«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 

Володимир Сивохіп

Сивохіп Володимир Степанович (06.01.1965, м. Дрогобич, Львівщина). Музикознавець, художній керівник і диригент камерного хору «Gloria» (з 1999), композитор. Генеральний директор Львівської обласної філармонії. Лауреат державної премії імені М. Лисенка, заслужений діяч мистецтв України.

Навчався Володимир Сивохіп в Дрогобицькому музичному училищі на теоретичному відділенні (1980–1984), працював в Славській музичній школі, служив у лавах Радянської Армії (1985–1987).

Володимир Сивохіп — випускник історико-теоретичного факультету Львівської консерваторії (зараз — ЛНМА імені М. В. Лисенка) та аспірантури при Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України, кандидат мистецтвознавства. Із 1990 року впродовж 16-ти років виконував обов’язки відповідального секретаря ЛО Національної Спілки композиторів України, з 2005 р. — став членом Правління цієї організації, а з 2006 р. — Генеральний директор Львівської обласної філармонії. Також викладає у Львівській Національній музичній академії ім. М. Лисенка.

В. Сивохіп зайняв активну та дієву позицію в мистецькому житті Львова. Як музикознавець-науковець та редактор від початку 1990-х років почав займатися публікацією української музикознавчої літератури та нотних видань минулого, що тривалий час були недоступними для широкого загалу. Такі видані ним збірки праць як «Піонери музичного мистецтва в Галичині», «Союз українських Професійних Музик у Львові» чи «Музично-історичні концепції у минулому і сучасності» гідно поповнили золотий фонд української музикознавчої літератури. Його дослідницька та видавнича праця значною мірою виповнювала тогочасні прогалини в науково-мистецькому житті.

Будучи організатором таких величних і змістовних музичних дійств, як Фестивалі «Музика українського зарубіжжя», «Композитори України — пам’яті жертв голодомору», «Відображення Бориса Лятошинського», «Фестиваль музики Лисенка у Львові» та багатьох інших знакових акцій, стало цілком органічно заснування ним єдиного в Україні Міжнародного Фестивалю сучасної музики «Контрасти», що з незмінним успіхом проводиться у Львові починаючи з 1995 року. Набутий досвід в організації подібного масштабу міжнародних мистецьких форумів з успіхом використовується і тепер при проведенні ним щорічного Міжнародного Фестивалю музичного мистецтва «Віртуози», Міжнародного Фестивалю камерної музики «Шимановський Квартет і друзі» та концертного циклу «Музичні вечори Л. ван Бетховена».

Як диригент почав свої виступи від 1999 р. з Камерним хором «Глорія», з яким, окрім численних гастрольних поїздок, підготував авторські програми сучасних композиторів М. Скорика, Ю. Ланюка, А. Нікодемовіча, П. Васкса, А. Пярта, М. Пепи, здійснив численні прем’єрні виконання творів сучасних композиторів, зокрема — З. Буярського, І. Щербакова, Г. Гаврилець, В. Рунчака, В. Польової, О. Щетинського, Б. Фроляк, Б. Сегіна.

Успішно виступав на багатьох фестивалях: «Віртуози», «Контрасти», «Дні Європи у Львові», «Золотоверхий Київ», «Київ Музик Фест», «Музичні прем’єри сезону» у Києві, «Бах-Фест» у Сумах, «Клавіри моря» (Литва), «Confiteor» у Кракові, «Dni Muzyki Ukraińskiej» у Національній філармонії м. Варшава, «Dni muzyki oratoryjno-kantatowej» у Перемишлі, «Festiwal Muzyki Dawnej» в Старому Сончі, «Międzynarodowych Spotkań Muzycznych «Wschód-Zachód» у Зеленій Гурі (Польща), «Freiburg Music Festival» (Німеччина), «Lohtai festivaali Sacred Music» (Фінляндія), «Falera Music Festival» (Швайцарія), «Музика в Гражді» (США) та ін.

Виступав, зокрема, із Hilliard Ensemble з виконаням творів Арво Пярта. Здійснив ряд масштабних виконань творів світової класики, таких як «Страсті за Йоаном», Magnificat, Висока Меса Й. С. Баха; Introducione e Gloria, Magnificat А. Вівальді; Берлінська Меса, Credo, Adam’s Lament Арво Пярта; Меса І. Стравінського; Harmonie Messe, «Сім слів» та «Створення Світу» Й. Гайдна; Ein Deutches Requiem Й. Брамса, Requiem В. Моцарта та А. Шнітке; Carmina Burana К. Орфа.

З хором «Глорія» здійснив записи у фонд Національної телерадіокомпанії України та Львівської телерадіокомпанії, вперше в Україні відбувся запис на CD опери Д. Бортнянського «Алкід» та «Духовного концерту-Панахиди» М. Скорика, альбомів із духовними творами М. Лисенка «Камо пойду от лиця Твоєго» та з українськими колядами «LUX AETERNA», а також — «Духовна музика Ігоря Соневицького».

За значні особисті мистецькі досягнення та вагомий внесок в професійний розвиток та всебічну популяризацію української музичної культури, за активну виконавську та музично-громадську діяльність В. Сивохіпа нагороджено обласною премією ім. С. Людкевича, Державною премією ім. М. Лисенка, відзначено почесним званням Заслужений діяч мистецтв України, а також — численними громадськими відзнаками, зокрема, титулом «Галицький лицар» в номінації «діяч культури».

Читайте інтерв’ю з Володимиром Сивохіпом: Директор без фрака

Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору