«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаРадимо прочитати

Перехід парафії до ПЦУ

Подаємо тут алгоритм переходу парафії до ПЦУ, він перевірений і юридично коректний. Цей варіант переходу підходить для сіл та міст, де є одна-дві церкви, а для великих міст все складніше, бо досить непросто визначити, хто саме входить до релігійної громади, територіально вона може бути і в різних районах міста, і навіть в різних містах.

Нижче посилання на Закон та посилання на відео.

Алгоритм та матеріали надали парафіяни села Берестя.

Порядок дій

  1. Група громадян (парафіян) села в кількості не менше 3 осіб (краще 5–7 осіб) на своїх зборах приймає рішення про створення ініціативної групи парафіян (в кількості 15–20 осіб) з метою вивчення думки релігійної громади села щодо зміни підпорядкування з УПЦ (МП) до ПЦУ. Порядок ведення зборів звичний, має бути витриманий з обов’язковим голосуванням по кожному винесеному питанню. Для початку процесу це основний юридичний документ. Зборами має бути вибраний керівник Ініціативної групи, на якого покладаються організаційні задачі по діяльності Ініціативної групи, починаючи з розробки форми опитувального листа (ПІБ, "За", "Проти", підпис), розподіл території села між учасниками Ініціативної групи для проведення опитування і т. і.
  2. В обов’язковому порядку протокол зборів про створення ініціативної групи має бути наданий до сільської ради для РЕЄСТРАЦІЇ. Потрібно отримати дозвіл на проведення опитування! (Без санкції влади опитування може бути признане недійсним!) Протокол також має бути зареєстрований обов’язково.
  3. Після реєстрації ІНІЦІАТИВНОЮ ГРУПОЮ ПРОВОДИТЬСЯ ОПИТУВАННЯ. Бланки для опитування мають бути з інформацією: ПІБ, рік народження, підпис.
  4. За результатами опитування, якщо воно показало, що більшість опитуваних виступають за зміну підпорядкування, керівник ініціативної групи (офіційно, листом) звертається до сільського Голови з проханням зібрати збори релігійної громади села для вирішення питання щодо зміни підпорядкування.
  5. Сільський Голова має скликати збори, за десять днів до дати проведення — розвішати об’яви, інформувати громаду всіма доступними засобами. Як показала практика — місцевому священику обов’язково вручити запрошення (було б непогано з його підписом про отримання чи з відео фіксацією процесу вручення). Сільський голова має забезпечити у відповідності до закону приміщення (клуб, школа — оренда і т. і.).
  6. Ініціативна група має чітко відпрацювати план проведення зборів. Бланки протоколів з питаннями, що виносяться, є в Єпархіях. Всі Єпархії надають постійну підтримку процесу, включаючи юридичну.
  7. З метою запобігання провокацій, особливо коли батюшка УПЦ (МП) займає агресивну позицію, підбурює своїх прихильників до протистояння, а тим паче може організувати збір священиків всього району і завезти «тітушок» для зриву зборів, має бути забезпечений (кремезні хлопці) прохід до будівлі, де проводяться збори. До будівлі для участі в зборах допускаються тільки(!) парафіяни села. Сільський Голова має звернутись до поліції з вимогою забезпечити порядок. В обов’язковому порядку проводити відео зйомку зборів (надалі максимально розповсюдити її в соцмережах, на youtube і т. і), а також запросити адекватний телевізійний канал для висвітлення події на телебаченні.
  8. Зміна підпорядкування релігійної громади (перехід від УПЦ (МП) до ПЦУ) відбувається при наявності не менше 2/3 голосів тих, хто присутній на зборах (через це, щоб не було звинувачень щодо упередженості, про час і місце проведення зборів має бути інтенсивна інформаційна компанія). Особливості: всі, хто приходить на збори, мають бути зареєстровані, про що ставлять свої підписи (бланки для реєстраії — в Єпархії). Не має бути сторонніх людей і віруючих інших конфесій (євреїв, сектантів), хоч вони і є громадою села. Всі, хто проголосував за зміну підпорядковання, по закінченню зборів мають підтвердити це своїми підписами у відповідному реєстрі (бланки дадуть в Єпархії).

    На зборах приймається новий Статут Релігійної Громади.

    На зборах в обов’язковому порядку має бути обраний Голова Парафіяльної ради (а ще краще — і сама Парафіяльна рада), бо він буде проводити всі дії по реєстрації нового Статуту Релігійної Громади.

  9. Відповідним чином оформлені документи надаються для затвердження в Єпархію, а далі по процедурі — в обласну держадміністрацію і до реєстратора.
  10. Реєстрація, а точніше переєрестрація Нового Статуту релігійної громади засвідчує те, що Старий статут, і відповідно діюча до нього релігійна громада, втрачають чинність. Зареєстрований і внесений до Єдиного Державного Реєстру Статут є основним юридичним документом для діяльності релігійної громади!
  11. Голова Парафіяльної ради звертається до Сільського Голови, а разом з ним — в районну Держадміністрацію, поліцію, виконавчу службу з вимогою забезпечити доступ в храм для проведення богослужінь, а також проведення ревізії щодо наявності (відсутності) майна.
  12. Для максимального і коректного розповсюдження інформації можна створити свій канал на youtube, створити сторінку в facebook, звернутися до блогерів та постійно інформувати людей про події, які відбуваються.

Матеріали

ЗАКОН УКРАЇНИ Про свободу совісті та релігійні організації

Відео

Громада села Берестя — Перехід до ПЦУ — 1

Громада села Берестя — Перехід до ПЦУ — 2

Громада села Берестя — Перехід до ПЦУ — 3

Громада села Берестя — Перехід до ПЦУ — 4


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору