«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаКниги, брошуриЖиття і діяльність святих нашої землі Руси-України прославлених

Преподобний Паїсій і Меркурій Печерські

(XIV ст.)

Преподобні Паїсій і Меркурій відбували подвиг чернецтва в Печерському монастирі в XIV ст. Вони жили у великій дружбі й просили Господа, щоб він їх ніколи не розлучав ні в цьому, ні в майбутньому житті. І Господь зробив усе, що хотіли преподобні. На землі вони жили в одній келії, а після смерті їх поклали в одному гробу.

Їхні нетлінні мощі знаходяться в Дальніх печерах. В акафісті всім Печерським преподобним про них сказано: «Радуйтеся, Паїсію і Меркурію, бо в нерозлучному житті і єдинодушній любові братській усе життя на землі прожили; радуйтеся, бо єдинодушним життям ви насолоджуєтеся на небесах із Христом». Пам’ять преподобних ушановується: Паїсія — 1 серпня (19 липня за ст. ст.); Меркурія — 17 листопада (4 листопада за ст. ст.).

У православних церковних календарях УПЦ Київського патріархату згадується ім’я преподобного Меркурія, постника в Дальніх печерах (XIV) 7 грудня (24 листопада за ст. ст.), 17 листопада (4 листопада за ст. ст.).

У списках святих Дальніх печер імені Меркурія, постника, другого немає, немає також і в Києво-Печерському патерику. В акафісті всім Печерським преподобним про нього не згадується. В церковному календарі за 1967 р. УПЦ Московського патріархату 4 листопада згадується преподобний Меркурій Печерський у Дальніх печерах (XIV ст.), а за 24 листопада згадується преподобний Меркурій, постник Печерський у Дальніх печерах (XIV ст.).

Більше правдоподібно, що 24 листопада за ст. ст. згадується преподобний Меркурій, постник Печерський у Дальніх печерах.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору