«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаКниги, брошуриЖиття і діяльність святих нашої землі Руси-України прославлених

Преподобний Макарій, диякон Печерський

(XIV ст.)

Преподобний Макарій був вибраний Богом для служіння Йому і покликаний до мовчазного чернечого життя. В юному віці, залишаючи дитячі ігри й розваги, він любив мовчання і стримувався в їжі.

Одного разу хлопчик захворів. Батьки, побачивши, що лікарі його не врятують, надіялися на Господа. Якщо він виздоровіє, вони пообіцяли Йому принести своє дитя як чисту жертву на службу Господу і Пречистій Діві в Печерському монастирі. Милосердний Господь почув молитви батьків і дав здоров’я хворому Макарію. Після його одужання батьки виконали обіцянку й віддали хлопчика в Печерський монастир. Преподобні отці, побачивши смирення юного Макарія, полюбили його, навчили грамоти й всяких чернечих добродіянь. Уже дорослим він постригся в ченці, став дияконом і з великою любов’ю виконував усі обов’язки, які були покладені на нього. Макарій постійно управлявся в богомудрії, багато читав божественних книг і молився. За це сподобився від Бога дару чудотворця. Упокоївся в монастирі. Його мощі знаходяться в Дальніх печерах. В акафісті всім Печерським преподобним про нього сказано: «Радуйся, Макарію, бо, як Самуїл, ти в юному віці для служіння Господу покликаний». Пам’ять преподобного Макарія вшановується 1 лютого (19 січня за ст. ст.).

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Сторінки

Важливе

Останні відгуки

Канали RSS

Нагору