«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаМолитвиПравославний молитослов (церковнослов’янською мовою в українській транслітерації)

Молитви на всяку потребу

Молитва на Новий рік

Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Творче й Засновнику, що створив часи і роки. Сам благослови початок нового року сьогодні, який ми рахуємо від Твого втілення для нашого спасення. Благослови нам провести цей рік і багато років після нього в мирі та згоді з ближніми нашими; зміцни й пошири Церкву Православну, що її Ти Сам заснував і спасенною жертвою на хресті освятив. Вітчизну нашу піднеси, охорони і прослав; довгоденство, Небесного. Сам Господи, благослови цей рік, що його починаю, і всі дні життя мого. Амінь.

Молитва дівчини про заміжжя

О, всемилостивий Господи! Я знаю, що велике щастя моє залежить від того, щоб я любила Тебе всією душею і всім серцем моїм і виконувала у всьому святу волю Твою. Керуй же Сам, о Боже мій, душею моєю і наповняй серце моє: я хочу догоджати Тобі одному, бо ти Создатель і Бог мій. Охорони мене від гордості й самолюбства; розум, скромність і доброчесність нехай прикрашають мене. Неробство противне Тобі і породжує пороки, подай же мені охоту до праці і благослови труди мої. Оскільки ж закон Твій святий наказує людям жити в чесному подружжі, то приведи мене, Отче святий, до цього освяченого Тобою стану, не для догоди бажанню моєму, а для виконання призначення Твого, бо Ти сам сказав: не добре чоловікові бути одному і, сотворивши йому жінку на помічницю, благословив їх рости, множитися і населяти землю. Вислухай смиренну молитву мою. з глибини дівочого серця Тобі принесену, дай мені чоловіка чесного й побожного, щоб ми в любові з ним і згоді прославляли Тебе, милосердного Бога, Отця і Сина і Святого Духа, нині й повсякчас і на віки вічні. Амінь.

Молитва подружжя, що не має дітей

Вислухай нас, милосердний і всемогучий Боже, щоб за благання наше послана була благодать Твоя. Будь милостивим, Господи, до молитви нашої, згадай закон Твій про умноження роду людського і будь милостивим Покровителем нашим, щоб за Твоєю допомогою зберігалося Тобою ж установлене. Могутньою силою Твоєю Ти з нічого все створив і поклав початки всього, що існує в світі, — створив і чоловіка на образ Свій і високою тайною освятив союз подружжя на вказівку про тайну єднання Христа з Церквою. Зглянься, Милосердий, на рабів Твоїх цих, союзом подружнім сполучених, коли вони благають допомоги Твоєї, нехай буде на них милость Твоя, нехай будуть плодовитими і побачать сини синів своїх аж до третього й четвертого роду, і до бажаної старості доживуть і ввійдуть у Царство Небесне через Господа нашого Ісуса Христа, Якому належить всяка честь, слава і поклоніння із Святим Духом, во віки. Амінь.

Молитовне зітхання жінки християнки, коли вона сподівається дитини

О, преславна Мати Божа! Змилуйся наді мною, бідною рабою Твоєю, і прийди мені на допомогу в час моїх недуг і небезпек, з якими народжують дітей всі бідні Євині дочки. Згадай, о Благословенна в жонах, з якою радістю й любов’ю Ти поспішала в нагірню сторону відвідати родичку Твою Єлисавету, коли вона сподівалась дитини, і як чудесно позначилося благодатне відвідання Твоє на матері й дитині. З невимовного добросердя Твого, дай і мені, негідній слузі Твоїй, щасливо дочекатися дитини. Даруй мені цю ласку, щоб дитина, яка зараз перебуває під моїм серцем, прийшовши до пам’яті, з радістю, подібно до святого немовляти Іоана, поклонялася Божественному Господеві Спасителю, що з любові до нас грішних не погордував і Сам бути Дитиною. Невимовна радість, якою переповнялося непорочне серце Твоє при погляді на новородженого Твого Сина і Господа, нехай усолодить скорботу, що чекає мене серед недуг народження Життя світу, мій Спаситель, народжений Тобою, нехай врятує мене від смерті в час розродження і нехай прилучить плід утроби моєї до числа обранців Божих. Вислухай, преславна Царице небесна, смиренне благання моє і зглянься на мене, бідну грішницю, оком ласки Твоєї; не посором моєї надії на Твоє велике милосердя, і осіни мене, Помічнице християн, Зцілителько хворих, Твоїм материнським покровом у час моїх мук і хвороби, щоб сподобилась і я відчути на собі, що Ти — Мати милосердя, і щоб я завжди прославляла Твою ласку, яка ніколи не відкидає молитви бідних і визволяє всіх, хто звертається до Тебе в час скорботи й хвороби. Амінь.

Молитва про визволення від нечистих помислів

Владико Господи, Боже мій, в руках Твоїх доля моя. Спаси мене Сам з милості Твоєї, не дай мені загинути в гріхах моїх і не допусти підкоритися плоті, що оскверняє душу мою. Твоє бо я творіння, не зневажай діло рук Твоїх, не віддаляйся, змилосердися і не посором, не покинь мене, Господи, бо я немічний і до Тебе. Покровителя мого Бога, вдаюся: зціли душу мою, бо я согрішив перед Тобою. Спаси мене з ласки Твоєї, бо ти піклувався мною від юності моєї, — нехай посоромляться ті, що хочуть віддалити мене від Тебе через грішні вчинки, помисли непристойні, спомини некорисні; віддали від мене всяку розпусту, пороки надмірні. Бо Ти один тільки Святий, один Кріпкий, один Безсмертний, у всьому незрівняну могутність маєш і від Тебе одного подається всім сила проти диявола і воїнства його. Бо Тобі належить всяка слава, честь і поклоніння Отцю і Синові і Святому Духові, нині й повсякчас і на віки вічні. Амінь.

Молитва в час посухи

Владико, Господи Боже наш, Ти виконав благання пророка Іллі Фесвітянина заради любові його до Тебе: стримав дощ, що посилався тоді на землю і знову після його молитви дощ плодоносний землі дарував. Сам, Владико всіх, щиро благаємо, — з ласки Твоєї пошли дощ рясний людям Твоїм і, простивши гріхи наші, дай дощу Твого на місця, де просять і потребують його; обрадуй землю, ради нещасних людей Твоїх, і дітей, і скоту, і всього іншого живого творіння, бо всі від Тебе дожидають, що Ти даси їм їжу в свій час. Бо Ти — Бог наш; Бог, що милує і спасає, і Тебі славу приносимо, Отцю і Сину і Святому Духові, нині й повсякчас і на віки вічні. Амінь.

Молитва в час негоди (безперервного дощу)

Владико, Господи Боже наш, Ти колись виконав молитву люблячого Тебе пророка, ревнителя Твого Іллі і благословив на час спинити дощ. І тепер, человіколюбний Творче і милостивий Господи, прийми й від нас, смиренних і негідних слуг Твоїх покірні молитви, що їх приносимо Тобі, і як щедрий, прости наші провини і з человіколюбності Своєї вислухай наші благання, пошли ясну погоду людям Твоїм і світло сонячне всім, що потребують і просять милості в Тебе; обрадуй землю і задля нещасних людей Твоїх, дітей, скоту І ВСЬОГО ІНШОГО ЖИВОГО ТВОріння, що їх Ти годуєш з ласки Твоєї і посилаєш їм їжу в свій час. О, Господи Боже наш, Виконай бажання наше і не осором надії нашої, а помилуй нас з милості Твоєї й пошли нам щедроти Твої, бо наші дні швидко минають і в стражданнях життя наше вкорочується. Не згуби нас за беззаконня наші, якими ми заслужили Твій гнів і кару, але вчини з нами по Твоїй любові й великій милості Твоїй, бо з душею стурбованою і духом засмученим до Тебе припадаємо і, як слуги негідні, ще більшої кари варті, з каяттям жалібно благаємо Тебе: согрішили ми, беззаконня,чинили і у всьому гріховно поводилися, порушуючи Твої заповіді, а тому все, що Ти посилаєш на нас, посилаєш по справедливості й правді. Але не віддавай нас на знищення до кінця, голод і загибель і щоб не затопила нас бурхлива вода, — згадай у гніві про ласку і будь милостивим заради щедрот Твоїх, помилуй з милосердя Твого творіння і діло рук Твоїх і від усякого зла скоро визволи. Бо Тобі одному, Боже наш, належить милость і спасення наше, і Тобі славу віддаємо, Отцю і Сину і Святому Духові, нині й повсякчас і на віки вічні. Амінь.

Молитва в час хвороби

Господи Боже, Владико життя мого! Ти з ласки Своєї сказав: Я не хочу смерті грішника, але щоб він навернувся і живим був. Я знаю, що ця хвороба, яку я терплю,— це кара за мої гріхи та беззаконня; знаю, що ділами своїми я заслужив найтяжчої кари; але Чоловіколюбче, чини зі мною не за злобою моєю, а за безмежним милосердям Твоїм. Не побажай смерті моєї, але дай мені сили, щоб я терпеливо переносив хворобу, як заслужене мною випробування, а після уздоровлення від неї щоб я навернувся всім серцем, всією душею і всіми моїми почуттями до Тебе, Господа Бога, Творця мого і жив для виконання святих Твоїх заповідей, для спокою моїх рідних і для мого спасення. Амінь.

Молитва за уздоровлення хворого

О, премилосердний Боже, Отче, Сине і Святий Душе, в Нероздільній Тройці Тобі поклоняються і Тебе славлять! Зглянься милостиво на раба Твоєго (ім’я) недужого, відпусти йому всі провини його, подай йому зцілення від хвороби, поверни йому здоров’я і сили тілесні, подай йому довге й щасливе життя, земні й духовні Твої блага, щоб він разом з нами приносив подячні молитви Тебі всещедрому Богу і Творцеві нашому. Пресвята Богородице, всесильним заступництвом Твоїм допоможи мені ублагати Сина Твого, Господа мого, за зцілення раба Твого (ім’я). Всі святі ангели і святі Господні, молить Бога за хворого раба його (ім’я). Амінь.

Молитва батьків за померлу дитину

Господи Ісусе Христе, Боже наш, Владико життя і смерті, Утішителю скорботних! З засмученим і зворушеним серцем прибігаю до Тебе і молюся Тебі: пом’яни, Господи, в царстві Твоїм померлого раба Твого, дитину (ім’я) і сотвори йому вічну пам’ять. Ти Владико життя і смерті, дав мені цю дитину, Твоїй же милосердній і премудрій волі вгодно було і взяти її від мене. Нехай буде благословенне ім’я Твоє, Господи! Благаю Тебе, Суддю неба й землі, з безмежної любові Твоєї до нас грішних прости померлій дитині моїй всі гріхи її невільні, словом, ділом, свідомо і несвідомо вчинені. Прости, Милостивий, і наші батьківські гріхи, щоб не залишалися вони на дітях наших; знаю бо, що багато грішили ми перед Тобою, багато чого не додержали, не вчинили, як Ти заповідав нам. Коли ж померла дитина наша, з нашої чи своєї провини, за життя свого служила більше світові й тілу своєму, а не Тобі, Господу і Богу своєму; коли полюбила вона принади світу цього більше, ніж слово Твоє і заповіді Твої; коли вона, віддавшись насолоді життєвій, а не жалю за гріхи свої, в нестриманості занедбала поміркованість, піст і молитву, — щиро благаю Тебе, прости, премилостивий Отче, дитині моїй всі такі провини її, прости й полегши, коли і інше зло вчинила вона в житті цьому. Христе Ісусе! Ти воскресив дочку Яїрову за віру й молитву батька її, Ти зцілив дочку жінки хананеянки за віру й благання матері її. Вислухай же і мою молитву, не погордуй і моїм благанням за дитину мою. Прости, Господи, прости всі гріхи її та, простивши і очистивши душу її, визволи з муки вічної та всели її з усіма святими Твоїми, що від віку Тобі догодили, там, де нема хвороби, ні печалі, ні зітхання, а життя безконечне, бо нема людини, що жила б і не згрішила Ти — один без гріха Коли будеш судити світ, нехай почує дитина моя найсолодший голос Твій: прийдіть благословенні Отця Мого, наслідуйте Царство, приготоване нам від створення світу Бо Ти — Отець милості й щедрот, Ти — життя й воскресення, і Тобі славу віддаємо з Отцем і Святим Духом, нині й повсякчас і на віки вічні. Амінь.

Молитва дітей за померлих батьків

Господи, Ісусе Христе, Боже наш! Ти — сиріт охоронитель, скорботних пристановище і тих, що плачуть, утішитель. Звертаюсь до Тебе я, осиротілий, зітхаючи й плачучи, і молюсь Тобі: вислухай благання моє і не відверни лиця Твого від зітхань серця мого і від сліз очей моїх. Молюся Тобі, милосердний Господи, заспокой скорботу мою за розлукою з батьком моїм, що породив і виховав мене (ім’я), (або — з матір“ю чи з батьками моїми, що породили і виховали мене, — імення їх), а душу його, як таку, що відійшла до Тебе з правдивою вірою в Тебе і твердою надією на Твою чоловіколюбність і милость, прийми в Царство Твоє Небесне. Схиляюсь перед Твоєю святою волею, що нею взято його від мене, і прошу Тебе, тільки не візьми від нього милості й добросердя Твого. Знаю, Господи, що Ти, Суддя світу цього, гріхи й нещастя батьків караєш в дітях, внуках і правнуках аж до третього й четвертого роду; але Ти й милуєш батьків за молитви й доброчесність дітей їх, внуків і правнуків. Зі скрухою й щирістю серця благаю Тебе, Судде милостивий, не карай вічною карою померлого незабутнього для мене раба Твого, батька мого (ім’я), але відпусти йому всі провини його вільні й невільні, які він учинив словом і ділом, свідомо за життя свого тут на землі, і з милосердя і чоловіколюбності Твоєї, за молитви Пречистої Богородиці і всіх святих, помилуй його і від вічної муки визволи. Милосердий Отче отців і дітей! Дай мені всі дні життя мого, до останнього зітхання мого, не переставати пам’ятати про небіжчика батька мого в молитвах моїх, і благати Тебе, праведного Суддю, щоб Ти оселив його на місці світлому, на місці прохолоди і на місці спокою, з усіма святими, де немає ніякої хвороби, смутку й зітхання. Милостивий Господи! Прийми нині за раба Твого (ім’я) мою щиру цю молитву і віддай йому нагородою Твоєю за працю й піклування у вірі та християнській побожності, бо він насамперед навчив мене знати Тебе, свого Господа, благоговійно молитися Тобі, на Тебе одного уповати в біді, скорботах та хворобах і додержувати заповідей Твоїх. За добре піклування його про моє зростання духовне, за теплі молитви, які приносив він за мене до Тебе, і за всі дари, які він випросив мені від Тебе, віддай йому Своєю милостю, Своїми небесними благами і радостями у вічному Царстві Твоєму. Бо Ти — Бог милостей і щедрот та чоловіколюбності, Ти — спокій і радість вірних слуг Твоїх, і Тобі славу віддаємо з Отцем і Святим Духом нині і повсякчас і на віки вічні. Амінь.

Молитва вдівця за померлу дружину

Христе Ісусе, Господи і Вседержителю! Зі скрухою й щирістю серця мого молюся Тобі: упокой, Господи, душу померлої раби Твоєї (ім’я) в Небесному Царстві Твоєму. Владико Вседержителю! Ти благословив подружню єдність чоловіка і жінки, коли сказав: не добре бути чоловікові самому, створимо йому помічника, подібного до нього. Ти освятив цей союз на образ духовного союзу Христа з Церквою. Вірую, Господи, і визнаю, що Ти благословив злучити і мене святим союзом цим з однією зі слуг Твоїх. З Твоєї ж милостивої та премудрої волі взято в мене цю рабу Твою, яку Ти дав мені за помічницю й супутницю життя мого. Схиляюся перед цією волею Твоєю і молюся Тобі від усього серця мого, прийми це благання моє за рабу Твою (ім’я) і прости їй, коли согрішила вона словом, ділом, думкою, свідомо і несвідомо; коли земне полюбила більше від небесного, коли про одежу та прикрасу тіла свого дбала більше, ніж за просвітлення одягу душі своєї, або коли не дбала про дітей своїх; коли завдала кому жалю словом або вчинком; коли нарікала в серці своїм на ближнього свого або осудила кого чи інше щось подібне вчинила. Все це прости їй, як милостивий та чоловіколюбивий, бо нема людини, що жила б і не согрішила. Не судися з рабою Твоєю, як творінням Твоїм, не осуди її за гріхи її на вічні муки, а зглянься й помилуй з великої милості Твоєї. Благаю і прошу Тебе, Господи, дай мені силу в усі дні життя мого не переставати молитися за спочилу рабу твою і аж до кінця життя мого просити для неї в Тебе, Судді всього світу, прощення провин її. Ти, Боже, положив на голову її вінець з каменя дорогого, вінчаючи її тут на землі, так увінчай її вічною Твоєю славою в Небесному Царстві Твоєму, з усіма святими, що там торжествують, нехай разом з ними і вона вічно оспівує всесвяте ім’я Твоє з Отцем і Святим Духом. Амінь.

Молитва вдови за чоловіка

Христе Ісусе, Господи і Вседержителю! Ти — втіха тих, що плачуть, сиріт і вдів захист. Ти сказав: поклич Мене в день журби твоєї, і врятую тебе. В дні журби своєї вдаюся до Тебе і молюся Тобі: не відверни лиця Твого від мене і вислухай благання моє, яке приношу Тобі зі сльозами. Ти, Господи і Владико всього, благозволив одружити мене з одним з рабів Твоїх, щоб нам бути одним тілом і одним духом. Ти дав мені його за сожителя й захисника. Твоїй милостивій і премудрій волі вгодно було взяти від мене цього раба Твого і зоставити мене одну. Схиляюся перед цією Твоєю волею і до Тебе вдаюся в дні журби моєї: заспокой смуток мій про розлуку з рабом Твоїм, другом моїм. Коли Ти взяв його від мене, не візьми від мене Своєї милості. Як колись прийняв Ти дві лепти вдовиці, так прийми і це благання моє. Пом’яни, Господи, душу спочилого раба Твого (ім’я), прости йому всі провини його, вільні й не вільні, чи то словом, чи ділом, чи свідомі й несвідомі, але з великої милості Твоєї та множества щедрот Твоїх полегши й прости всі гріхи його і осели його з святими Твоїми, де немає хвороби, ні печалі, ні зітхання, а життя безконечне. Благаю і прошу Тебе, Господи, дай мені всі дні життя мого не переставати молитися за померлого раба Твого (ім’я) і аж до кінця мого просити в Тебе, Судді всього світу, відпущення всіх гріхів його і вселення його в Небесні Оселі, що їх Ти наготовив тим, що люблять Тебе. Коли ж він і согрішив, але не відступив від Тебе і безсумнівно Отця і Сина і Святого Духа православно аж до останнього свого подиху визнавав, тому віру в Тебе замість діл прийми, бо нема чоловіка, що жив би і не согрішив, Ти один без гріха, і правда Твоя — правда вічна. Вірую, Господи, що Ти почуєш благання моє і не відвернеш лиця Твого від мене. Побачивши вдовицю, що тяжко плакала, Ти змилосердився і сина її, коли вже несли ховати, воскресив: так, змилосердившись. заспокой і мою журбу. Як Ти відчинив двері милосердя Твого для раба Твого Феофіла, шо відійшов до Тебе, і простив йому всі провини його за молитви свято! Церкви Твоєї, зважаючи на молитви й милостині дружини його, так і я благаю Тебе, прийми і моє благання за раба Твого (ім’я) і введи його в життя вічне. Ти бо еси уповання наше, Ти Бог милості і спасення і Тобі славу віддаємо з Отцем і Святим Духом, нині й повсякчас і на віки вічні. Амінь.

Молитва за всякого померлого

Пом’яни, Господи, Боже наш, у вірі й надії на життя вічне спочилого раба Твого, брата нашого (ім’я) як милосердий і человіколюбець, відпускаючи гріхи та згладжуючи неправди, полегши, подаруй і прости всі його провини вільні й невільні, визволи його від вічної муки та вогню геєнського і дай йому користуватися й заживати вічних Твоїх благ, наготованих для тих, що люблять Тебе. Коли ж і согрішив він, та не відступив від Тебе і безсумнівно в Отця і Сина і Святого Духа, Бога, Тебе в Тройці славимого, вірував і одиницю в Тройці і Тройцю в одиниці православно аж до останнього свого подиху визнавав, будь милостивим до нього і віру в Тебе замість діл прийми і з святими Твоїми, як щедрий, упокой. Нема бо чоловіка, що жив би і не согрішив, Ти один тільки без усякого гріха і правда Твоя — правда вічна, і Ти один Бог милостей і щедрот і человіколюбності і Тебі славу віддаємо Отцю і Синові і Святому Духові, нині й повсякчас і на віки вічні. Амінь.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору