Богдан Дерев’янко
ДЕРЕВ’ЯНКО БОГДАН ПЕТРОВИЧ народився 6 лютого 1942 р. в с. Ласківці Теребовлянського р-ну Тернопільської області. Ласківецьку середню загальноосвітню школу закінчив у 1959 р. 1959–1962 рр. навчався на музичному відділенні Чортківського педагогічного училища. Після закінчення з відзнакою училища працював учителем музики в Чортківській школі-інтернаті. У 1965–1970 рр. навчався у Львівській консерваторії (клас хорового диригування) у народного артиста України, професора Євгена Дмитровича Вахняка.
У 1970 р. запрошений на роботу художнім керівником та диригентом Гуцульського ансамблю пісні і танцю Івано-Франківської філармонії. На основі гуцульського та прикарпатського фольклору створив концертні програми, з якими ансамбль успішно гастролював багатьма містами України, Росії, Прибалтики, Кавказу, Сибіру. Гуцульський ансамбль під керівництвом Б. Дерев’янка з успіхом виступав також у Румунії. 1981–1988 рр. Б. Дерев’янко обіймає посаду завідувача кафедри народного хорового співу Рівненського інституту культури. З 1988 р. — доцент кафедри хорового та оперно-симфонічного диригування Львівської консерваторії ім. М. В. Лисенка (нині — Національна музична академія). Одночасно з роботою у Львівській національній музичній академії керував хоровою капелою «Мрія» Львівської комерційної академії. Під його керівництвом «Мрія» стала лауреатом багатьох національних та міжнародних хорових конкурсів, успішно виступала на фестивалях та конкурсах у Польщі, Німеччині, Франції, Великій Британії, Іспанії, Хорватії.
Богдан Петрович Дерев’янко — автор хорових творів та обробок українських народних пісень, які виконують професійні та аматорські хорові колективи.
Найвагоміші хорові твори
- Триптих для хору, солістів та симфонічного оркестру «Задивляюсь у твої зірниці» (сл. В. Симоненка, О. Богачука, І. Франка).
- Духовні твори: «Воскресна утреня»; Частини літургії («Ангел сповіщав», «Світильний», «Іпакой», «Стихири Пасхи», «Ірмос Вознесіння»).
- Марш війська України (сл. Д. Павличка у співавторстві з М. Падурою).
- «Єднаймось всі» (сл. В. Заблоцького).
- Хорові твори за народними мотивами: «Гей, музики грайте» (сл. С. Пушика); «Ой, як я собі заспіваю»; «Косарі косять»; «Жовнярський триптих» («За полянков чорна роля», «Ой закувала сива зозуленька», «Ой хмариться, туманиться»); «Весняний диптих» («Ой зацвіли фіялочки», «Куди їдеш Іваночку»).
- Обробки для хору щедрівок, колядок, народних пісень: «Дзвони б’ють, дзвони грають» (муз. і сл. Т. Теслі); «Козуню-любуню»; «Повіяв вітер степовий»; «Завтра в далеку дорогу»; «Ой гиля, гиля, гусоньки на став»; «Ой верше мій верше»; «У горах синіх»; «За річкою, за Дунаєм»; «Ой заграли музики».
- Інструментальні твори: сюїта для фортепіано в 6 частинах «Мандрівка в минуле»; «Соната для скрипки і фортепіано».
- Збірники: «Зелений мій краю»; «Хорові твори»; «На крилах «Мрії».