«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаМолитвиАкафістник. Том ІІ

Акафіст преподобному Сергію, ігумену Радонезькому

Кондак 1

Обраний Царем сил Господом Ісусом, даний Росії воєводо і чудотворцю предивний, препо­добний отче Сергію! Прославляючи Господа, Який прославив тебе, ми подячним співом оспі­вуємо тебе, бо твоїми молитвами від нашестя іноплемінників і від скорботних обставин ти зав­жди нас визволяєш; маючи сміливість перед Господом, від усяких бід визволи нас, щоб ми взивали до тебе:

Радуйся, Сергію, скорий помічнику і преслав­ний чудотворцю.

Ікос 1

Ангелів Творець передбачив чистого твого серця добровільне бажання щиро виконувати Його волю; ще в утробі матері трикратним ви­голошенням показав, що ти будеш істинним служителем Святої Тройці, і навчив усіх взи­вати до тебе так:

Радуйся, бо раніше віку передбачено, що ти будеш вірним рабом Христовим; радуйся, бо в той же час ти був наперед призначений для блаженних Небесних осель.

Радуйся, бо від утроби матері ти був покли­каний на службу Небесного Царя як вірний воїн Його; радуйся, бо ти благодаттю Божою виправданий.

Радуйся, бо ти не тільки в Росії, але й у всій вселенній прославлений; радуйся, бо ти три­кратним твоїм виголошенням в утробі матері батьків і всіх, хто чув, здивував.

Радуйся, після свого народження ти показав посницьке чернече життя; радуйся, бо ти явив дивне отримання від грудей матері.

Радуйся, бо ти в середу і п’ятницю ніколи молока не вживав; радуйся, батьків благих доб­рий і обраний плоде.

Радуйся, подателю радості скорботним і тим, хто з вірою просить у тебе милості; радуйся, відгонителю лихих печалей у всяких обставинах.

Радуйся, Сергію, скорий помічнику і преслав­ний чудотворцю.

Кондак 2

Преподобний отче Сергію, вся Росія й інші країни, бачачи скору, дану тобі благодаттю Божою допомогу всім, хто з вірою до святих мощей твоїх приходить, і постійне творіння преславних чудес, — дивуються. І всі ми радіє­мо, бо маємо такого милостивого помічника; прославляючи Того, Хто прославив тебе, вели­чаємо і тебе, благого раба і вірного слугу Гос­поднього, взиваючи до Нього: алилуя.

Ікос 2

Ще коли ти був в утробі матері, Ісус Христос дарував тобі розум прославити Святу Тройцю і утвердив у тобі віру кріпку, надію несумнівну і любов до Нього істинну; сподобив тебе в ім’я Святої Тройці прекрасний храм і обитель дивну побудувати і в неї багато ченців зібрати. Зара­ди цього вірні навчилися оспівувати тебе так:

Радуйся, Пресвятої Тройці чесний носію і похвало; радуйся, бо ти добре настановлював на спасіння стадо, тобою зібране.

Радуйся, чесний образе агнців і пастирів; ра­дуйся, правило віри і образе лагідності духовної.

Радуйся, чиста і непорочна оселе для святині; радуйся, бо ще в земному житті ти сподобився ба­чити Пресвяту Богородицю з двома апостолами.

Радуйся, бо ти удостоївся під час звершення літургії співслужіння ангелів; радуйся, у святій літургії в благодаті Божій ти, як у вогні, стояв.

Радуйся, тим Божественним вогнем, що уві­йшов у чашу, ти причастився; радуйся, бо ти був достойний ангельської співбесіди.

Радуйся, переповнений всякою благостинею; радуйся, старанний охоронителю душевної і тілесної чистоти.

Радуйся, Сергію, скорий помічнику і преслав­ний чудотворцю.

Кондак 3

Силою, даною тобі звище, споглядаючи май­бутнє як теперішнє, ти провістив перемогу вели­кому князю Димитрію над численними горди­ми агарянами, які хотіли Росію вогнем і мечем спустошити, і від свого чернечого чину двох чен­ців на супротивних у поміч дав, і твоєю святою молитвою до Бога взивав, над агарянами пе­ремогу дарував. За це тебе прославляючи і та­кої ж твоєї допомоги на супротивних воїнству нашому благаючи, до Бога взиваємо: алилуя.

Ікос 3

Думаючи про трикратне твоє в церкві виго­лошення в утробі матері, батьки твої і люди здивувалися, розуміючи, що щось дивне і преславне станеться; і після цього, дізнавшись про твоє радісне народження, радувалися і в ра­дості до тебе взивали:

Радуйся, дитя добродушевне і благонадійне; радуйся, дитино, всякої благодаті Божої спов­нена.

Радуйся, бо ти дивний піст у дитинстві твоїм нам явив; радуйся, бо ти цим багатьох здиву­вав і звеселив.

Радуйся, бо з тобою завжди була благодать Господня; радуйся, бо ти з юності твоєї всім серцем і думкою Бога полюбив.

Радуйся, бо ти мав лагідність, смирення і подвиг; радуйся, все, що в світі прекрасне, ти знехтував як швидкоминуче.

Радуйся, всі плотські похоті ради Бога ти умертвив; радуйся, різноманітні підступи лу­кавого ти силою Божою переміг.

Радуйся, багато людей від гріховної путі ти навернув до Господа і спас; радуйся, бо через тебе наповнюємося духовними насолодами.

Радуйся, Сергію, скорий помічнику і преслав­ний чудотворцю.

Кондак 4

Бурі життя цього, що завжди хвилюється внутрішніми і зовнішніми злостражданнями, ти, преподобний отче Сергію, позбавився і прийшов до тихого Небесного пристановища, у міста квітучі і прохолодні, де потоки несповідимої духовної насолоди, спожива слави Божої нетлінна, спів і голоси святкові. Там ти спочи­ваєш і веселишся, з усіма ангельськими сила­ми співаючи Богові: алилуя.

Ікос 4

Близькі і далекі, чуючи про ангелоподібне твоє житіє, преподобний отче Сергію, і струмок бла­годаті чудес, що завжди тече, бо твоєю молит­вою прокажені очищаються, сліпі прозрівають, кульгаві ходять; ті, що мають різноманітні не­дуги і з вірою приходять, здоров’я отримують; їх позбавившись, до тебе взивають так:

Радуйся, мироварнице, що на всі недуги ліку­вання подає; радуйся, безсрібний лікарю над­природний скоромилостивий.

Радуйся, великої милості і скорботних співстраждання скарбе; радуйся, вмістилище щи­рого за людей піклування.

Радуйся, бо ти був готовий покласти душу свою за людей; радуйся, веселосте і відрадо тих, що до тебе звертаються.

Радуйся, бо ти померлого преславно молит­вою твоєю оживив; радуйся, нестачу монас­тирської їжі наповнив.

Радуйся, бо ти на сухому місці потік водний у Бога випросив; радуйся, бо та вода, молит­вою твоєю зцілюючи недуги, чудодіє.

Радуйся, чудес безодне, Богом вилита; радуйся, бажаних благ подателю тим, хто до тебе при­ходить.

Радуйся, Сергію, скорий помічнику і преслав­ний чудотворцю.

Кондак 5

Явився ти боготічною пресвітлою зіркою, преподобний отче Сергію, церковне небо при­крашаючи, і всіх, хто блукає по морю пристрасного життя цього, даною тобі від Сонця правди Христа Ісуса, істинного Бога, благодат­тю осяюєш, морок печалі, темряву всіляких недугів і скорбот проганяєш і наставляєш на путь спасіння всіх, хто до тебе вдається, і ве­деш до вічної Небесної вітчизни тих, що співа­ють Богові: алилуя.

Ікос 5

Бачив преподобний Сергій, що в цьому світі все суєта і тлінню підвладне, намагався всією душею благовгодити Предвічному Богові і воіс­тину недаремно потрудився: перемінив тлінне на нетлінне, а найбільше ж сподобився стоян­ня перед престолом Владики у славі вічній. Тому взиваємо до нього:

Радуйся, бо там, де Христос у тілі, там і ти перебуваєш; радуйся, там, як у дзеркалі, у Бозі все любе Йому споглядаєш.

Радуйся, споглядаючи в Ньому тих, хто мо­литься до тебе за поміч, молитвою твоєю про корисне для них клопочешся; радуйся, швидкий помічнику тих, хто закликає тебе на війні, православний.

Радуйся, молитвою твоєю Російській країні перемогу на супротивних ти подаєш; радуйся, скорботним швидкий утішителю.

Радуйся, немочей душевних і тілесних безко­рисливий зцілителю; радуйся, багато чудес бла­годаттю Святого Духа ти звершив.

Радуйся, кульгавим ходіння і сліпим про­зріння ти подаєш; радуйся, гроно виноградне, що годує нас і веселить.

Радуйся, гілко Христова — лози істинної, що багато плоду православним приносить; радуй­ся, благий рабе і вірний, добрий робітнику у винограднику Христовому.

Радуйся, Сергію, скорий помічнику і преслав­ний чудотворцю.

Кондак 6

Проповідує держава Російська, богомудрий Сергію, труди твої і болісті, подвиги і сухоїдіння, що заради спасіння душі ти взяв на себе, заради цього прославив тебе Господь славою Своєю Божественною. Тому ти явився в Церкві, як посаджений рай, маючи деревом життя Са­мого Господа; хто від Нього споживає, той зне­важає все швидкогинуче в світі цьому і з раді­стю входить у прекрасний виноградник Небес­ний, де ти стоїш перед Ним, взиваючи: алилуя.

Ікос 6

Засяяло в Церкві нашій просвіщення доско­налих твоїх чеснот, преподобний отче Сергію, за них же дякуючи Отцеві Небесному, Який дав тобі таку благодать Своєї величі, до тебе, як до теплого за нас молитвеника, радісно взи­ваємо так:

Радуйся, бо ти являєш нам ангельське житіє; радуйся, пристрасті гріховні ти відганяєш.

Радуйся, образе істинного смирення; радуй­ся, дзеркале досконалого терпіння.

Радуйся, великий наставнику спасіння; ра­дуйся, бо ти приводиш грішників до виправ­лення.

Радуйся, відомий виконавцю заповідей Хри­стових; радуйся, дулі немічних зцілення.

Радуйся, милостиню творити ти навчаєш; радуйся, бо ти одяг і їжу немічним подавати повеліваєш.

Радуйся, пустельнику, що мирську шану і багатство зненавидів; радуйся, поснику, що з юності Богу послужив.

Радуйся, Сергію, скорий помічнику і преслав­ний чудотворцю.

Кондак 7

Бажаючи зробити себе домом Святого Духа, Ти поспішив іти вузьким і скорботним шля­хом, що веде в життя вічне, взявши на плечі свої хрест Христів; це ти звершив благодаттю Бо­жою з юності твоєї непорочно у виконанні запо­відей Господніх; досягнув ти нагороди, яка уго­тована була тобі в Небесному радісному пере­буванні, і там вдячно співаєш Богові: алилуя.

Ікос 7

Нову благодать показав тобі Творець усього і Владика, богомудрий Сергію, бо хоч ти й по­мер на землі плоттю, але душею завжди живий в Небесних оселях, багато преславних чу­дес звершуєш людям, що живуть у світі, і теп­лим твоїм заступництвом допомагаєш тим, хто взиває до тебе так:

Радуйся, дівственнику душею і тілом; радуй­ся, предивний наставнику ченців.

Радуйся, душ наших радування; радуйся, бо ти швидко чуєш убогих.

Радуйся, скорботним приємне піклування; радуйся, чистоти старанний охоронителю.

Радуйся, безнадійних надіє; радуйся, всієї Росії веселосте.

Радуйся, дерево чудоточне раю Ісусового; ра­дуйся, лілеє райського зростання.

Радуйся, миро Христової духмяності; радуй­ся, бо тобою приноситься радування.

Радуйся, Сергію, скорий помічнику і преслав­ний чудотворцю.

Кондак 8

Страшне і преславне чудо являється тим, хто приходить до тебе, богомудрий Сергію; бо даною тобі Божою благодаттю ти зціляєш тих, що просять з вірою, від усяких різноманітних тілес­них і душевних скорбот, від бід визволяєш, від напастей охороняєш, і всіх всяке благе і корисне прохання виконуєш, і взиваєш до Бога: алилуя.

Ікос 8

Весь ти, преподобний отче Сергію, у вишніх, але і нижніх не залишаєш; завжди з Христом Царем вічним царюєш і нас, грішних і недостойних, перед ним згадуєш, благаючи за наше спасіння. Тому від нашого щирого старання взиваємо до тебе так:

Радуйся, бо ти залишив багатство і полюбив убогість Христову; радуйся, бо ти досяг неви­мовного багатства.

Радуйся, Духу Святому ти поклонився з уся­ким смиренням; радуйся, бо ти явився непере­можним воїном Христовим.

Радуйся, бо ти крилами богоспоглядання сіті ворога скрушив; радуйся, смиренням піднесе­ний, ти злетів у вічні оселі.

Радуйся, ти всередині просвіщений благодат­тю; радуйся, бо ти знищив душозгубну темряву пристрастей.

Радуйся, бо ти в денних і нічних молитвах подвиг звершив; радуйся, в невечірньому дні Царства Божого ти спочиваєш.

Радуйся, там ти сподобився споживання ду­ховної їжі; радуйся, бо ти того блаженства від Бога вічно удостоївся.

Радуйся, Сергію, скорий помічнику і преслав­ний чудотворцю.

Кондак 9

Усяке єство ангельське здивувалося велико­му звище тобі даруванню, бо ти на землі пока­зав безплотне житіє і у плоті явився як безплотний. Заради цього ти удостоївся від Госпо­да творіння безлічі чудес; чистою і Богом улюб­леною душею твоєю Його благістю приєднаний до Небесних сил і на Небесах нині співаєш всесильному Богу: алилуя.

Ікос 9

Красномовці багатослівні не розуміють, як достойно прославити тебе, достойний всілякої похвали, преподобний отче Сергію, бо надпри­родні численні преславні чудеса, ще будучи живим, ти показав, але і після смерті благо­даттю Божою ти не перестаєш їх творити. Ми ж, спонукані любов’ю, насмілюємося співати тобі так:

Радуйся, земний ангеле і Небесна людино; радуйся, у плоті ти жив духовно, на землі Небес­но.

Радуйся, в людській природі перебував ти як ангел, у світі — як на Небі; радуйся, душевними твоїми очима ти завжди Господа споглядав.

Радуйся, перед лицем Божим, як раб перед Господарем, ти ходив; радуйся, перед ним, як син перед Отцем, як ученик перед Учителем, ти йшов.

Радуйся, як воїн перед Воєводою, ти був го­товий всі повеління Його виконувати; радуйся, стада свого ченців добрий наставнику і прави­телю.

Радуйся, бо йшов ти від сили в силу, поки не явився тобі Бог богів у Сіоні; радуйся, ти єди­ного Господа полюбив і до Нього завжди очі свої спрямовував.

Радуйся, в усі дні життя свого ти Його шукав і в Ньому покладав увесь свій намір; радуйся, ти нічого не бажав бачити на Небі і на землі, крім Христа Ісуса.

Радуйся, Сергію, скорий помічнику і преслав­ний чудотворцю.

Кондак 10

Спасти бажаючи душу твою, в юному своєму віці ти зрікся волі своєї і на ознаку її відсічен­ня постриг волосся голови своєї і став ченцем, ти підкорив себе волі Божій і начальникам, від Нього поставленим, їхні ж повеління так слухав, як Самого Господа, ніколи не заперечую­чи, але повеління словом ти виконував ділом. Усякі ж обставини подячно, як вірний раб, від Господа сприймав, нині ж ти стоїш перед Ним на Небесах, взиваючи: алилуя.

Ікос 10

Ти є стіна для всіх людей, які до твого за­ступництва вдаються, преподобний богомудрий Сергію. Тому і нам, що до тебе приходимо і милостивого твого у всіляких бідах заступниц­тва у Царя Небесного просимо, будь стіною міцною і огорожею незборимою, від усякої недолі і напастей захищаючи і охороняючи, за що ми взиваємо до тебе так:

Радуйся, воїне Царя Небесного, що не зв’я­зався житейськими обов’язками, щоб бути Йому угодним; радуйся, бо ти не захотів двом госпо­дарям, Богу і світу, служити, але тільки єдино­му Богові.

Радуйся, з юності на тіло своє, на світ цей і на диявола ти озброївся; радуйся, постом, по­клонами, стоянням на молитві, бдінням ти умер­твив плоть свою.

Радуйся, ти умертвив її раніше, ніж вона ста­ла живою для пристрастей; радуйся, ти зробив мертвою гортань проти споживання солодощів.

Радуйся, мертвим сотворив язик проти ви­словлювання скверного, неправдивого і наклепного; радуйся, бо ти мертвими зробив вуха, щоб не слухати шкідливого для душі.

Радуйся, бо ти зробив мертвими руки на крадіжництво і творіння всілякого зла; радуйся, бо ти сотворив мертвим черево на об’їдання і пияцтво.

Радуйся, бо ти мертвими сотворив стегна свої на нечистоту; радуйся, бо ти мертвими зробив ноги, щоб не ходити дорогою грішників і на раду нечестивих.

Радуйся, Сергію, скорий помічнику і преслав­ний чудотворцю.

Кондак 11

Спів подячний благодійнику Христу Ісусу всі православні приносять, прославляючи тебе, преподобний отче, бо Він дарував тобі силу тво­рити безліч чудес: сліпих просвіщати, прока­жених очищати, хворих лікувати, біснуватих від демонів визволяти; навіть коли біснуваті ще й не були приведені до тебе, демони ще на до­розі залишали їх і більше не поверталися, боя­чись сили Божої, яка була в тобі і яку ти на Небесах завжди прославляєш, взиваючи до Бога: алилуя.

Ікос 11

Як світлосяйне світило в православній Російсь­кій країні і по всій вселенній бачимо тебе, богомудрий отче, що засяяло благодаттю незаходимого Сонця Христа Ісуса, яка просвіщає; бо, з безплотними силами стоячи перед престолом Пресвятої Тройці, ти сповнений великої радості і, божественним промінням Трисонячного Світла осяяний, просвіщаєш вірних, що взива­ють до тебе так:

Радуйся, бо ти зійшов на високу гору божест­венних чеснот; радуйся, бо з неї ти піднявся на гору Небесну.

Радуйся, бо ти із обителі земної в оселі Небесні перейшов; радуйся, бо, піднімаючись туди душею, ти залишив нам святі твої мощі.

Радуйся, бо твої мощі зціляють всілякі скор­боти і хвороби; радуйся, бо від твоїх мощей тремтять демони.

Радуйся, бо твої мощі приносять радість тим, у кого трапилися печалі; радуйся, бо ти душею піднявся в горній Сіон до Царя Небесного.

Радуйся, бо, стоячи там, ти за всіх нас перед ним заступаєшся; радуйся, бо ти умилостивляєш Його благосердя за всіх, хто шанує пам’ять твою.

Радуйся, бо ти країні нашій молитвою твоєю подаєш перемогу на супротивників; радуйся, бо ти виконуєш прохання всіх вірних на їхню ко­ристь.

Радуйся, Сергію, скорий помічнику і преслав­ний чудотворцю.

Кондак 12

Знаючи про благодать, дану тобі від Бога, повсякчасного милостивого отця нашого щиро просимо: піднеси нині теплу твою молитву за нас, грішних, до Господа, щоб Він, знехтував­ши всі наші гріхи, дарував перемогу, як царю Константану на Максентія, як Давиду на Голіафа, країну нашу нехай кріпить, Церкву Свою святу від розбрату і розколів непохитною не­хай збереже, достаток усяких земних плодів дарує і всіх православних християн спасе і по­милує, чого твоїми молитвами ми від Нього одержати чекаємо, взиваючи до Нього: алилуя.

Ікос 12

Оспівуючи дивного у святих Своїх Царя Небесного, Який прославив тебе, вірного Свого раба, преподобного отця Сергія, ми прославляємо твою милостиву, швидку у всяких бідах і печалях допомогу, бо в тобі дивно прославив­ся в Тройці прославлений Бог наш безліччю чудес; цьому дивуючись, взиваємо до тебе так:

Радуйся, великославний російський заступ­нику, отче Сергію; радуйся, досконалий у чес­нотах муже.

Радуйся, бо ти дивно уподібнюєшся доскона­лостям Отця нашого Небесного; радуйся, пре­благий і добрий наставнику ченців.

Радуйся, образе пустельників і влаштувателю спільного житія; радуйся, всіх православ­них швидкий помічнику і заступнику.

Радуйся, Царя Небесного і Бога відомий умилостивителю; радуйся, багато разів заступниц­твом твоїм ти прохання попереджав.

Радуйся, покрове, Богом створений, яким покриваються многі; радуйся, лінивих ти на­вчив твоїм христоподібним нравом.

Радуйся, доброго світла євангельського всесвітле сяяння; радуйся, трисонячного Святої Тройці світла завжди просвіщуюче сяяння.

Радуйся, Сергію, скорий помічнику і преслав­ний чудотворцю.

Кондак 13

О чудотворцю преславний і заступнику всім нам у всяких бідах і скорботах скорий і пре­дивний, богомудрий отче Сергію! Нинішнє наше прийми приношення і богоприємним твоїм за­ступництвом ублагай Господа сил подати силу звище православному нашому воїнству на су­противників і всім нам; щоб, Його благодаттю очистившись, ми позбавилися геєни і одержали грядущі на Небесах блага, взиваючи до Нього: алилуя.

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.

Молитва до преподобного Сергія, ігумена Радонезького

О священна главо, преподобний і богоносний отче наш Сергію, молитвою твоєю, і вірою, і любов’ю до Бога, і чистотою серця ще на землі в обитель Пресвятої Тройці душу твою влаш­тував, і спілкування з ангелами і Пресвятої Богородиці відвідання ти сподобився, і дар чу­додійної благодаті прийняв; після ж відходу тво­го від земного ти ще більше до Бога наблизив­ся і Небесної сили причастився, але і від нас духом любові своєї не відступив, і чесні твої мощі, як сосуд повний і переповнений благо­даті, нам залишив! Маючи велику сміливість до всемилостивого Владики, благай, щоб спас­лися раби Його, які вірять Його благодаті, що в тобі, і до тебе з любов’ю звертаються. Виблагай у великодаровитого Бога нашого всякий дар, всім і кожному благопотрібний: віри непороч­ної збереження, міст наших утвердження, світу примирення, від голоду і пошесті позбавлення, заблудлим на путь істинну і спасіння повер­нення, від нашестя іноплемінників охорону, скорботним — утіху, хворим — зцілення, упалим — піднесення, тим, хто подвизався, — укріп­лення, благодіючим у ділах — благий успіх і благословення, дітям — виховання, юним — настановлення, нерозумним — напоумлення, сиротам і вдовам — заступництво, тим, хто відхо­дить від тимчасового життя до вічного, — добре приготування і настановлення, хто відійшов, — блаженне упокоєння. І всім нам, допомагаючи твоїми молитвами, сподоби в день Страшного суду позбутися лівого стояння, правої ж сторо­ни бути спільниками і почути блаженний той голос Владики Христа: прийдіть, благословенні Отця Мого, успадкуйте приготоване вам Цар­ство від створення світу. Амінь.


Акафіст преподобному Агапіту, лікарю Печерському | Зміст |

5 відгуків
to «Акафіст преподобному Сергію, ігумену Радонезькому»
 1. Сергій сказав:

  Шановний адміністратор сайту ! За часів преподобного Сергія Радонежського Расії ще не існувало, її вигадав Петро 1. Прикро акафіст, що цього святого містить неправдиву, ідеологічну інформацію

  • Євгеній сказав:

   Шановний Сергій. По Вашому Сергій Радонезький був заступником лише Московського царства? Акафіст написаний у час коли існувала держава під назвою Російська імперія, отже до святого звертались громадяни цієї країни, тож вважали його заступником. Коли держава Росія припинить своє існування, тоді доречно буде у акафісті змінити «російський» на назву іншої держави, громадянами якої будуть ті, що шанують преподобного Сергія. Тому ніякої ідеології тут вбачати недоречно.

   • uviolity сказав:

    Вітаю. Друзі спорити не потрібно. Зберіть в одну молитву всі акафісти і не важливо з якої вони країни і коли написані, і як все зберете і читаючи пізнаєте Господа Бога Отця Єдинисущного, бо всі страждальники за Господа прославили Славу Його, а тому будучи Ви від світу Цього зрозумієте слова писані в акафістах, бо перемога Ваша над собою принесе плоди в семикратному розмірі і пізнаєте силу Господню. Амінь
 2. Марія сказав:

  Вітаю. Люди, а в яких потребах моляться до св. Сергія Радонежського. Дякую


 3. Іванна сказав:

  Допомагає в навчанні, справедливості, від ворогів, здоров’ї, від напасті, судових рішень, успіх справах, грошах, але не згадую москалів, молюся Україна, українська.


Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору