«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаКниги, брошуриЖиття і діяльність святих нашої землі Руси-України прославлених

Пахомій Новий, новомученик

(1730)

Пахомій Новий, новомученик народився в Україні. Молодим попав у полон до татар, які продали його одному туркові — кушнірові з міста Усаки. 27 років він служив у хазяїна, який добре до нього ставився і хотів зробити своїм спадкоємцем, якщо він прийме магометанство. Однак Пахомій на це не погодився. Після цього ставлення турка до нього змінилося і йому довелося зазнати багато знущань. Одного разу, коли українець захворів, турки оголосили, що коли той був непритомний прийняв магометанство. Видужавши, він утік на Афон і там був пострижений у ченці під ім’ям Пахомій (його хрещене ім’я невідоме). На Афоні прожив 18 років, з них 12 років у монастирі Св. Павла, а 6 — в окремому пустинному місці біля одного пустельника. Думка про те, що він міг дійсно під час хвороби в непритомному стані прийняти магометанство, не давала йому спокою, і Пахомій таємно повернувся до м. Усак. Турки впізнали його й віддали під суд за «зраду» Магомета. Пахомію було стято голову 7 травня 1730 р. Нетлінні мощі новомученика знаходяться на острові Патмосі, у монастирі Св. апостола Івана Богослова. Пам’ять Пахомія Нового, новомученика вшановується 20 травня (7 травня за ст. ст.).

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору