«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаМолитви

Піснеспіви Постової Тріоді і Пасхи

Неділя 4-та посту. Прп. Іоана Ліствичника

Тропар недільний та святого, гл.1: Пустинним жителем, ангелом у тілі / і чудотворцем показався ти, богоносний отче наш, Іоане. / Постом, невсипущим піклуванням і молитвою / небесні дарування прийнявши, / ти зціляєш недужих і душі тих, / що з вірою вдаються до тебе. / Слава Тому, Хто дав тобі силу,/ слава Тому, Хто тебе завінчав;/слава Тому, Хто через тебе / подає всім уздоровлення!

Кондак святого, гл. 4: Господь поставив тебе на висоті отримання, / як зорю істинну, що веде до світла всі краї землі,/наставнику, отче наш Іоане.

Кондак Тріоді, гл. 4: Хресту Твоєму поклонитись, Господи, удостоївшись, / ми духом і вірою до Тебе Зближаємось / і молячись взиваємо: / вчини нас усіх достойними воскресіння.

Прокимен вечірні, гл. 8-й: Не відверни лиця Твого від раба Твого, бо я в журбі; скоро почуй мене, зглянься на душу мою і врятуй її.

Стих: Спасіння Твоє Боже, нехай прийме мене.

Стих: Побачать це страдники і звеселяться

Стих: Шукайте Бога — і жива буде душа ваша.

Субота 5-та посту. Акафістова (Похвальна)

Тропар, гл. 8: Зрозумівши тайний наказ, скоро став ангел в домі Йосифовім / перед Тою, що не знала мужа, і промовив: / Той, Хто зшестям Своїм прихилив небеса, весь вміщається без зміни в Тобі. / Його ж бачучи в утробі Твоїй, що прийняв вигляд слуги, / з острахом взиваю до Тебе: Радуйся, Невісто Неневісная.

Кондак, гл. 8: Тобі, Провідниці життя нашого, ми, раби Твої, пісні перемоги співаємо; / визволені ж із біди, пісні вдячні приносимо, Богородице. / А Ти, що маєш силу непереможну, від усяких бід визволи нас, / щоб ми взивали до Тебе: радуйся, Невісто Неневісная.

Неділя 5-та посту. Прп. Марії Єгипетської

Тропар недільний і преподобної, гл. 8: Через тебе, мати, відомо стало: / спасеться всяка душа, на образ Божий створена. / Взявши бо хрест, пішла ти за Христом / і ділами навчала не дбати про тіло, бо воно минуще, / а піклуватися про душу – єство безсмертне./Тому, преподобна Маріє, спільно з ангелами радується дух твій.

Кондак преподобної, гл. 3: Різними гріхами раніше сповнена, / ти через покаяння Христовою невістою нині явилася; / ангельське життя наслідуючи, / зброєю Хреста демонів нищиш. / Тому явилася єси невістою Царства, / Маріє преславна.

Кондак Тріоді, гл. 4: Перетерпівши спокуси душевної Зими, / принесімо відновлення душі і плоди добрих діл,/ піднявшись духом: / бо ось Жених Христос Зближається і подає вінці святих; / встаньмо ж, щоб Він застав нас готових прийняти вінці вічні.

Прокимен вечірні, гл. 8-й: Дав єси насліддя тим, що бояться Тебе, Господи.

Стих: Від краю землі взиваю до Тебе.

Стих: Знайду захист під покровом крил Твоїх.

Стих: Так я співатиму імені Твоєму повік.

Стихи Пасхи

Тропар: Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував (тричі).

Стих: Нехай воскресне Бог, і розбіжаться вороги Його, і побіжать від лиця Його ненависники Його (Пс. 67, 2). Христос Воскрес…

Стих: Як щезає дим, нехай щезнуть, як тане віск від вогню (Пс. 67, 3). Христос Воскрес…

Стих: Так нехай згинуть грішники від лиця Божого, а праведники нехай звеселяться (Пс. 67, 4). Христос Воскрес…

Стих: Це день, що його створив Господь, радіймо і веселімось у цей день (Пс. 117, 24). Христос Воскрес… Слава…

Христос Воскрес… І нині…

Христос Воскрес…

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував.

Канон пасхальний, гл. 1 творіння прп. Іоана Дамаскина

Пісня 1

Ірмос: Воскресіння день, / просвітімось, люди! / Пасха, Господня Пасха! / Бо від смерти до життя / і від землі до неба / Христос Бог нас перевів, / що пісню перемоги співаємо.

Приспів: Христос воскрес із мертвих! Очистьмо почування / і побачимо Христа, / що сяє неосяжним світлом / воскресіння, / і, перемогу оспівуючи, ясно почуємо, / як Він промовляє: радуйтеся.

Приспів: Христос воскрес із мертвих! Небеса нехай достойно веселяться, / земля ж нехай радіє, / і нехай святкує світ увесь видимий і невидимий, / бо воскрес Христос, радість вічная.

Приспів: Христос воскрес із мертвих!

Ірмос: Воскресіння день…

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував (тричі).

Пісня 3

Ірмос: Прийдіть, будем пити питво нове, / не з каменя неплідного дивно я влене, / а з гробу Христового, / що став джерелом нетління, – / на Ньому ж ми стверджуємось.

Приспів: Христос воскрес із мертвих! Нині все сповнилося сяйвом – / небо і земля, й безодня; / нехай святкує все творіння / це Христове воскресіння – / ним бо воно стверджується.

Приспів: Христос воскрес із мертвих! Учора поховано мене з Тобою, Христе, / сьогодні встаю, коли Ти воскрес; /учора розп’ято мене з Тобою, / Сам прослав мене з Собою, Спасе, у Царстві Твоїм.

Приспів: Христос воскрес із мертвих!

Ірмос: Прийдіть, будем пити питво нове…

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував (тричі).

Іпакої, гл. 4: Світання попередивши / і знайшовши камінь, одвалений від гробу, / ті, що були з Марією, від ангела почули: / «Чому шукаєте серед мертвих, як людину, /Того, Хто в сяйві вічнім пробуває?»/Погляньте на похоронні пелени, / поспішіте й світові звістіте, / що воскрес Господь, умертвивши смерть, / Він бо є Син Бога, що спасає рід людський.

Пісня 4

Ірмос: На божественній варті / богонатхненний Авакум / нехай стане з нами й покаже / світлосяйного ангела, / що ясно промовив: / «Сьогодні спасіння світові, / бо воскрес Христос, / як Всемогутній».

Приспів: Христос воскрес із мертвих!

Наша Пасха — Христос, / що первенцем від Діви народився / і, як призначений на смерть, був / названий ягнятком, / та непорочним, бо гріха не знав, / і, як Бог Істинний, найсвятішим зветься.

Приспів: Христос воскрес із мертвих!

Благословенний нам Христос, / як однолітній агнець, / добровільно за всіх у жертву був принесений,/ Пасха очищення, / і знову з гробу нам засяяло / красне Сонце правди.

Приспів: Христос воскрес із мертвих!

Богоотець Давид перед ковчегом, /як прообразом, грав і веселився. / Ми ж, народ Божий святий, / Здійснення прообразів бачивши, / побожно веселімось, / бо воскрес Христос, як Всемогутній.

Приспів: Христос воскрес із мертвих!

Ірмос: На божественній варті… Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував (тричі).

Пісня 5

Ірмос: Раніш світанку вставаймо / і, замість мира, пісню заспіваймо Владиці, / і побачимо Христа, Сонце правди, / що життя всім освітлює.

Приспів: Христос воскрес із мертвих! Закуті в пекельні кайдани, /бачивши Твою, Христе, безмежну добросердечність, / до світла поспішали веселими стопами, / Пасху прославляючи вічную.

Приспів: Христос воскрес із мертвих! З свічками в руках ходімо назустріч, / коли Христос ІЗ гробу виходить, як жених, / та з чинами ангельськими, що радісно святкують, / прославимо Пасху Божу спасительну.

Приспів: Христос воскрес із мертвих!

Ірмос: Раніш світанку…

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував (тричі).

Пісня 6

Ірмос: Зійшов Ти, Христе, в безодню підземну / і розбив кайдани вічні, що в’язнів держали, / та на третій день, як з кита Іона, / воскрес із гробу.

Приспів: Христос воскрес із мертвих! Народженням Твоїм, Христе, / Ти не порушив нетління Діви, / а, воскреснувши із гробу, / зберіг цілими печаті, / і відчинив нам райські двері.

Приспів: Христос воскрес із мертвих! Спасе мій, жива і незвичайна жертво, / Сам Себе, як Бог, з волі Своєї Ти приніс Отцю, / і з Собою праотця всіх Адама підніс, / із гробу воскресши.

Приспів: Христос воскрес із мертвих!

Ірмос: Зійшов Ти, Христе…

Христос воскрес із мертвих… (тричі).

Кондак, гл. 8: Хоч і до гробу зійшов Ти, Безсмертний,/ але зруйнував пекельну силу / і воскрес, як переможець, Христе Боже, / промовивши до жінок-мироносиць: «Радуйтеся», — / і подаючи Твоїм апостолам спокій, / даруєш грішним воскресіння.

Ікос: Раніш світанку колись мироносиці шукали, як денного світла, Сонце, що зайшло у гріб до заходу сонця, та одна до одної промовляли: ой, сестриці, ходімо намастимо пахощами живоносне й поховане, що у гробі лежить, тіло Того, що тіло грішного Адама воскресив. Ходімо, поспішімо, як волхви, вклонімся, й мира принесімо, як дари, не пелюшками, а плащаницею сповитому, умиймося сльозами й виголосимо: «Ой, Владико, встань, подаючи грішним воскресіння».

Воскресіння Христове бачивши, / поклонімось Святому Господеві Ісусу, / Єдиному Безгрішному. / Хресту Твоєму поклоняємось, Христе, / і святе воскресіння Твоє оспівуємо і славимо. / Бо Ти єси Бог наш, / крім Тебе, іншого не знаємо, / ім’я Твоє призиваємо. / Прийдіть, усі вірні, / поклонімось святому Христовому воскресінню, / бо через Хрест прийшла радість усьому світові. / Повсякчас благословляючи Господа, / оспівуємо воскресіння Його, / бо, перетерпівши розп’яття, / Він смертю смерть переміг (тричі).

Воскрес Ісус із гробу, / як і провістив, / і дарував нам життя вічне / і велику милість (тричі).

Пісня 7

Ірмос: Той, Хто визволив з печі юнаків, / ставши чоловіком, страждає, як смертний, / і стражданням своїм / одягає смертне красою безсмертя. / Єдиний благословенний / Бог отців і препрославлений.

Приспів: Христос воскрес із мертвих! Богомудрі жінки з миром / до гробу Твого, Спасе, поспішалися;/та Кого вони, як мертвого, / зі сльозами шукали, /Тому з радістю, як Живому /Богові, вклонилися, / і Пасху таємну /Твоїм ученикам, Христе, благовістили.

Приспів: Христос воскрес із мертвих! Смерти святкуємо умертвлення, / пекла зруйнування, / іншого життя вічного початок / і, радіючи, оспівуємо Подателя, / єдиного благословенного / отців Бога і препрославленого.

Приспів: Христос воскрес із мертвих!

Ірмос: Той, Хто визволив з печі… Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував (тричі).

Пісня 8

Ірмос: Цей урочистий і святий день / єдиний є цар і господь субот, / радість над радощами / і свято над святами; / в цей день прославимо / Христа навіки.

Приспів: Христос воскрес із мертвих!

Прийдіть, в цей урочистий день воскресіння / причастімось нового виноградного плоду, / божественної радости, Царства Христового, / оспівуючи Христа, як Бога, навіки.

Приспів: Христос воскрес із мертвих! Зведи очі твої, Сіоне, і глянь навкруги себе:/ось бо прийшли до тебе, / наче світла богосяйні, / від заходу і півночі, полудня і сходу, / діти твої, / благословляючи Христа навіки.

Приспів: Пресвятая Тройце, Боже наш, слава Тобі.

Отче Вседержителю і Слово і Душе, / в трьох Особах Єство Надприродне і Пребожественне, / в Твоє ім’я ми охрестилися / і Тебе благословляємо по всі віки.

Ірмос: Цей урочистий і святий день…

Христос воскрес із мертвих… (тричі).

Пісня 9

Заспів: Ангел вітав Благодатну: / «Чистая Діво, радуйся»,- / і я знов вітаю: «Радуйся!» / Твій Син воскрес на третій день із гробу / і мертвих воскресив, / люди, веселіться.

Ірмос: Світися, світися, / новий Єрусалиме, /слава бо Господня / над тобою зійшла. / Радій нині / і веселися, Сіоне, / а Ти, чистая, красуйся, Богородице,/ воскресінням Сина Твого.

Приспів: Христос воскрес із мертвих!

О божественне, о любе, / і найсолодше Твоє слово:/ бо істинно обітував Ти, Христе, / з нами до кінця віку пробувати. / Таку маючи надію, / ми, вірні, радуємось.

Приспів: Христос воскрес із мертвих!

О Пасхо велика і найсвятіша, Христе! / О Мудросте і Слово Боже і Сило! / Сподоби нас тісніше з’єднатися З Тобою / в невечірній день Царства Твого.

Приспів: Христос воскрес із мертвих!

Ірмос: Світися, світися…

Христос воскрес із мертвих… (тричі).

Ексапостиларій: Тілом заснувши, як мертвий, Царю і Господи, на третій день воскрес Ти, Адама з тління підняв і знищив смерть; Пасха нетління, світу спасіння.

Стихири Пасхи

Стих: Нехай воскресне Бог, і розвіються вороги Його.

Пасха священна сьогодні з’явилася нам, / Пасха нова і свята, / Пасха таємнича, / Пасха найпочесніша,/ Пасха – Христос Визволитель, / Пасха непорочна;/ Пасха велична, /Пасха вірних; / Пасха, що двері раю нам відчиняє; / Пасха, що освячує всіх вірних.

Стих: Як щезає дим, нехай щезнуть.

Прийдіть після видіння, жони-благовісниці, / і Сіонові скажіть: / «Прийми від нас радісну вість / про воскресіння Христове»; / веселися, торжествуй / і радуйся, Єрусалиме, / бачивши Царя Христа, що з гробу виходить, неначе жених.

Стих: Так нехай згинуть грішники від лиця Божого, а праведники нехай звеселяться.

Мироносиці-жони / раніш світанку прийшли до гробу Життяподавця / і побачили ангела, що сидів на камені, / і він провістив їм, так промовивши: / «Чому шукаєте Живого серед мертвих, / чому оплакуєте Нетлінного на місці тління? / Ідіть, благовістіть ученикам Його».

Стих: Цей день, що його створив Господь, радіймо й веселімось в нім.

Пасха красна, / Пасха, Господня Пасха! / Пасха преславна засяяла нам. / Пасха! Радісно один одного обіймемо! / О Пасхо! Визволення від смутку, / бо сьогодні з гробу, наче з палати, засяяв Христос, / і жон радістю наповнив, промовивши: / «Благовістіть апостолам».

Слава… і нині… Воскресіння день, / просвітімось урочистим святом, / і один одного обнімімо. / Скажімо «браття» і тим, що ненавидять нас, /все простімо задля воскресіння, / і так всі заспіваймо:

Христос воскрес із мертвих …

Пасхальні часи

Священик: Благословенний Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки вічні.

При келійному читанні мирянин: Господи Ісусе Христе, Сину Божий, молитвами пречистої Твоєї Матері й усіхсвятих, помилуй нас. Амінь.

Тропар Пасхи: Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав ітим, що в гробах, життя дарував (тричі).

Воскресна пісня: Воскресіння Христове бачивши, / поклонімось Святому Господеві Ісусу, / Єдиному Безгрішному. / Хресту Твоєму поклоняємось, Христе, / і святе воскресіння Твоє оспівуємо і славимо. / Бо Ти єси Бог наш, / крім Тебе, іншого не знаємо, / ім’я Твоє призиваємо. / Прийдіть, усі вірні, / поклонімось святому Христовому воскресінню, / бо через Хрест прийшла радість усьому світові. / Повсякчас благословляючи Господа, / оспівуємовоскресіння Його, / бо, перетерпівши розп’яття, / Він смертю смерть переміг (тричі).

Іпакої, гл. 4: Світання попередивши / і знайшовши камінь, одвалений від гробу,/ті, що були з Марією, від ангела почули: / «Чому шукаєте серед мертвих, як людину, / Того, Хто в сяйві вічнім пробуває?» / Погляньте на похоронні пелени, / поспішіте й світові звістіте, / що воскрес Господь, умертвивши смерть, / Він бо є Син Бога, що спасає рід людський.

Кондак, гл. 8: Хоч і до гробу зійшов Ти, Безсмертний, / але зруйнував пекельну силу / і воскрес, як переможець, Христе Боже, / промовивши до жінок-мироносиць:
«Радуйтеся», – / і подаючи Твоїм апостолам спокій, / даруєш грішним воскресіння.

Тропарі, гл. 8: У гробі тілом, у пеклі душею, як Бог, / в раю з розбійником і на престолі був Ти, Христе, / з Отцем і Духом, все наповняючи, Неописанний.

Слава… Як живоносний, як кращий від раю / і воістину ясніший від усякої царської світлиці, / стався для нас Твій гріб, Христе, — / джерелом нашого воскресіння.

І нині… Радуйся, освячена божественна оселе Найвищого, / бо через Тебе, Богородице, дано радість тим, що виголошують: / «Благословенна Ти між жонами, всенепорочна Владичице».

Господи, помилуй (40 разів). Слава… і нині…

Чеснішу… Іменем Господнім благослови, отче.

Священик (або при келійному читанні мирянин): Молитвами святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас. Амінь.

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав тим, що в гробах, життя дарував (тричі).

Неділя 2-га, Фомина

Тропар, гл. 7: Коли гріб був запечатаний, / Ти, Христе Боже, життя з гробу, засяяв, / і, як двері були замкнені, / став Ти перед учнями, Воскресіння всіх, / через них оновляючи в нас Духа правди / з великої Твоєї милости.

Кондак, гл. 8: Цікавою правицею діткнувся Фома Твого животворчого боку, Христе Боже, / і коли Ти увійшов через Зачинені двері, / він з іншими апосто-ами виголосив до Тебе: Ти – Господь мій і Бог мій!

Задостойник Пасхи: Ангел вітав Благодатну: / «Чистая Діво, радуйся»,- / і я знов вітаю: «Радуйся!» /Твій Син воскрес на третій день із гробу / і мертвих воскресив, / люди, веселітеся.

Світися, світися, / новий Єрусалиме, / слава бо Господня / над тобою зійшла. / Радій нині / і веселися, Сіоне, / а Ти, чистая, красуйся, Богородице, / воскресінням Сина Твого.

Неділя 3-тя, жінок-мироносиць

Тропар недільний, гл. 2: «Коли Ти, Життя Безсмертне, зазнав смерти…»

Тропар, гл. 2: Благообразний Йосиф, / з дерева знявши Пречисте Тіло Твоє, / плащаницею чистою обгорнув / і, пахощами покривши, у гробі новім положив; / але на третій день воскрес Ти, Господи, / подаючи світові велику милість.

Тропар, гл. 2: Мироносицям жонам / при гробі З’явився ангел і промовив: /«Миро мертвим подобає, / Христос же тління не зазнав». / Взивайте ж, що воскрес Господь, / подаючи світові велику милість.

Слава… Кондак, гл. 2: Радуватися мироносицям повелів Ти / воскресінням Твоїм, Христе Боже, / і втихомирив плач праматері Єви, / апостолам же Своїм наказав Ти проповідувати, / що Спас воскрес із гробу.

І нині… Кондак Пасхи, гл. 8: Хоч і до гробу зійшов Ти, Безсмертний, / але зруйнував пекельну силу / і воскрес, як переможець, Христе Боже, / промовивши до жінок-мироносиць: «Радуйтеся»,- / і подаючи Твоїм апостолам спокій, / даруєш грішним воскресіння.

Задостойник Пасхи.

Неділя 4-та, про розслабленого

Тропар недільний, гл. 3: «Хай веселяться небесні…»

Кондак, гл. 5: Душу мою, Господи, / тяжко розслаблену гріхами та всякими негідними вчинками, / підведи божественним Твоїм змилуванням, / як і розслабленого підвів колись, / щоб, спасенний, взивав я до Тебе: / Милосердний Христе, слава владі Твоїй!

Кондак Пасхи: «Хоч і до гробу…».

Свято Преполовення

Тропар, гл. 8: На половині свята спраглу душу мою напій водами побожности, / бо Ти всім, Спасе, сказав: «Хто прагне, нехай іде до Мене та й п’є». / Джерело життя нашого, Христе Боже, слава Тобі.

Кондак, гл. 4: На половині свята законного/до тих, що стояли, взивав Ти, Христе Боже, / Творче всіх і Владико: / «Прийдіть і зачерпніть воду безсмертя». / Тому ми до Тебе припадаємо і з вірою взиваємо: / даруй нам Твої милості, / бо Ти є Джерело життя нашого.

Задостойник: Не властиве матерям дівоцтво, / а дівам неможливі родини – /на Тобі, Богородице, / обоє сталися; /тим-то всі роди земні / безперестанно Тебе величають.

Також у віддання Преполовення. В інші дні — задостойник Пасхи

Неділя 5-та, про самарянку

Тропар недільний, гл. 4: «Коли Господні учениці…»

Тропар Преполовення: «На половині свята…»

Слава… Кондак, гл. 8: З вірою прийшовши до криниці, / самарянка побачила Тебе, Воду премудрости. / Нею щедро напоєна, Царство Небесне навіки унаслідувала, всеславна.

І нині… Кондак Преполовення: «На половині свята…»

Неділя 6-та, про сліпородженого

Тропар недільний, гл. 5: «Безпочаткове з Отцем …»

Кондак, гл. 4: З очима душі засліпленими, / до Тебе, Христе, приходжу, як сліпий від народження, / і з покаянням кличу до Тебе: / Ти є світло пресвітле / для тих, що в темряві.

Кондак Пасхи: «Хоч і до гробу…».

Вознесіння Господнє

Тропар, гл. 4: Вознісся Ти у славі, Христе Боже наш, / подавши радість ученикам обітницею Святого Духа, / утвердивши їх у вірі Своїм благословенням, / що Ти — Син Божий, Спаситель світу.

Кондак, гл. 6: Довершивши наше спасіння, / з’єднавши земних з небесними, / вознісся Ти у славі, Христе Боже наш, / не розлучаючись, але невідступно перебуваючи / і виголошуючи до тих, що люблять Тебе: / «Яз вами і ніхто проти вас».

На літургії — антифони свята.

Задостойник: Величай, душе моя, / Христа Життядавця, / що вознісся від землі на небо.
Тебе, понад розум і слово, / Матір Божу, / що в часі несказанно породила Предвічного, / ми, вірні, однодумно величаємо.

Замість «Ми бачили Світ Істинний…» – тропар Вознесіння (довіддання).

Величання: Величаємо Тебе, Життядавче Христе, і шануємо Твоє з Пречистим Тілом на небеса Божественне Вознесіння.

Неділя 7-ма, св. отців Нікейського собору

Тропар недільний, гл. 6: «Ангельські сили …»

Тропар Вознесіння: «Вознісся Ти у славі…»

Тропар отців, гл. 8: Препрославлений Ти, Христе Боже наш, / що отців наших, наче світила, на землі поставив / і через них нас усіх до віри правдивої привів. / Многомилосердний, слава Тобі.

Слава… кондак отців, гл. 8: Проповіді апостолів і догмати отців / єдину віру Церкви утвердили. / Вона ж, прибрана в ризу істини, виткану з небесного богословія,/ здійснює і славить велике таїнство побожности.

І нині… кондак Вознесіння: «Довершивши…»

Троїцька поминальна субота

Тропар, гл. 8: Глибиною мудрости чоловіколюбно Ти все будуєш / і добро всім подаєш, Єдиний Сотворителю,/упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх, / бо вони надію поклали на Тебе, / Творця і Промислителя, і Бога нашого.

Слава… Кондак, гл. 8: Зо святими упокой, Христе, душі рабів Твоїх, / де немає недуги, ні смутку, ані Зітхання, але вічне життя.

І нині… Богородичний, гл. 8: Тебе, твердиню і пристановище, / і Молитвеницю угодну перед Богом ми маємо, / що Його породила єси, / Богородице Неневісна, вірних спасіння.

Зіслання Святого Духа. П’ятдесятниця

Тропар, гл. 8: Благословенний Ти, Христе Боже наш,/ що рибалок премудрими показав, / пославши їм Духа Святого, / і ними уловив вселенну. / Чоловіколюбче, лава Тобі.

Кондак, гл. 8: Коли, зійшовши, всі мови змішав, / поділив народи Всевишній; / коли ж огненні язики роздав, / то покликав усіх до єдности, / щоб ми однодушно славили Всесвятого Духа.

На літургії — антифони свята.

Замість Трисвятого: Ті що в Христа хрестилися, у Христа зодягнулися. Алилуя.

Задостойник: Величай, душе моя, / Святого Духа, / що від Отця походить.

Радуйся, Царице, / славо дів і матерів, / ніякі красномовніші, проречисті уста / вітійствувати не можуть, / щоб оспівати Тебе достойно, / і недомислює всякий ум / народження Твоє зрозуміти. / Тим-то одностайно/Тебе славимо.

Величання: Величаємо Тебе, Життядавче Христе, і шануємо Всесвятого Духа Твого, що Його від Отця послав божественним учням Твоїм.

Неділя 1-ша по П’ятдесятниці, Всіх святих

Тропар недільний, гл. 8: «З висоти зійшов Ти…»

Тропар усіх святих, гл. 4: Наче багряницею і виссоном, / кров’ю мучеників Твоїх / у цілому світі прикрасилась Церква Твоя, Христе Боже. / Через них вона взиває до Тебе: / пошли людям Твоїм милосердя Твоє, / даруй громаді Твоїй спокій / і душам нашим велику милість.

Слава… і нині… Кондак усіх святих, гл. 8: Господи, Насадителю світу, ввесь світ приносить Тобі, / як перші плоди природи, богоносних мучеників. / їхніми молитвами і Богородиці ради / збережи, Многомилостивий, / Церкву Твою, оселю Твою, у повному мирі.

Неділя 2-га по П’ятдесятниці, Всіх святих українського народу

Тропар недільний, гл. 1: «Коли камінь…»

Тропар святих, гл. 4: Христославні князі і святителі, / преподобні й мученики, / та незламні сповідники всіх часів християнської України, / моліть Христа Бога, щоб Він споглянув ласкавим оком на наш народ / і дав йому ласку витримати в вірі, / та щоб спаслися душі побожних вірних, / що вшановують священну вашу пам’ять.

Кондак святих, гл. 4: Ясними світилами ви сяєте, / богонатхненні праведники нашої Церкви, / і прикладом заохотливим служите громадам вірних по всьому християнському світові; / тому-то в покорі схиляємо перед вами наші голови, / дякуючи великому і вселаскавому Богові, / що вчинив вас нашими заступниками у небі / та молільниками за душі наші.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору