«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаХристиянство: віровчення та традиціїСвяті, обдаровані благодаттю Божою зцілювати хвороби та допомагати в наших потребах

Хвороби, немочі

1.1 Зубний біль

Антипа (Антип) сщмч. (†92, 24 квітня). Св. Антипу згадують в Одкровенні Іоана Богослова (2.13). Коли мучителі вкинули його у розжареного мідного вола, то він молив Господа, аби йому подав благодать лікувати людей у «невтішному зубному болю».

Іона свят. Митрополит Московський та всієї Руси, чудотворець (†1461, 28 липня). Ще за життя свого зцілював від зубного болю.

1.2 Грижа

Артемій влмч. (†362; 2 листопада).

1.3 Головний біль

Іоан (Іван) Предтеча (20 січня; 7 липня).

Гурій Казанський святитель (†1563; 3 липня; 18 грудня).

Пантелеймон влмч. (†305, 9 серпня).

Ангел Охоронитель.

1.4 Очей хвороби

Божа Матір (Своєю іконою) Казанська (21 липня, 4 листопада). Першими чудесами від Казанської ікони Богородиці були зцілення хворим на очі.

Косьма (Кузьма) та Даміан (Деміян), безсрібники та чудотворці (III, 14 листопада) — брати опанували лікарське мистецтво й допомагали і людям, і тваринам у багатьох хворобах (у хворобах очей також).

Лука Євангеліст та Апостол (1; 31 жовтня) — допомогав людям як лікар ще за життя, особливо хворим на очі.

Миколай (Микола Угодник) Чудотворець свят. Мирлікійський (біля 345; 19 грудня та 22 травня) не тільки зцілював хвороби очей, а ще й повертав зір сліпим.

Василій (Василь) Блаженний, Московський Чудотворець (1552. 15 серпня). Мощі Василя Блаженного прославилися чудесами, зцілюючи хворих.

Пантелемон влмч. та цілитель (305, 9 серпня) досконало оволодів лікарським мистецтвом та все життя своє присвятив хворим страждальцям, бідним убогим, даром лікував усіх, хто звертався до нього, зцілюючи їх іменем Ісуса Христа.

Лаврентій Римський мч. (†258, 23 серпня). Ще за життя дарував зір сліпонародженим.

Микита Свят. Самітник Печерський, Єпископ Новгородський († 1108. 13 лютого). З усіх чудес цього святого переважає його допомога людям з пошкодженим зором та сліпим.

Логін Сотник мч. (1; 29 жовтня). Цей сотник перебував на варті біля хреста Спасителя, і коли Господу прокололи списом ребра, на його хворі очі потрапила краплина крові Христової, і він зцілився. Першим чудом від його відтятої мечем голови було прозріння сліпої жінки.

Гурій та Варсонофій Казанські чудотворці (†595; 17 жовтня). Переважна більшість їхніх чудесних зцілень припадає на оздоровлення хворих очей.

Дмитро Салунський влмч. (†біля 306 ; 8 листопада)

Симеон Верхотурський праведн. (†704; 25 вересня). Від цього святого багато людей отримували зцілення від найзастаріліших хвороб очей.

Володимир рівноапостольний князь (†1015, 28 липня). За життя страждав хворобою очей і майже засліп, та після святого хрещення одужав.

Мина мч. (†304, 24 листопада). Цей молитовник за нас перед Богом подає усім зцілення у всіляких немочах, негараздах, також і в хворобах очей .

Олексій Московський чудотворець (†1378, 25 лютого). За життя зцілював молитвою хвороби очей (до нього моляться, щоб прозріти).

Євдокія преп. княгиня Московська (в чернецтві Євфросинія) (†1407, 20 липня). Преп.

Євдокія, дружина Дмитра Донського, наприкінці життя постриглась у черниці, виснажувала тіло постом, а лицем була привітна й весела, раділа, коли зневажали та ганьбили її даремно, їй моляться за прозріння очей та за вибавлення від родимцю (паралічу).

Ферапонт Монзенський преп. (XVI; 25 грудня). Біля його гробу відбулося прозріння зовсім сліпого.

Дмитро царевич мч., син царя Івана Грозного (†591; 29 травня) — йому моляться за прозріння очей .

1.5 Шлунка хвороби

Артемій влмч. (†362; 2 листопада). Більшість чудесних зцілень, що після смерті його сталися, припадає на тих, що страждали від хвороб шлунку.

Феодор Студит (†826, 24 листопада). Його ікони допомагали зцілитися від болей у шлунку.

1.6 Ніг хвороби, болі

Симеон Верхотурський прав, (†1704; 25 вересня).

Антоній, Євстафій та Іван Виленській (Литовські) мученики († 1347, 27 квітня).

Борис та Гліб князі — страстотерпці (†1015, 15 травня та 6 серпня).

Серафиму Саровському преп. (†1833, 15 січня та 1 серпня). 1000 ночей молився на колінах на камені, після багатьох подвигів одержав від Господа багато дарів благодатних, в тому числі ще за життя піднімав хворих на ноги;

Яків Залізноборовський (село Залізний Борон, біля якого святий оселився) — Преп. (†1576, 24 квітня). Пострижений Сергієм Радонежським, зцілював хворих, та й після смерті молитвами рятує хворих людей найбільше у болях ніг та у паралічі.

Косма та Даміан безсрібники чудотворці (III, 14 листопада). Ці святі угодники Божі ще за життя свого уздоровлювали кривих та калічних, не вимагаючи ніякої нагороди, крім віри в Ісуса Христа.

1.7 Віспа

Конон Ісаврійський (III, 18 березня). Конон ще за життя зцілював хворих на віспу, коли ще ніяких засобів проти неї не знали.

Кір та Іван безсрібники мученики (†311, 13 лютого). Лікарі «безоплатні», що зцілювали даремно усі хвороби.

Касма та Даміан Асійські (III; 14 листопада). і

1.8 Руки хворі, покалічені, біль у руках

Божа Мати на честь її ікони «ТРОЄРУЧИЦЯ» (11 липня; 25 липня).

Івану Дамаскіну преп. (†776; 17 грудня). Івану Дамаскіну через лжесвідчення відтяли руку. Із сльозами він молився перед іконою Божої Матері, щоб його рука, що писала духовні твори на славу Божу, відновилася. І відтята рука зрослася під час короткого сну. Тоді Іван Дамаскін на знак подяки Господові та Його Пречистій Матері, приєднав до ікони срібне зображення руки (чому й назвалася ця ікона ТРОЄРУЧИЦЯ), а Іван Дамаскін отримав благодать зцілювати та допомогати у болях та понівеченні рук.

1.9 Астма (грудна хвороба)

Дмитру Ростовському святителю († 1752; 4 жовтня). Чудеса, що здійснювалися від його нетлінних мощей, прославили землю Руську. Особливо багато відбулося зцілень, серед них і хвороб грудних.

1.10 Хворобливий стан, недуга (тяжкі хвороби)

Божа Матір її ікони «ВСІХ СКОРБОТНИХ РАДІСТЬ» (1688; 6 листопада) — на іконі напис «Нагим одіяніє, больним ісцелєніє». Перше чудо сталося у 1688 році, з того часу ікона подає зцілення.

Пантелеймону влмч. й цілителю (†305; 9 серпня).

Єрмолаю свмч. наставник та священник Пантелеймона (†біля 305; 8 серпня).

Самсон преп. священник та цілитель (†біля 530; 10 липня).

Спиридон — чудотворець, св.; єпископ Тримуфунтський (†біля 348; 25 грудня).

Пимен Мрогоболізний Печерський преп. (†1110; 20 серпня). Пимен з дитинства був слабий здоров’єм але міцний надією на Бога. Тяжко страждав він все життя, та в останні роки дістав зцілення.

Димид мч. лікар безоплатний (†298; 29 серпня).

Косма та Даміан (III, 14 листопада).

Кир та Іван (†З11; 13 лютого).

Фалалей мч. (†біля 284; 2 червня).

Аникіта мч. (`†305—306; 25 серпня).

Мокій свмч. (III—IV; 24 травня).

Трифон мч. (†250; 14 лютого). Трифон ще змалку отримав дар зцілювати хворих; за своє чисте й святе життя прославився, як лікар.

Харлампиій свмч. (†202, 23 лютого). Святий зцілює від усякої хвороби.

Агапіт Печерський преп. лікар безоплатний (XI; 14 червня). Агапіт зцілював безнадійно хворих.

Даміан преп. пресвітер, цілитель Печерський (†1071; 11 та 18 жовтня). Чудотворні мощі цього святого спочивають в печерах Преподобного Антонія.

Микола чудотворець святитель (†біля 345; 19 грудня та 22 травня).

Артемій Веркольський прав, отрок (†1545; 6 липня та 2 листопада), зцілював від тяжких хвороб.

Варвара Великомучениця (†біля 306; 17 грудня). Рятує від тяжких хвороб (читати молитву «Владико Вседержителю» (молитва 12)).

1.11 Вірусні епідемії, чума, пошесті згубні

Божа Мати, на честь її ікони БОГОЛЮБСЬКА (1157; 1 липня ). Ця ікона прославилася під час морової пошести в 1771 році.

Божа Мати, на честь її ікони «СПОРУЧНИЦЯ ГРІШНИХ» (1843; 20 березня та 11 червня) ікона особливо прославилась під час епідемії холери, коли багатьом смертельно хворим, що з вірою до неї линули, вона повернула здоров`я й життя.

Харлампій сщмч. (†202; 23 лютого) св. Харлампій був священиком міста Магнезії . За життя зцілював хвороби, найголовнійше ж — чуму. Коли йому було 113 років, перетерпів катування за віру і перед смертю молився за те, щоб у місці перебування його мощей не було смертоносної пошести.

Василій Новгородський свят. (†1352; 5 серпня) В його час відома морова пошесть під назвою «Чорна смерть» нищила людей у Пскові. Залишилася третина населення, коли святитель, смертельну небезпеку, з`явився у місто та заспокоїв жителів міста. Невдовзі моровиця ущухла.

1.12 Гарячка (пропасниця), трясовиця

Петро Апостол (†біля 67 ; 12 липня)

Марон Сирійський преп. (IV; 27 лютого) Цей святий ще за життя своє був відомим зцілителем горячки й трясовиці.

Василий Новий (X; 8 квітня). Ще за життя зцілював лихоманку. Хвороба не виносила навіть його присутності.

Сисіній мч. єпископ міста Кизіка (III. 6 грудня)

Мирон чудотворець, свят, єпископ Критський (†біля 350; 21 серпня) прославився від Бога багатьма чудесами завдяки милосердю до хворих та праведному життю.

Артемій Веркольський прав, отрок (†545; 2 листопада) «Великомученику Артемію, визволи й помилуй від трясовиці, бо тобі дана благодать молитися за нас».

Тарасій свят, єпископ Константинопольський (†806; 9 березня) Сподобився дару зцілення за своє праведне життя, був отцем убогих та сиріт, утішителем скорботних, захисником знедолених, непохитно обороняв істину.

1.13 Проказа

Зотик преп. (IV; 12 січня). Під час епідемії прокази імператор Костянтин Великий (IV ст.) наказав потопляти заражених у морі. Зотик викупав їх за гроші у вартових і утримував їх у відлюдному місці, рятуючи від загибелі.

Аліпій преп. Печерський (†біля 1114; ЗО серпня). Аліпій ще за життя мав дар зцілення хворих на проказу.

Агрипина мч. (†253—260; 6 липня). Святі мощі мучениці за откровенням небесним, були перевезені з Риму в Сицилію, де від них здійснювалися чудесні зцілення.

1.14 Дитячі хвороби

Юліан Кеноманійський свят, (†I; 26 липня). Святий Юліан ще за життя зцілював і навіть воскрешав немовлят. На іконі його зображують з немовлям на руках.

Параскева П`ятниця мч. (III; 10 листопада). Симеон Богоприїмець прав. (16 лютого).

1.15 Параліч; немічність з безсонням, втратою апетиту; непрацездатність

Божа Матір, на честь її ікони «СПОРУЧНИЦЯ ГРІШНИХ» (ИЧ843; 20 березня 11 червня). Ікона прославилася чудесами у 1843 році в Миколаївському Одрині. Першим отримав зцілення розслаблений хлопчик, мати якого гаряче молилася перед цією святинею.

Олександр Свирський преп. (†1533; 12 вересня). Олександр Свирський був настільки святий та чистий душею, що сподобився видива Пресвятої Тройці. З двадцяти трьох його чудес, відомих з його життя, майже половина припадає на зцілення розслаблених та паралізованих.

Микита Переславльский преп. стовпник (†1186; 6 червня). Преподобний Микита—Чудотворець мав дар зцілення. Відомо, що юний Михайло, син Всеволода Чермного. їздив лікуватися в Переславль—Залісский до преподобного Микити, що жив на стовпі, і що чудотворець жезлом своїм зцілив князя. Михайло на тому місці звів хреста з написом: року 6694 (1186) травня 16 (ст. ст.).

Євдокія преп. княгиня Московська, у чернецтві Євфросинія (†1407; 20 липня).

1.16 Кровотеча жіноча

Іпатій Печерський преп. цілитель (XIV; 13 квітня). Святий ще за життя допомагав багатьом жінкам своєю благодатною силою в цій недузі.

1.17 Паралич (родимець) у немовлят

Микита влмч. (†біля 372; 28 вересня). Пантелеймон влмч. цілитель (305; 9 серпня).

1.18 Божевілля, нестяма, навіженство

Божа Матір на честь її ікони «ДОДАЧА РОЗУМУ» («Прибавлення ума»). Андрій Христа ради юродивий (†933; 15 жовтня).

1.19 Біснування

Тихон Свят. Задонський чудотворець (†1783; 26 серпня). Мощі святого явили дивні зцілення багатьох біснуватих.

Лаврентій Туровський преп. (XII; 11 лютого). Ще за життя свого прославився зціленням цієї найтяжчої духовної хвороби.

Макарій олександрійський (†395; Ілютого).

Анастасій прпмч. диякон Печерський (4 лютого).

1.20 Німота

Іван Рильський преп. (†1238; 1 листопада).

1.21 Немічним покров

Божа Мати, на честь її ікони «ПОКРОВА». Антоній Великий (†326; 30 січня).

1.22 Горла хвороби

Власій Севастійський свмч. (†біля 316; 24 лютого). Власій сам молив Бога, щоб дарував йому благодать зцілювати хвороби горла та в небезпеці вдавитися кісткою.

1.23 Якщо хто удавиться кісткою

Власій смч. єп. Севастійський (†біля 316; 24 лютого). Святий сам молив Бога, щоб Господь дарував благодать допомагати в оцій смертельній небезпеці.

1.24 Черева хвороби

Пантелеймон влмч. цілитель (†ЗОЗ; 9 серпня).

Федір Студит преп. сповідник (†826; 24 листопада). Ікона цього святого зцілювала черевні хвороби.

Кир та Іван безсрібники — мученики (†311; 13 лютого).

1.25 Болячки, чиряки, струпи

Кір та Іван безсрібники — мученики (†311; 13 лютого).

Аліпій Печерський див. ІКОНОПИСУ навчають (4 розділ).

1.26 Задишка, метеоризм (здутість живота)

Василь Спровідник преп. (750; 13 березня).

1.27 Епілепсія (падуча хвороба)

Віт мч. отрок (†біля 303; 29 травня та 28 червня).

1.28 Безсоння (безсоння немовляти)

Іринарх преп. відлюдник Ростовський (†1616; 26 січня).

Маруф преп. єп. Месопотамський (†422; 1 березня, у високосний рік — 29 лютого).

Сім отроків, що в Єфесі: Максиміліану, Ямвлиху. Мартиніану, Івану. Диінисію, Єксакустодіану (Костянтину), Антонину (†іля 250 та 408—450; 17 серпня) — моляться їм, за немовля, що не спить.

1.29 Хропіння

Трифон мч. (†250; 14 лютого). За своє святе чисте життя Трифон сподобився від Бога не тільки благодаті зцілення (чим прославився серед людей), але ще й благодать визволення людей від інших напастей, серед них і хропіння.

1.30 Причинні (кому зроблено злими людьми, ворожками, ворожбитами)

Малахія пророк (†400 р. до Р. X.; 16 січня). На пророка Малахію відчитують причинних.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору