БібліотекаУнікальні рукописи та стародруки

Служебник свт. Петра Могили 1629 року (фотокопія)

Служебник свт. Петра Могили 1629 року (фотокопія), формат PDF, розмір приблизно 355M.

3 відгуки
to «Служебник свт. Петра Могили 1629 року (фотокопія)»
  1. Степан сказав:

Доброго дня!!! Цікаво, що у цім Служебнику текст «Тебе поєм» і «Благодари́м Ти, Влади́ко Человіколю́бче» і 12-та утреня молитва «Хвалим, поєм» відрізняеться від тексту Служебника 1639 р. Тут як і в Служебнику Івана Боярського 1632 р. «Тебе́ поє́м, Тебе́ благослови́м, Тебі благодари́м, Го́споди…», «Благодари́м Ти», і на утрені «Хвалим, поєм, благословим и благодарим Ти». А у Служ. 1639 р. «Тебе благодарим», «Благодарим Тя» і «Хвалим, поєм, благословим и благодарим Тебе». А решта однаково, це все то, що стосується слова «благодарим». На мою думку тут правильніше. Хоча у першій і шостій утренній молитві однаково «Благодарим Тя». У Московській редакції залишилось тільки в одному місці «Тебі благодарим» це у тексті піснеспіву «Тебе поєм» і то коли текст написаний ЦС літерами, а решта скрізь написано «Тя благодарим, Благодарим Тя». Навіть у Часослові 1616 р. у тексті Славословія на утрені написано так: «Хвалим Тя, благословим Тя, Кланяєм Ти ся, славословим Тя, благодарим Ти», за то молитва після обідньої трапези «Благодарим Тя, Христе Боже наш».

Вибачте, писака з мене поганий.

2. Олекса з Київа сказав:

Добридень, шановна громадо!
    Ще тут можна завантажити цього самого Требника (промотайте НА СТОРІНКУ ВНИЗ – справа є список форматів для завантажування):

У цій всесвітній бібліотеці-архіві узагалі купа цікавого (зокрема раритетніх видань, зокрема XVIII-ХХ сторіч).
    Тож може, кому придасться!

Усім навседобре!)

3. Олекса сказав:

Богослужбові книжки
    святителя Петра (Могили)
    Видання Київської митрополії 17 століття:
    http://predanie.pp.ua/archive.html Дякую!