«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиОктоїх

Глас 8. Понеділок

У понеділок на ранній

Після 1-ї кафізми сідальні покаянні. Глас 8

Оком благоутробним, Господи, подивись на моє смирення, бо життя моє швидко минає, і від діл нема мені спасіння; тому я молюся: оком благоутробним, Господи, подивись на моє смирення і спаси мене.

Стих: Господи, не викривай мене у лютості Твоїй і не карай мене у гніві Твоїм.

Як перед Суддею, потурбуйся, душе моя, і помиш­ляй про страшний час: суд бо без милості буде для тих, хто не сотворив милості; тому раніше кінця взи­вай: пощади мене, Спасе, бо Ти єдиний безгрішний.

Слава, і нині… богородичний: Повеління таємне прийнявши розумом, у домі Йосифа спішно представ безплотний, промовляючи до безневісної: Той, Хто прихилив небеса, вміщається весь незмінно в Тобі; Його ж бачачи в лоні Твоєму, приймаючого образ раба, жахаюся взивати до Тебе: радуйся, Невісто неневісна.

Після 2-ї кафізми сідальні. Глас 8

Помишляючи про день той страшний, душе моя, пильнуй, запаливши світильник твій, єлеєм просвіщуючи, бо не знаєш, коли прийде до тебе голос, що промовляє: ось жених. Пильнуй, душе моя, і не дрімай, щоб не бути тобі як ті п’ять нерозумних дів, що стукали, але бадьоро чекай, щоб зустріти Христа зі світильником єлейним, і дасть тобі чертог боже­ственний Своєї слави.

Стих: Господи, не викривай мене у лютості Твоїй і не карай мене у гніві Твоїм.

Як блудниця, припадаю до Тебе, щоб прийняти прощення, і замість мира приношу Тобі сльози від серця, щоб, як ту, Ти ущедрив мене, і спас, і подав мені очищення гріхів, бо я, як вона, взиваю до Тебе: визволи мене із темряви моїх діл.

Стих: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів.

Мученичий: Світлом небесним нині просвіщається храм цей, бо в ньому радуються ангельські воїнства, з ними ж веселяться і преподобних собори в пам’ять страстотерпців; їхніми молитвами, Христе, пошли мир світові Твоєму і велику милість.

Слава, і нині… богородичний: Радуйся, врата Царя слави, якими пройшов єдиний Вишній і зберіг Єдину запечатану на спасіння душ наших.

Після 3-ї кафізми сідальні. Глас 8

Доки, душе моя, житимеш недбайливо; доки впа­датимеш у відчай? Піднімися від сну відчаю, окаян­на, і подумай про діла твої; піднімись і страшися пра­ведного Судді: що ти відповідатимеш у той час? Або як ти визволишся від вогню, перебуваючи невиправ­ною? Взивай раніше кінця до Судді: подай мені, Спа­се, прощення гріхів, бо Ти єдиний довготерпеливий.

Митареві стогони і ридання блудниці згадано, ду­ше, раніше кінця; Тому, Хто знає тайні твої діла, не переставай з плачем і риданням сповідуватися, в пості і постійній молитві взивати: згрішив, очисти мене, Спасе, молитвами ангелів Твоїх, як Щедрий, і спаси мене.

Слава, і нині… богородичний: Богорадувана, чиста і благословенна, заради милосердя щедрот із Тебе Народженого, з небесними силами, і архангелами, і з усіма безплотними моли за нас безперестанно пода­ти нам раніше кінця прощення, і очищення гріхів, і виправлення життя, щоб знайти нам милість.

Канон покаянний до Господа нашого Ісуса Христа і до святих Його мучеників.
Творіння Йосифове. Глас 8

Пісня 1

Ірмос: Воду пройшовши як сушу і єгипетського зла уник­нувши, Ізраїль взивав: Визволителю і Богу нашому співаймо.

Позбав мене геєни, яку я сам собі придбав неро­зумними ділами, Визволителю; і запали в мені боже­ственний вогонь Твоєї любові.

Підкорився я пристрастям, і затьмарився, і став безсловесним, будучи вшанованим словом; Господи, даруй покаяння душі моїй і яким знаєш чином спаси мене.

Мученичий: Ваше тіло, виснажене побиттям, ви­явило дух правий і непохитний і любов до Творця, всехвальні вінценосні мученики.

Мученичий: Ріки крові, що витекли з тіл святих, славних Твоїх страстотерпців, подавили терня ідолобісся Твоєю силою, Щедрий.

Богородичний: Зціли мене, Пречиста, хворого смер­тоносним гріхом плотських і душевних пристрастей, щоб я завжди з вірою ублажав Тебе.

Другий Канон Святим Безплотним Ангелам.
Творіння Феофанове. Глас 8. Ірмос той самий

Архангели, святих ангелів начальники, що світло­носно насолоджуєтеся боговидінням, моліть за нас Спаса і Благоподателя (двічі).

Обтяжені недолею, до вас, архангели божественні, як до заступників нині вдаємося, вірні: моліть за нас старанно Владику.

Богородичний: Будь для мене, Богомати, пристано­вищем, і стіною, і заступництвом, бо Ти народила Бога плоттю, всещедрого Визволителя.

Пісня 3

Ірмос: Небесного кола Верхотворче, Господи, і Церкви Сотворителю, ти мене утверди в любові Твоїй, кінцеве ба­жання, вірних утвердження, єдиний Чоловіколюбче.

Якими очима тоді подивлюсь я на Тебе, Христе Спасе, не виконавши на землі жодної Твоєї заповіді? Як стану я перед Твоїм нестерпним престолом, щоб дати відповідь за скоєне мною безмежне зло?

Простягаю руки до Твоїх щедрот: прийми мене, як колись блудного, що подібним чином поневолився безчесним пристрастям і від Тебе віддалився, Ісусе Чоловіколюбче преблагий.

Мученичий: Утвердившись на камені богопізнання, мученики Христові страстотерпці, ви зброєю віри ви­коренили терня нечестя і виростили плоди страждань.

Мученичий: Непохитні стовпи, всесвітла церковна окраса істинної віри, священні ягнята Христові, з волі своєї заколені в жертву, нехай прославляються муче­ники.

Богородичний: Тебе, Пресвята, придбав я охоронителькою в напастях; Тебе після Бога я маю невсипу­щу заступницю; нехай знайду Тебе, Пречиста, визво­лителькою моєю від усякого засудження в день суду.

Інший. Ірмос той самий.

Архістратиги, як чиноначальники ангельських сил, прикрашені різноманітними дарами, твердо охороняй­те Христові церкви вашим заступництвом (двічі).

Божественні архангели, як благославні Божі за­ступники, зброєю благовоління визволіть нині від на­пастей повноту вірних, прикрашену добротою пра­вослав’я.

Богородичний: Ти єдина від віку, Діво Мати чиста, явилася тінню нетлінного божественного життя; тому, Всехвальна, нині Твоїми молитвами настано­ви мене, сущого у тіні смертній, на путь життя.

Пісня 4

Ірмос: Із гори, покритої зеленню, пророк богонатхненно передбачив, Слове, що Ти хочеш воплотитися із єдиної Бо­городиці, і зі страхом славословив силу Твою.

Великий подвиг душі, яка розлучається з тілом, тремтіння страшне, Суддя сидить, грішні люди за­суджуються; горе мені, що зроблю я, засуджений.

Маючи осквернене серце і нестерпний тягар гріхів, до щедрот Твоїх звертаюся, Владико: не зневаж мене, але ущедри мене, молюся.

Мученичий: Чесною була ваша смерть перед Богом, мужні страстотерпці, бо ви не зреклися Його, оточені великими болістями і ранами.

Мученичий: Уранений був ворог ранами мучеників, упала його гординя; і звеличується їх вінцеподатель, Якого прославляють божественними піснями.

Богородичний: Тебе, Богородице, чисте вмістилище Владики, молю: очисти мене від усякої скверни і по­кажи мене домом Божественного Духа.

Інший.

Ірмос: Почув, Господи, провидіння Твого таїнство, пізнав діла Твої і прославив Твоє Божество.

Двойце, що маєш зверхність у соборі архангелів, спасай від усякої біди тих, хто звертається до твого покрову (двічі).

Архістратиги славні, що бачите світлість богоначальну і благодійну, просвіщайте нині стадо ваше.

Богородичний: Тебе, Богомати Всенепорочна, свя­щенно прославляють божественні воїнства безплот­них, бо Ти народила їх Творця.

Пісня 5

Ірмос: Просвіти нас повеліннями Твоїми, Господи, і силою Твоєю всемогутньою Твій мир подай нам, Чоловіколюбче.

Норовом лукавим прогнівав Тебе, Господи, творя­чи діла нерозумні, але ущедри мене, що навертаюся, і спаси мене.

Маю помисли, що від гріха не відмовляються, тому не відчуваю, нерозумний: прости мою нерозсудли­вість, Ісусе, і спаси мене.

Мученичий: Світлодатель явив вас, божественні му­ченики, як камені, сяючі богопізнанням, що розга­няють темряву омани.

Мученичий: Законам лукавим ви, святі мученики, протиставили закони божественні, і Бога проповідали, і за Нього мужньо віддали себе на смерть.

Богородичний: Умертви, Пречиста, плоті моєї стремління, бо Ти, Діво, Різдвом Твоїм умертвила гріх пра­отця, що в ньому жив.

Інший. Ірмос той самий.

Стоячи навколо престолу Бога, архістратиги Божі, і від Нього просвіщаючись божественною зорею, охо­роняйте стадо ваше (двічі).

Моліться Владиці і Богу нашому дарувати нам визволення, як заступники усіх.

Богородичний: Сущим таємничим миром називає­мо Тебе, Пречиста, бо Ти народила Бога плоттю, Який виточує запашні дарування.

Пісня 6

Ірмос: Іону єдиного Ти, Господи, оселив у киті, мене ж, зв’язаного ланцюгами ворога, спаси, як його, від тління.

Сонячне світло покаяння засяй мені, Христе Світлодавче, сущому у темряві гріха, щоб я оспівував Твою благість.

Твого страшного судилища я завжди страшуся, від гріха ж не відступаю, поневолившися злому звичаю; виправи мене, Христе, щоб я оспівував Твою благість.

Мученичий: Собори чесних мучеників постражда­ли, і перемогли полчища бісівські, і з’єдналися в ра­дості з соборами ангельськими; їхніми молитвами, Господи, спаси душі наші.

Мученичий: Кріпкістю Твоєю Ти, Господи, показав сильними Твоїх мучеників; вони знищили всю силу давнього супротивника; їхніми молитвами, Господи, спаси душі наші.

Богородичний: Щоб я завжди вдячним голосом про­славляв Тебе, Всенепорочна, віджени темряву від дуті моєї і світлом покаяння розріши мої тяжкі гріхи.

Інший.

Ірмос: Молитву проллю до Господа і Йому сповіщу печалі мої, бо злом душа моя наповнилась, і життя моє до пекла на­близилось, і молюсь, як Іона: від тління, Боже, визволи мене.

Нині ви, боговидці, сподобилися незмінно стояти навколо страшного престолу і насичуватися сяянням Святої Тройці; архангели, моліться визволити від при­страстей і напастей тих, хто звертається до вас (двічі).

Архангели боговидні, Гавриїле і Михаїле всеславні, моліться за тих, хто піснями оспівує вас, одержати трапезу Владичну і сподобитися споконвічної радості і божественної світлості.

Богородичний: Одушевлений Владичний чертог, що сяє світлим промінням дівства, як сяє лілея посеред терня, Пречиста і прекрасна Діва Богородиця нехай прославляється.

Пісня 7

Ірмос: Із Юдеї прийшли колись юнаки до Вавилона, вірою тройчеською полум’я печі подолали, співаючи: отців Боже, благословенний Ти.

Зітхання подай мені, Христе, як колись митарю; і, як блудниці, омий сльозами гноїння гріхів моїх, і ущедри мене, що взиваю: отців наших Боже, благо­словенний Ти.

До розбійників душогубів потрапив я, Спасе, і був уранений тяжко; зціли мене єлеєм щирого покаян­ня, щоб я у зворушенні співав Тобі: отців наших Боже, благословенний Ти.

Мученичий: Мужні страстотерпці, ви умертвилися для світу і ніяк не зреклися Христа Живоносного, Який був мертвим, але, страждаючи, співали: отців наших Боже, благословенний Ти.

Мученичий: Єдине єство Тройці у трьох Особах спо­відуючи, ви, мудрі страстотерпці, зруйнували бага­тобожну ідольську оману, співаючи: отців наших Боже, благословенний Ти.

Богородичний: Той, Хто є Бог, Слово Боже, в утробі Твоїй оселився, Діво Мати чиста, і явив Тебе всім скривдженим заступницею, хто взиває: отців наших Боже, благословенний Ти.

Інший. Ірмос той самий.

Різноманітну благодать дарував вам, архістратиги божественні, Той, Хто є для всіх благодателем; Його ж Церкву, що нині співає, спасайте: отців наших Боже, благословенний Ти (двічі).

Укріплені силою всевидящого Бога, ви всі краї землі охороняєте і спасаєте всіх, хто з вірою співає: отців наших Боже, благословенний Ти.

Богородичний: Маючи Тебе, Богородице Діво, нині спасительним пристановищем, ми позбавляємося житейських бід і заколотів, до Сина Твого взиваючи: отців наших Боже, благословенний Ти.

Пісня 8

Ірмос: Того, Хто на горі святій прославився і в купині вогнем Мойсеєві явив тайну Приснодіви, Господа оспівуй­те і прославляйте по всі віки.

Мене, відведеного плотським любострастям, що від Тебе, Слове, безумно відійшов і уподібнився всім тва­ринам, не зневаж, Спасе, але раніше кінця наверни і спаси мене.

Від гріхів ніяк не відступаю і ніколи не навертаю­ся, але взиваю, окаянний: згрішив перед Тобою, Гос­поди, і жорстоку душу мою, Щедрий, приведи до зво­рушення.

Мученичий: Мужні Господні страстотерпці, ви хре­стилися у струмках крові, й іншими сквернами не осквернилися, і нині з ангелами торжествуєте безпе­рестанно.

Мученичий: Укріплені надією на грядуще, ви, святі мученики, мужньо перетерпіли люті муки, і спочили, і нині постійно стоїте перед престолом Владичним.

Богородичний: Ти, Діво, є утвердження тих, хто сто­їть, і виправлення тих, хто падає; тому підніми мене, впалого, щоб я прославляв Тебе, благословенну і об­радувану.

Інший.

Ірмос: Царя Небесного, Якого оспівують воїнства ан­гелів, хваліть і прославляйте по всі віки.

Предстоятелів і співців невимовної і незбагненної Твоєї слави прийми, Христе, що нині моляться Тобі повіки (двічі).

Єдиний благий Христе, прийми воїнства небесні, які нині моляться за нас, що оспівуємо Тебе повіки.

Богородичний: Найсвітлішим Твоїм сяянням, Богомати, просвіщаєш тих, хто Тебе оспівує і прославляє по всі віки.

Далі співаємо пісню Богородиці: Величає душа Моя Господа… з приспівом : Чеснішу від херувимів…

Пісня 9

Ірмос: Устрашився кожний, почувши про невимовне Боже сходження, бо Вишній волею зійшов аж до плоті, від дівочої утроби став людиною; тому Пречисту Богородицю, вірні, величаємо.

Як колись блудницю, яка з плачем припала до Тебе, Спасе, Ти очистив; і як Ти, Слове, виправдав мита­ря, який тільки зітхнув; і як Ти прийняв Манассію, і як помилував Давида, який покаявся, — так і мене прийми і спаси, Чоловіколюбче.

Зітхни і пролий сльози, душе, і відступи від пер­ших твоїх гріхів, і припади до Того, Хто знає твоє тає­мне, і тепло взивай: згрішив перед Тобою, Господи, задарма мене ущедри, маючи безодню щедрот, Многомилостивий.

Мученичий: Терпеливо постраждавши на землі, боговидні страстотерпці, ви прийняли нині непохитне Царство і насолоджуєтеся райською насолодою, раді­ючи; їхніми молитвами, Христе Боже, сотвори спіль­никами Твоєї слави і нас.

Мученичий: Ви, мудрі страстотерпці, просвітив­шись невечірнім Світлом зі Сходу, подолали ніч безбожжя і промінням священним усіх просвіщаєте, що ваше світлоносне свято величають.

Богородичний: Просвіти, Владичице, двері світла, очі серця мого, молюся, що їх затьмарила глибока темря­ва гріха, і пошли мені зорю покаяння, і визволи мене від вічного вогню Твоїм, Чиста, заступництвом.

Інший.

Ірмос: Воістину Богородицею Тебе сповідуємо, спасенні Тобою, Діво Чиста, з безплотними чинами Тебе величаємо.

Покажи нині Твою Церкву, Христе, що уподіб­нюється чеснотами безплотним силам, охороняючи ангелами Твоє стадо.

Моліться, ангели охоронителі, щоб Бог дарував спасіння душам, які звертаються до вашого покрову, славні.

Богородичний: Як ранок засяяла Ти, Діво, сущим у темряві і заблудлим, тримаючи на руках Христа, Сонце праведне.

Далі: Достойно є… і поклін. Потім мала єктенія, світиль­ний, псалми звичайні та інше.

На стиховні стихири покаянні. Глас 8

Коли подумаю про безліч скоєних мною гріхів і уявлю собі те страшне випробування, з тремтінням звертаюся до Тебе, Чоловіколюбця Бога; тому бла­гаю Тебе: не зневаж мене, єдиний безгрішний; даруй зворушення смиренній душі моїй раніше кінця і спа­си мене.

Стих: Наповни нас уранці милістю Твоєю, Господи, і зра­діємо та звеселимося. Звесели нас у всі дні наші: за ті дні, коли Ти смирив нас, за літа, коли ми бачили зло. І поди­вись на рабів Твоїх і на діла Твої, і навчи синів їх.

Сльози подай мені, Боже, як колись жінці грішниці, і сподоби мене омочити ноги Твої, які визволили мене на путі омани, і принести Тобі запашне миро — чисте життя, створене покаянням, щоб і я почув бажаний Твій голос: віра твоя спасла тебе, іди в мирі.

Стих: І нехай буде милість Господа Бога нашого на нас, діла рук наших виправ і в ділах рук наших допомагай нам.

Мученичий: Як вас назвемо, святі: чи херувимами? Бо на вас спочив Христос. Чи серафимами? Бо ви безперестанно прославляєте Його. Чи ангелами? Бо ви зреклися тіла. Чи силами? Бо ви творите чудеса. Багато у вас імен і великі дарування; моліть спасти­ся душам нашим.

Слава, і нині… богородичний: Небесні сили оспіву­ють Тебе, обрадувана Мати безневісна; і ми славо­словимо Різдво Твоє недослідиме; Богородице, моли спастися душам нашим.

Далі: Благо є сповідатися Господеві… Трисвяте по Отче наш… Тропар, єктенія, час 1-й, псалми звичайні та інше і відпуст.

В понеділок блаженні. Глас 8

Пом’яни нас, Христе Спасе світу, як розбійника пом’янув Ти на хресті; і сподоби всіх, єдиний Щед­рий, Небесного Царства Твого.

Стих: Блаженні гнані за правду, бо їхнє є Царство Небесне.

Зціли, Христе, пристрасті душі моєї, єдиний Ліка­рю душ і тіл; і, омивши мене струмками зворушен­ня, всього очисти як Благоутробний.

Стих: Блаженні ви, коли ганьбитимуть вас і гнатимуть та зводитимуть на вас усяке лихослів’я і наклепи — Мене ради.

Оточуючи чесний престол Богоначала, престоли, херувими, начала і влади та інші безплотні чиноначала оспівують священно.

Стих: Радуйтесь і веселіться, бо велика нагорода ваша на небесах.

Мученичий: Розпалені Христовою любов’ю, страстотерпці, ви були необпаленими посеред вогню, спа­ливши божественною благодаттю терня злочестя.

Слава… О Тройце Пресвята, Єдинице живоначаль­на! Позбав рабів Твоїх вогню невгасимого, молитва­ми безплотних Твоїх сил, і сподоби Царства Твого.

І нині… У сувої колись передбачив Тебе Ісая, Богоблагодатна, на якому рукою Отця невимовно напи­салося Слово, Яке записує нас у книзі життя.

У понеділок на вечірні

На Господи, взиваю… стихири покаянні. Глас 8

Стих: Коли на беззаконня наші зважатимеш, Господи, Господи, хто встоїть? Бо в Тебе очищення є.

Ні розчулення не придбав я, ні джерела сліз, ні теп­лого сповідання, ні плачу, що омиває гріхи, ні сер­дечного смирення; не став я і ревнителем митаря, ні блудниці, ні блудного сина; як же я знайду прощення многих моїх гріхів? Але якими Ти знаєш судьбами, Христе, спаси мене.

Стих: Ради імені твого страждаю за Тебе, Господи, страж­дає душа моя за Слово твоє, бо уповає душа моя на Господа.

Не виконав я жодної божественної заповіді і про чесноти не подбав, прожив же все моє життя в ліно­щах, у блуді чинив усі мої діла, неподобні і беззаконні; тому ущедри мене, Христе, як Благоутробний, і за­дарма спаси мене.

Стих: Від ранньої зорі до ночі, від ранньої зорі нехай упо­вають люди на Господа.

Не викривай мене у лютості Твоїй, діло рук Твоєї благості, що нерозумною душею відійшов від Тебе, Чоловіколюбче, Який благозволив заради мене ста­ти людиною; але молитвами Приснодіви, Матері Твоєї, Слове, сподоби мене навернутися, як Бог.

Інші стихири святому і великому Іоану Предтечі. Глас 8

Стих: Бо в Господа милість, і велике в Нього визволен­ня. Він визволить нас від усіх беззаконь наших.

Блаженний Іоане Предтече, смиренну мою душу завжди повертай любов’ю до Господа, погаси вогонь мого сластолюбства святим твоїм заступництвом, і приведи мене до виконання божественних повелінь, і воістину очисти почуття серця мого, щоб я прослав­ляв тебе.

Стих: Хваліть Господа, всі народи, прославляйте Його, всі люди.

Народження неплідної і чистий сад Владичний, людей прикраса, Предтече Іоане всехвальний, боже­ственний охоронителю смиренної моєї душі, твоїми молитвами і поміччю подай благосхильність Влади­ки, визволяючи від наклепів змія і лукавих і злих його намірів і підступів.

Стих: Велика милість Його над нами, й істина Його пе­ребуває повік.

Ти весь найсолодший, і сповнений божественної солодкості, всеславний Предтече, і радуєш усіх, хто з вірою приходить до тебе, насолоджуючи їхні душевні і тілесні почуття і визволяючи завжди від недугів, і скорбот, і злих напастей, і душетлінних пристрастей.

Слава, і нині… богородичний: Вірою вдаюся до по­крову Твого, Богородице чиста, спаси мене від напа­стей, і бід, і сластолюбства, і від бісівського озлоб­лення, бо Ти маєш безодню милості, і стала причиною спасіння, бо народила Бога милостивого, єдиного всещедрого і многоблагоутробного.

Далі: Світло тихе… Прокимен дня. Сподоби, Госпо­ди, у вечір цей…

На стиховні стихири покаянні. Глас 8

Тебе, Царя і Владику, ангели безперестанно оспі­вують, я ж до Тебе припадаю і, як митар, взиваю: Боже, очисти мене і помилуй мене.

Стих: До Тебе, що перебуваєш на небі, зводжу очі мої. Як очі рабів звертаються до рук господарів їхніх, як очі рабині — до рук господині її, так очі наші — до Господа Бога нашого, аж поки помилує нас.

Будучи безсмертною, душе моя, хвилями житейсь­кими не покривайся, але піднімись і взивай до твого Благодійника: Боже, очисти мене і помилуй мене.

Стих: Помилуй нас, Господи, помилуй нас, бо багато ми маємо приниження. Надміру має душа наша ганьби від ба­гатих та зневаги від гордих.

Мученичий: Мученики Господні, моліть Бога нашо­го і виблагайте душам нашим великі щедроти і очи­щення многих гріхів, молимо вас.

Слава, і нині… богородичний: Радуйся, вселенної похвало; радуйся, храме Господній; радуйся, горо, покрита зеленню; радуйся, всіх пристановище; ра­дуйся, світильнику золотий; радуйся, слово право­славних, Чиста; радуйся, Маріє, Мати Христа Бога; радуйся, раю; радуйся, божественна трапезо; радуй­ся, тіне; радуйся, стамно позолочена; радуйся, всіх уповання.

Далі: Нині відпускаєш… Трисвяте по Отче наш… Тропар і відпуст.

У понеділок на повечір’ї

Канон до Пресвятої Богородиці. Глас 8

Пісня 1

Ірмос: Воду пройшовши як сушу і єгипетського зла уник­нувши, Ізраїль взивав: Визволителю і Богу нашому співаймо. Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Води джерело молитовне, знаємо Тебе всі, Богоро­дице, що виточує струмки для душ і тіл вірних; тому Тебе безперестанно славимо.

Ти, Діво, надприродно народила Богоначальне Слово і єство людське від тління визволила; тому визволи мене від безсловесних пристрастей.

Слава… Пасовище пристрастей нині оточують мене і люто ображають; відвідай незабаром раба Тво­го, Діво, і спаси мене від озлоблення.

І нині… Той, Хто все творіння утримує, носить і спасає, явився на руках Твоїх описаним плоттю, Чи­ста, і людський рід оновив.

Пісня 3

Ірмос: Ти єси утвердження тих, хто звертається до Тебе, Господи; Ти єси світло затьмарених, і оспівує Тебе дух мій.

Приспи, Пречиста Владичице, болісті тяжкої не­дуги, що обіймає мене нині, і визволи від гріхів і при­страстей.

Невимовна безодня щедрот Твоїх, Пречиста, ними ж визволи мене від гріхів і недуг.

Слава… Найшвидше відвідай, Пречиста, мене хво­рого і визволи від тяжкої хвороби і всякої скорботи.

І нині… Звелич милість і заступництво Твоїх мо­литов на мене, Пречиста, і визволи мене від напас­тей і скорбот.

Пісня 4

Ірмос: Почув, Господи, провидіння Твого таїнство, пізнав діла Твої і прославив Твоє Божество.

Покажи, Пречиста, моєму серцю очистилище — пам’ять святих і гріхів очищення.

Подай мені, Всенепорочна, спасіння душевне і тілесне, і хворому подай зцілення і визволення від гріхів.

Слава… Знищи, Пречиста, лукавство злих духів і пробудження пристрастей, і подай силу нам, немічним.

І нині… З утроби Твоєї, Пречиста, засяяло нам Сон­це правди і світ просвітило; Його ж божественною зорею і нас просвіти.

Пісня 5

Ірмос: Навіщо Ти відкинув мене від лиця Твого, Світло незаходиме; і покрила мене чужорідна темрява, окаянного; але наверни мене до світла заповідей Твоїх, путі мої направ, молюся.

Розірвалися Твоїм Різдвом кайдани смерті, і зв’я­залася держава тління, Пресвята Діво всехвальна; тому розв’яжи незабаром ланцюги і моїх гріхів, і тяж­кої печалі.

Позбав мене, Владичице, лукавства бісів і людсь­кої злоби; і вилікуй незабаром душевні і тілесні неду­ги, бо Ти народила єдина Лікаря всякої плоті і духа, Спаса і Господа.

Слава… Як кліща божественного вугілля, Пречиста, спали всяку пристрасну похіть раба Твого і люту неміч, насилу терпиму, і висуши потоки печалі, молю Тебе.

І нині… Спасіння для всіх дарував Тебе Син Твій, Пречиста Владичице, хто вірує в Нього і проповідує Богом, втіленим від Тебе; тому спаси мене від різних бід і скорбот.

Пісня 6

Ірмос: Очисти мене, Спасе, бо великі беззаконня мої, і з глибини зла виведи мене, молюся; бо до Тебе взивав, і Ти почув мене, Боже спасіння мого.

Зглянься на мене милостивим Твоїм оком, Влади­чице, і визволи незабаром від тяжких недуг, і всяко­го озлоблення, очікуваного нині, і сітей, і падіння.

Позбав мене, Пречиста Владичице, Твоїми молит­вами безумного норову пристрасного, і неподобної заздрості, і всякого зла, і озлоблення житейського.

Слава… Той, Хто створив нас, у Тобі, Діво, ство­рився, щоб визволити із тління людське єство; і мене визволи, Чиста, від спокус, що охопили мене, Твоїми молитвами.

І нині… Храмом пречистим стала Ти, Пречиста Владичице, Невмістимого Бога; покажи і мене хра­мом Його благодаті і збережи неушкодженим Твоїми молитвами.

Далі: Господи, помилуй (тричі). Слава, і нині…

Сідальний, глас 8

Як Діву і єдину в жонах, що безсіменно народила Бога у плоті, Тебе ублажаємо всі роди людські; бо в Тобі оселився вогонь Божества, і як немовля Ти го­дувала Творця і Господа; тому ангельський і людсь­кий рід достойно славимо Твоє Різдво і одностайно взиваємо до Тебе: моли Христа Бога дарувати про­щення гріхів тим, хто достойно оспівує славу Твою.

Пісня 7

Ірмос: Із Юдеї прийшовши колись у Вавилон, юнаки вірою тройчеською подолали полум’я печі, співаючи: отців Боже, благословенний Ти.

Тяжкі хвороби як покарання придбав я і хворію, охоплений великим недугом, але благаю Тебе, Бого­родице, допоможи мені і незабаром подай мені здоро­в’я Твоїми молитвами.

Блаженна Діво, пристановище в скорботах усіх вірних, визволи мене від усяких спокус, і печалі, і зло­би тих, хто заздрить мені, і від гріха, і від різних недуг.

Слава… Золотокована стамно, Діво, з Якої витікає життєдайне миро вірним, відніми від душі і тіла мого недуги і скверну гріхів Твоїм заступництвом, Бого­родице чиста.

І нині… Невимовно народжене із Тебе, Богомати, співбезначальне Отцю і Духу Слово безперестанно прославляючи, похвальними піснями оспівуємо: отців наших Боже, благословенний Ти.

Пісня 8

Ірмос: Семикратно розпалив піч халдейський мучитель побожним юнакам, побачивши їх спасенними силою вели­кою, Творцю і Визволителю взивав: юнаки, благословляй­те, священики, оспівуйте, люди, прославляйте по всі віки.

Велич різноманітних чудес Твоїх, Владичице, всі проповідуємо, з вірою звертаємося до Твого заступ­ництва; нині ж визволи мене від недуги тяжкої і хво­роб душевних і тілесних і покажи здоровим обома, щоб я прославляв Сина твого Христа повіки.

Даремно повіяли вітри заздрісних, і ріки злолютих дуже натискають на храм душі моєї, Діво Чиста, але, як безумно бурхливе море, втихомир стремління усіх печалей; Твоїми молитвами подай і мені тишу по всі віки.

Слава… Той, Хто створив земне тіло людини і вдихнув у нього безсмертну душу, утворюється в Тобі, Діво, і оновлює знову її; покажи Його Твоїми молит­вами милосердним до мене і подай силу всім скор­ботним, і незабаром визволення.

І нині… Завжди осяюєш світлом, Пречиста, тих, хто прославляє Тебе, бо із Твоєї утроби засяяло Світло невечірнє, і визволяєш рабів Твоїх від страху нічно­го і темного бісівського лукавства; від них же визво­ли і мене і спаси Твоїми молитвами від зла, що захо­пило мене.

Пісня 9

Ірмос: Воістину Богородицею сповідуємо Тебе, спасенні Тобою, Діво Чиста, з безплотними силами Тебе величаючи.

Піднеси ріг Церкви, Пречиста, подай вірним кріпкість і утверди.

Скинь тих, що підносять себе, і подолай полчища іноплемінників, які прагнуть війни, Діво Чиста, і Твоїх рабів визволи від них неушкодженими, Отроковице.

Слава… Єдина поборниця християн православних, які Тебе прославляють, Твоїми молитвами незабаром посором войовничих агарян.

І нині… Напоум, Діво, вірних на ворогів видимих і невидимих, укріпи і спаси від усякої скорботи.

Далі: Достойно є… і поклін. Трисвяте по Отче наш… Тропарі та інше звичайне і відпуст.


Глас 8. Неділя | Зміст | Глас 8. Вівторок


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору