«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиТріодь Квітна

Неділя Всіх святих

У суботу ввечері на малій вечірні

На Господи, взиваю… ставимо стихів 4. І співаємо стихири воскресні 4, глас 8.

Вечірню пісню і словесну службу… Господи, Господи, не відкинь нас… Радуйся, Сионе святий… Предвічно від Бога Отця народжене Слово… (див. за посиланням нище).

Слава… глас 6:

Мучеників божественний собор… (див. за посиланням нище).

І нині…

Богородичний догматик, глас 8: Як ублажимо Тебе, Богородице? І як прославимо незбагненну таємницю Різдва Твого, преблагословенна? Бо Творець віків і природи нашої, змилосердившись над образом Своїм, віддав Себе на приниження незбагненне: у безтілесному лоні Отця перебуваючи, Він у Твою, чиста, утробу вселився, і через Тебе, неневісна, незмінно плоттю став, залишившись за єством Богом, Яким був. Тому поклоняємося йому, довершеному Богу і довершеній людині, Тому Самому, єдиному, і в іншому вигляді, бо в Ньому воістину одне і друге єство перебуває, і відповідно до двоїстості природ всі природні властивості Його за двоїсті визнаємо, шануючи два діяння і дві волі. Бо як єдиносущний з Богом Отцем Він з Своєї волі бажає й діє як Бог, а як одноістотний з нами, Він з Своєї волі бажає й діє як людина. Моли Його, чиста всеблаженна, щоб спастися душам нашим.

На стиховні стихира воскресне. Потім богородичні подібні 3, глас 8:

На хрест зійшов Ти, Ісусе, що з неба зійшов; прийшов Ти на смерть, Життя безсмертне, для сущих у темряві — Світло істинне, для загиблих — Воскресіння всіх. Світло і Спасе наш, слава Тобі.

Стих: Пом’яну ім’я Твоє у всякому роді і роді.

Радуйся, всечесна Богородице. Радуйся, джерело, що життя вірним виточує. Радуйся, благословенна Царице всіх і Владичице творіння. Радуйся, всенепорочна, преславна. Радуйся, всепречиста. Радуйся, палато. Радуйся, Божественна оселе. Радуйся, чиста. Радуйся, Мати Діво. Радуйся, Богоневісто.

Стих: Слухай, дочко, і споглянь, і прихили вухо Твоє.

Радуйся, Пречиста Богомати. Радуйся, надіє вірних. Радуйся, очищення світу. Радуйся, Ти, що рабів Твоїх від усякої скорботи визволяєш. Радуйся, живоносна утіхо людей. Радуйся, заступнице. Радуйся, могутність тих, що призивають Тебе. Радуйся, Божественна оселе Бога і горо свята.

Стих: Лицю Твоєму помоляться багаті народи.

Радуйся, Богородице Владичице! Радуйся, єдина надіє й людей заступнице. Радуйся, пристановище. Радуйся, світильнику вічного світла. Радуйся, свічко осяйна. Радуйся, палато освячена. Радуйся, раю. Радуйся, джерело, що розливає потоки тим, хто звертається до Тебе.

Слава: і нині.

Богородичний: Той, Кого небо не вміщає, нетісно у Твоїй, Діво Богородице, утробі вмістився, і Ти, несказанним словом, чистою залишилася, з дівством непорушеним. Ти бо єдина між жонами була і Матір’ю, і Дівою; і Ти єдина, Пречиста, молоком годувала Сина — Життєдавця і на руках Твоїх носила Око невсипуще; але Він не покидав лона Отця, де перед тим раніш віків був; Він з ангелами не висоті — довершений Бог, і через Тебе — довершена людина, на землі і всюди незбагненно. Його ж моли, пресвята Владичице, щоб спаслися ті, що Тебе, чисту Богородицю, православно величають.

Потім: Нині відпускаєш… і по Отче наш… тропар воскресний. Слава: і нині, богородичний тропар. Єктенія.

І відпуст.

На великій вечірні

Після звичайного псалма перша кафизма Псалтиря.

На Господи, взиваю… ставимо стихів 10. І співаємо стихир воскресних 3, і східних 3, і святих 4.

Стихири воскресні, глас 8:

Вечірню пісню і словесну службу Тобі, Христе, приносимо, бо Ти зволив помилувати нас воскресінням.

Господи, Господи, не відкинь нас від лиця Твого, але благоволи помилувати нас воскресінням.

Радуйся, Сионе святий, мати Церков, Божа оселе, бо ти перший дістав відпущення гріхів через воскресіння.

Східні:

Предвічно від Бога Отця народжене Слово, і Те Саме Слово, в останні часи від неневісної втілене, розп’яття смертне добровільно перетерпіло й умертвлену колись людину спасло Своїм воскресінням.

Прославляємо Твоє, Христе, із мертвих воскресіння, що через нього визволив Ти рід Адама від муки пекельної і як Бог дарував світові життя вічне і велику милість.

Слава Тобі, Христе Спасе, Єдинородний Сину Божий, що був на хресті розіп’ятий і на третій день воскрес із гробу.

Стихири всім святим, глас 6:

Духовні красномовці, ученики Спасові, вірою ви були органами Духа; розійшовшись по всіх краях землі, ви сіяли чесну проповідь православ’я; від неї виросли божественним землеробством і благодаттю мучеників воїнства, які чесними стражданнями Христові уподібнювалися — різноманітними ранами і вогнем — і зі сміливістю моляться за душі наші.

Вогнем Господньої любови розпалені, ви, чесні мученики у Христі, вогонь знехтували і, наче божественним вугіллям розпалені, попалили хмиз омани; пащі звірів закрили чесним взиванням; і глави відсіченням посікли всі полки ворогів; і терпеливим пролиттям потоків крови напоїли Церкву, що вірою просвічується.

Мученики мужні, ви боролися зі звірами, вас сікли мечем, ваші нігті виривали, руки відсікали, і мучили, і вогнем нещадно палили, і списами кололи, і суглоби розбивали, і ви мужньо все витерпіли, передбачаючи майбутнє упокоєння, і нетлінні вінці, і славу Христа; Йому ж зі сміливістю моліться за душі наші.

Апостолів, що в усіх краях землі вірно страждали, мучеників, святителів богомудрих, чесних жон священне зібрання священними піснями достойно прославимо як тих, що з’єднали земне з небесним, благодаттю Христовою і стражданнями безстрастя досягли; і нині, як зірки ясні, осявають нас і зі сміливістю моляться за душі наші.

Слава… глас той самий:

Мучеників божественний собор, Церкви основа, благовістя скінчивши, ви ділом виконали Спасові слова; ви бо зачинили врата пекла, що відкрилися проти Церкви; пролиттям вашої крови ви загасили ідольські жертви; ваша жертва породила церковну повноту, ви здивували безплотних ангелів і перед

Богом стоїте вінценосними; Його ж безперестанно благайте за душі наші.

І нині…

Богородичний догматик, глас 8:

Цар Небесний з чоловіколюбства на землі з’явився і з людьми пожив, бо, від чистої Діви тіло прийнявший з Неї з прийнятим тілом вийшовши, Він є єдиний Син, двоїстий за єством, але не за іпостассю; тому, проповідуючи Його як воістину довершеного Бога і довершеного чоловіка, ми визнаємо Христа Бога нашого. Моли Його, Мати неневісна, щоб були помилувані душі наші.

Вхід. Світло тихе… Прокимен дня: Господь воцарився…

Пророцтва Ісаї читання (Іс. 43, 9-14).

Так говорить Господь: Нехай усі народи зберуться разом, і з’єднаються племена. Хто між ними передрік це? Нехай сповістять, що було на початку; нехай приведуть свідків від себе і виправдаються, щоб можна було почути і сказати: правда. А Мої свідки, — говорить Господь, — ви і раб Мій, якого Я обрав, щоб ви знали і вірили Мені, і розуміли, що це Я: раніше Мене не було Бога і після Мене не буде. Я, Я Господь, і нема Спасителя, крім Мене. Я передрік і спас, і сповістив; а іншого немає у вас, і ви — свідки Мої, — говорить Господь, — що Я Бог; від початку днів Я Той Самий, і ніхто не спасе від руки Моєї; Я вчиню, і хто відмінить це? Так говорить Господь Бог, Відкупитель ваш, Святий Ізраїлів.

Премудрости Соломона читання (Прем. 3, 1-9).

Душі праведних у руці Божій, і муки не торкнуться їх. В очах нерозумних вони здавалися мертвими, і кінець їх вважався загибеллю, і відхід від нас — знищенням; але вони перебувають у мирі. Бо, хоч вони в очах людей і караються, але надія їхня повна безсмертя. І, будучи трохи покараними, вони будуть багато облагодіяними, тому що Бог випробував їх, і визнав їх достойними Його. Він випробував їх, як золото в горнилі, і прийняв їх, як жертву вседовершену. Під час винагороди їм вони засяють, як іскри, що біжать по стеблу. Вони будуть судити племена і владарювати над народами, а над ними буде царювати Господь повіки. Ті, що надіються на Нього, пізнають істину, і вірні в любові будуть перебувати в Ньому; бо благодать і милість зі святими Його, і проведіння з обраними Його.

Премудрости Соломона читання (Прем. 5, 15-24; 6, 1-3).

Праведники живуть повіки; нагорода їх — у Господі, і турбота про них — у Вишнього. Тому вони одержать царство слави і вінець краси з руки Господа, бо Він покриє їх правицею і захистить їх силою. Він візьме всезброю — ревність Свою, і творіння озброїть на помсту ворогам; одягнеться у броню — у правду, і покладе на Себе шолом — нелицемірний суд; візьме непереможний щит — святість; суворий гнів Він загострить, як меч, і світ ополчиться з Ним супроти безумних. Полетять влучні стріли блискавок, і з хмар, як із туго натягнутого лука, полетять у ціль. І, як із каменометального знаряддя, у ярості посиплеться град; підніметься проти них вода морська, і ріки люто потоплять їх; повстане проти них дух сили і, як вихор, розвіє їх. Так беззаконня спустошить усю землю, і злодіяння зруйнує престоли сильних. Слухайте, царі, і розумійте, навчіться, судді країв землі! Слухайте, ви, що володієте безліччю і гордитеся перед народами! Від Господа дана вам держава, і сила — від Вишнього.

На літії стихира храму.

Далі стихири самогласні усіх святих. Глас 1:

Віри злагодою торжествує світ, духовно святкуючи пам’ять тих, що від віку Богу благовгодили, патріархів і пророків чесне зібрання, апостолів прикрасу, мучеників собор, постників похвалу, всіх святих, бо вони безперестанно молять дарувати мир світу і душам нашим велику милість.

Прийдіть, усі вірні, у псалмах і піснях духовних прославимо всеславну пам’ять усіх святих: Хрестителя Спасового, апостолів, пророків і мучеників, святителів, учителів же і преподобних, постників і праведників, і святих жон боголюбиве зібрання, побожно ублажаючи їх, єдинодушно взиваймо: преблагий Христе Боже наш, їхніми молитвами подай мир Церквам Твоїм, перемогу на ворогів христолюбивим людям, і душам нашим велику милість.

Прийдіть усі, духовно звеселімося у пам’ять святих, бо вони приносять нам багаті дарування; тому голосом радости і в чистій совісті взиваймо, промовляючи: радуйтеся, пророків зібрання, що пришестя Христове світові проповідували і те, що далеке, як близьке, передбачали. Радуйся, апостольський соборе, народів сіті, і ловці людей. Радуйтеся, мучеників зібрання, що від країв землі зібралися в єдину віру і за неї муки перетерпіли, і після страждань прийняли вінці. Радуйтеся, отців насолодження, що свої тіла постом виснажили, і умертвили плотські пристрасті, розум божественною любов’ю в нутро спрямували, і на небеса злетіли, і з ангелами оселилися, насолоджуючись вічними благами. Але, о пророки, апостоли, мученики з постниками, Того, Хто вас увінчав, щиро благайте визволити від ворогів видимих і невидимих тих, що з вірою і любов’ю завжди святкують чесну пам’ять вашу.

Слава… глас 5:

Зберімось, вірні, на нинішнє торжество, пропонується і нам духовна трапеза, і таємна чаша радости, наповнена солодкою споживою мученичих чеснот. Бо ці, найтерпеливіші від усіх країв землі, віддали на різноманітні рани свої тіла і принесли Богу жертву духовну у різні віки: бо одним відсікали голови, іншим же все тіло стругали, ще іншим висікали руки і всі члени тіла, всі святі разом були спільниками Христових страждань. Але в нагороду за муки Господь подав їм вінці, і нас сподобляє наслідувати їх житіє як Чоловіколюбець.

І нині…

Богородичний, глас той самий:

Ти храм і двері, палата і престіл Царя, Діво Пречиста; через Тебе Визволитель мій, Христос Господь, тим, що спали у темряві, явився, будучи Сонцем правди, бажаючи просвітити тих, кого Він створив Своєю рукою за Своїм образом. Тому, Всехвальна, як Мати, маючи сміливість перед Ним, безперестанно благай, щоб спастися душам нашим.

На стиховні стихири воскресні, глас 8:

На хрест зійшов Ти, Ісусе, що з неба зійшов; прийшов Ти на смерть, Життя безсмертне, для сущих у темряві — Світло істинне, для загиблих — Воскресіння всіх. Світло і Спасе наш, слава Тобі.

Інші стихири східні за абеткою.

Стих: Господь воцарився, у красу зодягнувся.

Прославмо Христа, що воскрес із мертвих, бо Він, душу й тіло прийнявши, одне від іншого відділив під час страждання, коли пречиста душа зійшла до пекла, що його ж і полонила, а святе тіло Визволителя душ наших у гробі не зазнало тління.

Стих: Бо Він утвердив вселенну, і не захитається вона.

Псалмами й піснями прославляємо Твоє, Христе, воскресіння із мертвих, що ним визволив Ти нас од муки пекельної і як Бог дарував життя вічне і велику милість.

Стих: Дому твоєму належить святість, Господи, на довгі дні.

Владико всього, незбагненний Творче неба й землі! На хресті постраждавши, Ти для мене джерелом безстрастя став, а погребіння прийнявши і в славі воскресши, Ти всемогутньою рукою Адама воскресив з Собою. Слава Твоєму на третій день воскресінню, що ним дарував Ти життя вічне й прощення гріхів як єдиний Милосердний.

Слава… глас 6:

Прийдіть, вірні, нині з’єднавшись у хор, побожно торжествуймо, усіх святих преславну і чесну пам’ять славно шануючи, взиваємо: радуйтеся, славні апостоли, пророки, мученики і святителі, радуйтеся, собори преподобних і праведних, радуйся, зібрання чесних жон; Христа благайте за світ, щоб Він дарував перемогу над супротивниками, і душам нашим велику милість.

І нині…

Богородичний: Творець і Визволитель мій, Пречиста, Христос Господь, через Твоє лоно пройшовши, в мене одягнувся і від першої клятви Адама визволив. Тому до Тебе як до Матері Божої і Діви воістину невмовкно взиваємо разом а ангелом: радуйся, радуйся, Владичице, Заступнице, і Покрово, і спасіння душ наших.

Після Трисвятого тропар: Богородице Діво, радуйся… (двічі) і тропар святих (один раз), глас 4.

Наче багряницею і висоном, кров’ю мучеників Твоїх у всьому світі прикрасилася Церква твоя, Христе Боже; через них вона взиває до Тебе: людям Твоїм щедроти Твої пошли, мир вірним Твоїм даруй, і душам нашим велику милість.

Благословення хлібів. І читання Соборного послання Якова.

Якщо ж не звершується всенічна, на Господи, взиваю: воскресні 3, східна 1, і святих 6.

Після Трисвятого тропар воскресний: Слава… святим.

І нині… богородичний, написані на початку ранньої. І відпуст. На полуношниці канон троїчний з Октоїха гласу.

На ранній

На Бог Господь… тропар воскресний, глас 8.

З висоти зійшов єси, Благоутробний, погребіння прийняв триденне, щоб нас визволити від страждання Життя і воскресіння наше, Господи, слава Тобі.

Слава… святим тропар, глас 4;

Наче багряницею і висоном, кров’ю мучеників Твоїх у всьому світі прикрасилася Церква твоя, Христе Боже; через них вона взиває до Тебе: людям Твоїм щедроти Твої пошли, мир вірним Твоїм даруй, і душам нашим велику милість.

І нині…

Богородичний: Від початку віку утаємнене і для ангелів невідоме таїнство, через Тебе, Богородице, сущим на землі явився Бог; що в незлитному з’єднанні втілений і хрест заради нас волею прийняв, тим же воскресив первозданного, спас від смерти душі наші.

Після кафизми 1 — сідальний воскресний, глас 8:

Воскрес ти з мертвих, Життя всіх, і ангел світлий сповістив жонам: перестаньте плакати, благовістіть апостолам, співаючи проголошуйте, що воскрес Христос Господь, Який благозволив як Бог спасти рід людський.

Воскресни, Господи, Боже мій, нехай понесеться рука Твоя, не забудь убогих Твоїх до кінця.

Люди, Спасе, гріб Твій запечатали, ангел же відвалив камінь від дверей: жони, побачивши Тебе, воскреслого із мертвих, благовістили ученикам Твоїм у Сионі, що Ти воскрес, Життя всіх, і зруйновані кайдани пекла; Господи, слава Тобі.

Слава: і нині.

Богородичний: Ти, що ради нас народився від Діви і розп’яття перетерпів, благий, подолав смертю смерть і воскресіння явив як Бог. Не покинь нас, створених рукою Твоєю, вияви Твоє чоловіколюбство, милостивий, вислухай Богородицю, Матір Твою, що молиться за нас, і спаси, Спасе наш, безнадійних людей.

І читання з Тлумачення Євангелія.

Після кафизми 2 — сідальний, глас 8:

Білоносний світлий Гавриїл, сяючи, як блискавка, став перед гробом Христа і відвалив камінь від гробу, і страх великий охопив сторожу Твою, і миттєво всі стали як мертві. Посоромтеся, беззаконні, сторожі гробу, і печатей на камені, і зрозумійте, що Христос воскрес.

Інший сідальний:

Воскресши з гробу воістину, Ти повелів жонам побожним благовістити про воскресіння апостолам, як написано. Петро поспішив до гробу і, світло в гробі побачивши, здивувався; потім побачив плащаниці, що в ньому без Божественного тіла лежали, і, увірувавши, викликнув: слава Тобі, Христе Боже, що спасаєш усіх, Спасе наш; Ти бо єси Отця сяйво.

Слава: і нині.

Богородичний (співаємо стоячи і зі страхом і побожністю промовляємо) це: Тобою, Благодатна, радується всяке творіння — ангельські чини і людський рід. Освячений храме і раю словесний, дівства похвало; від Тебе Бог тіло прийняв і немовлям став — предвічний Бог наш; лоно бо Твоє престолом учинив й утробу Твою ширшою за небеса зробив. Тобою, Благодатная, радується всяке творіння; слава Тобі.

І читання з Тлумачення Євангелія.

Після непорочних тропарі: Ангельський собор…

Після них іпакої, глас 8:

Мироносиці, до гробу Життєдавця приступивши, шукали безсмертного Владику між мертвими; і, благовіщення радісне від ангела одержавши, сповістили апостолів, що воскрес Господь, подаючи світові велику милість.

Ступеневі Антифон 1:

Від юности моєї многі борють мене пристрасті, але Сам мене заступи і спаси, Спасе мій.

Ненависники Сиону, осоромитесь від Господа і, як трава від вогню, посохнете.

Слава…

Святим Духом живе все: Він — Світло від Світла, Бог великий; прославляємо Його з Отцем і Словом.

І нині… те саме.

Антифон 2:

Нехай серце моє, смиряючись, покриється страхом Твоїм, щоб через гордість я не відпав від Тебе, всемилосердний.

Той, хто надію на Господа покладав, не убоїться тоді, коли Він буде вогнем судити всіх і стражданнями.

Слава…

Всякий, Хто під покровом Божества, Святим Духом бачить, пророкує і великі чуда творить, Єдиного Бога в трьох Особах прославляючи, бо, хоч Божество й трисяйне, але єдиноначальне.

І нині… те саме.

Антифон 3:

Взиваю до Тебе, Господи, зваж і прихили вухо Твоє до мене, що взиваю, і очисти мене раніш, ніж візьмеш мене звідси.

Усякий, хто відходить до матері своєї — землі, знову повернеться, щоб прийняти страждання або почесті за прожите життя.

Слава…

Від Духа Святого — богослів’я, Він — Трисвята Одиниця; Безначальний Отець, від Нього народжується Син безлітній; і Дух співпрестольний і єдинообразний, що від Отця разом сяє.

І нині… те саме.

Антифон 4:

Як добре, як гарно, коли брати живуть разом, бо в цьому Господь життя обіцяв вічне.

Той, Хто прикрашає лілеї польові, повеліває не турбуватися про одежу свою.

Слава…

Святим Духом, єдиною причиною все тримається в мирі, Він бо Бог Єдиносущний з Отцем і Сином.

І нині… те саме.

Прокимен, глас 8: Царюватиме Господь повік; Бог твій, Сионе, з роду в рід.

Стих: Хвали, душе моя, Господа! Буду хвалити Господа, поки й життя мого.

Все, що дише…

Євангеліє від Матфея воскресне, 1-ше раннє, зачало 116.

Від цього дня ранні воскресні Євангелія починаємо читати по ряду.

Воскресіння Христове бачивши…

Псалом 50.

Слава… Молитвами апостолів, Милостивий, очисти безліч провин наших.

І нині… Молитвами Богородиці, Милостивий, очисти безліч провин наших.

Потім стихира: Воскрес Ісус із гробу, як і провістив, подав нам життя вічне й велику милість.

Канони 4: воскресний з ірмосом на 4, хрестовоскресний на 2, Богородиці на 2, і всім святим на 6.

Канон воскресний, глас 8

Пісня 1

Ірмос: Фараона з колісницями чудотворний жезл Мойсеїв колись потопив, навхрест ударивши й розділивши море; Ізраїля ж спас — втікача, пішоходця, що співав пісню Богові.

Як не дивуватися нам всемогутньому Божеству Христовому, що через страждання всім вірним безстрастя й нетління подає, із ребра ж святого — джерело безсмертя, і з гробу — життя вічне виточує?

Благовидний ангел нині жонам явився! Світлий образ природної нетілесної чистоти носячи, а виглядом світло воскресіння являючи, він взивав: воскрес Господь.

Богородичний: Преславне провіщено про Тебе в родах родів, Богородице Діво, що в утробі Бога Слово вмістила і чистою залишилася; тому Тебе всі ми шануємо, як нашу перед Богом дійсну заступницю.

Канон хрестовоскресний.

Ірмос: Воду пройшовши, наче сушу, і єгипетського лиха уникнувши, Ізраїль взивав: Визволителю й Богу нашому співаймо.

Відкрилися врата кари, і жахнулися воротарі пекла, побачивши в глибинах землі Того, Хто на висоті перебуває, вищого за все творіння.

Здивувалися чини ангельські, побачивши посаджене не престолі Отця загибле єство людське, що в глибинах землі було замкнене.

Інший канон Пресвятій Богородиці.

Ірмос: Співаймо Господу, Який через море Червоне народ Свій провів, бо Він один славно прославився.

Прославляємо Тебе, Пречиста Богородице, що втілене вічне й пребожественне Слово надприродно породила.

Тебе, Христе, гроно живоносне, що насолоду всесвітнього спасіння розливає, Діва породила.

Канон всім святим. Глас 8.

Ірмос: Фараона з колісницями…

Твоїх святих чини оспівуючи, благаю осяяти Твоїм світлом душу мою молитвами їх; бо Ти єси Світло неприступне, що відганяєш морок невідання, Твоєю світлістю, Слово Боже, Світлодавче Христе (двічі).

Коли Ти був піднесений на древі, привернув до Твого пізнання всі народи, Владико, і просвітив світлом Святої Тройці через святих Твоїх апостолів, якими Ти відігнав темряву омани.

Законоположенням Твоїм, Христе, навчив Ти апостолів, які побожно відкинули все земне і світлом благодати просвітили всю вселенну, славні, проповідуючи Твоє Євангеліє.

Слава…

Радіючи, мученики взяли хрест Твій, і, чесними стражданнями неухильно Тобі уподібнюючись, погроз мучителів не убоялися, мужні, — ні вогню, ні меча, ні ран, ні голоду і смерти.

І нині…

Богородичний: Явно сприйнявши мужній подвиг Всечистої Діви, мученики неухильно уподібнювалися Христу своїми стражданнями і, за псаломником, слідом за Тобою були приведені до Всецаря, Сина Твого, Діво, божественно радіючи з Ним.

Катавасія: Відкрию уста мої…

Пісня 3

Ірмос: Небеса напочатку премудро утвердив Ти, Христе, і землю на водах поставив, утверди мене на камені заповідей Твоїх, бо нема святого, крім Тебе, єдиний Чоловіколюбче.

Адама, за спожиття плоду засудженого, оправдав Ти, Христе, від гріха спасенними стражданнями тіла Твого, бо Сам Ти, безгрішний, іспитові смерти не підлягав.

Бог мій Ісус світлом воскресіння осяяв сущих у темряві й тіні смертній і, Своїм Божеством зв’язавши сильного, здобув його здобич.

Богородичний: Ти, Богородице, вищою за херувимів і серафимів стала, Ти бо, Пречиста, одна в Твою утробу невмістимого Бога прийняла; тому ми всі, вірні, в піснях Тебе завжди ублажаємо.

Інший.

Ірмос: Небесного кола Верхотворче, Господи, і Церкви Зиждителю, утверди мене в любови Твоїй; Ти найвище бажання, вірних утвердження, єдиний Чоловіколюбче.

Мене, що заповідь Творця колись відкинув, Ти, Господи, від Себе вигнав; прийнявши ж мій образ і послуху навчивши, Ти через розп’яття мене Собі привласнив.

Ти, Господи, що премудрістю все створив і Твоїм розумом упорядкував глибини підземні, з милости Твоєї не вважав за недостойне воскресити людину, за Твоїм, Слово Боже, образом створену.

Інший.

Ірмос: Ти, Господи, утвердження тих, що припадають до Тебе, Ти єси світло темрявою оповитих, і прославляє Тебе дух мій.

Дай нам поміч Твоїми, Всечиста, молитвами, підступи лютих напастей відбиваючи.

Оновленням праматері Єви стала Ти, Богородице, начальника життя — Христа — світові породивши.

Інший.

Ірмос: Небеса на початку утвердив…

У священство святе одягнулися священики і пастирі, і паству мудро приводили до Христа, достойно прикрашаючи слово учительства, воістину збагатившись з небес (двічі).

Прикрасившись любов’ю першого добротворіння і з’явившись як правдиві світила, ви одухотворили

Церкву Христову, святі, різноманітно прикрасивши її (двічі).

Слава…

Підкорюючись Твоєму Закону, собори блаженних, просвітившись різноманітними чеснотами, успадкували небесні оселі, радіючи, Владико; кожен інакшу, але всі чесноти вони достойно виконали.

І нині…

Богородичний: Із утроби дівочої Ти, Богомати, народила нам від Бога Бога — Слово, чисті ж діви, побожно Його полюбивши, слідом за Тобою всі пішли до Нього.

Сідальний, глас 8:

Звершуючи святу пам’ять праотців, отців, патріархів, апостолів, мучеників, пророків, святителів і преподобних Твоїх, постників і праведників, і всіх, чиї імена записані у Книзі Життя, Христе Боже, всіх закликаємо до молитви, благаючи: втихомир світ Твій ними як Чоловіколюбець, щоб усі ми взивали до Тебе: Боже, що прославляєшся собором святих Твоїх, Ти воістину прославив достойно пам’ять їх.

Слава… той самий.

І нині…

Богородичний: Небесні двері і кивот, пресвяту гору, світлу хмару, оспівуємо Тебе, купину неопалиму, духовний рай, Єви закликання, всієї вселенної велику скарбницю, бо в Тобі звершилося спасіння світу, і прощення давніх гріхів. Заради цього взиваємо до Тебе: молися Сину Твоєму, щоб Він дарував прощення гріхів тим, хто побожно поклоняється всесвятому Різдву Твоєму.

Пісня 4

Інший.

Ірмос: Ти моя кріпость, Господи, Ти моя і сила, Ти мій Бог; Ти моя радість, що не залишив лона Отчого і нашу убогість відвідав; Тому з пророком Авакумом взиваю до Тебе; слава силі Твоїй, Чоловіколюбче.

Ти, милосердний Спасе, мене, ворога, надто возлюбив; Ти, дивно принизившись, на землю зійшов, від крайнього мого нечестя не відвернувшись; і, залишившись на висоті невимовної слави Твоєї, Ти мене, раніше зневаженого, прославив єси.

Владико, хто не дивується нині, побачивши, як страждання смерть руйнують, хрест тління виганяє і смерть багатство пекла віддає Божественною силою Твоєю, розіп’ятий; предивне діло, Чоловіколюбче.

Богородичний: Ти, неневісна, похвала вірних, Ти християн заступниця й пристановище, стіна й захист; Ти бо, всенепорочна, молитви возносиш до Сина Твого й спасаєш від бід тих, що з вірою й любов’ю Тебе визнають як чисту Богородицю.

Інший.

Ірмос: Почув я, Господи, про Провидіння твого таїнство, зрозумів діла твої і прославив Твоє Божество.

Діти беззаконних Тебе, Чоловіколюбче, розіп’яли на хресті; Ти спас ним як милосердний тих, що Твої страждання прославляють.

Воскресши з гробу, Ти воскресив із Собою всіх мертвих, у пеклі сущих, і просвітив як милосердний тих, що Твоє воскресіння прославляють.

Ірмос той самий:

Незорана ниво, Богородице, що виростила Колос животворний, Який світові життя подає, спасай тих, що Тебе прославляють.

Усі ми, просвітлені, Тебе, Всечиста, Богородицею визнаємо; Ти бо, Приснодіво, Сонце правди породила.

Інший.

Ірмос: Ти моя кріпость, Господи…

З’єднаний любов’ю, собор святих Твоїх насолоджується Тобою в істинній і чистій радості: чини ангелів торжествують разом з ними, Всевидче, Боже всіх і Господи (двічі).

Як славні юнаки, священномученики увінчалися вінцями мучеників, раніше благодаттю свяшенства прикрасившись, достославні; тому, подвійні вінці достойно прийнявши, з Христом вічно радуються.

Все плотське мудрування ви, богоносні, воістину підкорили духу; нестримні прагнення плоті приборкали постом; і нині, безстрастя світлом просвітившись, прийняли нагороду за труди свої.

Слава…

Як мученики Христа — Першого Мученика — ви великі страждання перетерпіли, терпеливо і мужньо страждаючи ніби в чужих тілах, славні; і нині стали

ви спадкоємцями Царства, виточуючи вірним зцілення.

І нині…

Богородичний: Ти, Богородице, була Невістою Божою, бо Його Слово, превічне породила нам тілесно; в Ньому ж і жони, свято поживши і різноманітними стражданнями Тобою прикрасившись, праматірне падіння виправили.

Пісня 5

Інший.

Ірмос: Навіщо відкинув мене від лиця Твого, Світло незаходиме? Темрява ворожа покрила мене, окаянного; але наверни мене і до світла заповідей Твоїх путі мої направ, молюся.

Перед стражданнями твоїми зневажений, Ти, Спасе, одягнути Тебе в багряницю попустив, соромітну наготу первоствореного покриваючи; нагим Ти, Христе, був на хресті розіп’ятий, і з Адама ризу смерти скинув.

Ти, Христе, воскресши із пороху смертного, моє загибле єство оновив і нетлінним його вчинив, явивши знову як образ царський, що світлом нетління сяє.

Богородичний: Материнську сміливість до Сина Твого маючи, Ти, Пречиста, про родинне піклування за нас не забувай, благаємо; ми бо, християни, єдину Тебе милостивою заступницею перед Владикою маємо.

Інший.

Ірмос: Просвіти нас повеліннями Твоїми, Господи, і силою Твоєю високою мир Твій подай нам, Чоловіколюбче.

Настанови нас, Христе, силою хреста Твого, його бо ради благаємо Тебе: подай нам мир Твій, Чоловіколюбче.

Кермуй нині, Боже наш, життям тих, що Твоє воскресіння прославляють, і мир подай нам, Чоловіколюбче.

Інший.

Ірмос: Зранку взиваємо до Тебе, Господи, спаси нас; Ти бо єси Бог наш, крім Тебе, іншого не знаємо.

Ти, що породила Бога, Керманича і Господа, вгамуй нестерпну бурю пристрастей моїх.

Чини ангельські й зібрання людські служать Різдву Твоєму, Пречиста Богородице.

Інший. Ірмос: Навіщо відкинув мене…

Як божественні пророки, ви сподобилися передбачати те, що має бути, і жадали очистити благородство душі житієм чистим, о богоносні, просвічуючись силою духовною (двічі).

Собор святих нині світиться божественними даруваннями — ті, що були до Закону, всі патріархи, пророки, апостоли, і мучеників зібрання, і постників, і вчителів, і праведників зі священномучениками (двічі).

Слава…

Бачачи нині сяючим Твоїх святих зібрання, Твоєю, Спасе, світлістю і свічками невгасимими благо-дати оспівуємо Твоє божественне багатство благ, Чоловіколюбче.

І нині…

Богородичний: Предивне Твоє Різдво полюбивши, жони пречесні визнали за ніщо красу життя, Всечиста, з любов’ю бажаючи тільки його світлости і божественного сяяння.

Пісня 6

Ірмос: Очисти мене, Спасе, великі бо беззаконня мої, і з глибини зла виведи, молюся, до Тебе бо взивав я, і почуй мене, Боже спасіння мого.

Деревом вельми зруйнував мене началозлобний; але Ти, Христе, Сам на хрест піднесений, ще більш зруйнував його, посоромивши, а загиблу людину воскресив.

Ти, Христе, змилосердився над Сионом, засяявши з гробу, і як милосердний кров’ю Твоєю Божественною замість старого новий Сион створив і нині царствуєш у ньому повік.

Богородичний: О, коли б визволитися нам від гріхів лютих Твоїми молитвами, Богородице чиста, і досягти Божественного сяйва Сина Божого, що несказанно від Тебе, Пречиста, тіло прийняв.

Інший.

Ірмос: Молитву проллю я до Господа і Йому звіщу печалі мої, злом бо сповнилася душа моя, і життя моє до пекла наблизилось; і молюсь, як Іона: від тління, Боже, мене визволи.

Зціляючи руку первоствореного, що в Едемі нестримано була простягнута, Ти, Христе, руки на хресті розпростер і жовчі древа гіркого спожив і, як Всемогутній, спас тих, що страждання Твої прославляють.

Визволитель Христос зазнав стародавнього осудження на смерть, щоб і царство тління знищити, і до тих, що були в пеклі, прийшовши, воскрес і як всемогутній спас тих, що прославляють Його воскресіння.

Інший.

Ірмос: Ризу подай мені світлу Ти, що в світло, наче в ризу, зодягаєшся, многомилостивий Христе Боже наш.

Ми, вірні, визнаємо Тебе, Богородице, як Божественний храм, і ковчег, і одушевлену світлицю, й врата небесні.

Сина Твого, Маріє Богоневісто, що як Бог знищив ідолів, разом з Отцем і Духом почитаємо.

Інший.

Ірмос: Очисти мене, Спасе…

Святі знайшли Тебе, Владико, в Сионі, як чесний обраний і наріжний покладений камінь, основу непорушну, будуючи із себе — обраного каміння (двічі).

З пробитого Твого ребра краплини крови капали з водою й оновили світ, і божественний собор усіх святих покликали до Благодійника (двічі).

Слава…

Оспівуємо побожно мучеників хмару божественну, благодаттю просвічену, що засяяла найсвітліше багряницею крови і темно-вишневою одежею їх терпеливого страждання.

І нині…

Богородичний: Істинною Матір’ю Божою всі визнаємо Тебе, бо через Тебе жіноча природа визволилася, Всенепорочна, за Христа постраждала і побожно наповнилася всякими чеснотами.

Кондак, глас 8: Як початок єства, Насадителю творіння, вселенна приносить Тобі, Господи, богоносних мучеників. Їхніми молитвами у мирі глибокому Церкву твою, як оселю Твою, Богородиці ради збережи, Многомилостивий.

Ікос: Ті, що по всій землі мучилися і на небеса переселилися; ті, що стражданнями Христові уподібнювалися, і наші пристрасті відганяють, нині тут збираються, показуючи Церкву первістків, що має образ небесної, і до Христа взиває: Бог мій єси Ти, Богородиці ради, збережи, Многомилостивий.

Пісня 7

Ірмос: Божого зшестя вогонь посоромився колись у Вавилоні; тому юнаки в печі, немов у квітнику, веселими ногами ходили і, радіючи, співали: благословен єси, Боже отців наших.

Славне приниження, Божественне багатство Твоєї убогости, Христе, дивує ангелів, що дивляться на Тебе, розіп’ятого задля спасіння тих, що з вірою взивають: благословен єси, Боже отців наших.

Під час Твого Божественного зшестя світлом сповнилося пекло, і темрява, що раніш була навколо, розвіялася; тому в’язні, що од віку там були, воскресли, взиваючи: благословен єси, Боже отців наших.

Троїчний: Православно богословствуючи, Тебе Господом усього і Отцем єдиного Єдинородного Сина проповідуємо, визнаючи й одного Духа Правого, Рівноприродного і Рівновічного, що від Тебе походить.

Інший.

Ірмос: Юнаки, що з Юдеї прийшли, колись у Вавилоні вірою в Тройцю полум’я в печі перемогли, співаючи: отців наших Боже, благословен єси.

Спасіння посеред вселенної, згідно з пророцтвом, учинив Ти, Боже; на древо бо хресне піднесений, покликав Ти всіх, що з вірою взивають: отців наших Боже, благословен єси.

З гробу, наче від сну, воскресши, всіх од тління Ти, милосердний, визволив; творіння ж утверджується в вірі проповіддю апостолів про воскресіння: отців наших Боже, благословен єси.

Інший.

Ірмос той самий:

Тіло від дівочої утроби прийнявши, явився Ти на спасіння наше. Тому, Матір Твою визнаючи Богородицею, вдячно взиваємо: отців наших Боже, благословен єси.

Ти, Діво всеблаженна, паростком була від коріння Євсеєвого, який приніс плід спасенний для тих, що з вірою до Сина Твого взивають: отців наших Боже, благословен єси.

Інший.

Ірмос: Божого зшестя вогонь…

Святих чини, оспівуючи Того, Хто у святих невимовно спочиває, нині насолоджуються божественною насолодою і, радіючи, співають: благословенний Бог отців наших.

Радіючи, оспівуємо всіх святих собор, що звідусіль зібрався, — з усіх родів, і всякої достойности, і життя; з ними взиваємо: благословенний Ти, Боже отців наших.

Божественним сяянням трисонячного світлопролиття святих собори, побожно засяявши, Єдиницю Тричисельну богословлять: Отця безначального, Сина благочесного, і Духа Святого.

Слава…

Коли Ти, Боже, у невимовній Твоїй славі з’явишся посеред богів, віддаючи за достоїнством, і дари роздаючи, і вінці даруючи, тоді сподоби, Спасе, співати Тобі: благословенний Ти, Боже отців наших.

І нині…

Богородичний: Всі діви, зібравши разом хор божественний, до Марії Пречистої і Пресвятої Богородиці, радіючи, великим гласом взивайте: радуйся, Ти бо джерело радости нам виточуєш.

Пісня 8

Ірмос: Семикратно піч халдейський мучитель для побожних отроків у люті розпалив і, побачивши, що вони спасенні Силою Вищою, до Творця й Визволителя став взивати: отроки, благословляйте, священики, оспівуйте, люди, прославляйте по всі віки.

Пребожественна сила Божества Ісусового в ділі нашого спасіння боголіпно засяяла, тілом бо смерти хресної за всіх зазнавши. Він силу пекла знищив; Його безперестанно, отроки, благословляйте, священики, оспівуйте, люди, прославляйте по всі віки.

Розіп’ятий воскрес, гордий впав, загиблий і зруйнований оновився; тління відкинуто, і розцвіло нетління: бо життя поглинуло смерть: отроки, благословляйте, священики, оспівуйте, люди, прославляйте по всі віки.

Троїчний: Трисвітле Божество, що сяє світлом єдиним від єдиного в трьох Особах єства, — безначального Отця і рівноприродного Слова Отця і співцарственого єдиносущного Духа, отроки, благословляйте, священики, оспівуйте, люди, прославляйте по всі віки.

Інший.

Ірмос: З милости Твоєї мучителя й полум’я перемігши, вірні заповідям Твоїм, юнаки взивали: благословляйте, всі творіння господні, Господа.

Того, Хто руки на хресті до мене, нагого, простер і закликає до Себе, щоб Своєю благообразною наготою зігріти, благословляйте, всі творіння, і прославляйте повіки.

Того, Який мене, загиблого, з глибини пекла підняв і славою на високому престолі Отця вшанував, благословляйте, всі творіння Господні, Господа і прославляйте Його повіки.

Інший.

Ірмос: Царя Небесного, що його славлять воїнства ангельські, хваліть і величайте по всі віки.

Погаси, чиста, розпалені вогненні стріли ворогів проти нас, щоб ми оспівували Тебе повік.

Ти, Діво, надприродно Творця й Спасителя Бога Слово породила; тому оспівуємо Тебе по всі віки.

Інший.

Ірмос: Семикратно піч…

Радуйтеся, мученики, пророки, апостоли, священномучеників священний собор; праведних, преподобних же й учителів божественний хор, з мироносицями-жонами милозвучно співаючи: юнаки, благословляйте, священики, оспівуйте, люди, прославляйте по всі віки.

Ви, святі, насичуючись світлістю, що вища всякого розуміння, і радістю наповнюючись, стали богами, наблизившись до Бога, спілкуючись з богодійними світлостями, і, просвітлюючись промінням невимовної слави, Христа прославляєте по всі віки.

Благословімо Отця, і Сина, і Святого Духа, Господа.

З’явившись, як зірки яскраві, святі осявають небо церковне різними даруваннями і різними чеснотами: правдою, цнотливістю, мужністю, розумом; Владику, священики, оспівуйте, люди, прославляйте по всі віки.

І нині…

Богородичний: Всі жони богомудрі, спочилі, в радості оспівують духом Діву Пречисту, істинну Матір Божу, що визволила нас від клятви праматері Єви, побожно прославляючи Її Плід повіки.

Катавасія: Юнаки побожні…

Далі співаємо: Чеснішу від херувимів…

Пісня 9

Ірмос: Жахнулося небо, і кінці землі здивувалися, як то — Бог явився людям тілесно, і утроба Твоя стала просторішою небес; тому Тебе, Богородице, ангелів і людей чино-начальства величають.

Ти, Слово Боже, за природою Божественною і безначальною простим бувши, через прийняття тіла складеним став, поставивши його поруч у Собі Самому, і, постраждавши як людина. Ти як Бог був вільний від страждання. Тому Тебе в двох істотах нероздільно і незлитно величаємо.

До рабів зійшовши, за природою людською людиною ставши, Ти, Всевишній, Отця Свого, Божественного за істотою, Богом називав; воскресши з гробу, Ти дав земнородним Отця за благодаттю, Який за природою є Бог і Владика; з Ним Тебе всі величаємо.

Богородичний: Ти, Діво, Матір’ю Бога явилася, породивши тілом надприродно Бога Слово, що Його Отець із серця Свого народжує раніше всіх віків як милосердний; Його ж нині визнаємо вищим за все тілесне, хоч Він і в тіло зодягнувся.

Інший.

Ірмос: Убоявся кожен, почувши про невимовну Божу милість; як то Всевишній з волі Своєї аж до тіла зійшов, від дівочої утроби людиною ставши; тому ми, вірні, Пречисту Богородицю величаємо.

Тебе Сином Божим за природою визнаємо, що в утробі Богоматері зачатий був, природою людською на хресті страждав, але як Бог вільним від страждання залишився; Тебе величаємо.

Знищена глибока темрява, з пекла бо засяяло Сонце правди, Христос, що просвітлює всі кінці землі, світить світлом Божества, — небесний Чоловік, Бог земний; Його у двох природах величаємо.

Інший.

Ірмос: Воістину Богородицею Тебе визнаємо, Тобою, Діво чиста, визволені, з хором безплотних Тебе величаємо.

Радістю і веселощами сповнена пам’ять про Тебе, бо подаєш зцілення тим, хто до Тебе звертається і побожно Тебе, Богородицю, проповідує.

У піснях прославляємо Тебе, благодатна, і невмовкно «радуйся» приносимо, Ти бо всім радість дарувала.

Інший.

Ірмос: Жахнулося небо…

Надією й любов’ю озброєне, і вірою огорожене зібрання обраних перетерпіло, радіючи, всіх мучителів погрози, страждання і рани, славно збагатившись Христом, Який перемагав у стражданнях першомучеників за істину.

Хрестителя, апостолів, пророків і мучеників з постниками, божественних учителів і святителів, патріархів зібрання, і свяшенномучеників благословенних, жон боголюбивих, преподобних і праведних, як пристановище спасіння, нині достойно прославимо.

Слава…

Славні собори святих на небесах, випробувані вогнем спокус, і принадами світу не спокусившись, нині чисто радуються, стоячи перед престолом Владичним світлосяйним, бо тінь у минулому змінилась явленням істини.

І нині…

Богородичний: Ти з’єднала роз’єднане, бо Тобою стали єдиножителями на небесах ангели і люди, і свідчать про це собори всіх святих, які нині з нами оспівують Твоє Різдво вічними піснями, Богородице Діво.

Катавасія: Всякий земнородннй…

Свят Господь Бог наш… співаємо на глас.

Далі екзапостиларій воскресний:

Зійдімо з учениками на гору Галилейську вірою побачити Христа, Який говорить, що має владу на небі й на землі; навчімось, як Він навчає хрестити всі народи в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа та як обіцяє перебувати з тайнознавцями до кінця віку.

Слава…

Світильний всім святим:

Хрестителя і Предтечу, апостолів, пророків, мучеників, святителів, постників і преподобних, священномучеників, а також боголюбивих жон і всіх праведників, і чини ангелів достойними піснями прославимо, благаючи одержати від Христа Спаса їх славу.

І нині…

Богородичний: Той, Хто в горі божественно прославляється ангелами і від лона Отчого не відступав невимовно, і з нижніми пожив; Ти ж, Пречиста, була причиною спасіння, від чистої крови Твоєї Йому плоть невимовно взаємодавши; Його ж благай, щоб Він дав рабам Твоїм визволення від гріхів.

На Хваліте… Все, що дише… ставимо стихів 8 і співаємо стихири воскресні, глас 8.

Господи, хоч і перед судилищем Ти стояв, коли Пилат судив Тебе, але не покинув престолу, сидячи з Отцем; і, воскреснувши з мертвих, Ти визволив світ із неволі ворожої як милосердний і Чоловіколюбець.

Господи, Ти дав нам хрест Твій як зброю проти диявола: боїться бо і тремтить, неспроможний дивитися на силу його, бо він підіймає мертвих і знищив смерть. Тому поклоняємося погребінню Твоєму і воскресінню.

Господи, хоч і поклали Тебе юдеї до гробу, як мертвого, але як царя, що спить, воїни Тебе стерегли, і як скарбницю життя печаттю запечатали, але Ти воскрес і подав нетління душам нашим.

Ангел Твій, Господи, що проповідав воскресіння, варту настрашив, а жонам благовістив, промовивши: чому шукаєте живого між мертвими? Він як Бог воскрес і світові життя дарував.

Інші і стихири східні, глас той самий:

Ти, Христе Боже, вільний від страждань за Божеством, перетерпів страждання хресні, прийняв погребіння триденне, щоб визволити нас із неволі ворожої, і, безсмертними вчинивши, оживив нас воскресінням Твоїм, Чоловіколюбче.

Інші стихири всім святим, глас 4:

Святих, що на землі, Господь здивував: бо Його страждання у плоті і рани сприйняли, ними прикрашаючись, божественними чеснотами явно прославились; їх же оспівуємо як нев’янучі квіти, як зірки невгасимі Церкви, як добровільну жертву.

Стих: Взивали праведні, і Господь почув їх.

З пророками апостолів, з преподобними учителів, зі священномучениками всіх праведних і жон, що постраждали і з любов’ю посталися, безліч святих і праведних собори, нехай прославляються священними піснями, як спадкоємці Небесного Царства, як жителі раю.

Стих: Дивний Бог у святих Своїх…

Ті, що на землі, стали небесними через світлість чеснот, що Христові у смерті уподібнились, дорогою безсмертя йдучи; ті, що пристрасті людські дією благодаті очистили, ті, що в усьому світі єдинодушно страждали, нехай прославляються мужні мученики.

Слава…

Стихира рання євангельська 1, глас 1:

Коли ученики поспішали на гору, Господь явився

ради вознесіння від землі; коли ж вони Йому вклонилися і дізналися про дану Йому повсюди владу, то послані були у піднебесну проповідувати про воскресіння із мертвих та про вознесіння на небо; з ними ж повік перебувати обіцяв Христос, істинний Бог і Спас душ наших.

І нині…

Преблагословенна єси, Богородице Діво…

Славослов’я велике. Після Трисвятого тропар тільки воскресний, єктенії, і відпуст. І час перший у притворі. Повчання Студитове… і кінцевий відпуст.

На Літургії

Блаженні воскресні гласа, на 4.

Глас 8:

Пом’яни нас, Христе, Спасе світу, як пом’янув Ти розбійника на древі хресному, і сподоби всіх Твого, єдиний милосердний, Небесного Царства.

Слухай, Адаме, і радуйся з Свою: хрестом бо Христовим знищено того, хто колись оголив вас обох і спокусою взяв у полон.

Ти, Спасе наш, на древі добровільно розіп’ятий, Адама від прокляття через дерево визволив, повертаючи йому як милосердний образ Твій і райську оселю.

Нині Христос воскрес із гробу подаючи всім вірним нетління, і після страждання й воскресіння радість мироносицям оновив.

Із канону всіх святих пісня 6, на 4.

Прокимен Апостола, глас 8: Помоліться і воздайте Господу, Богу нашому.

Стих: Відомий в Юдеї Бог, в Ізраїлі велике ім’я Його.

І святим, глас 4: Дивний Бог у святих своїх, Бог Ізраїлів.

Апостол до Євреїв, зачало 330.

Алилуя, глас 4: Взивали праведні, і Господь почув їх і від усіх скорбот визволив їх.

Стих: Багато скорбот у праведника, і від усіх їх визволить його Господь.

Євангеліє від Матфея, зачало 38.

Причасний: Хваліть Господа з небес, хваліть Його в вишніх.

Другий: Радуйтеся, праведні, в Господі, праведним подобає похвала.

На трапезі утішення братії, що готується до посту.

Необхідно знати: якщо храм усіх святих, на малій і великій вечірні, і на ранній, і на літургії співаємо так само, як коли буває свято великого святого в неділю, якому буває всенічна. Тільки на ранній співаємо полієлей.

Після полієлея:

Величаємо вас, апостоли, мученики, пророки і всі, всі святі, і шануємо святу пам’ять вашу; ви бо молите за нас Христа Бога нашого.

Псалом вибраний: Блажен муж, що боїться Господа… І сідальний святим, написаний у каноні після пісні 3. Ступеневі гласу.

Прокимен: Все, що дише… Євангеліє святим. Воскресіння Христове бачивши… Псалом 50. Слава… Молитвами всіх святих… І нині… Молитвами Богородиці…

Замість Воскрес Ісус… стихири всім святим, яку хочеш.

Канон воскресний з ірмосом на 4, і Богородиці на 2, і святим на 8. Все інше, як написано.

Кінець, і Богу слава.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору