«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиОктоїх

Глас 6. Четвер

У четвер на ранній

Після 1-ї кафизми сідальні апостольські. Глас 6

Як посеред учеників Твоїх прийшов Ти, Спасе, мир подаючи їм, прийди до нас і спаси нас.

Стих: По всій землі розійшлося віщування їх, і у всіх краях вселенної слова їх.

Собор учеників Твоїх просвітив вселенну; колишні ловці риби — нині ж ловці людей; заради них, Боже, помилуй нас.

Слава, і нині… богородичний: Маючи безліч гріхів, до Тебе, Богородице Чиста, звертаюся, просячи спа­сіння: відвідай немічну мою душу і благай Сина Тво­го і Бога нашого дати нам прощення вчинених лю­тих гріхів, єдина Благословенна.

Після 2-ї кафизми сідальні. Глас 6

Ученики Твої, Спасе, послані у всі краї землі, на­роди побожно уловили як рибу і привели до Твоєї благості; заради них взиваємо до Тебе, Христе: по­дай людям Твоїм велику милість.

Стих: Повідають небеса чудеса Твої, Господи.

Дванадцять апостолів, як дванадцять променів, з’явилися на землі; заради них зав’яла омана лука­вого; заради них Ти просвіщаєш душі Твоїх рабів, і нас спасай ради них, як Благоутробний.

Стих: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів.

Мученичий: Господи, пам’ять святих Твоїх явила­ся нині, як рай, що в Едемі; в ній бо радіє все творін­ня; їхніми молитвами подай нам мир і велику ми­лість.

Слава, і нині… богородичний: Пресвята Богороди­це, під час життя мого не залиш мене; людському за­ступництву не вручай мене, але Сама заступи і спаси мене.

Після 3-ї кафизми сідальні. Глас 6

По всій землі, як блискавка, розійшлося спасительне віщування премудрих учеників Твоїх, Владико Христе, і просвітило сущих у темряві гріха, і зробило нас синами дня і світла; тому все творіння Тебе по­божно прославляє.

Сітями божественної віри човен перетворив риба­лок, які витягнули всіх із глибини суєти і віддали їх побожними Богові, які Його завжди величають.

Слава, і нині… богородичний: Свята Владичице, Христа Бога нашого Мати, як народивша невимов­но Творця всіх, моли завжди зі святими апостолами благість Його визволити нас від пристрастей і пода­ти нам прощення гріхів.

Канон святим славним і всехвальним апостолам.

Творіння Феофанове. Глас 6

Пісня 1

Ірмос: Як по суші, перейшов Ізраїль по безодні стопами, бачачи, як гонитель фараон потопляється; пісню перемоги Богові співаймо, взиваючи.

Будучи світлом для світу, ви, богопроповідники, осяйте нас світлим сяянням, визволіть від ночі при­страстей і мороку спокус, богоблаженні (двічі).

Князі чесні, вас Дух Святий послав по всій землі, Господні ученики; тому, перемігши князя повітряно­го, ви вірних визволяєте.

Від вогню духовного, розпаляючись, як світлосяйне вугілля, попаліть, премудрі, мої земні пристрасті, настановлюючи мене на світло безстрастя і життя.

Богородичний: Молитвами апостолів, пророків і мучеників і народившої Тебе Чистої, Господи Ісусе, Царю всіх, ущедри людей, що згрішили перед Тобою.

Другий канон святому Чудотворцю Миколаю.
Творіння Йосифове. Глас 6

Ірмос: Колись фараон був потоплений з усім воїнством, Ізраїль же пройшов посеред моря, взиваючи: Господу Богу нашому співаймо, бо Він прославився.

На небесах живучи в радості, отче премудрий, роз­жени на землі твоїм заступництвом скорботу тих, що тебе однодушно оспівують.

На пристрасті шкідливі, на ворогів згубних, на всяку злобу лукавого нині укріпи, отче Миколаю, тих, що з вірою до твого святого покрову звертаються.

Нас, уражених невидимими стрілами, лікуванням святими твоїми молитвами переміни, щоб ми здоро­вими ходили путями заповідей Господніх.

Богородичний: Син, що споконвічний з Отцем, на останок днів благозволив оселитися в лоні Твоєму для нашого відродження; тому Тебе оспівуємо.

Пісня 3

Ірмос: Нема святого, як Ти, Господи, Боже мій, що підніс рід вірних Твоїх, Блаже, і утвердив нас на камені сповідан­ня Твого.

Божественний Дух страшним нашестям перетво­рив ваші язики, оновлюючи вами для життя людські немочі, славні апостоли (двічі).

Свідомо згрішаючи, яке я знайду помилування в день судний, Слове? Заради цього взиваю до Тебе: задля Твоїх учеників ущедри мене, самозасудженого.

Уподібнившись Христовим спасительним страж­данням, зціліть, славні апостоли, будучи лікарями, душі моєї застарілі і люті пристрасті.

Богородичний: Мене грішного, Христе, заради Бо­городиці і Твоїх апостолів, навернувши до Бога, по­милуй і визволи від вогню вічного, Спасе.

Інший.

Ірмос: На твердому камені віри утверди, Господи, помисли душі моєї, Тебе бо маю, Блаже, пристановище і утвердження.

Ти, Миколаю всеблаженний, явно переміг душетлінні пристрасті; від них визволи твоїми молитвами нас, що завжди ними перемагаємося на зло.

Умертвивши плотські пристрасті стриманням, ти, премудрий, перейшов до нестаріючого життя, його ж і нам прийняти молися, що радісно оспівують тебе.

Відвідувати нас із небесної висоти не переставай, святителю, відганяючи всяке житейське утиснення твоїми молитвами до Бога.

Богородичний: Ублагай, Пречиста, Визволителя подати нам прощення гріхів, завжди відганяючи від наших душ усяке затьмарення молитвами Твоїми.

Пісня 4

Ірмос: Христос моя сила, Бог і Господь, чесна Церква побожно співає, взиваючи, від помислу чистого Господа прославляючи.

Пристановища благовтішні, пристановища небурхливі, доведіть, святі апостоли, до тихого пристано­вища мене, схвильованого лютими гріхами (двічі)

Душе моя, зітхни, душе моя, пролий сльози; сми­ренне серце, приліпися до добра, щоб Господь позба­вив тебе майбутнього полум’я і муки.

Спаса Господа моліть, будучи спасителями людей, всеблаженні апостоли, щоб Він спас нас від злих спо­кус, як Чоловіколюбець.

Богородичний: Діво Пречиста, Діво Непорочна, по­молися за нас зі святими апостолами, щоб ми позба­вилися лютих спокус і бід.

Інший.

Ірмос: Почув слух про Тебе — і убоявся, зрозумів діла Твої — і вжахнувся; слава силі Твоїй, Господи.

Вилікуй, святителю, серце моє, уранене лукавим і невилікуване, ублагавши Благодавця нашого Бога, Миколаю.

Зруйнував ти, угоднику Христів, капища загибельні; тому з вірою молю тебе, Миколаю, знищи злоб­них ідолів мого розуму.

Миродухмяним був ти, богомудрий, через праведні діла, і у Мирах прикрасив ти престол, святителю отче Миколаю.

Богородичний: Безневісна Владичице, благословен­на Богородице, спасай від усякого ушкодження тих, що оспівують Тебе, єдина Помічнице людям.

Пісня 5

Ірмос: Божественним Твоїм світлом, Блаже, просвіти, молюся, душі тих, що зранку линуть до Тебе, пізнаючи Тебе, Слово Боже, істинного Бога, що з темряви гріхів взиває.

Ученики Слова, ви ходили шляхом, що веде до життя, вузькими путями спокус і скорбот; згладьте стежку душі моєї (двічі).

Світильники божественного сходу, визволіть мене із темряви спокус і затьмарення насолод, і напастей, і недолі, і бурі, і бід, Христові апостоли.

Сувої Слова боговидні, моліть, апостоли, написа­ти мене в книзі життя, розідравши писання моїх гріхів вашими молитвами.

Богородичний: Спасіння моє і уповання, спаси мене, що уповаю на Тебе, уповання усіх неосоромлене, мо­литвами Твоїми до Сина Твого і божественних учеників, єдина Отроковице всехвальна.

Інший.

Ірмос: Ти, Христе, що засяяв світло світові, просвіти сер­це моє, що з ночі до Тебе взиває, і спаси мене.

Мене, охопленого сном лінивства, старанно влаш­туй святим твоїм заступництвом, Миколаю.

Ісуса Спаса ублагай, святителю Миколаю, позба­вити мене вічної муки.

Мирських спокус позбав мене і бісівського озлоб­лення молитвами твоїми, святителю Миколаю.

Богородичний: Той, що привів нас до буття, оселив­ся у Твоїй утробі, Богородице; Його ж моли спасти нас.

Пісня 6

Ірмос: Житейське море, схвильоване бурею пристрастей, бачачи і до тихого пристановища Твого прийшовши, бла­гаю: визволи з тління життя моє, Многомилостивий.

Як скрижалі, богонаписані Духом, ви, славні, істин­но мали в душах чесні законоположення; ними ж відмі­нили в писаннях букву закону, спасаючи світ (двічі).

Душе грішна, поневоливши розум свій злим зви­чаєм, навернися і взивай до щедрого Господа: заради апостолів, Слове, спаси мене.

До овець, що праворуч, приєднай мене під час жах­ливого і страшного Твого пришестя, до обраних Твоїх молитвами божественних Твоїх проповідників, Агнче Божий, що приніс Себе в жертву.

Богородичний: Чини безплотних сил і собор учеників з народившою Тебе молять Тебе, Сину Божий безначальний: подай милість Твою людям Твоїм.

Інший.

Ірмос: Китом гріховним пожертий взиваю до Тебе, Хри­сте: як пророка, визволи мене із тління.

Творіння, маючи тебе, Миколаю, як світильник, просвіщається зорею незліченних чудес твоїх.

Несплячий молитовнику, Миколаю, тих, хто вдаєть­ся до тебе, визволи мене від злого сну лінивства.

У давнині ти, премудрий, визволив тих, що мали несправедливо померти; так і мене визволи від бід і гріхів, Миколаю.

Богородичний: Діво єдина чиста обрадувана, допо­можи мені, що постійно схвильований житейськими напастями.

Пісня 7

Ірмос: Росоносну піч учинив ангел преподобним юнакам, халдеїв же опаляючи, веління Боже мучителя спонукало взивати: благословен єси, Боже отців наших.

Вудкою слова апостоли витягли усіх із глибини омани і привели до Слова, що приніс Себе у жертву за нас (двічі).

Апостоли, розмовляючи безпосередньо зі з’явленим тілесно Христом, просвітилися Його світлодайним сяянням; тому просвітіть мене, що взиваю: бла­гословенний Бог отців наших.

Пастиря доброго ублагайте, апостоли божественні, знайти мене, заблудлого в горах беззаконня, і спасти, старанно взиваючого: благословенний Бог отців наших.

Богородичний: 3 пророками, апостолами і мучени­ками, Діво, моли Того, Кого народила, позбавити мене земних бід і сподоби мене бути спільником небесних благ, Владичице.

Інший.

Ірмос: Преподобних Твоїх юнаків молитву Ти почув і палаючу піч зросив; благословенний Ти, Господи, Боже отців наших.

Силою Божою, блаженний, ти подолав полчища єретиків і від їх омани спас паству твою, Миколаю.

Явившись тим, що пливли, ти спас місто твоє від голоду; душетлінного голоду позбав мене молитвами твоїми, отче Миколаю.

Утверди, отче, молитвами твоїми тих, що закли­кають тебе на поміч, Миколаю, втихомирюючи бісівську лукаву бурю.

Богородичний: Владичице усіх людей, свята Бого­родице, визволи мене до кінця від неволі пристрас­тей молитвами Твоїми.

Пісня 8

Ірмос: 3 полум’я преподобним росу виточив і жертву праведника водою спалив; бо все твориш, Христе, з волі Своєї, Тебе прославляємо по всі віки.

Серпом молитов очистіть усі плевели думок моїх, блаженні працівники Спасові апостоли, щоб я приніс спасительний колосок (двічі).

Зледенілі серця ви оновили плугом слова і, посіяв­ши святе вчення, погасили стократний колос, що спаслися, боговидці.

Ворожу злобу приспавши, ви заснули сном правед­ників, ставши нашими невсипучими молитовника­ми, ученики Слова, по всі віки.

Богородичний: Вогню невгасимого позбав мене, Господи, молитвами пророків, і мучеників, і апостолів Твоїх, і невимовно вмістившої Тебе в утробі Діви безневісної, Щедрий.

Інший.

Ірмос: Преподобні Твої юнаки, в печі херувимам уподіб­нюючись, трисвяту пісню співали: благословляйте, оспівуй­те і прославляйте по всі віки.

На висоту найсвітлішого життя піднявся ти і став відомим вселенній, богоносний Миколаю, просвіща­ючи різноманітними чудесами сущих у темряві.

Подай божественну благодать тим, що не сплять і шанують тебе, Миколаю; приспи злобу ворогуючих людей, що на нас нападають, блаженний.

Ти, що всі сіті ворожі сокрушив кріпкістю духов­ною, визволи мене від них твоїми молитвами, керу­ючи життям моїм, богомудрий святителю Миколаю.

Богородичний: Оспівуємо Тебе, Діво Богородице, заради Тебе клятва стала неплідною і подається всім благословення, що знають Тебе, єдину Матір Бога нашого безмужню.

Далі співаємо пісню Богородиці: Величає душа Моя Господа… з приспівами і поклонами.

Пісня 9

Ірмос: Бога людям неможливо бачити, бо на Нього не сміють чини ангельські дивитися; через Тебе, Пречиста, Слово стало тілом і явилося людям; величаючи Його, з не­беснимисилами Тебе ублажаємо.

Бога, що з людьми з’єднався, і з’єднане мертве без порівняння обожив, ви, божественні апостоли, по всьому світу проповідували і всіх від безбожної ома­ни визволили; тому завжди вас ублажаємо (двічі).

Христовим стражданням уподібнившись, апосто­ли, різноманітними стражданнями тіла умертвіть плоті моєї пристрасті і оживіть знемагаючу, і бідую­чу, і умертвлену душу мою.

Будь для мене дорогою, Чоловіколюбче, яка настановлює на незаблудну путь заповідей Твоїх мене, що упав у безодню гріховну, заблудив, відійшов на путь лукаву і бідую.

Богородичний: Чини ангелів і архангелів, влади і сили, начала, господства, херувими і серафими, і пре­столи, собор апостолів з народившою Тебе, Христе, моляться Тобі, єдиному Цареві, спасти рабів Твоїх.

Інший.

Ірмос: Ти, що «радуйся» прийняла від ангела і народила Творця Твого, Діво, спаси Тебе величаючих.

Святителів прикрасо, джерело чудес, Миколаю, ублагай Бога Чоловіколюбця знайти нам відпущен­ня гріхів.

Як у давнині ув’язнених спас ти від смерті, так і нас визволи від спокус житейських, Миколаю.

Ти був похований у Мирах Лікійських, миро вито­чуєш завжди, святителю Миколаю, розганяючи зав­жди сморід пристрастей.

Пришестя Сотворителя біля дверей; не лінуйся, душе моя, але взивай: молитвами Миколая, Христе, спаси мене.

Богородичний: Світло народивша, Преславна, про­світи осліплі очі серця мого, щоб я оспівував Тебе, заради Якої спасаюсь.

Далі: Достойно є… і поклін. Єктенія, світильний і зви­чайні псалми.

На стиховні стихири апостолам. Глас 6

Бурю бісівської омани втихомиривши премудро, апостоли Христові, ви настановили весь світ у пра­вославній вірі і нині моліться за душі наші.

Стих: Наповни нас уранці милістю Твоєю, Господи, і зра­діємо та звеселимося. Звесели нас у всі дні наші: за ті дні, коли Ти смирив нас, за літа, коли ми бачили зло. І поди­вись на рабів Твоїх і на діла Твої, і навчи синів їх.

Пам’ять премудрих учеників Христа, Царя нашо­го, достойно вшануймо піснями, вірні, бо вони тройчеську віру проповідували у світі.

Стих: І нехай буде милість Господа Бога нашого на нас, діла рук наших виправ і в ділах рук наших допомагай нам.

Мученичий: Обраних святих здивував Бог наш; радуйтесь і веселіться, всі раби Його, вам бо приго­тував вінці і Царство Своє; але благаємо вас: і нас не забудьте.

Слава, і нині… богородичний: Переміна скорботним, переміна хворим Ти єси, Преславна Богородице; спа­си місто і людей, примирення боримих, тиша тих, що в бурі, єдина Заступнице вірних.

Далі: Благо є сповідатися Господеві… Трисвяте по Отче наш… Тропарі, єктенія, час 1-й, псалми звичайні та інше і відпуст.

У четвер блаженні, глас 6

Пом’яни мене, Боже Спасе мій, коли Ти прийдеш у Царстві Твоїм, і спаси мене як єдиний Чоловіколюбець.

Стих: Блаженні гнані за правду, бо ваше є Царство Не­бесне.

Як таємниче проміння пройшли ви по світу, славні апостоли, і просвітили вірою весь рід людський.

Стих: Блаженні ви, коли ганьбитимуть вас і гнатимуть та зводитимуть на вас усяке лихослів’я і наклепи — Мене ради.

Як хмари пролили в світі воду божественного богопізнання, просвіщені Господні апостоли.

Стих: Радуйтесь і веселіться, бо велика нагорода ваша на небесах.

Доторкнувшись до вогню страждань, ви, святі мученики, прийняли від Бога божественну росу, що прохолоджувала вас.

Слава… Святій і чесній Тройці, вірні, поклоняючись, єдинодушно взиваймо: молитвами апостолів спаси всіх нас.

І нині… Народивша Слово невимовно, Богороди­це, безначальне з Отцем, Його моли спастися душам нашим.

У четвер на вечірні

На Господи, взиваю… стихири хресні. Глас 6

Стих: Коли на беззаконня наші зважатимеш, Господи, Господи, хто встоїть? Бо в Тебе очищення є.

Довготерпеливий і чоловіколюбний, Боже мій, многомилостивий і щедрий, як Ти перетерпів зако­лення і смерть на хресті за рід людський? Прослав­ляємо Твоє благоутробіє.

Стих: Ради імені Твого страждаю за Тебе, Господи, страж­дає душа моя за Слово Твоє, бо уповає душа моя на Господа.

Биття по щоках і розп’яття перетерпів Ти, довготер­пеливий, і приниження, бажаючи визволити всіх від лукавого, єдиний Життєдавець, і все терпиш, Благий.

Стих: Від ранньої зорі до ночі, від ранньої зорі нехай упо­вають люди на Господа.

Піднісся Ти, Пастирю, на хрест і простягнув руки, взиваючи: прийдіть до Мене і просвітіться, люди, що затьмарилися оманою: бо Я є світло; слава Тобі, єди­ний світлоподателю.

Інші стихири богородичні. Глас 6

Стих: Бо в Господа милість, і велике в Нього визволен­ня. Він визволить нас від усіх беззаконь наших.

Обтяжену тягарем гріхів і згорблену душу мою підніми, Діво, бо Ти маєш Спаса, Який піднімає упалих, слухаючи матерню сміливість; і роздери Твоїм заступництвом рукописання гріхів, молюся, зарадивеликої Твоєї милості.

Стих: Хваліть Господа, всі народи, прославляйте Його, всі люди.

Зглянься наді мною, оскверненим беззаконнями і у відчаї від гріхів, що зневажив Божі повеління, і не відкинь мене від Твого лиця; Ти бо єси, Богородице, уповання моє і заступниця; тому почуй мої благання іочисти мене від усякої скверни заради великої Твоєї милості.

Стих: Велика милість Його над нами, й істина Його пе­ребуває повік.

Відкрий мені двері покаяння, дай мені, Пречиста, джерело сліз, подай зворушення і цнотливе серце; Тебе бо єдине відоме заступництво знаю і всяку надію покла­даю на Тебе; не відкинь мене осоромленим, але прий­ми і спаси, Владичице, заради великої Твоєї милості.

Слава, і нині… хрестобогородичний: Бачачи Тебе на хресті розіп’ятим, Пречиста взивала: о Сину Мій і Боже, славна Твоя і дивна покора, яку Ти терпиш заради великої милості.

Далі: Світло тихе… Прокимен дня: Поміч моя від Господа, що створив небо і землю. Стих: Підношу очі мої вгору, звідки прийде поміч моя. Сподоби, Госпо­ди, у вечір цей…

На стиховні стихири хресні. Глас 6

Хрест Твій, Господи, є життям і заступництвом лю­дей Твоїх, і, сподіваючись на нього, Тебе, розіп’ятого на ньому плоттю, Бога нашого, оспівуємо: помилуй нас.

Стих: До Тебе, що перебуваєш на небі, зводжу очі мої. Як очі рабів звертаються до рук господарів їхніх, як очі рабині — до рук господині її, так очі наші — до Господа Бога нашого, аж поки помилує нас.

Хрест Твій, Господи, відкрив рай роду людському; і, від тління визволившись, Тебе, розіп’ятого на ньо­му плоттю, Бога нашого, оспівуємо: помилуй нас.

Стих: Помилуй нас, Господи, помилуй нас, бо багато ми маємо приниження. Надміру має душа наша ганьби від ба­гатих та зневаги від гордих.

Мученичий: Мученики Твої, Господи, не відрекли­ся від Тебе і від заповідей Твоїх не відступили; їхніми молитвами помилуй нас.

Слава, і нині… хрестобогородичний: Стоячи біля хре­ста під час розп’яття, Діва з дівственним учеником плакала і взивала: горе Мені, як Ти страждаєш, Хрис­те, безстрастя усіх.

Далі: Нині відпускаєш… Трисвяте по Отче наш… Тропар, єктенія і відпуст.

У четвер на повечір’ї

Канон до Пресвятої Богородиці. Глас 6

Пісня 1

Ірмос: Як по суші, перейшов Ізраїль по безодні Стопами, бачачи, як гонитель фараон потопляється; пісню перемоги Богові співаймо, взиваючи.

Прийми, Діво, мольбу мою, із вуст недостойних, що сміливо намагаюся приносити із вуст осквернених; світлом зворушення, Чиста, просвіти раба Твого.

Хмари сліз подай мені Твоїми молитвами, Діво Мати Чиста, щоб я тепло оплакував гріхи, вчинені на землі, і позбавлюся Тобою всяких мук.

Слава… Мого ридання не відкинь Ти, що народила джерело милосердя; але милостивим Твоїм оком, Бо­городице блага, милостиво зціли пристрасті душі моєї.

І нині… Стогни і плач, душе моя, і оплакуй себе, поклоняючись Матері Божій і промовляючи: визво­ли мене, покаянного, від страшних мук.

Пісня 3

Ірмос: Нема святого, як Ти, Господи, Боже мій, що підніс рід вірних Твоїх, Блаже, і утвердив нас на камені сповідан­ня Твого.

Нема такого, як я згрішив, Пресвята і Чиста, по­неволившись озлобленню безмежних помислів, але, надіючись на Тебе, молюся: визволи мене від них.

Ось найшов на мене, як рани, весь тягар ворожої злоби, і дуже засмердів, і душу мою тягне на всяке падіння.

Слава… Велика безліч моїх гріхів; заради цього з вірою припадаю, Пресвята, і смиренно взиваю до Тебе: ублагай у страшну годину Того, Кого Ти воплотила.

І нині… Свята Богородице, візьми мене, повинно­го всякому засудженню, маючи сміливість перед Бо­гом як Мати, і осели мене в Його чертозі.

Пісня 4

Ірмос: Христос моя сила, Бог і Господь, чесна Церква побожно співає, взиваючи, від помислу чистого Господа прославляючи.

Даруй мені, Владичице, джерело сліз, щоб я омив скверну смиренної душі моєї і знайшов доброту, яку згубив радою зміїною.

Боже мій милосердний, Боже Чоловіколюбче, во­дителю милості, нині вилий на мене Твою милість; благає Тебе надія і заступниця моя, Мати Твоя.

Слава… Мене, блудного, мене, жахливого, нерозум­ного і безсоромно багато згрішившого перед Тобою, Всенепорочна, ущедри, і спаси, і визволи з геєни.

І нині… Пасовище смерті знищила, народивши життя усіх, тому і я взиваю до Тебе: згрішив, спаси мене, Чиста, матерніми Твоїми молитвами.

Пісня 5

Ірмос: Божественним Твоїм світлом, Блаже, просвіти, молюся, душі тих, що зранку линуть до Тебе, пізнаючи Тебе, Слово Боже, істинного Бота, що з темряви гріхів взиває.

Помилуй мене, Чиста, бо я всю надію покладаю на Тебе, і ущедри; вірою взиваю до Тебе: зневаж усі люті пристрасті душі моєї.

Спаси мене, Діво, від пристрастей, скорбот і по­шкодження лукавих супротивників і позбав смирен­ну мою душу їх лаяння, щоб вони не говорили: ми укріпилися проти нього.

Слава… Ти, Пречиста, явилася чистою душею і тілом; визволи мою осквернену душу, даруючи мені чисте життя, і настанови мене творити божественну волю Г осподню.

І нині… Тебе єдину маю пристановищем і переміну перед Богом мені, що все життя моє прожив у гріхах; тому Ти ущедри мене, Богородице.

Пісня 6

Ірмос: Житейське море, схвильоване бурею пристрастей, бачачи і до тихого пристановища Твого прийшовши, бла­гаю: визволи з тління життя моє, Многомилостивий.

Сповни, Владичице, мале моє зітхання і піднесен­ня рук, як благозапашну жертву, і сподоби побачити Твій образ чистою совістю.

Слів моління мого не зневаж, Владичице блага, що народила милостивого Бога, що з Твоєї утроби засяяв; але подай мені раніше кінця божественне прощення.

Слава… Схилився перед блудними пристрастями, окаянний, і віддалився від Бога; Його ж благай спас­ти мене, Блага, бо до Тебе звертаюся, і прикрась мене першою одежею.

І нині… Не обпалив лона Твого Ісус, вогонь сущий, пройшовши через Тебе плоттю; Його, Чиста, моли позбавити вогню і всякої муки тих, що оспівують Тебе.

Далі: Господи, помилуй (тричі). Слава, і нині…

Сідальний, глас 6

Чиста Діво і славна, ангелів слава, коли стояла Ти біля хреста Сина і Бога Твого, не терплячи злоби во­рога, взивала, ридаючи і стогнучи, єдина Благосло­венна: як терпить Чоловіколюбець наругу всіх цих?

Пісня 7

Ірмос: Юнаки у Вавилоні полум’я печі не убоялися; але, вкинуті посеред полум’я, зрошені співали: благословенний Ти, Господи, Боже отців наших.

Піднімись, о душе моя, від гріхів, які ти вчинила; чому й далі спиш, чого лежиш у сні відчаю? Взивай до Богородиці: Пресвята, допоможи мені.

Образ вигляду Твого шаную, і не насмілююся по­дивитись на Тебе, Пресвята; молю дати мені відпу­щення боргів і чисто бачити Твою пречисту ікону.

Слава… До Твого заступництва звертаюся, Бого­родице, і припадаю, благаючи прийняти прощення: не зневаж мене, Владичице, але, ущедривши, спаси мене.

І нині… Різноманітними злобами душетлінного во­рога осквернив я душу і розум; благаю Тебе, Пречис­та, не зневаж і визволи від його спокус раба Твого.

Пісня 8

Ірмос: За закони отців блаженні юнаки у Вавилоні страж­дали, обплювавши безумне повеління царя, і єдинодушні не згоріли у вогні, Державному достойно співаючи пісню: Господаоспівуйте діла і прославляйте по всі віки.

Безмірно згрішив і осквернив гріхами моє тіло, нерозумний; помишляю про день нелицемірного суду і не розумію, боюся, жахаюся і тремчу; до благоут­робного Владики припадаю: не відкинь мене, алеподивись на мою скорботу і позбав мене засудження на різноманітні муки.

Закон божественний зневажив, лежу весь у ліно­щах; подивись, Пречиста, і підніми незабаром, і со­твори отримати мені долю спасенних, щоб, радіючи, я взивав до Тебе: радуйся, радосте світу, єдина За­ступнице тих, що з вірою удаються до Твого міцного покрову.

Слава… Горе мені, душе моя! Як станемо тоді у страху і тремтінні перед страшним судилищем, коли ангели з’являться у страху і тремтінні? Маючи Бо­городицю благу Заступницю, схили коліна і підніми руки у вишину, взиваючи: зглянься і пощади тоді Твоїм милостивим поглядом, Діво.

І нині… Покажи нині силу неосоромленого Твого заступництва; як боржник Твій і син схиляюся перед матерніми Твоїми молитвами, Діво: попередь нині в потрібний час, щоб я не відійшов неготовим, а ще пожив, Всехвальна Богородице Чиста.

Пісня 9

Ірмос: Не ридай за Мною, Мати, бачачи у гробі Сина, Якого в утробі безсіменно зачала; воскресну бо, і прослав­люся, і вознесу зі славою нескінченною як Бог тих, що з вірою ілюбов’ю Тебе величають.

Щоб одержати вишню славу, молюся до Тебе, Діво; послаб мені і визволи від безлічі боргів, зневаживши, Пречиста, все свідоме і несвідоме, вдень і вночі, щоб я приносив Тобі, радіючи, подячну пісню.

Від усяких скорбот визволи мене, Отроковице, і постав мої ноги на камені божественного спасіння; Тебе бо я придбав нині незбориму Заступницю, упо­ваю перейти через стіну і огорожу, які створив через непослух дерева.

Слава… Тебе молю, народившу милосердного Суд­дю і Владику: прийми сміливість скверних вуст і убо­гий мій спів, і не зроби мене мерзотним, за всіх лю­дей грішного; Тебе бо після Бога маю Заступницею, раб Твій.

І нині… Як вища за все творіння, Ти мала в утробі Твоїй, Богородице, Бога втіленого; Його старанно моли, Чиста, визволити від усякої недолі раба Твого, щоб і я свобідним голосом прославляв тебе.

Далі: Достойно є… і поклін до землі. Трисвяте по Отче наш… Тропарі та інше звичайне і відпуст.


Глас 6. Середа | Зміст | Глас 6. П’ятниця


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору