Воскресний Октоїх і Загальна Мінея
Животворчої і Нероздільної Тройці —
Отця, і Сина, і Святого Духа
Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета
для богослужбового вжитку в парафіях Української Православної Церкви.
потребує богослужбових книг українською мовою.
Священний Синод Української Православної Церкви
Київського Патріархату створив богословську комісію
для перекладу Святого Письма і богослужбової літератури
на чолі з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом.
видання українською та церковнослов’янською мовами.
Окто́їх (греч. Ὀκτώηχος «восьмигласник», «глас») — Богослужбова книга Православної церкви, що містить у собі чинопослідування: Вечірньої, Повечір“я, Ранньої та Літургії для шести буденних днів тижня, а для недільних днів окрім того — Малої вечерні та Полуношниці.
Всі ці співи, за способом співу, розділяються на вісім гласів (звідси назва книги) або наспівів, з яких кожен уживається протягом однієї седмиці. Назва сходить до однойменної візантійської системи ладу, відомої також як «восьмигласся».
Октоїх складений на початку VII століття; у VIII столітті відредагований та доповнений св. Іоаном Дамаскином.
Мінея Загальна. Мінея Загальна містить служби, або послідування, для перехідних і неперехідних днів річного кола з такими змінними молитвослів’ями, які Церква призначила всім узагалі святим того або іншого лику.
Оскільки, Православна Церква в один день іноді святкує пам’ять двох і більше святих одного лику, то для святих кожного лику є два загальних послідування: для одного святого і для двох або багатьох святих того ж лику. Так, є служби Апостолові і Апостолам і тощо.
У Мінеї Загальній знаходяться також загальні послідування на свята: Богородичні, Хресту, Ангелам, Предтечі та Соборам, недільна служба Октоїху 6-го гласу та Служба Великодня.
Мінея Загальна необхідна і за наявності Міней Місячних, коли потрібно відправити службу святому, котрому або зовсім немає послідування в Мінеях Місячних, або, хоча воно і є, але не містить усіх молитвословів, які потрібно співати при відправі богослужіння, наприклад, храмовому святому. Окрім того, Мінея Загальна може доповнювати нестачу інших Богослужбових книг, головним чином Міней Місячних.