БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиВоскресний Октоїх і Загальна Мінея

Відпустові тропарі на всю седмицю

У неділю ввечері

тропар, глас 4:

Небесних воїнств архистратиги, молимо вас завжди ми, недостойні, щоб вашими молитвами оберігали нас покровом крил духовної вашої слави, охороняючи нас, що старанно припадаємо до вас і взиваємо: «Від бід визволіть нас, як чиноначальники Небесних Сил».

Богородичний, глас той самий:

Вихованій у храмі, у Святому Святих, зодягненій вірою, і премудрістю, і безмірним дівством, Архистратиг Гавриїл приніс з небес вітання і «Радуйся»: радуйся, благословенна, радуйся, препрославлена, Господь з Тобою.

В понеділок ввечері

тропар, глас 2:

Пам’ять праведного з похвалами, тобі ж бо достатньо свідчення Господнього, Предтече. Явився воістину і за пророків чесніший, бо в струменях сподобився хрестити Проповіданого. Тому-то за істину постраждав, радуючись, благовістив єси і тим, що в пеклі, Бога, явленого в тілі, що взяв гріх світу і подає нам велику милість.

Богородичний, глас 2:

Тобою, Богородице Приснодіво, ми стали причасниками Божественного єства; бо Ти породила нам Бога у плоті, тому достойно Тебе всі благочесно величаємо.

У вівторок ввечері

тропар, глас 1:

Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, перемогу побожному народові нашому на супротивників подай і Хрестом Твоїм охороняй нас — оселю Твою.

Хрестобогородичний:

Твоє заступництво маючи, Пречиста, і Твоїми молитвами від напастей визволяючись, Хрестом Сина Твого всюди охороняємось, тому достойно Тебе всі благочесно величаємо.

В середу ввечері

тропар, глас 3:

Апостоли святі, моліть милостивого Бога, щоб відпущення гріхів подав душам нашим.

Інший, глас 4:

Правилом віри і образом лагідности, стриманости вчителем явив тебе стаду твоєму Той, Хто є Істиною всіх речей. Ради цього придбав ти смиренням — високе, убогістю — багатство, отче, священноначальнику Миколаю. Моли Христа Бога, щоб спастися душам нашим.

Богородичний:

Слово Отче, Христа Бога нашого, від Тебе втіленого, пізнали ми, Богородице Діво, єдина чиста, єдина благословенна; тому, безперестанно Тебе прославляючи, величаємо.

У четвер ввечері

тропар, глас 1:

Хрестобогородичний:

У п’ятницю

тропар:

Апостоли, мученики і пророки, святителі, преподобні і праведні, що добре подвиг звершили і віру зберегли, маючи заступництво за нас до Спаса, Його як благого моліть, молимося, щоб спастися душам нашим.

Пом’яни, Господи, як благий рабів Твоїх і тих, що в житті згрішили, прости, бо ніхто не є безгрішний, тільки Ти, що можеш і померлим дати упокоєння.

Богородичний:

Тебе, як Матір святу несказанного Світла, ангельськими піснями шануючи, благочесно величаємо.