БібліотекаКниги, брошуриЖиття і діяльність святих нашої землі Руси-України прославлених

Преподобний Акиндин, архімандрит Печерського монастиря

(1235)

Преподобний Акиндин став архімандритом Печерського монастиря в 1219 р. Він намагався зберегти монастирський статут, який установив Антоній і Феодосій, підтримував зразковий порядок, користувався повагою в братії монастиря.

Чорноризець Полікарп приблизно в 1212-1226 рр. у формі листа написав оповідання про життя деяких Печерських отців. їх включено до складу другої частини Печерського патерика. Преподобний архімандрит Печерський Акиндин упокоївся приблизно 1235 р.

Пам’ять преподобного Акиндина, архімандрита Печерського монастиря вшановується 10 вересня (28 серпня за ст. ст.).