«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаКниги, брошуриЖиття і діяльність святих нашої землі Руси-України прославлених

Преподобний Еразм Печерський

(Бл. 1160)

Не кожен уміє розпоряджатися своїм багатством. Дехто готує собі багатство, а з ним і свою погибель. Прикладом того, як правильно розпорядитися багатством, є святі угодники. Деякі з них уміли правильно ним розпорядитися на користь не собі, а іншим. Таким був преподобний Еразм, чорноризець Печерський. Він отримав великий маєток від батьків. Подумавши, що монаху не потрібно багатство, Еразм витратив усе на прикраси для Печерської церкви, оздобивши багато ікон золотом і сріблом. У цей час він прикрасив і свою душу, але не сріблом і золотом, а чистотою, любов’ю і всякими добрими справами, говорячи про свої благодіяння з пророком: «Благий для мене закон уст Твоїх, більше за тисячі золота й срібла» (Пс. 118,72).

Коли Еразм став бідним, усі стали уникати його. Диявол почав закидати Еразму думку, що він неправильно поступив; потрібно було багатство віддати бідним. Блаженний не зрозумів проявів диявола і впав у відчай, почав жити не по-християнськи.

Бог спас його від загибелі, навівши на нього хворобу. Еразм лежав, нічого не чув і не бачив 7 днів. На восьмий день до нього прийшла вся братія монастиря. І тут сталося чудо. Блаженний Еразм піднявся, начебто ніколи і не хворів, сів і сказав братії: «Отці й брати! Дійсно, я грішний і не каявся, але сьогодні мені явилися преподобні отці наші Антоній та Феодосій і сказали: «Ми молилися за тебе Господу Богу, і Він подарував тобі час для покаяння». Потім я бачив і Пречисту Богородицю, як на іконі, яка тримає на руках Сина Свого, Христа, Бога нашого, і багато святих із Нею. Вона сказала мені: «Еразме! Ти прикрашав Мою церкву й звеличив її іконами, а я прикрашу тебе і звеличу славою в царстві Сина Мого. Покайся і прийми великий ангельський образ, а третього дня Я візьму тебе до Себе»».

Сказавши це, блаженний Еразм почав сповідатися перед усією братією, тоді піднявся і пішов у церкву, постригся в схиму, а на третій день, за пророкуванням Пресвятої Богородиці, відійшов до Господа.

Хто прикрашає церкву Божу іконами, тому це зараховується в заслугу перед Богом, як преподобному Еразму. Він отримає вічне блаженство в майбутньому житті з Христом Ісусом, Господом нашим, якому слава з Богом Отцем і Святим Духом, нині, і прісно, і на віки віків.

Мощі преподобного Еразма знаходяться в Ближніх печерах. В акафісті преподобним Печерським про нього сказано: «Радуйся, Еразме, бо за прикрасу храму Пресвятої Богородиці ти палату краси невимовної в Небесному Царстві в Господа стяжав». Пам’ять преподобного Еразма вшановується 9 березня (24 лютого за ст. ст.).

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору