«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаСвятоотцівські твориАпостольські мужі

Послання священномученика Ігнатія Богоносця, до магнезійців




Глава:  1  2   3   4   5   6   7   8   9   10  11  12   13   14  15 

Ігнатій Богоносець Церкві Магнезійській при Меандрі, — благословенній благодаттю Бога Отця в Ісусі Христі, Спасителі нашому, у Якому і вітаю її, — душевно бажає найвеличнішої радості у Бозі Отці й Ісусі Христі.

Глава 1

Привід до послання

Дізнавшись про упорядкованість 1 вашої благочестивої любові, я з найвеличнішою радістю намірився у вірі [Ісус] Христовій (так в рос. пер.) бесідувати з вами. Бо, удостоївшись богодостойнішого (в рос. пер. «боголепнейшего») імені, я в самих узах, які ношу, прославляю Церкви і молюся, щоб в них було єднання за плоттю і духом в Ісусі Христі, вічному нашому житті, єднання віри і любові, дорогоцінніше за яку немає нічого, особливо ж з Ісусом і Отцем. Через це ми витримаємо всяке насильство князя віку цього і, уникнувши його, наблизимося до Бога.

Глава 2

Радість за посланих із Магнезії

Я удостоївся бачити вас в особі богодостойного єпископа вашого Дамаса і достойних пресвітерів Васса і Аполонія і співпрацівника мого, диякона Сотіона, якого я бажав би мати при собі, тому що він покоряється єпископу як благодаті Божій і пресвітерству як закону Ісуса Христа.

Глава 3

Шануйте вашого юного єпископа

І вам не потрібно нехтувати віком єпископа, а, за силою Бога Отця, виявляти йому всяку повагу, як я помітив у святих пресвітерах ваших, що вони не дивляться на видиму молодість його, а як богомудрі покоряються йому, втім, не йому, але Отцю Ісуса Христа, єпископу всіх. Тому на честь Того, Який забажав його, нам потрібно покорятися без жодного лицемірства; тому що такий обманює не цього, видимого єпископа, але невидимого. Таке діло стосується не плоті, а Бога, Який знає таємне.

Глава 4

Недобре деякі діють без єпископа

Отже, потрібно не тільки називатися, але і бути християнами, тоді як деякі на словах признають єпископа, а роблять все без нього. Такі, мені здається, — недобросовісні, тому що не цілком, за заповіддю, роблять зібрання.

Глава 5

Такі люди не мають ознаки християн — любові —
і не умертвляють своїх пристрастей.

І оскільки все має кінець, то одне із двох належить нам — смерть або життя, і кожен піде у своє місце. Бо є немов би дві монети: одна Божа, а інша — мирська, і кожна з них має на собі власний образ; невіруючі — образ світу цього, а віруючий в любові — образ Бога Отця через Ісуса Христа. Якщо ми через Нього не готові добровільно померти за образом Його страждання, то Його життя немає в нас.

Глава 6

Бережіть згоду

Отже, поскільки у вищезгаданих особах я побачив всю вашу спільноту у вірі і любові, то переконую вас: старайтесь робити все в однодумності Божій, тому що єпископ головує 2 на місці Бога, пресвітери займають місце собору апостолів і дияконам, найсолодшим для мене, ввірене служіння Ісуса Христа, Який був раніше віків у Отця і, наостанку, явився видимо. Тому всі, вступивши в співжиття з Богом, поважайте один одного, і ніхто не дивися по плоті на свого ближнього, але завжди любіть один одного в Ісусі Христі. Нехай не буде між вами нічого, що могло б розділити вас; але будьте в єднанні з єпископом і перед тими, що головують 3, на образ і учення нетління.

Глава 7

Нічого не робіть без єпископа і пресвітерів,
будьте єдиним храмом Божим

Тому як Господь без Отця, за Своїм єднанням із Ним, нічого не робив ні Сам Собою, ні через апостолів, так і ви нічого не робіть без єпископа і пресвітерів. Не думайте, щоб вийшло що-небудь похвальне у вас, якщо будете це робити самі собою. Але у спільному зібранні нехай буде у вас одна молитва, одне прощення, один ум, одна надія в любові і в радості непорочній. Єдиний Ісус Христос, і краще за Нього немає нічого. Тому всі ви складаєте з себе, немов би один храм Божий, немов би один жертовник, немов би одного Ісуса Христа, Який вийшов від Єдиного Отця і в Єдиному перебуває, і до Нього Єдиного відійшов.

Глава 8

Віддаляйтеся від неправдивих вчень юдействуючих

Не облещуйтеся чужими ученнями, ні старими марними байками. Бо якщо ми досі ще живемо за законом юдейським, то через це відкрито зізнаємося, що ми не отримали благодаті. І божественніші пророки жили у Христі Ісусі, тому і терпіли гоніння. Натхтненні Його благодаттю, вони запевнювали невіруючих, що Єдиний є Бог, Який явив себе через Ісуса Христа, Сина Свого, Який є вічним Його словом, яке вийшло не із мовчання, і Який у всьому благовгодив Тому, Хто Його послав.

Глава 9

Будемо жити з Христом

Отже, якщо ті, що жили в древньому порядку діл, наближалися до нового уповання і вже не суботствували, але жили життям воскресіння, в якому і наше життя засяяло через Нього і через Його смерть, хоча деякі і відкидають Його, але через Його тайну ми отримали початок віри і ради неї терпимо, щоб бути учениками Ісуса Христа, єдиного Учителя нашого. Як же ми можемо жити без Нього, коли і пророки, будучи за духом Його учениками, очікували Його як свого учителя? Тому Він, Якого праведно вони очікували, коли прийшов на землю, воскресив їх із мертвих.

Глава 10

Не юдействуйте

Не будемо ж нечутливими (байдужими. — О. М.) до Його благості. Бо якщо Він буде наслідувати 4 (воздавати. — О. М.) нам за ділами нашим, то ми загинули. Тому, ставши Його учениками, навчімося жити по-християнськи. Бо хто називається іншим, а не цим іменем, той не Божий. Тому вивергніть погану закваску, що постаріла і зіпсувалася, і змініться в новий колос, Який є Ісус Христос. Осоліться в Ньому, щоб хто-небудь з вас не зіпсувався і щоб тоді зловоння не викрило б вас. Безглуздо призивати Ісуса Христа, а жити по-юдейськи; бо не в юдейство увірувало християнство, а навпаки, юдейство в християнство, в якому з’єдналися всі народи, що увірували в Бога.

Глава 11

Ради застереження пишу вам це

Це пишу вам, возлюблені мої, не тому, щоб признавати деяких із вас такими, але як самий менший із вас хочу застерегти, щоб не впали в сіті суєтного вчення, а цілком були впевнені у народженні і стражданні, і воскресінні, що було у час ігемонства (правління. — О. М.) Понтія Пилата, що вони істинно і безсумнівно звершені Ісусом Христом — надією вашою, від якої відпасти не дай Боже нікому з вас.

Глава 12

Ви кращі за мене

Бажав би я цілком насолодитися вами, якби тільки був достойний. Бо хоча я і в узах, але не вартий жодного з вас, вільних. Знаю, що ви не чванитеся, бо Ісуса Христа маєте в собі. Ще більше знаю, що, коли хвалю вас, ви червонієте, як написано: праведний — обвинувач самого себе.

Глава 13

Утверджуйтеся у вірі і єдинстві

Отже, старайтесь утвердитися в ученні Господа і апостолів, щоб у всьому, що робите, мати хороший успіх плоттю і духом, вірою і любов’ю, у Сині і в Отці, і в Дусі, на початку і в кінці, з достойнішим єпископом вашим, із прекрасно сплетеним вінцем пресвітерства вашого і в Бозі дияконами. Покоряйтеся єпископу і один одному, як Ісус Христос покорявся за плоттю Отцю; і апостоли Христу, Отцю і Духу, щоб єднання було разом тілесне і духовне.

Глава 14

Моліться за мене і за Церкву Сирійську

Знаючи, що ви сповнені Богом, я коротко бесідував з вами. Поминайте мене в молитвах ваших, щоб мені досягнути Бога, і Церкву Сирійську, іменем якої я не достойний називатися, бо маю потребу в спільній вашій у Бозі молитві і любові, щоб Церква Сирійська удостоїлася ороситися від вашої Церкви.

Глава 15

Вітають вас християни Ефеської та інших Церков

Вітають вас ефесяни зі Смирни, звідки і пишу вам. Вони знаходяться тут для слави Божої, подібно до вас, і заспокоїли мене у всьому з Полікарпом, єпископом Смирнським. Й інші Церкви на честь Ісуса Христа вітають вас. Зміцнюйтеся в однодумності з Богом, маючи нерозділений дух, який є Ісус Христос.

Переклад Олександра МИРОНЧУКА

  1. В рос. пер. «благоустроенность» []
  2. В рос. пер. «предстательствующей» []
  3. В рос. пер. «предсидящими» []
  4. В рос. пер. «подражати» []

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору