебе як заступницю і стіну, бо ми завжди утопаємо у глибині гріха, і суєти, і печа­лей, Богородице, єдина вірних пристановище.

Слава… Зав’яли сади безбожжя Твоїм, Всенепорочна, святим народженням; знищ, Пречиста, ворожу злобу, що завжди росте в мені.

І нині… Освяти мій розум і просвіти моє серце, Пре­свята Мати Божа, і зміни зло, що охопило мене, щоб я прославляв Тебе як могутню мою Заступницю.

Далі: Господи, помилуй (тричі). Слава, і нині…

Сідальні, глас 8

Чудо нове! О страшне таїнство! Взивала Агниця, бачачи Сина на хресті розіп’ятого. Що це, Слове Божий безсмертний? Як Ти виглядаєш мертвим і зем­лю трясеш, як Всесильний? Але оспівую Твоє страш­не і божественне сходження.

Пісня 7

Ірмос: Юнаки єврейські сміливо погасили в печі полу­м’я і на росу перемінили вогонь, взиваючи: благословен­ний, Господи Боже, повіки.

Милостивою будь до мене, Діво, і ураненого гріхом зціли молитвами Твоїми, як пластиром, і визволи мене від вогню невгасимого повіки.

Визволи мене, Мати Спасова, від лютого полону лукавих помислів і гріхів, що охопив мене, щоб я, спасенний, завжди достойно прославляв Тебе.

Слава… Нині до Тебе звертаюся, Богомати, стяг­нутий ланцюгами гріхів: заради милосердя милості Твоєї розріши мене, Діво, і визволи мене від бісівських мук і злоби.

І нині… Ущедри і спаси мене, Діво, бо Ти народила щедре Боже Слово, і осяй мою душу світлом, яке в Тобі, і визволи мене від лукавства бісів.

Пісня 8

Ірмос: Семикратно розпалив піч халдейський побожним юнакам, побачивши їх спасенними силою в кою, Творцю і Визволителю взивав: юнаки, благослови те, священики, оспівуйте, люди, прославляйте по всі вік

Ти, що у всьому довершений і за природою неприступний, став для мене доторканним і плоттю огор­нутим із Тебе, безневісна; Його ж старанно моли, щоб Він полегшив тягар моїх беззаконь і визволив мене від майбутнього суду.

Ти, що невимовно народила Суддю і Господа, Його, як Твого Сина, ублагай, Пречиста, в час суду визво­лити від засудження, і вогню, і темряви непрогляд­ної, і скреготу зубів мене, що завжди з вірою побожно оспівую Тебе.

Слава… Богородице Пречиста, очисти рани душі моєї і гріховні спокуси, омиваючи їх джерелом, що із ребер Різдва Твого, струмками, що витекли із них; бо до Тебе взиваю, і до Тебе вдаюся, і Тебе благаю, Богоблагодатна.

І нині… Умертвлену мою душу укусом зміїним оживи, Всенепорочна, бо Ти єдина народила життя, і зара­ди нас Народженого, Діво, з волі Своєї поспіши допо­могти тому, хто взиває: юнаки, благословляйте, свя­щеники, оспівуйте, люди, прославляйте Його повіки.

Пісня 9

Ірмос: Вжахнулася від цього небо, і здивувалися краї землі, бо Бог явився людям у плоті, і лоно Твоє стало просторішим за небеса; тому Тебе Богородицею ангелів і людей чиноначала величають.

Просвіти, двері світла, душу мою, засліплену при­страстями, і чорну від лукавих помислів, і бідуючу; і позбав мене від напастей, і озлоблення бісівського, і лютого катування, і майбутнього полум’я і мук.

Пощади мене, Спасе, народжений від Діви і зберіг­ший Діву нетлінною і після Різдва; коли сядеш суди­ти діла мої, зневаж гріхи і беззаконня мої, як без­грішний і як Бог милостивий і Чоловіколюбець.

Слава… Як носивша небесний вогонь руками, наче кліщами, Богоблагодатна, попали пристрасті душі моєї, Чиста, і визволи мене від страшного засуджен­ня, і вогню, і лютого томління бісівського.

І нині… Сяянням Твоїм духовним, Діво Богоблаго­датна, просвіти наші помисли, і серця, і розум, щоб, ходячи праведними стежками в житті, одержали милість і завжди сповіщали хвалу Твою.

Далі: Достойно є… Трисвяте по Отче наш… Тропар та інше звичайне і відпуст.


Глас 8. Середа | Зміст | Глас 8. П’ятниця


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору