БібліотекаКниги, брошури

Похвала любові. Пасхальна симфонія

Куземська Ганна

Обкладинка книги

К., «Фенікс», 2008 рік — 640 сторінок (80 сторінок повнокольорових на крейдяному папері), 110 ілюстрацій, формат сторінок 170х240 см, тверда ламінована палітурка, округлий корінець.

Ганна Куземська — автор першої в Україні православної читанки «Дорога додому», що має великий попит. Нова книга авторки започатковує жанр православно-художньої навчальної літератури, який поєднує глибини нашого віровчення, містичний зміст ікон та богослужіння з художнім відтворенням сучасності, долею молоді, відродженням Української церкви.

ISBN 978-966-651-546-2

Ця книга — про любов. Любов до Бога, до людей, до України, до всього творіння Божого; любов між дорослими і дітьми, учнями та наставниками, між братами, між закоханими. Про любов істинну і хибну.

Герої книги, наші сучасники, досягають істинної любові у великій битві з гріхом серед жорстоких реалій світу цього, серед спокус, духовного падіння й безбожности сьогодення, у війні, що потребує не одного, а повсякчасного подвигу. Ця оповідь реалістична і водночас глибоко символічна. Вона розкриває перед читачем той Хліб насущний, який відроджує людину, відновлює в ній образ Божий; ту зброю, якою можна подолати і зовнішнє, і внутрішнє зло, звільнитися з полону безвиході й марноти.

Центральною темою твору є Пасха — як найвищий дар і як ВИХІД, перехід від смерти до життя, шлях зростання в любові, мудрості, мужності, пізнанні найважливіших духовних істин і сенсу життя; вузький і тернистий шлях через Голгофу — єдиний, що веде до воскресіння і Воскресителя — Того, Хто є Любов’ю і Хто рятує любов’ю.

Книгу названо «Пасхальною симфонією», тому що все в ній невтримно лунає до Бога і в Ньому з’єднано в єдине співзвуччя: різні герої та їхні долі, як окремі інструменти зі своїми мелодійними ходами, лейтмотив Святого Письма й богослужіння, небесна гармонія церковних піснеспівів, провідний голос Святих Отців і мовчазний спів ікони — усе зливається в єдиний гімн Творцю Спасителеві, гімн перемоги над злом і смертю.

Анотація:

«Пасхальна симфонія» захоплює яскравими образами та глибоким сюжетом, містичний зміст якого поглиблюють і розкривають повчальні вислови Святих Отців, молитви, канти й піснеспіви (переважно великодні), стародавні й сучасні українські ікони, розміщені у п’яти кольорових альбомах, Євангельське слово, гравюри, що зображують події земного життя Христа Спасителя, коментар до ікон та словник.

«Похвала любові» розпочинається за порогом церкви, потім провадить читача у притвор і послідовно, крок за кроком веде углиб — до Святая Святих. Художнє оформлення і назви частин символічно відображують ці потаємні щаблі духовного сходження. Цей твір — своєрідне зображення внутрішнього світу Православної Церкви, відкриття Її невидимих і незамінних скарбів, Її неосяжного наднебесного простору та внутрішнього світу живих храмів Божих — істинних християн.

Книга може збагатити як близьких, так і далеких від церкви читачів багатьма корисними, добрими й радісними знахідками та відкриттями.

Частина I — Весна

Кольоровий альбом першої частини

1. Пошук істини
  2. Кохання
  3. Воцерковлення
  4. Великдень

Частина II — Гаряче літо і нескінченна осінь

Кольоровий альбом другої частини

1. Битва
  2. Початок нового життя
  3. Село
  4. Родина Коломийців, або «Патерик маленької церкви»

Частина III — Зима

Кольоровий альбом третьої частини

1. Сашко
  2. Сімейні сцени
  3. Рятуймо Івана
  4. Великий Піст

Частина IV — «Цей день, його же сотворив Господь»

Кольоровий альбом четвертої частини

1. На межі
  2. Перехід з Постової на Квітну Тріодь
  3. Вибір
  4. Зустріч

Кольоровий альбом останньої частини

Покажчик репродукцій з коментарем

Словник церковної термінології

Щодо придбання телефонуйте +380–67–11–909–73, +380–95–388–29–16, Віктор Сергійович Куземський, drukar@parafia.org.ua.

4 відгуки
to «Похвала любові. Пасхальна симфонія»
  1. Галина сказав:

Слава Ісусу Христу!

Я тільки почала читати цю диво-книжку. І вже відчула ніби відчинилось вікно і я дихаю свіжим повітрям, якого давно (а, може, й ніколи) не вдихала. Тут є відповіді на всі питання, які я нікому не могла задати. Тут є приклади як треба жити і до Кого йти, що вчити, що читати, як ставитись до людей — просто школа життя.

Доземний уклін Вам за те, що змінили мою душу (або просто ЗНАЙШЛИ її для мене)!!!

2. Марія сказав:

Слава Ісусу Христу!
    Вперше читала цю Книгу в 2010р. Тоді змушена була зробити це наче похапцем: сама Книга просто не відпускала від себе…
    А тепер, в силу обставин, відчула велику потребу в ній.
    Спаси Вас, Господи!!!
    P.S. Шкода, що не можу її придбати в подарунок для друзів (не має в продажі).

3. монах сказав:

Слава Богу! Шановна пані Ганно, шановна редакціє, чи можна придбати у вас цю чудову книгу? Нехай Господь вас благословляє.